Úvodní stránka Tuesday, September 22 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Překrucování historie Tisk E-mail
Středa, 06 květen 2020

 

Nová kapitalistická moc, podřízená novým vlastníkům (shodou ekonomických okolností následníkům země, která válku rozpoutala), součást imperialismu NATO a EU, nemohla přepsat dějiny druhé světové války ihned. Nemohla zakrýt vyprávění pamětníků, nemohla zakrýt pokrokovou výchovu během socialismu. Ale krok za krokem pracovala. Zatímco před pěti lety ještě říkala ČT a média o událostech drobky pravdy, jak ukazuje přiložené srovnání, dnes probíhá volný přepis událostí podle zadání - Rudá armáda, Sověti, případně Rusové nebyli osvoboditelé, ale jen další utlačovatelé. Takže se objevují rádoby šokující titulky ukazující Sověty v negativním světle. A antikomunismus se spojuje s xenofobií a národnostní nenávistí přesně ve smyslu fašistické propagandy o asijských barbarech přicházejících z východu.

Celý článek...
 
WFDY: Odmítáme nový pokus o imperialistickou agresi ve Venezuele! Tisk E-mail
Úterý, 05 květen 2020

Regionální komise Světové federace demokratické mládeže (WFDY) pro Latinskou Ameriku a Karibik důrazně odsuzuje novou agresi proti venezuelskému lidu, kterou se pokusil americký imperialismus podniknout v neděli 3. května 2020.

Tento nový pokus o eskalaci násilí a vnitřní destabilizaci měl byl proveden skupinou žoldáků, kteří se snažili vylodit do Venezuely z Kolumbie v centrální pobřežní oblasti.

Celý článek...
 
75 let od Pražského povstání Tisk E-mail
Úterý, 05 květen 2020

Před 75 lety, 5. května 1945, povstali obyvatelé Prahy proti nacistické okupaci. Spontánní protifašistické demonstrace ráno 5. května přešly v ozbrojený boj, protože nacisté dostali úkol udržet se zde i přes pád Berlína co nejdéle. Těžké boje i řádění nacistů si vyžádaly životy tisíce pražanů a to trvalo až do 9. května, kdy Prahu v rámci poslední velké operace 2. světové války osvobodila Rudá armáda pod velením maršála I. S. Koněva.

Celý článek...
 
KS Spojených států k útoku na kubánske velvyslanectví ve Washingtonu Tisk E-mail
Sobota, 02 květen 2020

Ve dvě hodiny ráno ve čtvrtek 30. dubna došlo k ostrému útoku na kubánské velvyslanectví ve Washingtonu DC. Podle prvních zpráv z kubánských zdrojů a od washingtonské městské policie přijel jeden člověk před velvyslanectví, které leží v severozápadním kvadrantu hlavního města USA, a zahájil těžkou zbraní palbu na budovu. Lidé v sousedství, probuzení výstřely, zavolali policii, jež zatkla podezřelého, jehož jméno dosud nebylo oznámeno veřejnosti.

Celý článek...
 
6 let od oděského masakru Tisk E-mail
Sobota, 02 květen 2020

6 let uplynulo od chvíle, kdy v oděském Domě odborů našlo svou smrt 48 antifašistů, kteří se stali obětí řádění ukrajinských banderovců, neonacistů a dalších chuligánu, přivedených k moci majdanským převratem. Buď zaživa uhořeli v požáru, který nacisté založili nebo byli ubiti.

Mezi obránci Domu odborů zahynul také 17 letý komsomolec Vadim Papura (na obrázku), člen oděského Oblastního výboru Leninského komunistického svazu mládeže Ukrajiny, který studoval první rok dějiny na Oděské univerzitě.

Zločin nikdy nebyl řádně vyšetřen.

Pamatujme, že i Evropská unie má krev na svých rukách - podporou fašistického převratu (jmenujme i "českou stopu" - mezi jinými politiků Štefana Füleho, Karla Schwarzenberga, Jaromíra Štetiny) i zavíráním očí před porušováním lidských práv a vzestupu neonacismu.

Nezapomínáme! Neodpouštíme!

 
SOF k 1. máji 2020: Současná situace a naše povinnosti Tisk E-mail
Pátek, 01 květen 2020

Světová odborová federace při příležitosti 1. máje 2020 zdraví pracující všech kontinentů, všechny ty, jejichž práce i nadále udržuje v chodu běh života i v tak těžkých podmínkách, jako je pandemie koronaviru, a udržuje výrobu všech potřebných věcí, aby život mohl pokračovat a mohly být uspokojeny potřeby pracujících a lidových vrstev.

Vzdáváme čest milionům zaměstnanců veřejných zdravotnických systémů po celém světě: lékařům, sestrám, všem zdravotníkům, kteří uprostřed pandemie koronaviru každý den bojují, aby zachránili pacienty před pandemií, dokonce i bez potřebného ochranného a léčebného vybavení a při ohrožení vlastního zdraví a života. Jsou v první linii boje, s odvahou a sebezapřením, zvedají břímě péče a ošetřování uprostřed pandemie, jež čítá už miliony případů a statisíce úmrtí, v systému veřejného zdravotnictví, zhoršovaném podfinancováním a diskreditovaném politikou všech kapitalistických vlád, jež systém veřejného zdravotnictví vědomě podrývají a privatizují jeho bolestivou činnost, aby zvyšovaly spekulativní ziskovost nadnárodních společností.

Celý článek...
 
Svátek práce Tisk E-mail
Pátek, 01 květen 2020

Také letos, i ve zvláštních podmínkách epidemie, se patří oslavit 1. máj - svátek práce.

Základní obsah svátku - mezinárodní boj pracujících za své zájmy je důležitější než kdy dříve. Byť se nemůžeme vyjádřit v ulicích, je právě nyní potřeba novými formami zdůraznit posílení pracovních práv.

Pracující ve zdravotnictví a podobných oborech nasazují své zdraví a životy, napínají své síly k ochraně zdraví lidí, za podmínek, kdy státy dlouhodobě podrývaly společenskou funkci veřejného zdravotnictví a házely raději peníze na zbrojení. Kapitalističtí zaměstnavatelé se v podmínkách epidemie snaží pokračovat ve vytěžování práce i při zanedbávání zdravotní ochrany, přestože pracoviště jsou hlavním zdrojem šíření nákazy. Krize, jejíž známky od minulého roku narůstaly, nyní v souvislosti s epidemií naplno propuká - lidé jsou vyhazování nebo je jim omezován příjem, zdražují se základní potřeby. Vlastníci kapitálu se snaží náklady krize přenést na zaměstnance. Finanční parazitismus, spekulace jsou všudypřítomné a došlo to k tak iracionálním jevům, jako je záporná cena tolik drahocenného přírodního zdroje - ropy. Drancování přírody pokračuje s tím, jak je drancovaná práce. Imperialisté nadále, i při ohrožení zdraví lidí, stupňují svou agresivnost a válečné štváčství. Epidemie slouží jako záminka pro naplňování chuti špehovat lidi a jejich názory, kterou mají korporátní internetové, bankovní a mobilní společnosti ruku v ruce s kapitalistickými tajnými službami.

I tento květen si připomínáme osvobození sovětskou Rudou armádou od fašismu, 75 let od pádu Berlína. Právě v této době narůstají tendence rehabilitace fašismu a popírání lidových vítězství. Pomníky antifašistických vojevůdců se strhávají, staví se nové nacistickým kolaborantům. Narůstá hrozba nové velké války.

Proti tomu všemu je potřeba pozdvihnout hlas dělnické třídy. I když máme roušku, nesmíme mlčet! Nikdo není sám!

Kapitalismus již není způsobilý vést náš svět - Vede svět do barbarství!

Výrobní prostředky musí patřit pracujícím - Budoucností je socialismus a komunismus!

Proletáři všech zemí spojte se!

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 50 - 56 z 1388
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.