Úvodní stránka Saturday, February 06 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Rozšiřování války o plyn do Levanty (východního Středomoří) Tisk E-mail
Úterý, 12 srpen 2014

"Přímo před našima očima"

Rozšiřování války o plyn do Levanty (východního Středomoří)

Napsal Thierry Meyssan

Po třech letech války proti Sýrii "Západ" účelně rozšířil svou ofenzívu nejdříve na Irák, posléze i na Palestinu. Vzhledem ke zdánlivým rozporům mezi politickými stranami náboženskými a sekulárními lze tuto strategii vysvětlit jedině silnými hospodářskými zájmy. Mnoho skupin na Blízkém východě pravidelně měnilo tábory, ale naleziště zemního plynu jsou nehybná. 

Celý článek...
 
Stanovisko vedení Unie českých spisovatelů k probíhajícím válečným agresím ve světě Tisk E-mail
Úterý, 12 srpen 2014

Odmítněme zpěv války!

Čeští spisovatelé s krajním znepokojením sledují, jak jsou cynicky a brutálně potlačována elementární lidská práva, včetně práva na fyzickou existenci. Raketové, letecké, dělostřelecké a jiné útoky na hustě osídlené oblasti, jakými jsou Gaza, největší koncentrační tábor na světě, nebo Doněck či Lugansk, perly Donbasu, obrácené v ruiny s rozesetými dětskými hračkami a mrtvolami narychlo pokrytými plachtami, mezi nimiž v hrůzném zoufalství, jindy už takřka lhostejně, procházejí ti ještě živí. Zápalné, kazetové a fosforové bomby, raketomety grad, smerč či uragán, dokonce i balistické rakety se mají stát a stávají nástrojem masového zabíjení a gigantické devastace. Jako by velký satan destrukce skřehotal vítězné rekviem lidskosti. 

Celý článek...
 
Společné stanovisko Společnosti česko-kubánského přátelství a Komunistického svazu mládeže Tisk E-mail
Úterý, 12 srpen 2014

Společné stanovisko Společnosti česko-kubánského přátelství a Komunistického svazu mládeže k nenovějším provokacím Spojených států amerických vůči Kubánské republice 

Společnost česko-kubánského přátelství a Komunistický svaz mládeže důrazně odsuzují nejnovější provokace ze strany Spojených států amerických vůči Kubánské republice. Poté, co zpravodajská agentura Associated Press (AP) odhalila na začátku dubna tajný projekt "ZunZuneo", přinesla nyní informace o dalším z plánů financovaných Agenturou Spojených států amerických pro mezinárodní rozvoj (USAID). Spojené státy americké naverbovaly v zemích Latinské Ameriky nezkušené a nezaměstnané mladé lidi, kteří za patřičný finanční obnos měli na Kubě pod různými záminkami, např. osvětovými programy (včetně falešných přednášek pod pláštíkem boje proti viru HIV) ovlivňovat mladé Kubánce s cílem organizovaně působit proti kubánské vládě.  

Celý článek...
 
Videa: ukrajinská junta ničí města a vraždí civilní obyvatelstvo Tisk E-mail
Pondělí, 11 srpen 2014

Luhansk, 11. 8. 2014

Luhansk, 11. 8. 2014

 

Celý článek...
 
Děti na hranicích USA jsou naším rozsudkem Tisk E-mail
Neděle, 10 srpen 2014

Jak je tak často pravdou, tím nejdůležitějším o současné migraci desítek tisíc dětí bez doprovodu do USA je to, co zůstává nevyřčeno.  

Drtivá většina těchto dětí, řekla nám Hlavní komise OSN pro uprchlíky, přichází ze čtyř zemí: Salvadoru, Guatemaly, Hondurasu a Mexika. Nicméně v tomhle zapomnětlivém státě, nazývaném Spojené státy, není ani hlásku o tom, co USA udělaly těmto zemím a jejich dětem v posledních desetiletích, že to vyvolalo takovou migraci. 

Celý článek...
 
Ukrajina je trojským koněm USA proti Rusku Tisk E-mail
Středa, 06 srpen 2014

JOHN FOSTER (tajemník pro mezinárodní vztahy KS Británie) zkoumá machinace, jež hrají ústřední úlohu pro americký Projekt pro nové americké století, a na stopy toho, co mohou obsahovat pro Ukrajinu i pro jiné... 

Celý článek...
 
Máme svobodu slova? Tisk E-mail
Pondělí, 04 srpen 2014

Ústav pro českou literaturu Akademie věd ČR se obrátil na některé spisovatele s anketou "Současní spisovatelé a cenzura". 

Přinášíme odpovědi KARLA SÝSE: 

 

Před listopadem 1989

1. Čím jste se cítil nejvíce omezován při psaní a publikování před listopadem 1989?

Ničím jsem se neomezoval.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Následující > Konec >>

Výsledky 323 - 329 z 1105
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.