Úvodní stránka Wednesday, May 06 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Vyrabování a okupace ústředí Komunistické strany Ukrajiny v Kijevě Tisk E-mail
Čtvrtek, 20 březen 2014

22. února do budovy ústředního výboru Komunistické strany Ukrajiny, která se nachází v ulici Borisoglebské č. 7, vtrhli neznámí maskovaní, holemi ozbrojení násilníci. Stanici Hlas Ukrajiny to sdělili očití svědkové.

Po příjezdu v dvou nákladních autech k budově ústředního výboru začali maskovaní neznámí lidé nakládat veškerou kancelářskou techniku z kanceláří ÚV. Na dotazy zaměstnanců ÚV ve jménu jaké organizace jednají, odmítli odpovídat. Někteří z nich ale tvrdili, že jsou zástupci euromajdanu. Později k budově ÚV dorazilo několik automobilů, jejichž osádky se představily jako zástupci automajdanu a vyzvali první skupinu, aby přestali s rabováním s tím, že majetek, který skládají na nákladní auta je vlastnictvím Komunistické strany Ukrajiny. Poté se mezi oběma skupina rozpoutala rvačka. 

Zdroj: http://ru.golos.ua/show_gallery/1562#ad-image-1

 

Celý článek...
 
Společné prohlášení organizací komunistické mládeže k vývoji na Ukrajině Tisk E-mail
Čtvrtek, 20 březen 2014

Vývoj na Ukrajině je obzvláště klíčovým a nebezpečným především pro lid a mládež země, která je opět přeměňována v oběť ostrých antagonismů mezi USA a EU na jedné straně a Ruskem na druhé o ovládání trhů, přírodních zdrojů a dopravních sítí země.

Otevřené zasahování EU, USA a NATO, využití fašistických skupin a organizací, které jsou nástupci SS a rozšiřují fašistickou a nacistickou zášť a antikomunismus, plánované pronásledování a zákaz politických stran zaměřené především proti komunistům a rasistické zákony proti rusky mluvícímu obyvatelstvu a dalším menšinám, to vše ukazuje povahu vývoje a odhaluje lži o "triumfu demokracie na Ukrajině".

Celý článek...
 
Konec US demo crazye Tisk E-mail
Úterý, 18 březen 2014
 
Aktuálně z Charkova - 17. 3. 2014 Tisk E-mail
Pondělí, 17 březen 2014

Zveřejňujeme výňatek zprávy našeho dopisovatele, člena Leninského komunistického svazu mládeže Ukrajiny, o posledních událostech v Charkově.

Situace v Charkově je značně napjatá. O víkendu se konaly dvě proruské demonstrace. Nyní je v Charkovské, Luganské a Doněcké oblasti neklid. Včera v Charkově účastníci proruské demonstrace zničili a spálili kancelář neonacistů. Tomu předcházelo to, že v noci z pátka na sobotu aktivisté proruské demonstrace odhalili provokatéry, které pak našli v kanceláři u neonacistů. Při výpadu na tuto kancelář neonacisté zabili dva lidi, čtyři lidé jsou zraněni.

 
Vyhlásenie sekretariátu iniciatívy komunistických a robotníckych strán v Európe k MDŽ Tisk E-mail
Pondělí, 17 březen 2014

Emancipáciu žien nemožno dosiahnuť bez rázneho boja proti kapitalizmu a imperializmu. 8. marca je Medzinárodný deň žien, ktorý oslavujeme na počesť žien vo všetkých krajinách, ktoré sa usilujú o dosiahnutie úplnej rovnosti.

Kapitalistický systém stále diskriminuje ženy tým, že im platí nižšie mzdy, nastavuje im dlhšiu pracovnú dobu a nezabezpečuje  pracovné miesta. Pracujúce ženy čelia hrozbe prepúšťania, keď sa rozhodnú stať matkami. Domáce práce, ktoré sú tak dôležité pre reprodukciu pracovnej sily, sú považované za prirodzenú povinnosť žien a nie za cennú ekonomickú aktivitu. Kapitalizmus ako systém sa opiera o rodovú nerovnosť a teda diskrimináciu žien. Tento fakt je štrukturálnou súčasťou kapitalistického vykorisťovania.

Celý článek...
 
V Praze se uskutečnila Mezinárodní mírová konference proti násilí a válce Tisk E-mail
Pondělí, 17 březen 2014

O víkendu 15.-16. března 2014 se v Praze uskutečnila "Mezinárodní mírová konference proti násilí a válce," která byla organizována při příležitosti 75. výročí okupace Československa hitlerovským Německem. Konference se vedle zástupců českých organizací - Vojáci proti válce a České mírové hnutí - zúčastnili představitelé mírových organizací a hnutí z řady zemí.

Celý článek...
 
Předběžné závěry Mezinárodní vyšetřovací komise k případu Kubánské pětice Tisk E-mail
Neděle, 16 březen 2014

Předběžné závěry Mezinárodní vyšetřovací komise k případu Kubánské (Miamské) pětice. Komise zasedala v Londýně 7. a 8. března 2014.

Předběžné závěry

Je příhodné, že tyto předběžné názory z tohoto slyšení, jež může přispět k uplatnění lidských práv všeobecně a především ke spravedlivému procesu s pěti Kubánci, budou teď předloženy veřejnosti. Všechny tyto osoby jsou kubánské národnosti: pánové  Gerardo Hernández Nordelo, Ramón Labaňino Salazar, Antonio Guerrero Rodríguez, Fernando González Llort a René González byli odsouzeni ve Spojených státech v roce 2001 za určité delikty, týkající se státní bezpečnosti. Pan Hernández byl navíc odsouzen za spiknutí ke spáchání vraždy.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Následující > Konec >>

Výsledky 288 - 294 z 1069
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.