Úvodní stránka Wednesday, April 23 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
40 let od porážky USA ve Vietnamu Tisk E-mail
Neděle, 27 leden 2013
Uzavření pařížské dohody 27. ledna 1973 znamenalo stažení armády USA z Vietnamu a porážku jeho desetiletí trvající agrese. Přímé vojenské nasazení armády USA ve Vietnamu bylo zahájeno incidentem v Tonkinském zálivu roku 1964, který jakožto záminku pro agresi vůči Vietnamské demokratické republice USA zinscenovaly. Následovala brutální imperialistická válka, v níž USA použily kobercové bombardování i chemické zbraně jako byl Agent Orange či napalm. Krvavá válka ve Vietnamu, jejíž obětí se stalo na 1,5 milionu zabitých Vietnamců, zvedla silnou vlnu odporu i v samotných Spojených státech.  
Celý článek...
 
Ismail Salami: Spojené státy "kuchtí" nukleární pohádku o Íránu Tisk E-mail
Neděle, 27 leden 2013

Ve 155ti stránkové zprávě zpracované pro americkou státní instituci "Projekt americké strategie nešíření nukleárních zbraní pro Střední východ" čtyři američtí nukleární experti vyzývají Obamovou administrativu, aby přijala tvrdší ekonomické sankce proti Íránu a připravila vojenské operace s nasazením bojových letounů a raket proti íránským nukleárním zařízením, píše dr. Ismail Salami, íránský žurnalista, politický analytik a šéfredaktor webových stránek Press TV v článku, uveřejněném na stránkách "Dissident Voice".

Celý článek...
 
Peter Schwarz: Itálie před volbami Tisk E-mail
Sobota, 26 leden 2013

Italské parlamentní volby se uskuteční 24. - 25. února, v průběhu hluboké sociální a ekonomické krize. Přesun jejich termínu z dubna na únor byl zapříčiněn demisí technokratické vlády premiéra Maria Montiho v loňském prosinci.

Celý článek...
 
Jasné ne! rakouské šlechtě na českém trůnu Tisk E-mail
Středa, 23 leden 2013

V bulvárním tisku i televizních pořadech se již nudně omílají stále stejná témata o prezidentských volbách a oba kandidáti postupující do druhého kola volby již sami od sebe asi ničím nepřekvapí. Přestože mocenské špičky současného režimu jasně nahrávají Karlu Schwarzenbergovi, zdá se, že mezi lidmi se objevuje pomalé probouzení z letargie a dochází k mobilizaci všech dostupných sil proti této variantě.

Celý článek...
 
Turecko. Protest proti příjezdu raket Patriot Tisk E-mail
Středa, 23 leden 2013

Levicové hnutí a občanská společnost zahájila protestní manifestace v Turecku proti příjezdu prvních baterii raket Patriot vyžádaných vládou v Ankaře u Severoatlantické aliance jako údajně "obranný" nástroj proti případným syrským útokům, referuje o tom turecký tisk. Několik stovek lidí manifestovalo před základnou Incirlik v jihovýchodním Turecku proti příjezdu holandských vojáků, kteří mají mít na starost údržbu a fungování raket vyslaných vládou v Haagu. Došlo ke srážkám s policií, dvacet manifestujících bylo podle listu Cumhuriyet zatčeno.

Celý článek...
 
Sýrie a Mezinárodní trestní tribunál (MTT) - nová etapa vojensko-diplomatické provokace Tisk E-mail
Pondělí, 21 leden 2013

Situace kolem Sýrie se rozvíjí velmi nepříznivým způsobem.

Odpovědí na iniciativy prezidenta Asada jsou teroristické útoky na univerzitu ve městě Aleppo. Odpovědí na pokusy ruské diplomacie o nalezení cesty k vyřešení krize je příprava nové diplomatické provokace proti Rusku.

Celý článek...
 
Prohlášení ČMH proti zapojení Armády ČR do agrese NATO na Blízkém východě Tisk E-mail
Neděle, 20 leden 2013

Vláda České republiky dne 9. ledna 2013 schválila vyslání příslušníků Armády České republiky do vojenské operace Severoatlantického paktu NATO v Turecku. Příslušníci 102. spojovacího praporu v Lipníku nad Bečvou mají být nasazeni v akci u hranice se Sýrií. Vláda ČR o tom rozhodla bez rozpravy v důsledku urgentní žádosti vedení NATO ze dne 19. prosince 2012.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Následující > Konec >>

Výsledky 323 - 329 z 801
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.