Úvodní stránka Friday, February 21 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
ALBA Movimientos: Do ulic proti převratu v Bolívii! Tisk E-mail
Pondělí, 11 listopad 2019

Po dnech kdy ho obviňovaly, dnes provedly fašistické elity Bolívie spolu se svými policejními a ozbrojenými silami puč proti demokraticky zvolené vládě Evo Moralese Aymy.

Odsuzujeme tento fašistický a rasistický převrat, při kterém pučisté zapálili místa veřejné správy, budovy a napadly členy MAS (Hnutí za socialismus), s pomocí síly porušili demokracie a hrozbou, že vrhnou zemi do plamenů, donutili k rezignaci Eva a Álvara. Nyní vyzýváme všechna hnutí kontinentu, aby zmobilizovala síly v ulicích a aby důrazně odsoudila:

Celý článek...
 
Bolívie:  fašismus v nástupu k moci Tisk E-mail
Pondělí, 11 listopad 2019

Bojové skupiny extrémní pravice jejichž vůdcem je Camacho obsadili včera odpoledne struktury státního rozhlasu a televize a zajali její pracovníky, přitom znemožnili vysíláni informace o násilných činech provázejících státní převrat.

Média na které bylo zaútočeno, jsou státní televizní kanál Bolivia Telvision, Radio Patra Neuve, dále byla obsazena budova Konfederace zemědělských dělníků CSUTCB, jehož představitel José Aramayo byl přivázán ke stromu.

Celý článek...
 
Převrat v Bolivii Tisk E-mail
Pondělí, 11 listopad 2019

PŘEVRAT byl dokonán. Evo Morales se vzdal prezidentství v Bolívii, aby zabránil občanské válce, kterou si přejí bílí a bohatí a mezinárodní moc, ti všichni špatně trávili skutečnost, že Bolívie byla poprvé ve svých dějinách schopná vzít moc do svých rukou.

Opět jako mnohokráte v dějinách "ti co mají sílu, ale nemají pravdu", vnucují svou vůli. EVO se musí sklonit před diktátem pučistických vojáků jednajících po dohodě s OAS. Ale ani tito nezpochybnili skutečnost jeho čtvrtého vítězství ve volbách.

Celý článek...
 
KSM si připomněl 75 let od smrti Jana Švermy Tisk E-mail
Neděle, 10 listopad 2019

KSM na své hrdiny nezapomíná!

Členové Komunistického svazu mládeže si připomněli památku Jana Švermy, bojovníka proti fašismu, komunisty. Jan Šverma patřil také k zakládajícím členům Komunistického svazu mládeže. Padl právě před 75 lety, 10. 11. 1944, v boji proti fašismu v Slovenském národním povstání. Jeho památku mladí komunisté uctili u stanice pražského metra, kterou jeho budovatelé pojmenovali na jeho počest - "Švermova". V rámci dodnes pokračující tendence k přejmenovávání, bourání protifašistických památníků byla tato stanice v minulosti bohužel přejmenována. S tím mladí komunisté nesouhlasí. Stanice by se znovu měla nést název po tomto protifašistickém bojovníku.

Komunistický svaz mládeže na své hrdiny nezapomíná!

 
Che Guevara a "černý kontinent" Tisk E-mail
Pátek, 08 listopad 2019

Pod tímto názvem proběhla další z mnoha akcí brněnské pobočky Společnosti česko kubánského přátelství Lázara Cruze. Přednáška byla výsledkem spolupráce pobočky s Komunistickým svazem mládeže (KSM).

Celý článek...
 
102 let od Říjnové revoluce Tisk E-mail
Čtvrtek, 07 listopad 2019

Dnes si připomínáme 102. výročí od Velké říjnové socialistické revoluce. Bez ohledu na pomluvy a snahy o bagatelizaci, šlo o čin lidových mas, který posunul svět obrovským způsobem vpřed. Mnohé výdobytky, které si ani neuvědomujeme jsou přímým i nepřímým důsledkem bojů, které byly zahájeny 7. listopadu 1917 našeho kalendáře útokem na centrum kapitalistické moci v Rusku - Zimní palác. Koneckonců vznik samostatné Československé republiky, porážka fašismu a budování první společnosti bez vykořisťování byly ozvěnami Leninova Října. Lid osvobozený od vykořisťování, ve svém státu, Sovětském svazu, dokázal překonat mnoho překážek a vykonat obrovské činy výstavby a solidarity. Svým světovým významem může být pouze Velká francouzská revoluce v roce 1789 srovávána s Říjnovou revolucí.

 
K platům pedagogů Tisk E-mail
Úterý, 05 listopad 2019

Situace ve školství je stálým tématem všech popřevratových vlád. Jedním z aspektů, který je zahrnut do hodnocení stavu školství, je personální otázka. Podle průzkumů je průměrný věk učitelů 50 let . Obměna pedagogických sborů bude problematická, protože 60% absolventů pedagogických fakult nenastupuje do škol, případně odchází do jiného odvětví po pěti či deseti letech praxe .

Vlády se tento problém snaží řešit zvyšováním platu učitelů. Jedním z argumentů pro zvýšení platu pedagogů je ten, že jde o skupinu vysokoškolsky vzdělaných lidí, kteří z celé skupiny absolventů vysokých škol dostávají nejmenší ohodnocení. Takový argument je nutné brát s rezervou. Ve většině kapitalistických zemí pobírají pedagogové nižší platy než ostatní vysokoškolsky vzdělaní lidé.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 57 - 63 z 1318
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.