Úvodní stránka Friday, July 10 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Realita amerického kapitalismu odhalená: Jak se šíří pandemie, miliony potřebují potravinovou pomoc Tisk E-mail
Pátek, 17 duben 2020

"...v očích hladovějících roste hněv. Hrozny hněvu se nalévají v duších lidu a těžknou, těžknou k vinobraní."- John Steinbeck, Hrozny hněvu, duben 1939

Rychlé rozšíření koronaviru ve Spojených státech odhaluje důsledky desetiletí politiky vládnoucí třídy, která ponechala centrum světového kapitalismu zcela nepřipravené na závažnou zdravotní krizi. Hospodářská krize, vyvolaná pandemií zároveň odhaluje realitu rozšířené chudoby a nejistoty.

Během "Velké hospodářské krize" ve třicátých letech 20. století se fronty na chleba staly symboly sociální nouze. Tyto scény se znovu objevují ve formě masivních front čekající chudiny na naléhavou potravinovou pomoc ve všech amerických státech a obcích.

Celý článek...
 
Korona - a co dál? Tisk E-mail
Středa, 15 duben 2020

Berlín, stejně jako spousta vašich domovských měst, je městem duchů. Kromě potravin, lékáren a zdravotnických potřeb je všechno zavřené. Naštěstí nikdo nemusí zůstat doma, můžeme jít ven na procházku, ale kromě rodiny nás nemůže být víc než dva pohromadě (když není v dohledu policajt).

Na procházce sleduji, jak se trolejbusy a tramvaje plouží na pravidelných linkách, téměř prázdné, po téměř prázdných ulicích. Také ale vidím, sláva mu, jak nastává jaro. Jsem tak vděčný, že se mohu radovat z dalšího (autorovi je 92 let; pozn. překl.), s rozkvetlým zlatým deštěm a spoustou nádherných narcisek na Karl-Marx-Allee, kde žiju, a s rašícími listy na většině stromů. A brzy s šeříky, kvetoucími kaštany a vůní lip.

Celý článek...
 
Německo: Porovnávání ekonomických zájmů s lidským životem v pandemii koronavirů Tisk E-mail
Sobota, 11 duben 2020

Přestože roste počet infikovaných "koronavirem" i těch, kteří na nákazu zemřeli v Německu, Evropě a na celém světě, množí se hlasy, které naléhají na rychlé zrušení sociálního milosrdenství a návrat do práce. Novináři, ekonomové, politici i někteří lékaři připravují veřejnost na skutečnost, že více lidí bude muset onemocnět (stát se oběťmi Vojtěchova a Babišova "promořování" - není objasněno, co mají na mysli - pozn. překl.) a zemřít na COVID-19 v zájmu kapitalistické ekonomiky.

Hanba zločinů nacistů, kteří ničili "bezcenné životy" a likvidovali miliony politických vězňů, válečných zajatců, Židů a Romů na otrockých pracích v koncentracích po celé Evropě, byla v Německu v minulosti považována za vysokou morální překážku, bránící měření hodnoty lidského života v eurech. Nyní však média znovu otevřeně diskutují o tom, kolik stojí lidský život a kolik životů by mohlo být obětováno zájmům ekonomiky.

Celý článek...
 
Křesťané...? Tisk E-mail
Pátek, 10 duben 2020
V dobách rozvinutého (nebo, chcete-li, rozvíjeného) socialismu v Československu, kdy jsem po celou dobu tzv. normalizace opravoval kamiony, vozící skvělé československé produkty do světa, jsme s blížícími se Velikonocemi často diskutovali na téma Velký pátek. "Všude na Západě je svátek, často tam někdo z nás uvízne, jak mají kamiony zákaz jezdit. Vyjet z republiky nemůžeme, nepustí nás tam. Proč z toho u nás taky neudělají svátek? Byli bychom aspoň chvíli doma," říkali celkem unisono téměř všichni.
Celý článek...
 
Uprostřed epidemie Washington hrozí válkou Tisk E-mail
Pátek, 10 duben 2020

Uprostřed rostoucího hněvu na zločinnou reakci USA vyvolanou přístupem ke krizi COVID-19 Washington hrozí válkou

Počet úmrtí v USA je dnes (2. dubna) asi 5 000 a to při rostoucí celonárodní zlobě na Trumpovou administrativu, která selhává v poskytování základního zdravotnického vybavení pro lékaře a sestry bojující s pandemií COVID-19, aby zachránili životy pacientů, nemluvě již o jejich vlastních.

Mezi dělníky "Amazonu", "Whole Foods" a "Instacart", které dodávají základní potřeby americké populaci a pracující v nebezpečných podmínkách, docházelo k divokým stávkám proti naprosto anarchickému, soukromě provozovanému systému, který omezuje přežití každého muže a ženy. Mají se prý starat sami o sebe. K dalším protestům mezi zaměstnanci průmyslu a zdravotnictví dochází i v jiných částech země, protože lidový hněv vůči nekompetentnímu a lhostejnému přístupu americké vlády ke krizi, která ohrožuje životy milionů lidi, se neustále stupňuje.

Celý článek...
 
Proti manipulaci Tisk E-mail
Čtvrtek, 09 duben 2020

Dne 10. března jsme zveřejnili na facebookovém profilu Komunistického svazu mládeže následující krátký komentář doprovázený ilustrativní fotkou stovek vyloděných amerických obrněnců:

"Deseti tisíce amerických vojáků se vyloďují v Evropě, včetně Itálie, Německa a chystá se projít Evropou - bez masek na obličejích, vlády nekřičí.

Abramsy spálí 400 litrů na 100 kilometrů, budou střílet střely z ochuzeného uranu - a Greta nekřičí.

Pokračují přípravy na manévry NATO Defender Europe 2020, na mohutný provokační přesun vojsk na hranice s Ruskem v době 75 výročí porážky osvobození od fašismu.

Manlio Dinucci: 30 tisíc vojáků dorazí do Evropy bez masek" (1)

O čtyři dny později označil naší zprávu Jan Cemper  na serveru manipulatori.cz za dezinformaci a hoax. (2) O další tři dny převzal toto obvinění server romea.cz. (3)

Celý článek...
 
Proč nikdo ve Vietnamu nezemřel na koronavirus? Tisk E-mail
Středa, 08 duben 2020

S tím, jak krize COVID-19 plně odhalila nekompetentnost vlády USA, mnoho jiných zemí oprávněně hledá alternativu k politice "zisku na prvním místě", kterou razí Trumpova administrativa.

Vietnamská socialistická republika vyniká jako příklad, jak účinně reagovat na pandemii. Vietnam, který sdílí hranici s Čínskou lidovou republikou dlouhou asi 1 200 kilometrů, kde bylo ve Wuhanu poprvé odhaleno ohnisko nákazy, překonala jako první COVID-19. K 6. dubnu Vietnam hlásí 245 potvrzených případů nákazy, 95 uzdravených pacientů a žádné úmrtí vinou COVID-19.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 50 - 56 z 1363
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.