Úvodní stránka Sunday, April 26 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ženeva II Tisk E-mail
Pátek, 24 leden 2014

americké úsilí o odstranění prezidenta Asada a nastolení koloniální nadvlády na celém Středním Východě

První den zasedání Konference o řešení syrské krize ovládla snaha americké administrativy prosadit za hlavní cíl jednání odstranění prezidenta Asada a nastolení proamerické loutkové vlády.

John Kerry ve stylu koloniálního vládce prohlásil: "Vidíme pouze jedno východisko, dohodnout se na základě vzájemného souhlasu na přechodné vládě." Kerry dal jasně najevo, že "vzájemný souhlas" znamená souhlas s podmínkami stanovenými americkým imperialismem. Kerry pokračoval: "To znamená, že prezident Asad se nemůže stát členem přechodné vlády... Neexistuje žádná cesta, žádná možnost, aby se člověk, který vedl brutální boj proti svému lidu, získal opět legitimitu k výkonu vlády."

Celý článek...
 
Vladimír Iljič Lenin: Přednáška o revoluci 1905 Tisk E-mail
Úterý, 21 leden 2014

Revoluce v Rusku roku 1905 byla obrovskou revoluční zkušeností pro pracující masy při boji s carským režimem za třídní osvobození. Znamenala i důležitou zkušenost pro bolševickou stranu, v níž se konkretizovala marxistická teorie o revoluční přeměně společnosti. Je poučné se seznámit s tím, jaké byly tyto zkušenosti tak, jak je přednesl Vladimír Iljič Lenin uprostřed obrovské katastrofy imperialistické války a v  předvečer dvou revolucí roku 1917 - únorové a konečně říjnové, která pod jeho vedením zahájila socialistický přerod Ruska a změnila celý svět.

"Přednášku o revoluci 1905" - přednesl V. I. Lenin německy 9. (22.) ledna 1917 v curyšském Lidovém domě na schůzi švýcarské dělnické mládeže.

Zveřejňujeme text přednášky ve dnech 90. výročí Leninova úmrtí a zároveň 109 let od "Krvavé neděle" - začátku revoluce v roce 1905.

Celý článek...
 
Nelson Mandela o marxismu svými slovy Tisk E-mail
Neděle, 19 leden 2014

5. prosince minulého roku odešel jihoafrický bojovník proti imperialismu Madiba Nelson Mandela. Ve svém dlouhém boji proti apartheidnímu režimu spolupracoval s jihoafrickými komunisty a o svém vztahu k marxismu píše i ve svém životopisu, který níže citujeme.

Vůdce ANC Nelson Mandela a generální tajemník Jihoafrické komunistické strany (SACP) Joe Slovo na shormáždění komunistů v Sowetu roku 1990. Na obrázku: Vůdce ANC Nelson Mandela a generální tajemník Jihoafrické komunistické strany (SACP) Joe Slovo na shormáždění komunistů v Sowetu roku 1990.

Pořídil jsem si sebrané spisy Marxe a Engelse, Lenina, Stalina, Mao Ce-Tunga a dalších a ponořil se do filosofie dialektického a historického materialismu. Komunistický manifest mě nadchl, zatímco Kapitál mě vyčerpal. Silně na mě ovšem zapůsobila myšlenka beztřídní společnosti, která se podle mého názoru podobala tradiční africké kultuře, v níž je život sdílený a kolektivní. Plně jsem se ztotožnil s Marxovou základní poučkou, která se vyznačovala jednoduchostí a velkorysostí zlatého pravidla: "Každý podle svých možností, každému podle jeho potřeb."

Celý článek...
 
25.1.: Shromáždění k 55. výročí vítězství Kubánské revoluce Tisk E-mail
Sobota, 18 leden 2014

Společnost česko-kubánského přátelství zve všechny přátelé socialistické Kuby na vzpomínkové shromáždění k 55. výročí vítězství Kubánské revoluce, které se uskuteční v sobotu 25. ledna 2014 od 10.00 hod. v budově Ústředního výboru Komunistická strana Čech a Moravy, Politických vězňů 9, Praha 1, místnost č. 76, I. patro.

 
Nový rok, stejné boje Tisk E-mail
Sobota, 18 leden 2014

Začátek nového roku je pro většinu lidí tradičním časem k inventuře uplynulého roku a naděje, čeho mohou dosáhnout v novém. Přijímají rozhodnutí, že udělají to, ono či něco jiného, vše v dobré víře. Z dělnického úhlu pohledu skončil rok 2013 celkem úspěšně, s vítězstvím dělníků ESB (podniku dodávajícího elektřinu; pozn. překl.) v zajištění, že je definováno schéma jejich penzijních dávek, což může mít dalekosáhlý ohlas po celém státem placeném sektoru. 

Vládnoucí garnitury v Evropské unii doufají, že uzavřená dohoda o schématu "jednoznačné měnové transakce" evropského stabilizačního mechanizmu ke stabilizaci eura bude trvat i nadále. Odsouhlasily, že dluh musí být splacen plně - ne inflací, promlčením nebo odepsáním. Pouhé zbožné přání.   

Celý článek...
 
Vladimír Remek jmenován velvyslancem v Rusku Tisk E-mail
Čtvrtek, 16 leden 2014

 

Video Převzato z RT.com

Při dnešním ceremoniálním aktu předávání pověřovacích listin do rukou prezidenta Putina měl Vladimír Remek, nový velvyslanec ČR v Ruské federaci na obleku připnutý řád Hrdiny Sovětského svazu, nejvyšší sovětské vyznamenání, které obdržel v roce 1978 jako člen sovětsko-československé kosmické posádky a první československý kosmonaut.

 
Rosa Luxemburgová (5.3. 1871 - 15.1.1919) Tisk E-mail
Středa, 15 leden 2014
 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Následující > Konec >>

Výsledky 323 - 329 z 1059
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.