Úvodní stránka Monday, April 06 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Vzpomínáte, jak USA sestřelily íránské dopravní letadlo? Tisk E-mail
Pondělí, 20 leden 2020

Bylo to v roce 1988, když USA zasáhly civilní letoun - a okamžitě se snažily to ututlat, s plnou podporou Británie. SOLOMON HUGHES, s využitím požadavku na svobodu informací, skandál odkrývá.

Íránská vláda čelí - po právu - hněvu íránského lidu nad tím, že její ozbrojené síly sestřelily ukrajinské civilní dopravní letadlo. Bylo zabito 176 lidí. Íránská vláda také čelí - rovněž po právu - tlaku, aby byla otevřená o tom, jak mohly Revoluční gardy udělat tak děsivou chybu.

Celý článek...
 
KSM na 25. Rosa Luxemburg konferenci v Berlíně Tisk E-mail
Sobota, 18 leden 2020

Po roce se delegace KSM opět vydala na cestu do Berlína na letos 25. konferenci pojmenované po Rose Luxemburgové, organizovanou novinami Junge Welt s názvem "Boj v ulici, odpovědět na systémovou otázku" (Kampf der Strasse, die Systemfrage beantworten). Ta se konala v Berlíně v sobotu 11. ledna 2020. Oficiálními jazyky konference byly němčina, angličtina, španělština a turečtina. Témata jednotlivých vystoupení, panelů a debat byla jako každým rokem různorodá a zajímavá. Mluvili zástupci mnoha německých hnutí zabývajících se problémy vzniklých z rozporů soudobé kapitalistické společnosti, jako je migrace, nedostatek bydlení, imperialistické války či rasismus. Na základě událostí posledních měsíců byla zařazena i solidární manifestace na podporu lidu Jižní Ameriky, kde postupně mluvili delegáti jednotlivých zemí a na závěr si všichni zazpívali chilskou píseň "El pueblo unido, jamás será vencido!" (Jednotný lid není poražen) Součástí byla i separátní místnost věnovaná mládeži, kde naší soudruzi z Německé socialistické dělnické mládeže SDAJ pořádali panely a workshopy řešící problémy postihující přímo mládež a debatovali možnosti, jak proti nim bojovat a boj organizovat. Na konferenci byly mimo nás účastni i delegáti komunistických mládeží Rakouska, Švýcarska, Dánska či Švédska. Čestnými hosty pak byli členové pronásledované Komunistická strana Polska.

Celý článek...
 
Pravda bude zářit dál Tisk E-mail
Pátek, 17 leden 2020

Protikomunistickou kampaň Evropské unie odsoudil europoslanec Komunistické strany Řecka (KKE) Lefteris Nikolaou-Alavanos na jedné z antikomunistických debat v Evropském parlamentu ve Štrasburku, tentokrát s tématem "Zkreslování evropské historie a paměti". Ve svém projevu poslanec uvedl:

"Chápeme vaše znepokojení. Navzdory protikomunistickým usnesením Evropského parlamentu, lžím, zkreslování historie, provokativním srovnáním komunismu s fašismem, miliardám eur na programy, které fungují jako "hlídací pes" systému, jste nebyli schopni zcela přepsat dějiny v myslích lidí. Proto již několik měsíců necháváte pracovat tento "antikomunistický stroj" vysokou rychlostí, s protikomunistickými usneseními, s opakovanými antikomunistickými diskusemi na každém plenárním zasedání. Antikomunismus je v genech EU a výsledkem celé této politiky je, že to lidé vědí, vnímají to. Bez jakýchkoliv zábran a beztrestně působí různé fašistické skupiny včetně řeckého Zlatého úsvitu. Zákazy Komunistických stran v zemích EU - v Polsku, v pobaltských státech, zákazy omezující komunistické akce, omezující účast komunistických stran ve volbách, pronásledování představitelů těchto stran, útoky proti historickým památkám připomínajících porážku fašismu.

Celý článek...
 
75 let od osvobození Varšavy Tisk E-mail
Pátek, 17 leden 2020

17. ledna 1945, před 75 lety, vojska 1. běloruského frontu pod velením maršála Žukova osvobodila od německých fašistů hlavní město Polska Varšavu.

Blahořejem polským antifašistům k tomuto jubileu.

 
27.1.: Květiny pro Koněva Tisk E-mail
Čtvrtek, 16 leden 2020

Skupina "Za pravdivou historii" pořádá, spolu s dalšími, setkání u pražského památníku maršála Ivana Stěpanoviče Koněva, dvojnásobného Hrdiny SSSR.

Další ze setkání s názvem "Květiny pro Koněva? se uskuteční dne 27. ledna 2020 (75. výročí osvobození koncentračního tábora Osvětim) od 17.00 do 18.00 hodin. Každý účastník je vítán s květinou a svíčkou.

Komunistický svaz mládeže akci podporuje.

 

 
Diktatura proletariátu jako nevyhnutelnost Tisk E-mail
Středa, 08 leden 2020

Článek poukazuje na teoretickou diskuzi v Komunistické straně Ruské federace (KPRF) o minulosti i o komplexitě přítomnosti ruského a světového vykořisťovatelského kapitalismu. Znovu se do centra dostávají základní kameny marxismu-leninismu - otázky státu, moci a revoluce.

Jurij Bělov - "Pravda" 29. 11. 2019

Otázka diktatury proletariátu je hlavní otázkou revoluční vědy Karla Marxe. Dlouhá desetiletí triumf oportunismu - eurokomunismus ve většině západoevropských komunistických stran a také v jeho skryté formě v KSSS, přivedl k zapomenutí této otázky komunisty v Rusku a nejen v něm.

Všeobecná krize kapitalismu činí tuto otázku velmi důležitou a to zejména v Rusku - nejslabším článku světového imperialismu, Historie se neopakuje, ale vrací se do bodu nula.

Celý článek...
 
Lidová strana Íránu (Tudeh) odsuzuje americký terorismus, vyzývá k míru Tisk E-mail
Úterý, 07 leden 2020

Zveřejňujeme prohlášení Lidové strany Iránu (Tudeh) k teroristickému útoku USA na Bagdádské letiště. Spojené státy americké minulý týden započaly další vlnu své agrese, tentokrát namířené proti Íránu. 3. ledna bylo při americkém náletu na mezinárodním letišti v Bagdádu zabito několik lidí, mezi nimi i generál Íránských revolučních gard Kásim Solejmání a důstojník proíránských milicí v Iráku Abú Mahdí al-Mohandis. Americký prezident Donald Trump se k útoku veřejně přihlásil a bezostyšně Íránu vyhrožuje ničením jeho kulturních památek, ale i zabíjením nevinných íránských obyvatel. Tento počin americké administrativy je jasným porušením mezinárodního práva a irácké národní suverenity, který může dlouhodobě destabilizovat státy Blízkého východu. Irácký parlament v reakci na teror vyzval ke stažení cizích vojsk, na což americká administrativa reagovala ohlášením navýšení své přítomnosti o další 3 tisíce vojáků. Na zajištění činnosti imperialistů ovšem nesou zodpovědnost i další země NATO a i Česká republika, která zde má vojáky a vojenské policisty. Naší povinností je proto vynaložit všechny dostupné prostředky k zabránění další imperialistické válce a agresi. Při eskalaci tohoto válečného nebezpečí jsou ohroženy především životy obyčejných Íránců a Iráčanů. KSM trvale vyjadřuje svou solidaritu s lidem Blízkého východu čelících imperialismu, požaduje okamžité stažení všech cizích i českých vojáků a vojenských policistů z Iráku a připojuje se k antiimperialistickému odporu ve světě. Krvežíznivá a cynická politika USA musí skončit! V okamžiku, kdy prezident a velitel největší armády světa neváhá veřejně vyhlašovat násilí, je situace opravdu velice vážná. Již dříve jsme zveřejnili prohlášení Světové rady míru pod heslem "Vojenské síly pryč z Iráku - Žádnou válku s Íránem!"  #HandsOffIran

Naléhavá potřeba zvýšit úsilí o zachování míru v regionu a čelit hrozbě riskantní a nebezpečné politiky amerického imperialismu!

Stanovisko Ústředního výboru Lidové strany Íránu (Tudeh)

Podle světových médií byli při leteckém útoku blízko Bagdádského letiště zabiti Kásim Solejmání, velitel jednotek Quds Iránských revolučních gard, a Abú Mahdí al-Mohandis, hlava Katáib Hizballáh a zástupce velitele Iráckých lidových mobilizačních sil. Společně s nimi bylo při náletu ve stejném konvoji zabito i několik Íránců, Iráčanů a Libanonců. Atentát na Kásima Solejmáního na příkaz prezidenta USA Donalda Trumpa je jasným porušením irácké národní suverenity a mezinárodního práva a pro region může nepochybně znamenat smrtelná rizika.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 50 - 56 z 1335
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.