Úvodní stránka Friday, January 20 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Tajné války Británie Tisk E-mail
Pondělí, 24 říjen 2016

Už více než 100 let je Británie trvale ve válce. Některé konflikty, takové jako Falklandy, se staly středem našeho národního příběhu, ale jiné, včetně brutálního potlačení povstalců v Ománu, jsou záměrně ukrývány.

V měsících po kapitulaci Japonska 14. srpna 1945 byli Britové připraveni uvěřit, že válka je za nimi. Deníky byly plné příběhů o možné samosprávě pro Indii a o přístavních dělnících, vstupujících do stávky v Londýně, Liverpoolu a Hullu. Je otázkou, kolik čtenářů deníku Manchester Guardian 6. prosince 1945 zahlédlo, natož aby jej četlo, krátký článek, schovaný na stánce šest, schoulený mezi dopisem čtenáře o procesech norimberských válečných zločinů a hlavním článkem o založení OSN. 

Celý článek...
 
27. 10.: Demonstrace proti blokádě Kuby Tisk E-mail
Sobota, 22 říjen 2016

 

Společnost česko-kubánského přátelství si vás dovoluje pozvat na demonstraci proti ekonomické, obchodní a finanční blokádě Kuby trvající ze strany Spojených států amerických již více než 50 let. Protestní akce se uskuteční ve středu 26. října 2016 od 17.00 hod. před velvyslanectvím USA, Tržiště 15, Praha 1 - Malá Strana.

Facebooková událost

Prohlášení KSM

 
Před pěti lety zavraždili Muammara Kaddáfího Tisk E-mail
Čtvrtek, 20 říjen 2016

Po imperialistickém napadení Líbye USA a zeměmi NATO a EU, schovaného pod rouškou "vytvoření bezletové zóny", faktického bombardování vlády, se rozpoutala občanská válka. V boji pak byl Kaddáfí obklíčen a brutálně zavražděn. Okolnosti smrti se nikdy nepodařilo objasnit. Podle zveřejněných videí se jednalo o válečný zločin. V ten den potěšená Hilary Clinton cynicky prohlásila "Přišli jsme, viděli jsme, zemřel!".

Po pěti letech je Líbye rozbitá země, kde reakční islámský fundamentalismus dostal podstatný prostor působnosti a umožnil se rozšířit do dalších zemí. Tisícovky lidí ze země utíkají s představou lepšího života. Stovky lidí se po cestě po moři utopili. Podobný scénář se snaží realizovat i v dalších zemích.

Vyjádření Hilary Clinton po vraždě Muammara Kaddáfího naleznete zde

https://www.youtube.com/watch?v=Fgcd1ghag5Y

 
Prohlášení Komunistického svazu mládeže: Pryč s blokádou socialistické Kuby! Tisk E-mail
Středa, 19 říjen 2016

Uběhlo přes půl století od zavedení genocidní blokády Spojených států amerických vůči socialistické Kubě.

Za co trestají Spojené státy americké kubánský lid?

Za to, že se odvážil porazit vojenskou invazi organizovanou CIA na Playa Girón. Za to, že převzal do svých rukou národní bohatství a pustil se po nekapitalistické cestě vývoje. Za to, že odřízl proud zisků z ostrova pro americké kapitalisty a mafii. Za to, že nezištně pomáhal jiným národům v osvobození od kolonialismu a imperialismu.

Celý článek...
 
Snižte napětí... Tisk E-mail
Úterý, 18 říjen 2016

Článek Komunistické strany Indie (marxistické) k potyčkám na hranicích Indie a Pákistánu. Připomínáme, že obě země jsou vyzbrojeny jadernými zbraněmi. Poznámka KSM.

Týden po oficiálním oznámení o operativních úderech, vedených na kontrolní linii, zůstává hodně nejasného o této operaci i o tom, čeho bylo dosaženo. Na tiskových konferencích bylo zveřejněno, že dva oddíly zvláštních sil zasáhly sedm teroristických odpalovacích ramp. Také se tvrdilo, že bylo zabito 38 teroristů a jejich pomocníků.

Složky běžných sdělovacích prostředků, především televizní kanály, spadly do šovinistického šílenství. Nicméně pár dnů po této události zůstává to, co se v tu noc vlastně stalo, stále zahaleno rouškou tajemství. Je snaha ukázat vše, k čemu došlo v rámci vojenské operace, spíše jako by to bylo zaměřeno na místní stoupence (pravicových) RSS- BJP a vytvořit auru kolem premiéra coby někoho, kdo nesnáší nesmysly z Pákistánu.

 

Celý článek...
 
5.11.: konference "O úloze osobnosti v revolučním hnutí" Tisk E-mail
Neděle, 16 říjen 2016
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 57 - 63 z 1256
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.