Úvodní stránka Tuesday, September 30 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
20.7.: Slavnostní shromáždění k 60. výročí útoku na kasárna Moncada Tisk E-mail
Pondělí, 08 červenec 2013

Společnost česko-kubánského přátelství si Vás dovoluje pozvat na

Slavnostní shromáždení k
60. výročí útoku na kasárna Moncada,

která se uskuteční v sobotu 20. července 2013 od 10:00 v budově ÚV KSČM, místnost 76, 1. patro

Politických vězňů 9, Praha 1

 
Maduro oznamuje: "humanitární azyl" pro Snowdena Tisk E-mail
Sobota, 06 červenec 2013

Diplomatický obrat v kause Edward Snowden, krtka, který odhalil totální špionáž USA vůči celému světu. Venezuela nabídne oficiálně "humanitární" azyl.

  "Jako hlava státu jsem rozhodl poskytnout humanitární azyl mladému občanovi USA Edwardu Snowdenovi, abych ho ochránil před perzekucí, která proti němu byla rozpoutána jednou z nejmocnějších vlád na světě", prohlásil Maduro v oficiálním projevu přenášeném televizí v přímém přenosu. Přirozeně toto rozhodnutí neřeší praktický problém přesunu Snowdena z tranzitního prostoru moskevského letiště na bezpečnější místo. Únos prezidentského letadla Evo Moralese ve Vídni, teoreticky chráněného diplomatickou imunitou, ale donuceného přistát a být prohledán speciální jednotkou (oficiálně rakouskými, ale nikdo je nepožádal, aby se prokázali dokumenty...), objasnilo celému světu, že USA nehodlají respektovat žádnou mezinárodní konvenci, aby mladého IT technika dostali do svých rukou. Je třeba také podle nás zdůraznit zvolenou formu slov, kterých Maduro použil, tedy "humanitární azyl". Což obrací bezobsažná jazyková klišé posledních dvaceti let (vzpomeňte si, kolik bylo mezitím "humanitárních" válek?) a dává jím minimální základ.

 

 
Leták k připravovanému 18. světovému festivalu mládeže a studentstva Tisk E-mail
Sobota, 06 červenec 2013
 
Den nezávislosti - 4. července Tisk E-mail
Čtvrtek, 04 červenec 2013
 
Na co se budou ptát Olivera Stonea v Karlových Varech? Tisk E-mail
Čtvrtek, 04 červenec 2013

Rozhovor s Oliverem Stonem Na mezinárodní filmový festival do Karlových Varů přijel Oliver Stone, významný americký filmový režisér a producent, vyvíjející se osobnost, která svojí filmovou prací a svými projevy jasně kritizuje a odsuzuje politiku agresí a okupací amerického impéria opřenou o manipulaci, kterou realizují mediální korporace. Stone je známý například svými protiválečnými filmy Četa či Narozen 4. července. Jeho sympatie latinskoamerickému anitiimperialistickému hnutí se odrážejí v dokumentárních filmech jako je Comandante (věnovaný Fidelu Castrovi) či Jižně od hranice, jehož uvedení na mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách v roce 2009 se zúčastnil společně s venezuelským prezidentem Hugo Chávezem.

Celý článek...
 
Humanisté z NATO proti syrskému lidu Tisk E-mail
Úterý, 02 červenec 2013

interview komunistické "Pravdy" s předsedou ÚV Komunistické strany Ruské federace Gennadiem Zjuganovem


Gennadiji Andrejeviči, nedávno se řada západních států rozhodla zvýšit dodávky zbraní syrské "opozici". Jak hodnotíte tento obrat postojů ve vztahu k Sýrii?

Toto rozhodnutí bezpochyby nepřispívá k vyřešení konfliktu a naopak ho dále prohlubuje. Nejen, že narušuje normy mezinárodního práva, Jde o přímou intervenci do vnitřních záležitostí suverénního státu. Je rovněž zjevně nehumánní, poněvadž posiluje krveprolití. Zbraně západních států nejenže zabíjejí příslušníky vládních sil, ale i staré lidi, ženy a děti.

Celý článek...
 
Japonská KS úspěšná ve volbách do Metropolitního shromáždění v Tokiu Tisk E-mail
Neděle, 30 červen 2013

Japonská komunistická strana (JCP) víc než zdvojnásobila počet svých křesel ve volbách do tokijského Metropolitního shromáždění 23. června a stala se tak třetí nejsilnější stranou v tomto sboru, kde jí teď patří 13 %. JCP postavila 42 kandidátů ve všech 42 volebních obvodech; obdržela 616 721 hlasů, 13,61 % z celkového počtu hlasů.  

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Následující > Konec >>

Výsledky 288 - 294 z 923
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.