Úvodní stránka Sunday, May 28 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
13. pětiletý plán v ČLR Tisk E-mail
Středa, 08 březen 2017

Jednou z nejvýznamnějších ekonomicko-politických událostí března minulého roku bylo schválení 13. pětiletého plánu na léta 2016 - 2020.

Soudobé pětileté plány v ČLR nejsou tím, čím byly pětiletky v bývalých socialistických státech a SSSR. Na zpracování plánu se podílelo 11 generálních ředitelů soukromých společností.

Čínská ekonomika je skutečně tržní, přestože to vedoucí imperialistické velmoci a WTO i MMF odmítají. Tržní však v tom smyslu, že její výrobní podniky, včetně státních, nekoordinují své plány a není jim centrálně stanovováno kolik čeho mají vyrobit, Každý podnik tvoří svůj vlastní plán, na základě průzkumu vnitřního i globálního trhu. Plán vychází i z krátkodobějších prognóz, vzhledem ke stále se zrychlující dynamice rozvoje světa. Plány jsou sestavovány i na základě různých dlouhodobých i krátkodobých smluv podniků s odběrateli. 

Celý článek...
 
Evropské středisko SOF k MDŽ Tisk E-mail
Středa, 08 březen 2017

Evropské oblastní středisko SOF rozesílá vřelé pozdravy všem pracujícím ženám k výročí 8. března, Mezinárodního dne žen.

I po 160 letech zůstává povstání dělnic v New Yorku majákem pro miliony pracujících žen, bojujících za rovnost, lepší podmínky a život s právy.

Výročí MDŽ přichází ve tvrdých podmínkách pro dělnickou třídu v Evropě i po celém světě následkem kapitalistické krize a útoků na práva pracujících. Situace a postavení pracujících žen se s ekonomickou krizí zhoršily a po většinu doby trpí silněji nezaměstnaností, mzdovými škrty a porušováním svých základních práv, nedostatečnou - nebo neexistující - nutnou sociální podporou v mateřství, pružnými formami zaměstnání, diskriminací na pracovním trhu a nedostatkem volného času, což jim často brání i v účasti na odborářské činnosti. Navíc se pracující ženy často stávají oběťmi násilí a rasistického tlaku zaměstnavatelů, a migrantky a ženy na útěku trpí různými tlaky a diskriminacemi.

Celý článek...
 
Nová vlna politického útlaku v Polsku Tisk E-mail
Pondělí, 06 březen 2017

Úřad prokurátora vydal rozhodnutí obnovit obžalobu členů Komunistické strany Polska (KPP) a redakčního týmu periodika "Brzask", obžalovaných z "propagace totalitního režimu".

2. února oblastní prokurátor v Katowicích, který tvrdí, že "odkazování na marxisticko-leninskou ideologii ukazuje na propagaci totalitního systému", podal odvolání proti rozhodnutí oblastního soudu v Dabrowe Górniczi nepokračovat v právních procesech, trvajících déle než rok.

Celý článek...
 
Prapor vitezství v osvobozené Palmýře Tisk E-mail
Pondělí, 06 březen 2017

Zdroj: http://colonelcassad.livejournal.com/3283477.html

 
2 karafiáty pro soudruha Stalina Tisk E-mail
Neděle, 05 březen 2017

V Moskvě se na Rudém náměstí již po 14. konala tradiční akce "2 karafiáty pro soudruha Stalina"

Akce měla jako obyčejně nepolitický charakter - běžní občané, kteří to považují za vhodné, se skládají na rudé karafiáty, které jsou položeny k Stalinovu pomníku v den jeho narozenin a výročí úmrtí, které je právě dnes.

Tento rok bylo vybráno 156712 rublů. Položeno 6000 rudých karafiátů.

Zdroj: http://colonelcassad.livejournal.com/3283793.html

 
Kapitalismus v USA a šíření epidemie drogové závislosti Tisk E-mail
Sobota, 04 březen 2017

Americká "Centra pro prevenci a kontrolu nemocí" (Centers for Disease Control and Prevention - CDC) vydala 24. 2. 2017 oficiální zprávu, podle které v roce 2015 zemřelo na předávkování heroinem pašovaným z Afghánistánu (kde je produkován pod dozorem CIA a americké armády) téměř 13 000 Američanů, 4x více než v roce 2010, kdy zemřelo "pouze" 3 036 osob. Celkový výskyt předávkování ze všech drog se od roku 1999 více než zdvojnásobil.

Celý článek...
 
"Vyrůstala jsem s mimořádnými lidmi" Tisk E-mail
Čtvrtek, 02 březen 2017

S dcerou Ernesta Che Guevary Aleidou (Aleida Guevara March) hovořil Ron Augustin

Aleida Guevara Marchová je dcerou Che Guevary a Aleidy Marchové. Je pediatričkou v havanské Dětské nemocnici Williama Solera a učí na Escuela Latina-Americana de Medicina a na základní škole pro invalidní děti. Jako členka Kubánské komunistické strany se často účastní politických debat po celém světě. Jako pediatrička pracovala v Angole, Ekvádoru, Nicaragui a Venezuele. Má dvě dospělé dcery a úzce spolupracuje se Vzdělávacím střediskem Che Guevary, jehož ředitelkou je její matka.

Tento rozhovor proběhl na Kubánském velvyslanectví v Bruselu koncem roku 2016. Ze španělštiny jej přeložili Nina a Vladimír Augustinovi.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 57 - 63 z 1337
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.