Úvodní stránka Monday, September 24 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
28.6.: Beseda "Současná situace na Donbase" Tisk E-mail
Neděle, 24 červen 2018

Zveme na besedu "Současná situace na Donbase" se členem vedení Komunistického svazu mládeže, který navštívil Luhanskou lidovou republiku. Beseda se uskuteční ve čtvrtek 28. června od 17:00 v zasedací místnosti OV KSČM, Baranova 11, Praha 3.

Facebooková událost: https://www.facebook.com/events/820659461462629/

 
Kruh smrti v "širším Středomoří" Tisk E-mail
Pátek, 22 červen 2018
Velice podivný provoz překračuje Středozemní moře - v jednom směru zbraně do Afriky a na Blízký východ - v druhém utečenci, kteří jsou oběťmi těchto zbraní. Není překvapením, že evropští političtí představitelé předstírají, že neznají hlavní příčinu těchto přesunů. Manlio Dinucci

Politicko-mediální reflektor namířené na proud migrantů ve směru z jihu na sever přes Středomoří, ponechává ve stínu další proud - a to ten ze severu na jih. Jedná se o pohyb vojsk a zbraní přes Středomoří. Spíše přes "širší Středomoří", což je oblast, která se v rámci strategie USA/NATO táhne od Atlantiku po Černé moře a jižně po Perský záliv a Indický oceán.

Při setkání s generálním tajemníkem NATO Stoltenbergem v Římě zdůraznil nový italský premiér Conte "ústřední místo širšího Středomoří pro evropskou bezpečnost", která je ohrožována "obloukem nestability od Středomoří po Střední východ". Z toho má plynou význam NATO, aliance pod velením USA, kterou Conte definuje jako "pilíř vnitřní i mezinárodní bezpečnosti". 

Celý článek...
 
Četli jsme: Komunismus zvítězí - americký kadet s tričkem Che Guevary byl vyhozen z armády Tisk E-mail
Čtvrtek, 21 červen 2018

Absolvent americké vojenské akademie ve West Pointu Spencer Rapone, který měl během své absolventské slavnosti v roce 2016 tričko s Che Guevarou pod uniformou, byl propuštěn ze služby. (Sputnik ČR)

Důvodem pro to se stal příspěvek na jeho Twitteru se slovy. "Komunismus zvítězí." Dalším důvodem byla potupná vyjádření vůči vysokým důstojníkům a americkým úředníkům. Mladý muž byl za své politické názory tvrdě kritizován. Senátor za stát Florida Marco Rubio se obrátil na vedení armády s prosbou, aby byl Rapone z armády propuštěn.

V době, kdy Spenser Rapone nosil uniformu, obhajoval komunismus a politické násilí a vyjadřoval sympatie k nepřátelům Spojených států," citují slova Rubia noviny Guardian.

Rapone (26), který sám sebe označuje za "revolučního aktivistu", nevypadá příliš uraženě. Když opouštěl kasárna, tak "salutoval" naposled.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/201806207583071-usa-kadet-tricko-che-guevara-armada-propusteni/

 
Prohlášení WFDY k Světovému dni uprchlíků Tisk E-mail
Středa, 20 červen 2018

Prohlášení Světové federace demokratické mládeže (WFDY) k Světovému dni uprchlíků

20. červen byl rozhodnutím Valného shromáždění OSN z roku 2000 vyhlášen jako Světový den uprchlíků.

Podle výroční zprávy Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky bylo do konce roku 2017 po celém světě vyhnáno 68,5 milionu lidí ze svých domovů. 16,2 milionu z nich prožilo vyhnání poprvé. To znamená, že každý den je vysídleno 44 500 lidí, neboli jedna osoba každých dvě sekundy. 53% z nich jsou děti, včetně mnoha těch bez doprovodu nebo odloučených od svých rodin.

Je to ostudný a nepřijatelný účet, který je výsledkem imperialistických zásahů, invazí a válek po celém světě. Jako Světová federace demokratické mládeže víme dobře, kdo je zodpovědný za všechny války, všechny utečence a veškerou bídu na světě. To je účelem naší existence a důvodem našeho boje. Je to samotný imperialismus, který topí národy v krvi a my se nezastavíme, dokud ho nezničíme.

Společně s celým antiimperialistickým hnutím mládeže a mírovým hnutím stojíme jednotně v boji s imperialismem. Jen jednota mládeže celého světa může ukončit válečnické plány. Vítězství bude naše.

 
Před 65 lety popravili v USA manžele Rosenbergovi Tisk E-mail
Úterý, 19 červen 2018

Před 65 lety v USA popravili z politických důvodů americké komunisty Julia a Ethel Rosenbergovi. Manželé  byli obviněni z předávání vojenských tajemství ve prospěch Sovětského svazu v době druhé světové války. U soudu nebyl předložen dostatek důkazů a minimálně Ethel se na žádném předávání informací tehdejším spojencům USA nepodílela.

Celý článek...
 
19.6.: Seminář "Problematika bydlení v hlavním městě" Tisk E-mail
Pondělí, 18 červen 2018

Klub zastupitelů KSČM v Zastupitelstvu hl. m. Prahy zve na seminář "Problematika bydlení v hlavním městě." Seminář se uskuteční 19. června 2018 od 16 do 18 hodin v budově MHMP, Praha 1, Mariánské náměstí 2, (1. patro, místnost č. 136). Pozváni jsou Milan Taraba, předseda Sdružení nájemníků ČR a František Beneš, stínový ministr KSČM pro rezort místního rozvoje.

Facebooková událost: https://www.facebook.com/events/191055284880227

 
Před 90 lety se narodil Ernesto Che Guevara Tisk E-mail
Čtvrtek, 14 červen 2018

Narození člověka je vždy výjimečnou událostí, ale jsou i tací, jejichž příchod dokáže změnit běh dějin. Dne 14. června před devadesáti lety se do rodiny zchudlých potomků místokrále španělských kolonií a podnikatelů narodil muž, originální myslitel a legendární revolucionář Dr. Ernesto Rafael Guevara de la Serna, známý jako El Che.

Už od dětství se malý Ernesto projevoval jako zvídavé dítě, kterému nebylo nic cizí. Mozek jako houba nasával veškeré informace, ke kterým se dostal a nedával mu ani chvíli k odpočinku. Přirozený nadhled a láska jeho rodiny jen umocňovali Ernestovu zvídavost, kterou dokázal v budoucnu zužitkovat bezezbytku.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 57 - 63 z 1250
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.