Úvodní stránka Friday, January 30 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Co si myslit o projevu prezidenta Obamy v OSN? Tisk E-mail
Sobota, 28 září 2013

Projev prezidenta Obamy přednesený 24. 9. 2013 na 68. Valném shromáždění OSN naplněný nenávistí ke všem, kdo se postaví americké válce o upevnění světové hegemonie a doplněný otevřenou a hloupou lží o zjištěních inspektorů OSN, která údajně potvrzují, že vláda prezidenta Asada vraždí své občany chemickými zbraněmi, jistě uspokojil tu část světových, zejména amerických a arabských reakčních kruhů, které přispěly k jeho opětovnému zvolení do funkce světové velmoci č.1.

Celý článek...
 
Společné prohlášení českých organizací k říjnové akci kampaně Třídní boj místo světové války Tisk E-mail
Středa, 25 září 2013

My, čeští účastníci mezinárodní kampaně Třídní boj namísto světové války, se i v roce 2013 zapojujeme do další z řady aktivit této kampaně. Připomínáme si 75. výročí mnichovského diktátu, který ostře zasáhl lid Československa a všechny pokrokové síly naší vlasti. Připomínáme si zradu tzv. západních spojenců, kteří předhodili Československo Hitlerově genocidnímu panství ve snaze obrátit jeho agresivitu na východ proti Sovětskému svazu. Mnichovský diktát přinesl podřízení lidu a zdrojů Československa německé nacistické mašinérii a byl krokem k nastupující světové válce. Připomínáme si ale také hrdinství, které se naplno projevilo v těchto dnech, kdy Komunistická strana Československa a ostatní pokrokové síly v ČSR vyzývaly k obraně vlasti, a kdy jedinou mocností, která měla vůli pomoci naší vlasti, byl Sovětský svaz. Připomínáme si i zbabělost velké části vládnoucí třídy Československa, která buď rozbití státu sama připravovala, nebo pod dojmem zrady Francie a Velké Británie a strachu z iniciativy lidu kapitulovala. Vůle pracujících a ostatních složek obyvatelstva k boji se nakonec za daleko horších podmínek projevila v aktivním odporu proti okupaci, připojování se k partyzánskému hnutí, vstupem do československých vojsk v zahraničí i v otevřených vystoupeních lidu na nacisty ovládaných územích. Tento obrovský střet mezi reakcí představovanou německým nacismem a národy světa byl v roce 1945 dovršen osvobozením a lidovým vítězstvím nad nacismem. Obětí nacismu se stalo 360 000 občanů Československa. Největší oběť vyhnání okupantů z naší vlasti přitom přinesl Sovětský svaz. Na 140 000 bojovníků Rudé armády položilo při osvobozování Československa své životy a více než 411 000 jich bylo zraněno.

Celý článek...
 
Potencionální americká válka proti Sýrii zdůvodněna "snuff movie" Tisk E-mail
Úterý, 24 září 2013

(termín "snuff movie" označuje film zaznamenávající skutečné mučení a zavraždění člověka)

Podle článku amerického žurnalisty Finiana Cunninghama, uveřejněného dne 22. 9. 2013 na stránkách "Information Clearing House" byl záměr přepadení Sýrie založen na videozáznamech dětí, unesených z jejich domovů a zavražděných příslušníky teroristických uskupení, usilujících o svržení vlády prezidenta Asada.

Celý článek...
 
Vyjádření solidarity protestujícím horníkům a zaměstnancům těžebního průmyslu na Ostravsku Tisk E-mail
Pondělí, 23 září 2013

Vážení přátelé,

s velikou pozorností a vážností sledujeme váš zápas za práci a živobytí, který se rozhořel poté, co Bakalova korporace New World Resources přikázala snížit mzdy, zavírat doly a propouštět zaměstnance. Váš případ je dalším ze sociálních zápasů v naší společnosti, kterou přivedl systém ovládaný kapitálem do období krize. Zaměstnavatelé využívají lidské práce, kterou přemění na své soukromé zisky, ale ztráty, které způsobili oni, jednoduše hodí na bedra těch, kdo svou prací bohatství vytváří. Jejich systém je založen na privatizaci zisků a socializaci nákladů. Vaše situace je tak příznačná.

Celý článek...
 
Plakát mezinárodní protiválečné akce "Třídní boj místo světové války" 2013 Tisk E-mail
Pondělí, 23 září 2013
Třídní boj namísto světové války 2013
 
Ani muže ze závodu, ani haléř ze mzdy! Tisk E-mail
Pátek, 20 září 2013

Tento týden uspořádali demonstraci horníci na Ostravsku, kteří jsou existenčně ohroženi plány korporace New World Resources (NWR) sídlící v Amsterdamu, v níž má podstatný majetkový podíl uhlobaron Bakala, a jejíž součástí je i podnik OKD. Horníci se staví na odpor proti snižování platů, propouštění a uzavírání dolů. Skupina horníků se probojovala i do sídla OKD. Tím si ovšem vydobyli pozornost a poukázali na vykořisťovatelskou a parazitní podobu současné kapitalistické společnosti. Zároveň je jejich zápas výzvou k boji pro všechny, kdo svou prací tvoří národní bohatství. Těsně poté došlo k rozhodnutí NWR k uzavření Dolu Paskov na koksovatelné uhlí.

Celý článek...
 
Tajemství izraelských chemických zbraní Tisk E-mail
Neděle, 15 září 2013

Zatímco v Ženevě bylo dosaženo dohody USA-Rusko o syrských chemických zbraních, Thierry Meyssan napsal pojednání o dějinách vyzbrojování chemicko-bakteriologickými zbraněmi: případ Izrael

Byl to izraelský výzkum v oblasti chemických a biologických zbraní, který tlačil na to, aby Sýrie odmítla konvenci zakazující chemické zbraně. To je důvod, pro který podpis Damašku pod takový dokument vyvolává nebezpečí, že se ukáže existence a případně pokračování ve výzkumu zbraní určených k zabíjení pouze arabské populace.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Následující > Konec >>

Výsledky 323 - 329 z 1012
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.