Úvodní stránka Monday, July 16 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Enzo Apicella: Psycho 2018 Tisk E-mail
Čtvrtek, 19 duben 2018
 
Lži a netečnosti Tisk E-mail
Úterý, 17 duben 2018

Můžeme se tedy zeptat: "Jak hodnotit ty, co věřili báchorce o chemickém útoku?" [Piotr]

Piotr navazuje na svůj rozbor rozporů mezi velmocemi při oslabování hlavního pólu - USA. Reaguje na sobotní agresi USA, Velké Británie a Francie vůči Syrské arabské republice pod falešnou záminkou chemického útoku v poslední části osvobozované Ghúty. A reaguje také na ty, kdo šíří tato zjevně lživá zdůvodnění. V této zemi jsme byli svědky patolízalských prohlášení ministryně Šlechtové a herce, režiséra a též ministra Stropnického. Ministerský předseda v demisi Andrej Babiš je podpořil vzácně upřímným výrokem: "jednou jsme v NATO a EU, tak jsme reagovali" - což ilustruje vztahy podřízenosti v těchto imperialistických strukturách a to, jak činí Českou republiku spoluzodpovědnou za válečné zločiny se všemi jejich důsledky. O důvod víc, proč v těchto strukturách nebýt...

 

Celý článek...
 
18.4.: Protest proti agresi vůči Sýrii Tisk E-mail
Pondělí, 16 duben 2018

Ve středu 18.4. od 17:00 pořádá Spojenectví práce a solidarity v Praze na Václavském náměstí protest proti agresi vůči Sýrii. Komunistický svaz mládeže akci podporuje.

Více informací: http://www.halonoviny.cz/articles/view/47481559

 
Prohlášení Světové rady míru k imperialistické agresi proti Sýrii Tisk E-mail
Pondělí, 16 duben 2018

Světová rada míru co nejrozhodněji odsuzuje zločinný imperialistický útok Spojených států amerických, Velké Británie a Francie proti Syrské arabské republice. K bombardování syrských cílů, uskutečněného pod záminkou dosud nepotvrzeného použití chemických zbraní ve východní části hlavního města Damašku, došlo pouze několik dnů poté, co Syrská arabská armáda porazila ozbrojené žoldáky v oblasti východní Ghúty, která se tak postupně mohla začít vracet k relativně normálnímu životu.

Celý článek...
 
Četli jsme: Volám lid všech národů, všech barev pleti... Vzpomínka na Vítězslava Nezvala Tisk E-mail
Neděle, 15 duben 2018

Převzato z webu kultura21.cz  

Šedesát let od úmrtí básníka Vítězslava Nezvala (26. května 1900 Biskoupky-6.dubna 1958 Praha) si u domu v Baranově ulici 4 v Praze 3, kde prožil podzim života a také zemřel, připomněla v rámci pietního aktu skupinka lidí. Na domě je pamětní deska na jeho památku.

Celý článek...
 
USA, Velká Británie a Francie zahájily další agresi proti Sýrii! Tisk E-mail
Sobota, 14 duben 2018

Americký, britský a francouzský imperialismus zahájil přes noc bombardování Sýrie. Bez souhlasu RB OSN a poté, co se ukázalo, že videa s údajným chemickým útokem jsou zfalšována a to dokonce na výzvu samotné Velké Británie. Tzv. Bílé přilby již několikrát prokázaly, že jsou nedůvěryhodné a slouží reakčním skupinám. Agresi, která je většího rozsahu než ta před rokem, zahájily tyto státy jen několik dní poté, co totéž udělal Izrael. Poté, co Syrská arabská armáda vytlačila z předměstí Damašku fundamentalistické skupiny - spojence těchto zemí, což bylo spojeno s evakuací civilistů i bojovníků, kteří mohli být převezeni na území pod kontrolou Turecka. Útok více než stovkou raket provedly armády těchto zemí, přestože ruská armáda varovala před důsledky podobného kroku. Vláda ČR agresi Macrona, Mayové a Trumpa podpořila.

Je to další útok na tuto těžce zkoušenou zemi, v které západní imperialismus - USA, NATO a země EU - dlouhá léta podporoval reakční síly s úsilím zemi rozbít a rozdmýchávat občanskou válku. Ta již stála životy stovky tisíc lidských životů.

Je patrná ztráta soudnosti imperialismu, který produkuje čím dál nevěrohodnější záminky pro své agrese se stále vážnějšími důsledky.

Žádnou spolupráci s válečnými zločinci!

 

 
Zastavte válku proti lidu Sýrie Tisk E-mail
Pátek, 13 duben 2018

V posledních dnech byla zahájena nová agrese vůči Sýrii ze strany USA a jejích spojenců. I bez řádného vyšetřování a důkazů obvinily USA a jejích spojenci Sýrii z používání chemických zbraní ve Východní Ghútě, což pro ně má být výmluvou k novým vojenským intervencím a útokům. Zesílená aktivita námořnictva Spojených států ve východním Středomoří spolu s novými výhrůžkami výrazně stupňují napětí a pravděpodobnost ozbrojeného střetu v oblasti. Takový incident by stál především životy nevinných lidí.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 50 - 56 z 1381
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.