Úvodní stránka Thursday, June 29 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Generální tajemník SOF: Imperialistická intervence v Sýrii musí ihned skončit Tisk E-mail
Neděle, 27 září 2015

Čtete projev generálního tajemníka Světové odborové federace (SOF) George Mavrikose na mezinárodní konferenci SOF a GFTU na solidaritu s lidem Sýrie v Damašku 13.-14. září 2015.

Je mi ctí pozdravit tuto velice úspěšnou mezinárodní konferenci, organizovanou společně SOF a Všeobecnou federací Sýrie (GFTU) a ICATU k vyjádření solidarity se syrským lidem a syrskou dělnickou třídou.

Celý článek...
 
28.9. Praha: Protest proti setrvání ČR v NATO Tisk E-mail
Pátek, 25 září 2015

Protest proti setrvání České republiky v NATO

pondělí 28. září 10:00, Václavské náměstí

 
Z dovolených zase zpět hurá do práce. Anebo ne hurá? Tisk E-mail
Středa, 23 září 2015

Skončilo období prázdnin a letních dovolených, skončilo období, které se dalo využít na regeneraci sil po celoročním studiu a práce. Chci se na chvíli do tohoto období vrátit střípkem pohledu, který je opomíjený - z hlediska práce.

Měl jsem možnost navštívit all-inclusive hotel na jednom řeckém ostrovu, patřící do řetězce jednoho z řeckých kapitalistů. Je to jedno z těch velkých zařízení na relaxaci pro klientelu z celé Evropy - pro všechny ty Němce, Francouze, Rusy, Poláky, Čechy atd. Nabízí obraz vysoké "produktivity práce", čili maximální efektivity na jednotku práce - samozřejmě v zájmu zisků vlastníka.

Celý článek...
 
ČMKOS uspořádal v Praze meeting pod heslem "Konec levné práce v ČR" Tisk E-mail
Úterý, 22 září 2015

V Praze se ve středu 16. 9. 2015 konal meeting zástupců odborových svazů, sdružených v Českomoravské konfederaci odborových svazů (ČMKOS), největšího odborového sdružení u nás. Jak je možné se dočíst na internetových stránkách ČMKOS, chce konfederace tímto setkáním "podpořit a motivovat odboráře, kteří budou vyjednávat růst mezd pro rok 2016". Cílovou hodnotou je růst mezd alespoň o 5% v reálném vyjádření. Setkání se účastnilo přibližně 1 200 odborářů z celé ČR.

Záznam z celého shromáždění je možné shlédnout na internetových stránkách ČMKOS (http://www.cmkos.cz/ ). Zde bude zajímavé vyzdvihnout některé faktické informace a zastavit se u některých prohlášení, která zazněla během setkání. 

Celý článek...
 
Komunistická strana Řecka využije svých sil k přeskupení hnutí pro lidové spojenectví Tisk E-mail
Pondělí, 21 září 2015

Prohlášení generálního tajemníka ÚV Komunistické strany Řecka (KKE), Dimitrise Koutsoumpase k výsledkům mimořádných parlamentních voleb

Podle konečných výsledků, KKE obdržela 5,55% hlasů.

Dimitris Koutsoumpas: "KKE zdraví stovky tisíc lidí, kteří ji poctili svými hlasy. Všichni ti muži a ženy, kteří nedbali vydírání, dilemat, překonali váhání a různé výhrady, aby spojili své síly s KKE.

Celý článek...
 
Video: Svobodu Palestině! Tisk E-mail
Neděle, 20 září 2015
 
Co je Čína doopravdy? Rozhovor s profesorem Domenicem Losurdem Tisk E-mail
Středa, 16 září 2015

Události poslední doby, například výkyvy na akciových trzích v Číně a jejich vliv na svět kapitálu, oslabení čínské měny, investice čínského kapitálu v ČR, stejně jako obkličování Číny základnami USA, provokace a pokusy o její územní dezorganizaci, její integrace do mezinárodních uskupení společně s Ruskem, to vše před komunistické hnutí předkládá velkou otázku o postavení a roli Číny uvnitř současného světového kapitalismu a imperialismu. KSM chce přispět k diskuzi o této otázce. Před nedávnem jsme zveřejnili článek "Čínská nemoc se jmenuje kapitalismus".

Nyní publikujeme rozhovor s profesorem Domenicem Losurdem o nedávných dějinách a současnosti Číny. KSM již dříve publikoval několik jeho textů, například: zde , zde , zde a zde .

Losurdovy texty vycházejí z dlouhodobého studia čínských i světových dějin a ze znalostí čínské současnosti.

Poznámka KSM


Domenico Losurdo je emeritním profesorem (Universita V Urbinu) a dokotorem h.c. (Universitá di Niteroi-Rio de Janeiro). Mezi jeho publikace nejvíce překládané do cizích jazyku uvádíme jen ty z poslední doby: La lotta di classe. Una storia politica e filosofica (Třídní boj, Politické a filosofické dějiny.), Laterza, Roma-Bari, 2013; La sinistra assente. Crisi, societá dello spettacolo, guerra (Chybějící levice. Krize, společnost spektaklu, válka.), Carocci, Roma, 2014; Il revisionismo storico. Problemi e miti (Historický revizionismus. Problémy a mýty.), nuova ed. ampliata, Laterza, Roma-Bari, 2015. Spolu s německým marxistickým teoretikem Hansem Heinzem Holzem vydával časopis Topos. Internationale Beiträge zur dialektischen Theorie viz zde http://toposzeitschrift.de/ v jehož redakční radě působil i prof. Jindřich Zelený.

Losurdo je rovněž ředitelem politicko-kulturního sdružení MarxXXI, které je blízké Straně italských komunistů, jejímž je členem. Protestoval proti udělení Nobelovy ceny míru čínskému disidentovi Liu, vzhledem k tomu, že ho považuje za podporovatele kolonialismu.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Následující > Konec >>

Výsledky 323 - 329 z 1354
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.