Úvodní stránka Wednesday, May 27 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Závěrečné prohlášení 10. setkání evropských komunistických organizací mládeže Tisk E-mail
Neděle, 02 březen 2014

Ve dnech 15. a 16. února 2014 proběhlo v Madridu pod heslem: "Kapitalistická krize, boje mládeže, úloha komunistických organizací mládeže" 10. setkání evropských komunistických organizací mládeže . Jako účastnické organizace prohlašujeme:

Situace mládeže dělnické třídy a lidových vrstev v našich zemích je silně poznamenána současným kontextem kapitalistické krize z nadvýroby a nadměrné akumulace, jíž prochází kapitalistický systém. Je důsledkem rozvinutí jeho vlastních kapitalistických rozporů a nikoliv špatné správy systému, kterou na mezinárodní úrovni provádějí různí političtí a ekonomičtí buržoazní činitelé.

Celý článek...
 
Společné prohlášení komunistických a dělnických stran k posledním událostem na Ukrajině Tisk E-mail
Neděle, 02 březen 2014

Poslední dramatické události, které probíhají na Ukrajině - to není "vítězství demokracie" a jakýchsi "revolucionářů", jak hlásají masové sdělovací prostředky USA a EU, ale nebezpečný vývoj, v prvé řadě pro samotný lid Ukrajiny.

Pomocí EU a USA vystoupily na politický "povrch" reakční politické síly, ideologičtí potomci nacistů, kteří kromě rozbíjení ústředí svých oponentů organizují a provádějí jejich politické pronásledování a zakazují politické strany. Především připravují opatření zaměřená proti komunistům a také rasistické zákony proti ruskojazyčným občanům, stejná, jaká už posledních 20 let existují v zemích "evropského" Pobaltí za jasné politické podpory EU.

Celý článek...
 
Raúl Castro přivítal Fernanda Gonzáleze Tisk E-mail
Sobota, 01 březen 2014

Armádní generál Raúl Castro, předseda Státní rady a Rady ministrů Kuby, přivítal 28.2. na mezinárodním letišti José Martího v Havaně Fernanda Gonzáleze Llorta, jednoho z Pětice kubánských bojovníků proti terorismu, nespravedlivě odsouzeného do vězení ve Spojených státech. Fernando Gonzálezn Llort opustil vězení Sattford v Arizoně po nespravedlivém odsouzení k dlouhému žalářování za to, že bránil svoji vlast. V salonku letiště ho kromě Raúla Castro obejmula také jeho matka, Magalys, a jeho milovaná žena , Rosa Aurora. Na letišti při přivítání prohlásil: Dělal jsem a udělal jen to, co by udělal každý z vás. Je to druhý člen světoznámé Pětice kubánských hrdinů, který vyšel z vězení po Reném Gonzálezovi. Další tři, Gerardo, Antonio a Ramón, zůstávají v žalářích Spojených států, což je důvodem pro pokračování široké mezinárodní kampaně za jejich propuštění.

 
Člen ukrajinského komsomolu o probíhajícím převratu Tisk E-mail
Pátek, 28 únor 2014

Požádali jsme o informaci o aktuálním vývoji na Ukrajině člena naší partnerské organizace Leninského komunistického svazu mládeže Ukrajiny, který žije v Charkově, druhém největším městě Ukrajiny, jež bylo po porážce nacismu ve velké vlastenecké válce jako jedno z celkem dvanácti měst v Sovětském svazu vyznamenáno za hrdinství jeho obyvatel při odporu vůči německým vetřelcům titulem Město Hrdina. Přinášíme část jeho dopisu, v níž popisuje průběh státního převratu a činnost jeho ozbrojeného předvoje - ukrajinských fašistů:

Celý článek...
 
Zastavit ukrajinskou tragédii Tisk E-mail
Čtvrtek, 27 únor 2014

Prohlášení předsednictva ÚV Komunistické strany Ruské federace

Komunistická strana RF s obavami sleduje tragedii bratrské Ukrajiny, kde byl proveden státní převrat. Násilím byl zlomen vládní systém. V zemi vzniká chaotická situace. 

Požár konfliktu v domě našich sousedů založili následníci fašistického lokaje Bandery. 

Celý článek...
 
Oběd a večeře v Kyjevě Tisk E-mail
Čtvrtek, 27 únor 2014

A kdo teď vytáhne 35 miliard dolarů, aby zabránil ekonomickému a finančnímu kolapsu post-převratové Ukrajiny? Nikdo na obzoru. 

Čtu v jednom zpravodajství z kyjevského náměstí slova jedné studentky, ještě utábořené pod nakupenými pneumatikami: "Chceme nezávislou Ukrajinu... Ale je potřeba, aby nám někdo pomohl". 

Jak je vidět, železná logika.

Celý článek...
 
Trestní oznámení na skupinu antikomunistů za hanobení hrobu Klementa Gottwalda a dalších představite Tisk E-mail
Čtvrtek, 27 únor 2014

Komunistický svaz mládeže zveřejňuje trestní oznámení, které podal člen Ústředního výboru KSČM Milan Krajča na skupinu antikomunistů pro podezření z hanobení hrobu prezidenta Československé republiky Klementa Gottwalda a dalších představitelů československého komunistického a dělnického hnutí 25. února 2014, v den 66. výročí Vítězného února 1948. Trestní oznámení naleznete zde

 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Následující > Konec >>

Výsledky 323 - 329 z 1083
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.