Úvodní stránka Monday, July 25 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Uvaření žáby Tisk E-mail
Neděle, 16 listopad 2014

Jistě jste již mnozí slyšeli metaforu o vaření žáby. Pokud hodíte žábu do horké vody, tak vyskočí, ale pokud ji hodíte do studené vody a budete ji postupně ohřívat, tak si toho žába ani nevšimne a nechá se uvařit. Podle biologů je to sice nesmysl, ale tato metafora se skvěle hodí na změny, které zde za posledních 25 let postupně proběhly a kterých si mnozí možná ani nevšimli, a pokud si všimli, tak si postupně zvykli. 

Celý článek...
 
17. listopadu oslavíme 25. výročí od návratu do 19. století Tisk E-mail
Sobota, 15 listopad 2014

Je tomu čtvrt století, co u nás, stejně jako v jiných zemích východní Evropy probíhá restaurace kapitalismu. Návrat do systému 19. století však nečekal jen na obyvatele bývalých socialistických zemí. Hořký návrat do starých kolejí čekal s pomalejším scénářem i obyvatele západní Evropy, kde rozhodně nic takového nečekali. Pro Němce či Francouze je představa "sociálního kapitalismu" zcela přirozená a jiný svět si už ani představit nedokážou. Po pádu východní konkurence však přiškrtili kapitalisté sociální systém i tam. Ze Španělska se emigruje dokonce i do východní Evropy a Latinské Ameriky. Irsko se opět stává vystěhovaleckou zemí a snad jen poslušní Němci tiše mlčí, když si mají zvykat na "Kurzarbeit" a přídělové lístky na jídlo. Je třeba si uvědomit, že to byla právě konkurence sociálního systému východní Evropy, co nutilo západní svět zvednout životní úroveň svého obyvatelstva aspoň tak, aby nemohli vidět lepší svět za železnou oponou.

Celý článek...
 
Karel Sýs: Jak to také bylo Tisk E-mail
Pátek, 14 listopad 2014

Karel SýsSotva se vynoří teorie, která sice vysvětluje mnohé, ale nevyhovuje úředním vykladačům dějin, je vzápětí zneuctěna nálepkou "konspirační". Ano, k převratu došlo působením hlubinných ekonomických i geopolitických pohybů. Ano, byl to kšeft - jako v Mnichově. Velmoci tenkrát i dnes odložily vlastní krizi. SSSR a Východ své uzbrojení a krizi důvěry vlastního obyvatelstva, Západ neprodejné zboží. Ale jen odložili!

Celý článek...
 
Záznam: Vratimovský seminář 2014 Tisk E-mail
Čtvrtek, 13 listopad 2014

8. listopadu ve Frýdku-Místku se konal Vratimovský seminář http://vratimovskyseminar.webnode.cz/.

  1. ZAHÁJENÍ RSDr. Karel Klimša, OV KSČM - spoluorganizátor semináře
  2. "UKRAJINA ? A CO DÁL?" Prof. PhDr. Oskar Krejčí, CSc., politolog a publicista
  3. "PŘEDBĚŽNÁ ZPRÁVA O ARABSKÉM JARU" Tereza Spencerová, redaktorka Literárních novin
  4. "AKÁ JE ODPOVEĎ ĹAVICE NA GLOBÁLNÝ KAPITALIZMUS?" PhDr. Luboš Blaha, Ph.D., politolog a publicista
  5. "NUTNOST HLUBOKÝCH ZMĚN A LEVICE" MUDr. Ivan David, CSc., psychiatr a bývalý ministr zdravotnictví
  6. "VÝVOJ GLOBÁLNÍ EKONOMIKY A PROJEKTY VELMOCÍ" Doc. Ing. Ilona Švihlíková, Ph.D., ekonomka a publicistka
  7. "TEKTONICKÉ ZLOMY SÚČASNOSTI A BUDÚCNOSTI" Prof. Ing. Peter Staněk, CSc., Ekonomický ústav SAV
  8. "ČESKO 25 LET POTÉ ? SMUTNÁ BILANCE" Prof. PhDr. Jan Keller, CSc., sociolog a publicista
Záznam naleznete zde https://www.youtube.com/playlist?list=PLqVh2YhEny3HJZ2fDo5hZ29Bp5O-BK6_c

 

 
Výměna ministra a diktatura kapitálu Tisk E-mail
Středa, 12 listopad 2014

Většinu času se snaží kapitál působit v politice České republiky jako skrytá veličina, o které se přímo nedovídáme a o jejímž vlivu se můžeme jen dohadovat. Někdy nám ale události umožní podívat se na skutečnou politickou a ideologickou moc vykonávanou členy buržoazní třídy - ať už přímo kapitalisty (Babiš, Bakala atd.) nebo skrze jejich placené náhončí. Jednou z takových příležitostí je výměna ministra dopravy a osoba kandidáta na ministerský post, Dana Ťoka.

Celý článek...
 
Přípravy na válku proti Rusku se intenzifikují Tisk E-mail
Úterý, 11 listopad 2014

Do vědomí Čechů a ostatních Slovanů se buržoazii podařilo prosadit vysoký stupeň nenávisti vůči Rusům, kteří zachránili jejich předky před totální likvidací. Je potřeba se ptát, kdo byli rodiče a prarodiče současných elit, jaký byl jejich vztah k hitlerovskému Německu a proč se nyní tak snaží zastírat buržoazní diktaturu EU (hlavně německou) v České republice hesly o svobodě a lidských právech. Nejlépe to řekla ministryně spravedlnosti Válková, že se v průběhu okupace Čechům zas tolik nestalo. Podle ní komunisté, Židé a cikáni nebyli asi obyvateli českých zemí.  

Celý článek...
 
25 let kapitalismu a mzdy Tisk E-mail
Neděle, 09 listopad 2014

Blíží se 25. výročí 17. listopadu, což asi všechny nutí začít bilancovat. Téměř všemi mainstreamovými médii nedávno proběhla oficiální zpráva o změnách, které u nás proběhly v předchozím čtvrtstoletí. Současný režim se v ní velkohubě chlubí, že se během této epochy zvýšila průměrná mzda 3170 korun v roce 1989 na letošních 25 800 korun. Po započtení inflace se tedy reálná mzda podle Českého statistického úřadu zvýšila o 52 %. Kromě toho, že 2,08 % ročně není zrovna žádná sláva, mají tyto statistiky hned několik vad na kráse.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Následující > Konec >>

Výsledky 323 - 329 z 1173
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.