Úvodní stránka Monday, March 02 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Show pro naivky - Ženeva II Tisk E-mail
Pátek, 31 leden 2014

Již první dny konference ukázaly, že představitelé tak zvané "syrské opozice" se nechystali k jednáním, která by přispěla k ukončení teroristické války v Sýrii.

Delegace "Národní koalice opozičních a revolučních sil" (NKORS) vyhlásila své cíle, které jsou v rozporu s tak zvaným "Ženevským komuniké" z roku 2012, na jehož základě došlo ke svolání konference.

Celý článek...
 
Summit Evropské rady v Bruselu Tisk E-mail
Středa, 29 leden 2014

Poprvé od podpisu Lisabonské smlouvy (2005) věnovala Evropská rada (hlavy členských států EU) svůj oficiální summit, který se konal 19. a 20.12.2013 v Bruselu upevnění vojenské síly své vojenské síly tak zvané "Společné bezpečnostní a obranné politiky EU (SBOP)" a spolupráci s NATO, které je i nadále hlavním nástrojem prosazování imperialistických záměrů.

Celý článek...
 
Zastavit plíživý státní převrat na Ukrajině. Tisk E-mail
Úterý, 28 leden 2014

Prohlášení ÚV Komunistické strany Ruské federace

Události na Ukrajině nabírají stále nebezpečnější a dramatičtější charakter. V celé řadě oblastí dobře organizované skupiny radikálů násilně obsazují sídla místních samospráv a policie. Přívrženci zákonně zvolených orgánů a institucí se stávají obětmi morálního a fyzického teroru. Kyjevské krvavé orgie získávají hnědou barvu tolik milovanou německými nacisty. Hra na mírové demonstrace, které měly kamuflovat boj fašistických elementů o získání moci, skončila.

Celý článek...
 
Mezinárodní den holocaustu 27.1.2014 - "Nikdy víc!" Tisk E-mail
Pondělí, 27 leden 2014

(Palestinci čekající u zdi postavené Izraelem kolem Západního břehu Jordánu.)

 
Ukrajina - evropskou Sýrií? Tisk E-mail
Neděle, 26 leden 2014

V Kyjevě nevidíme řezače hlav z Al Kajdy nebo Al Nusry, ovšem vidíme nacisty ze strany "Svoboda". Schéma je velmi podobné tomu, jež bylo použito při nedávných válkách v Libyi a Sýrii.

Na Ukrajině se uvádějí v život již viděná schémata v Libyi a Sýrii, která vypracovaly nechvalně známé instituce, jako je Einstein Institution. 

Celý článek...
 
Ženeva II Tisk E-mail
Pátek, 24 leden 2014

americké úsilí o odstranění prezidenta Asada a nastolení koloniální nadvlády na celém Středním Východě

První den zasedání Konference o řešení syrské krize ovládla snaha americké administrativy prosadit za hlavní cíl jednání odstranění prezidenta Asada a nastolení proamerické loutkové vlády.

John Kerry ve stylu koloniálního vládce prohlásil: "Vidíme pouze jedno východisko, dohodnout se na základě vzájemného souhlasu na přechodné vládě." Kerry dal jasně najevo, že "vzájemný souhlas" znamená souhlas s podmínkami stanovenými americkým imperialismem. Kerry pokračoval: "To znamená, že prezident Asad se nemůže stát členem přechodné vlády... Neexistuje žádná cesta, žádná možnost, aby se člověk, který vedl brutální boj proti svému lidu, získal opět legitimitu k výkonu vlády."

Celý článek...
 
Vladimír Iljič Lenin: Přednáška o revoluci 1905 Tisk E-mail
Úterý, 21 leden 2014

Revoluce v Rusku roku 1905 byla obrovskou revoluční zkušeností pro pracující masy při boji s carským režimem za třídní osvobození. Znamenala i důležitou zkušenost pro bolševickou stranu, v níž se konkretizovala marxistická teorie o revoluční přeměně společnosti. Je poučné se seznámit s tím, jaké byly tyto zkušenosti tak, jak je přednesl Vladimír Iljič Lenin uprostřed obrovské katastrofy imperialistické války a v  předvečer dvou revolucí roku 1917 - únorové a konečně říjnové, která pod jeho vedením zahájila socialistický přerod Ruska a změnila celý svět.

"Přednášku o revoluci 1905" - přednesl V. I. Lenin německy 9. (22.) ledna 1917 v curyšském Lidovém domě na schůzi švýcarské dělnické mládeže.

Zveřejňujeme text přednášky ve dnech 90. výročí Leninova úmrtí a zároveň 109 let od "Krvavé neděle" - začátku revoluce v roce 1905.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Následující > Konec >>

Výsledky 288 - 294 z 1029
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.