Úvodní stránka Sunday, October 25 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Dopis KSM velvyslanectví RF v ČR ohledně zatčení komunisty s. Alexandera Batova Tisk E-mail
Pátek, 12 květen 2017

Vážený pane první tajemníku,

podle informací naší partnerské organizace v Rusku RKSM(b) byl dne 9. května v Moskvě, v době oslav vítězství nad fašismem, zatčen soudruh Alexander Batov (Mironov), čestný předseda RKSM(b). Dne 10. května byl odsouzen k sedmidennímu odnětí svobody. Důvodem k zatčení a odsouzení Alexandera Batova mělo být údajné neuposlechnutí výzvy policisty.

Alexander Batov na ulicích Moskvy rozdával letáky, jejichž obsahem byla kritika znevažování vítězství ve Velké vlastenecké válce některými současnými představiteli Ruské federace. Text letáku obsahoval zásadně antifašistické argumenty a upozorňoval na postupný smír s původci fašismu, který stál život mnoho desítek milionů občanů Sovětského svazu i dalších zemí.

Soudruh Batov je náš osobní přítel. Je to člověk mírné povahy. Nepovažujeme za pravděpodobné, že by jakýmkoliv způsobem páchal výtržnosti.

Věc považujeme za velice vážnou také z toho důvodu, že je členem Ruského národního přípravného výboru pro letošní Světový festival studentstva a mládeže v Soči.  Jelikož jsme si vědomi napjatého vztahu mezi vládou Ruské federace a Světovou federací demokratické mládeže z důvodu neshod kolem příprav Světového festivalu mládeže a studentstva, máme obavy, aby motivem zatčení nebyly důvody politické, nebo dokonce pokus o zastrašování.

Považujeme za nepřípustné, aby byl náš soudruh perzekuován za svobodné vyjadřování politických názorů a to tím spíše, že se jedná o názory protifašistické.

Z výše zmíněných důvodů Vás žádáme o poskytnutí informací, které by nám napomohly rozptýlit naše obavy.


Dne 12.5.2017

Ústřední rada KSM, z.s.

 
< Předch.   Další >
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.