Úvodní stránka Saturday, December 05 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Obyčejní lidé v srdci příběhu - 150. výročí úmrtí Charlese Dickense Tisk E-mail
Pátek, 24 červenec 2020

Charles Dickens se narodil v roce 1812 v rodině zchudlé drobné buržoazie. Jeho otec zchudl kvůli dluhům a finanční podmínky donutily dvanáctiletého Charlese odejít ze školy a pracovat deset hodin denně v továrně na leštidla na boty.

Když dospěl, nejprve začal pracovat jako parlamentní dopisovatel pro radikální časopisy, a tak se pohyboval v radikálních kruzích. Také byl pomocníkem při organizování stávky reportérů listu the True Sun a úspěšně vystupoval jako jejich mluvčí. Jak se rozvíjela jeho láska ke psaní, začal se živit prodejem knih a psaním.

Celý článek...
 
Přemalování Solženicyna v ruském Tveru Tisk E-mail
Sobota, 18 červenec 2020

 

Aktivisté Rot-front přemalovali portrét Solženicyna, který před dvěma lety ilegálně namalovali antikomunističtí aktivisté. Portrét vyvolával stížnosti místních. Nyní komunisté vrátili budovu do původní podoby.

Komentář tajemníka ROT Front (Ruské sjednocené fronty práce, v rámci které působí RKRP-KSSS) Alexandra Batova k zamalování portrétu Solženicyna na bytovém domě ve městě Tver. Komentář byl zveřejněn 6. července 2020 na webu colonelcassad:

"Byli jsme to my, kdo portrét zamaloval. Portrét Solženicyna byl namalován potají. Bez ohledu na mnoholeté vymývání mozků, miliony občanů Ruské federace oprávněně považují tohoto člověka za ničemu a zrádce. Státní propaganda musí doslova vnucovat lidem obraz "velikého spisovatele", cpát ho do školních učebnic, stavět mu památníky, rozvěšovat plakáty, otevírat muzea. A přesto každým dnem přibývá našich spoluobčanů, kteří si uvědomují, že život a dílo Solženicyna je hluboce cizí a nepřátelské naší zemi."

Portrét Solženicyna byl nelegálně vyobrazen street art umělcem Viktorem Lebeděvem v roce 2018, kdy uplynulo 100 let od narození tohoto spisovatele, jehož v Rusku nazývají "literárním Vlasovcem".


Překlad KSM

 
600 let od bitvy na Vítkově Tisk E-mail
Úterý, 14 červenec 2020

600. výročí bitvy na pražském Vítkově si v neděli připomněli žižkovští komunisté, kteří zorganizovali vlastivědnou vycházku na místo slavného střetu nepočetných husitů s mohutným křižáckým vojskem. Její účastníky zde s příčinami, průběhem i důsledky klíčové události husitského revolučního hnutí seznámili znalec dějin Žižkova a bývalý dlouholetý zastupitel Městské části Praha 3 Pavel Ambrož a předseda OV KSČM Praha 3 Milan Krajča. Hojně navštívená akce, věnovaná významnému vítězství Jana Žižky z Trocnova a jím vedených husitských bojovníků a bojovnic, byla zakončena u Národního památníku na Vítkově.

 
Antikapitalistický kemp 2020 Tisk E-mail
Sobota, 11 červenec 2020
Antikapitalistický kemp 2020 se uskuteční v termínu 16. - 19. července 2020 v Jihomoravském kraji nedaleko Brna. Program začne ve čtvrtek 16. 7. odpoledne a skončí v neděli 19. 7. po poledni. Antikapitalistický kemp je otevřen všem radikálně levicovým zájemcům po zaslání přihlášky (e-mail; případně on-line přes web levaperspektiva.cz) a potvrzení registrace organizátory. Nepotvrzená přihláška k účasti na kempu neopravňuje. Organizátory kempu jsou Levá perspektiva a Komunistický svaz mládeže.
Celý článek...
 
Nová politická skutečnost a úkoly Komunistické strany Ruské federace v boji za zájmy pracujících Tisk E-mail
Pondělí, 06 červenec 2020

Zpráva předsedy ÚV KPRF Gennadije Zjuganova na X. plenárním zasedání ÚV

Svět zažívá velmi těžké období. Před třiceti léty naši nejbohatší zemi, velmoc odhodili na smetiště dějin. Násilím z ní vytvořili surovinový přívěsek globálního kapitalismu, který je v současnosti zachvácen požárem krize. Systém se nesetkává pouze s problémy, ve skutečnosti se blíží ke kolapsu. Dokonce i pouhé přežití Ruska v těchto podmínkách se jeví nemožným. Pokud se nevzdáme směru, který Rusku diktuje oligarchie, zařadíme se do skupiny států, pro které se systémová krize stane nejvíce destruktivní.

Celý článek...
 
Dopis kubánského prezidenta generálnímu tajemníkovi OSN Tisk E-mail
Sobota, 04 červenec 2020

Autor: Prezident Kubánské republiky Miguel Díaz-Canel Bermúdez  

Havana, 26. června 2020
Rok 62 od Revoluce

Jeho Excelence p. Antonio Gutérres
Generální tajemník Organizace spojených národů, New York

Vaše Excelence,

sedmdesát pět let poté, co členské státy této organizace podepsaly Chartu OSN, přísné dodržování jejího účelu a zásad, mezinárodního práva a zachování mnohostrannosti jsou důležitější, než kdykoli předtím.

Následkem pandemie COVID-19 čelíme mnohonásobné krizi s ničivými účinky, viditelné ve všech společenských složkách, s očekáváním, že bude trvat dlouho a zhorší nevyřešené globální problémy.

Celý článek...
 
Nezapomeneme na hrdiny z Babic! Tisk E-mail
Sobota, 04 červenec 2020

2. července 1951 byli v Babicích reakčními bandity chladnokrevně zavražděni

Tomáš Kuchtík

Bohumír Netolička

Josef Roupec

tří funkcionáři místního Národního výboru.

Nezapomeneme na hrdiny padlé při budování socialismu!

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 50 - 56 z 1404
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.