header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Stanovisko KSM k agresi NATO vůči SRJ

Komunistický svaz mládeže jednoznačně odmítá vměšování NATO do vnitřních záležitostí suverénního státu Jugoslávie.

Vojenská intervence NATO do Jugoslávie nemá mandát RB OSN, je v rozporu s mezinárodním právem, s Chartou OSN. Situaci v Kosovu je třeba řešit diplomaticky, bez vojenského nátlaku a dle skutečných podmínek a událostí v této části Jugoslávie.

KSM požaduje od sdělovacích prostředků pravdivý obraz situace v Kosovu, protestuje proti antijugoslávské propagandě založené na vojenské protisocialistické a protipokrokové doktríně NATO.

KSM jednoznačně odmítá politiku "dělových člunů", kterou již celá desetiletí prosazuje převážně USA a pakty v jeho vlivu vůči tzv.pro USA strategickým oblastem. Mezi ně patří jak Střední Východ (nafta,...), tak Balkán (brána k Černému moři, brána do Asie). Ačkoliv jsou členské země NATO ve jménu "demokracie, západních hodnot, míru, lidských práv" kdekoliv a kdykoliv schopny použít bombardéry, vůbec jim nevadí, že např. členská země NATO, Turecko, porušuje nejen svým postojem vůči Kurdům základní lidská práva, že Turecko okupuje část Kypru, že Nicosie je rozdělená stejně jako kdysi Berlín. Turecko je vskutku branou na východ a tak jsou na něho uplatňována jiná měřítka. Není to ojedinělý případ! V nedávné minulosti polofašistické režimy v dalších členských zemích NATO, v Portugalsku a v Řecku, také pro NATO žádnou překážkou nebyly! Ale když se k moci dostávala

levice, neváhalo NATO hrozit nejen ekonomicky, ale často i vojensky i vůči vlastním členům.

KSM vidí v krizích posledních let i zvláštní úlohu Kohlova Německa. Jeho politika "Drang nach Osten", konzultovaná s dalšími tzv. "západními demokraciemi", přispěla uznáním Chorvatska nejprve k rozpoutání jugoslávské krize, "mnichovským" způsobem pak k současnému vyhrocení situace v Kosovu. Ano, my jsme národem, který na vlastní kůži poznal, co to byl Mnichov 1938 a tak citlivě vnímáme podobnosti v Kosovu, jistě ne zcela náhodné. (Ostatně jsme na vlastní kůži poznali též rozdělení československého národa do dvou států, také o nás- bez nás, i v tom vidíme jistou roli Německa). Tzv. Sudetští Němci- Kosovští Albánci, v zájmu míru "odstoupení Sudet" v podobě Mnichovské dohody- v zájmu míru snaha o velkou Albánii či autonomii Kosova...

Mnichov se v žádném případě nesmí opakovat! O žádném národě již nesmí rozhodovat národ jiný, tak je to psáno i v Chartě OSN, kterou uznávají všechny jak všechny státy NATO, tak i další země světa. Politika NATO tímto krokem jasně ukazuje, že NATO není zárukou svobody, bezpečnosti ani svým vlastním členům, že je pouze zárukou uplatňování mocenské politiky USA a také Německa.

Nebuďme lhostejní k lidským osudům v Jugoslávii. Tím, čím trpí slovanské národy v Jugoslávii dnes, mohou trpět jiné národy, nejen slovanské, zítra. Spojem své síly v boji proti potencionálnímu agresorovi vůči skutečným lidských hodnotám, proti obhájci a strážci světového imperialismu, proti USA a NATO.

 

NATO neznamená mír! STOP válkám, STOP NATO !!!

KSM, leden 1999

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .