Úvodní stránka Sunday, August 31 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Odešel Jerónimo Carrera, předseda venezuelských komunistů Tisk E-mail
Úterý, 30 duben 2013

V pondělí 29. dubna zemřel předseda Komunistické strany Venezuely Jerónimo Carrera. Odešla tak významná postava venezuelské politiky - komunista, který z úctyhodných 90 let svého života jich celých 67 věnoval boji za socialismus.

Carrera přišel na svět 14. srpna 1922 na venkově v blízkosti města Cumaná, odkud jej studia následně zavedla do venezuelské metropole Caracasu. Ke komunistickému hnutí se ale Carrera připojil až za oceánem - v roce 1945 v Paříži, kam jej přivedla účast v boji proti hitlerovskému fašismu a kde začal spolupracovat s Francouzskou komunistickou stranou.  

Celý článek...
 
1. máj 2013 v Praze Tisk E-mail
Pondělí, 29 duben 2013

Přijďte oslavit svátek práce, solidarity a míru!

Přijďte vyjádřit nesouhlas s antisociální politikou pravicové vlády!

1. KVĚTNA 2013 OD 9.00 HODIN NA KŘIŽÍKOVĚ FONTÁNĚ, VÝSTAVIŠTĚ, PRAHA 7.

 
Politické strany v Německu před parlamentními volbami Tisk E-mail
Pondělí, 29 duben 2013

150 narozeniny Německé Sociální demokracie (SPD) jsou poznamenány předvolebním bojem. Její kandidát na funkci kancléře Peer Steinbrück (66 let) ve svém zahajovacím projevu na konferenci strany v Augsburgu 14. 4. 2013, na které byl přijat volební program, uvedl: "Chci se stát kancléřem Německa". 

Celý článek...
 
Video: Porážka imperialismu USA na Pláži Girón Tisk E-mail
Pátek, 26 duben 2013

Ve čtvrtek 18. dubna si čeští přátelé Kuby připomenuli veliké vítězství kubánského lidu na Pláži Girón. Vzpomínkový podvečer při příležitosti 52. výročí porážky invaze imperialismu na Kubu uspořádala v Praze Společnost česko-kubánského přátelství.

Milan Krajča z vedení česko-kubánské společnosti v úvodu setkání konstatoval, že i přátelé socialistické Kuby v České republice vítězství na Pláži Girón jako důležitý mezník Kubánské revoluce, který znamenal také vůbec první porážky yankeeovského imperialismu na americkém kontinentu. "Každé výročí tohoto vítězství kubánského národa je proto příležitostí opět demonstrovat naší solidaritu s Kubou a jejím bojem za obranu své nezávislosti a socialismu," uvedl dále Krajča.

Celý článek...
 
Hugo Chávez - Život naplněný zápasem za lepší svět Tisk E-mail
Pondělí, 22 duben 2013

Slavný německý dramatik Berthold Brecht kdysi řekl: "Jsou lidé, kteří bojují jeden den, a jsou dobří, jsou jiní, kteří bojují jeden rok, a jsou lepší, jsou jiní, kteří bojují mnoho let, ti jsou velmi dobří, ale jsou takoví, kteří bojují celý svůj život - ti jsou nenahraditelní." Prezident Bolívarovské republiky Venezuela Hugo Rafael Chávez Friás patřil jistě k těm posledně jmenovaným.

Celý článek...
 
Pohyb v komunistickém hnutí Tisk E-mail
Neděle, 21 duben 2013

Pod názvem Internacionála se 6. dubna 2013 uskutečnilo v Římě setkání některých evropských komunistických stran. Pořadatelem byla strana nesoucí název Komunisté lidová levice-Komunistická strana, v jejímž čele stojí bývalý poslanec evropského parlamentu Marco Rizzo. Jednání se dále zúčastnili zástupci těchto stran: Komunistická strana Řecka, Komunistická strana národů Španělska, Svaz revolucionářů-komunistů Francie, Pól komunistického obrození ve Francii, Komunistická dělnická strana Ruska, Svaz ukrajinských komunistů, Turecká komunistická strana a Maďarská komunistická dělnická strana. Jednání se dále zúčastnili velvyslanci Kuby, Bolívarovské republiky Venezuela a Korejské lidově demokratické republiky. Jedním z nejvýznamnějších řečníků byl člen vedení Komunistické strany Řecka Elisseos Vagenas, jehož projev zde přinášíme. Význam tohoto projevu vyplývá z kontextu, v jakém zazněl, a časové souslednosti událostí v posledním období. Chceme podtrhnout jen některé. Jednání komunistických a dělnických stran v Bejrútu v roce 2012, krize v Řecku a ztráta volebních preferencí KS Řecka a nárůst preferencí seskupení Syriza, které se samo deklaratorně vyhlašuje za radikální levici, a jehož jádrem je Synaspismos, členská organizace Strany evropské levice. Dalším milníkem byla konference komunistických stran v Moskvě, kde byl učiněn pokus o změnu dosavadního kurzu hnutí a zazněla kritická slova na adresu KS Řecka, kde představitel této strany kromě řádného projevu požádal o možnost vystoupit ještě jednou a obhajoval pozice své strany. Z projevu, který přinášíme, vystupují některé okruhy problémů a lze tvrdit, že soudruh Vagenas se těmto otázkám záměrně věnoval, ukazují na hloubku rozdílných postojů, které se v hnutí projevují. Stačí jen porovnat hodnocení EU ze strany KSČM a zejména jejího předsedy Vojtěcha Filipa a z pozice KS Řecka.

Setkání pod názvem Internacionála znamená podle našeho mínění velmi zásadní obrat zejména v evropském komunistickém hnutí. Diskusi o postojích k otázkám, jež jsou diferenciačním kritériem v tomto mezinárodním přeskupování a vyhraňování politických sil, by měli věcně zahájit i komunisté v České republice. Komunistický svaz mládeže chce k této diskusi aktivně přispět. Předpokladem polemiky je informovanost, která se v komunistickém hnutí v ČR vyznačuje dle našeho soudu nedostatečností. I proto zveřejňujeme překlad projevu soudruha Elisseose Vagenase, představitele Komunistické strany Řecka, s cílem seznámit komunisty v naší zemi s postoji naší zahraniční partnerské komunistické strany. 

Celý článek...
 
Rozloučení s baronkou - ceremoniální odpal za 10 milionů liber Tisk E-mail
Čtvrtek, 18 duben 2013
 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Následující > Konec >>

Výsledky 323 - 329 z 906
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.