Úvodní stránka Friday, February 27 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Spojené státy porušují lidská práva 11 milionů Kubánců Tisk E-mail
Úterý, 29 říjen 2013

Již 53 let se tvrdá politika hospodářského přiškrcování Kuby řídí logikou memoranda náměstka státního tajemníka USA Lestera Malloryho z 6. dubna 1960, v němž se uvádí: "Většina Kubánců podporuje Castra /.../ Neexistuje účinná politická opozice /.../ Jediná možná cesta k odstranění domácí podpory /vlády/ je vyvolat rozčarování a beznaděj prostřednictvím ekonomické nespokojenosti a nouze /.../ Je třeba urychleně uvést do praxe všechny dostupné prostředky k oslabení hospodářského života /.../, odepřít Kubě peníze a dodávky, a tak dosáhnout snížení nominálních a reálných mezd s cílem vyvolat hlad, zoufalství a svržení vlády".

Celý článek...
 
Americká koncepce prosazování hegemonie v období globální krize Tisk E-mail
Středa, 23 říjen 2013

Americký imperialismus se nikdy neorientoval na dosažení převahy pouze vybudováním největší vojenské síly světa, i když ta nakonec v mnoha případech sehrává rozhodující úlohu - pokud se imperiální mocnosti nepodaří ovládnout zemi jinými prostředky. Prosazování nadvlády je ovlivňováno aktuální ekonomickou situací, ochotou kolaborantů podpořit převrat a nepředpokládaným vývojem vnitropolitické situace v zemi, o jejíž ovládnutí usiluje. 

Celý článek...
 
ODS vyzývá k třídnímu boji Tisk E-mail
Neděle, 20 říjen 2013

Volební kampaň před parlamentními volbami roku 2013 ukazuje myšlenkovou vyprázdněnost ODS a lidí na tuto stranu napojených. Obsah a forma její komunikace je příznakem úpadku její schopnosti působit na utváření obecného myšlení a představ obyvatelstva o společnosti, jejím fungování a uspořádání. Vlády vedené ODS spolu s TOP09 - jejím systémovým spojencem a současně protivníkem v boji o posty a zdroje příjmů ve veřejných institucích - dovedly erozi ideové hegemonie pravice až na práh rozpadu stranicko-politického systému. Ten by nastal plnou vahou v případě, že by nový prezident Zeman neodstavil ODS a TOP09 od moci a nedal jim tak čas na stabilizaci. Jinými slovy řečeno, pravicový vládnoucí establishment, zejména ODS, začíná hlásat teze, jimž přestává věřit stále větší část i její bývalé politické základny, jejích voličů. Jedná se o krizi ideologické legitimity vládnoucí třídy. Slábne víra v kapitalismus jako oprávněný sociálně-ekonomický systém ospravedlňující své instituce a mocenské nástroje i v souvislosti s dopady kapitalistické ekonomické krize ve vědomí obyvatel ČR. Jiným, a to zásadním problémem je, že u nás neexistuje žádná významná politická síla, která by prosazovala a nastolovala požadavek a praktické kroky k překonání kapitalismu. V tom spočívá zejména slabost KSČM, jež nehraje a kvůli svému zájmovému zapojení do buržoazně parlamentního systému sehrávat nemůže úlohu komunistické strany.

Celý článek...
 
Vo Nguyen Giap - jméno utiskovaných světa Tisk E-mail
Pátek, 18 říjen 2013

Vo Nguyen Giap 1911-2013Jakožto připomínku osobnosti v minulých dnech zesnulého generála Vo Nguyen Giapa, který se zapsal do moderních dějin Vietnamu i světového boje proti francouzskému a americkému imperialismu, přinášíme překlad 32. kapitoly v češtině dosud nevydané knihy Vitaliana Ravagliho Wu Ming: Válečná sekera (2000). Úryvek se zaměřuje na popis mezinárodně politického kontextu i taktiky národně osvobozenecké armády a vojenských sil francouzských okupantů v rozhodující bitvě u Dien Bien Phu.

V říjnu 1952 obsadily dvě jednotky vietminhu thajskou vesnici v provincii Lai Chau na hranicích mezi Laosem, Čínou a severním Tonkinem.

Vesnice se tyčila nad údolím dlouhým dvacet kilometrů a širokým jedenáct kilometrů rozděleným na dvě části řekou Nam Yam a už bylo evakuováno kolaborujícími laoskými pluky. V thajštině se vesnice nazývá Muong Thang, ale Vietnamci ji znají pod názvem Dien Bien Phu.

Celý článek...
 
Provokace s vulgárním mailem Černochové může být dílem někoho z blízkosti ODS? Tisk E-mail
Čtvrtek, 17 říjen 2013

Minulý týden s velkou publicitou zveřejnila exposlankyně a současně kandidátka na poslankyni, nynější starostka Prahy 2 Jana Černochová obsah vulgárního e-mailu psaného na její adresu. Za autora článku byl nejprve označen jistý Aleš Rozsíval. Obsah e-mailu i vyjádření Černochové byly směřovány k nedávno proběhlé protiválečné kampani "Třídní boj namísto světové války". Nyní zhruba po týdnu se i samotný Rozsíval nechal slyšet , že e-mail nepsal. Podezření z iniciace celé klasicky provokační kausy se tím překlápí spíše na ODS samotnou.

Celý článek...
 
Pravda nebo lež? Tisk E-mail
Úterý, 15 říjen 2013

Pochybnosti o údajném požití bojového chemického plynu "sarin" v Sýrii vyjádřil ve svém článku s názvem "Selleströmova zpráva: Inspektor OSN pro Sýrii je figurkou ovládanou NATO a Izraelem" pro Japan Times Weekly Yoichi Shimatsu, japonský investigativní žurnalista, sídlící v Hong Kongu. V roce 1995, kdy došlo k útoku otravným plynem v Tokiu, pracoval jako konzultant vyšetřovací skupiny.

Celý článek...
 
Kapitalismus nefunguje Tisk E-mail
Úterý, 15 říjen 2013
Enzo: Kapitalismus nefunguje
 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Následující > Konec >>

Výsledky 323 - 329 z 1027
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.