Úvodní stránka Saturday, May 25 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Česká národní banka oslavuje finančního diktátora Tisk E-mail
Středa, 20 únor 2019

Dne 31. ledna vydala Česká národní banka první pamětní bankovku v nominální hodnotě 100 Kč ke 100. výročí budování československé měny. Jedná se o převážně zlatožlutou bankovku o nominální hodnotě 100,- Kč s vyobrazením Aloise Rašína.

Celý článek...
 
Mezi dvěma megaprojekty Tisk E-mail
Čtvrtek, 14 únor 2019

Interview šéfredaktora deníku "Sovětské Rusko" V. V. Čikina s prezidentem Akademie geopolitických problémů generálplukovníkem L. G. Ivašovem

V. Č.: Situace ve světě i v Rusku se stává složitější a horší. Jedna se o pokusy předat Kurilské ostrovy Japonsku, posílení sankcí USA proti Rusku, ovládnutí metalurgie barevných kovů a energetického systému Sibiře Spojenými státy, předání nesmírných prostorů na Sibiři a Dálném Východě Číně, pokus o puč ve Venezuele a nakonec odstoupení USA od smlouvy o raketách krátkého a středního dosahu. Staré problémy nebyly odstraněny a objevují se stále nové a nové. Doporučuji začít náš rozhovor o vystoupení USA ze smlouvy o raketách. Čeho chtějí USA dosáhnout? Chtějí zahájit nové závody ve zbrojení, které by Rusko prohrálo, jako SSSR, anebo plánují další jaderný úder proti Rusku?

 

Celý článek...
 
Přiznání NYT, že v Afghánistánu jde o selhání, vyvolává "lidskoprávní imperialistickou" reakci Tisk E-mail
Čtvrtek, 14 únor 2019

Přiznání New York Times, že v Afghánistánu jde o naprosté selhání, vyvolává "lidskoprávní imperialistickou" reakci

Úvodník uveřejněný 3. 2. 2019 v New York Times (NYT) s názvem "Konec války v Afghánistánu" vyprovokoval pochopitelně odpověď prominentních zastánců desítky let trvajících amerických "válek proti terorismu", označovaných podvodně jako "humanitární intervence". (Dokonce i český ministr obrany se nechal slyšet, že když odejdou Američané, odejdeme také. pozn. překl.)

Celý článek...
 
Rezoluce VS OSN proti heroizaci nacismu Tisk E-mail
Neděle, 10 únor 2019

17. 12. 2018 přijalo Valné shromáždění Organizace spojených národů (VS OSN) rezoluci označenou A/73/587 o boji proti heroizaci nacismu, jejíž text předložilo Rusko, jako spoluautoři vystoupily vlády dalších 55 zemí světa.

Rezoluce byla schválena 131 vládami, například Sýrií, ČLR, Venezuelou, Běloruskem, Íránem, Irákem a mnoha dalšími, které vláda USA po desetiletí označuje za darebácké státy, tvořící "osu zla". Rezoluci odmítly vlády USA a českou vládou tolik oblíbená Ukrajina, kterou ovládl v roce 2014 nacismus. Hlasování se zdržely všechny státy EU a Austrálie, Bosna a Hercegovina, Japonsko, Jižní Korea, Kanada, Makedonie, Moldavsko, Norsko, Nový Zéland, Švýcarsko, Turecko a další - celkem 55. Byly mezi nimi všechny státy, jejichž vlády vyvražďovaly, pod vedením Hitlera Židy a Romy, jako Německo, Itálie, Chorvatsko, Maďarsko a Slovensko.

Celý článek...
 
Ponížení a vazalství Tisk E-mail
Pátek, 08 únor 2019

Piotrův nový text hodnotí postoj liberálů a tzv. levice v Itálii a v Evropě vzhledem k novému imperialistickému vměšování ve Venezuele. Ukazuje ponižující a mechanické patolízalství vůči mocným, které tolik sedí i na českou politickou scénu. (Pozn redakce)

All in all you're just another brick in the wall

Tak jak tak, jste jen další cihla v té zdi

(Roger Waters, The Wall)

Po vůdci francouzské levice Jeanovi-Luc Mélenchonovi, po vůdci britských labouristů Jeremy Corbynovi, po Noamovi Chomském, po vůdci německé Die Linke i velký Roger Waters se postavil proti yankeeovskému puči ve Venezuele, další z mnohých fašistických státních převratů v Jižní Americe nařízený USA. Rogeru Watersovi se, jak je známo, nikdy nelíbil řád nastolený všemocnými.

Slavné "Hey, teachers, leave them kids alone" z The Wall se přeměnilo na mohutné:

"STOP THIS LATEST US INSANITY, LEAVE THE VENEZUELAN PEOPLE ALONE. THEY HAVE A REAL DEMOCRACY,STOP TRYING TO DESTROY IT SO THE 1% CAN PLUNDER THEIR OIL."

"Zastavte tohle poslední americké šílenství, nechte venezuelský lid na pokoji. Mají skutečnou demokracii. Přestaňte s pokusy ji zničit, aby 1% mohlo plundrovat jejich ropu."

Roger Waters (@rogerwaters) 3 února 2019

Celý článek...
 
Konference DAV DVA v Trenčíně Tisk E-mail
Pátek, 08 únor 2019

Kulturně politický magazín DAV DVA, volně navazující na prvorepublikový DAV je vydáván od konce roku 2016. Kvalitní časopis, který nemá v současnosti na území Československa obdoby, dává prostor mnoha myšlenkovým proudům, které jsou velice různorodé, ale zároveň spojené přesvědčením o nutnosti překonání barbarského kapitalismu a nastolením moderní, sociálně spravedlivé společnosti.

Celý článek...
 
Vláda Slovenské republiky neuznala pučistu ve Venezuele Tisk E-mail
Pátek, 08 únor 2019

https://davdva.sk/velke-vitazstvo-lavice-slovenska-republika-neuznava-guaida/

Vláda Slovenské republiky, na rozdíl od té České, se nepřidala k loutkám USA a neuznala puč ve Venezuele, který připravily Spojené státy společně s místní reakcí, a neuznala člověka, který sám sebe prohlásil za prezidenta.

To v ČR Babišova vláda zcela nesuverénně podpořila imperiální ambice USA a EU. Prezident Zeman poté vydal skandální prohlášení, v kterém zve pučistu do ČR. Připomeňme, že Spojené státy hrozí vojenskou intervencí.

Symbolické je, že se blíží 20leté výročí od vstupu ČR do NATO a bombardování Jugoslávie, při kterém náš vzdušný prostor byl zneužit k přeletu bombardérů - právě za Zemanovy sociálně demokratické vlády.

Ruce pryč od Venezuely!

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 57 - 63 z 1223
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.