Úvodní stránka Thursday, October 23 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Angela Davisová vyzvala severoameričany, aby se mobilizovali za osvobození Pětice Tisk E-mail
Pátek, 07 červen 2013

Angela DavisAfro-americká bojovnice Angela Davisová, odsoudila v sobotu 1. června ve Washingtonu manipulaci, která obestírá případ Pětice a vyzvala Američany, aby vytvořili masové hnutí, které bude usilovat o její osvobození.

Případ Pětice odhaluje jako "vzor podvodů", které jsou součástí americké demokracie. Uvěznění Kubánské Pětice popisuje jako "odvetu proti Kubě a za to co Kuba reprezentuje".

Celý článek...
 
TKP: Cesta pro dělnickou třídu bude jistě vytvořena Tisk E-mail
Čtvrtek, 06 červen 2013

Cesta pro dělnickou třídu bude jistě vytvořenaProhlášení ÚV Komunistické strany Turecka (TKP)


1. Turecko po několik dní zažívá opravdové lidové hnutí. Akce a protesty, jež začaly v Istanbulu a rozšířily se po celém Turecku, mají masový, oprávněný a historický charakter. Nejdůležitější ze všeho je výrazná změna v náladě lidí. Strach a apatie byly překonány a lidé získali sebevědomí.

Celý článek...
 
Svobodu pro 5 kubánských vlastenců Tisk E-mail
Čtvrtek, 06 červen 2013
Svobodu pro 5 kubánských vlastenců
 
Prohlášení Světové rady míru k současným událostem v Turecku Tisk E-mail
Čtvrtek, 06 červen 2013

Sekretariát Světové rady míru, který v těchto dnech zasedá v portugalském Lisabonu vyjadřuje své důrazné odsouzení autoritářského a reakčního postoje turecké vlády a jejího brutálního útoku proti tureckému lidu, který masové demonstruje a protestuje v desítkách tureckých měst.

Světová rada míru zasílá své pozdravy stovkám tisíc lidí, kteří mírumilovně demonstrují za své oprávněné ekonomické, sociální a politické požadavky.

Celý článek...
 
Výstup na Milešovku ve znamení česko-kubánského přátelství Tisk E-mail
Středa, 05 červen 2013

Ani mimořádně nepříznivé počasí neodradilo účastníky sobotního 6. ročníku výstupu česko-kubánského přátelství na Milešovku.

Několik desítek Čechů a Kubánců, kteří dorazili na tuto již tradiční akci Společnosti česko-kubánského přátelství, přijel podpořit také chargé d'affaires Kubánské republiky Fermín Gabriel Quiňones Sánchez a velvyslanec Bolívarovské republiky Venezuela Víctor Julián Hernández León. Jako každý rok, i letos byl výstup na nejvyšší horu Českého středohoří věnován boji za osvobození pěti kubánských vlastenců. Byli před 15 lety nespravedlivě uvězněni ve Spojených státech amerických za to, že monitorovali a odhalovali protikubánský terorismus. Výstup na Milešovku byl tak opět součástí mezinárodní kampaně za spravedlnost pro kubánskou pětici.

Celý článek...
 
Vodní děla Tisk E-mail
Úterý, 04 červen 2013

Ví Erdogan, že voda rostlinám prospívá?

Vodní děla: Ví Erdogan, že voda prospívá rostlinám?

 

 
Všechny plány byly v Turecku narušeny Tisk E-mail
Úterý, 04 červen 2013

Redaktor deníku soL a člen Ústředního výboru Komunistické strany Turecka Kemal Okuyan odpovídal na otázky o boji v Parku Gezi, který vyústil ve velké vítězství. Okuyan objasnil odpovědi na otázky, které jsou nyní diskutovány, jako: "kam Turecko míří", "jde o revoluční situaci", "jsou nedávné události tureckým jarem"? 

Bylo sociální hnutí tohoto rozsahu očekávané?

Kemal OkuyanZ historického hlediska jsou velká sociální hnutí obecně změnami, které nelze předvídat. Pokud lze hranice něčeho předvídat, pak aktéři, kteří v té věci vystupují, se adekvátně podle toho připravují. S použitím negativních nebo pozitivních vstupů se snaží ovládat výsledky. Když se tak stane, na hnutí to vrhá falešný stín. Pokrok, který by mohl změnit danou rovnováhu sil tak nelze uskutečnit, a velké sociální hnutí nevznikne. Nikdo nebyl schopen odhadnout rozměry toho, co zažíváme v současné době. Vláda nemohla. Mainstreamová opozice nemohla, ani levice ne. Existovaly určité předpovědi, někteří byli schopni si uvědomit, že události dosáhnou kritického bodu, ale nikdo nebyl schopen předvídat, co se děje nyní. To je důležité. Politické a ideologické klima v Turecku je nyní odlišné než před 4-5 dny. Ne úplně odlišné, ale v míře, kterou nelze podceňovat.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Následující > Konec >>

Výsledky 323 - 329 z 937
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.