Úvodní stránka Monday, August 21 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Prohlášení UV RKSM(b) k zatčení jejího čestného předsedy A. Batova Tisk E-mail
Čtvrtek, 11 květen 2017

9. května 2017 během veřejných akcí na počest 72. výročí Velkého lidového vítězství nad fašismem v ulicích Moskvy byl neoprávněně zadržen policií člen Ústředního výboru Ruské komunistické dělnické strany, části KSSS, člen ruského Národního přípravného výboru XIX světového festivalu mládeže a studentstva a čestný předseda Revoluční komunistického svazu mládeže - RKSM(b) Alexander Batov. Náš soudruh byl zadržen za šíření protifašistických letáků, jejichž obsah odsuzoval spekulování s Velkým vítězstvím ruskou buržoazní mocí. Dnes, 10. května bylo oznámeno, že soudruh Batov byl odsouzen na 7 dní odnětí svobody ze smyšleného důvodu - údajně za neuposlechnutí policie.

Celý článek...
 
13. 5.: Konference "Svět 100 let po VŘSR, co a jak dál" Tisk E-mail
Středa, 03 květen 2017

13. května od 9:00 v budově UV KSČM, Politických vězňů 9 se koná 41. pražská teoreticko politická konference se spoluorganizátorstvím KSM s tématem "Svět 100 let po Velké říjnové socialistické revoluci, co a jak dál".

 
Společná výzva komunistických organizací mládeže k utečencům Tisk E-mail
Pondělí, 01 květen 2017

Solidarita s utečenci. Zesilujme náš boj proti imperialistickým válkám a kapitalismu, který vyvolává krize, války, uprchlíky

Komunistické organizace mládeže vyjadřují svou solidaritu obětem imperialistických válek, více než 65 milionům utečenců po celém světě, mezi nimiž je více než 30 milionů dětí.

Odsuzujeme vrahy národů, NATO, Evropskou unii a všechny síly, které ve prospěch svých monopolů a kvůli ovládnutí energetických rezerv, dopravních koridorů energií a zboží, kvůli ovládnutí trhů, uskutečňují imperialistické intervence a války. Nesou za to velkou zodpovědnost vlády členských zemí EU, protože svými usneseními jednoznačně porušují mezinárodní právo, a miliony uprchlíků pocházejících zejména ze Sýrie, Iráku, Afghánistánu zadržely v Turecku, Řecku a dalších zemích, kde utečenci zůstávají proti své vůli. Zachází s uprchlíky jako s velmi levnou pracovní silou v rámci všeobecného útoku na práva pracujících, umožňují nebo omezují pohyb utečenců v souladu s potřebami kapitalistického hospodářství.

 

Celý článek...
 
Prohlášení Světové odborové federace k 1. máji 2017 Tisk E-mail
Pondělí, 01 květen 2017

"Ale jestli si myslíte, že když nás pověsíte, zrušíte tím dělnické hnutí- hnutí, z něhož miliony utiskovaných, miliony, jež se dřou a žijí v nouzi a bídě - námezdní otroci, čekající na spásu - jestli tohle je váš názor, potom nás pověste! Tady jiskru zašlápnete, ale tam, a tam, a za vámi i před vámi, a kdekoli jinde, vyšlehnou plameny. Je to oheň z podzemí. Neuhasíte jej."

August Spies, 31 let, 20. srpna 1886 (jeden z předáků pověšených v Chicagu, USA)

Světová odborová federace, při příležitosti Mezinárodního svátku práce, předává své bojovné pozdravy všem dělníkům na planetě, kteří usilují o naplnění svých okamžitých potřeb pomocí svých odborových organizací.

 

Celý článek...
 
Oděsa 2014 Protestní shromáždění za oběti fašistického řádění Tisk E-mail
Sobota, 29 duben 2017

Před třemi lety se odehrála v Oděse strašlivá tragédie. V tamním Domě odborů bylo upáleno, či jinak povražděno 48 nevinných lidí. Až do dnešních dnů nebyl nikdo z pachatelů tohoto strašného činu odsouzen a potrestán. Evropa, stejně jako většina českých politiků jen blahosklonně mlčí a přihlíží.

"Zapomenout, nechat viníky bez trestu a rezignovat na lidskost, znamená umožnit opakování podobného masakru příště třeba i u nás doma."

2. května v 18.00 si na Václavském náměstí v Praze nejenom připomeneme oděsské oběti, ale současně také budeme protestovat proti šíření nenávisti a netolerance v naší společnosti.

Vystoupí spisovatelka Lenka Procházková,Eva Novotná, Alexandr Naumov, Zdeněk Kratochvíl, docent Radim Valenčík, Ivan David, Josef Skála a další. Hlavní organizátor Ne základnám.

 (Text organizátorů)

Facebooková událost: https://www.facebook.com/events/267939913666885/

Videopozvánka: https://youtu.be/5_ooQ_2DsJE

 
Mladá pravda - dubnové číslo Tisk E-mail
Pátek, 28 duben 2017
Vyšlo dubnové číslo Mladé pravdy, časopisu Komunistického svazu mládeže.

 

Časopis můžete stáhnout v pdf kliknutím na obrázek nebo zde ve formátu k tisku.  


 

Celý článek...
 
Proč válka v Pacifiku? Tisk E-mail
Pátek, 28 duben 2017

Nutnost pro Ameriku bránit "kontejnery na odpadky" kam umísťují dolary výměnou za zboží. [A. Micalizzi]

V posledních letech jsem se skepticky vyjadřoval vůči možnostem eskalace válek, které se zdály být, že zapálí svět . Například si vzpomínám, že v lednu 2016 jsem napsal "Zdá se,že Sýrie utváří epicentrum pro možný mezinárodní konflikt... Obvyklý koktail falešných signálů správně naladěných mainstreamovými médii" (viz článek ). Podobně jsem neviděl rozšíření v širokém měřítku iráckého, libyjského a naposled ukrajinského konfliktu. Takže je mi líto, že musím naopak konstatovat, že dnes Spojení státy rozhodly, že nastal okamžik ke spuštění významného ozbrojeného konfliktu, který byl vždy označován za oblast amerických životních zájmů: severní Pacifik.

 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 50 - 56 z 1374
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.