Úvodní stránka Thursday, April 24 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Relationem: stín antikrista ve Vatikánu Tisk E-mail
Úterý, 26 únor 2013
RELATIONEM, to je název zprávy, kterou tři kardinálové (Julian Herranz Casado, Josef Tomko a Salvadore De Giorgi), pověření papežem vyšetřovat ve všech směrech boje uvnitř papežské kurie (informace rozšířené pak prostřednictvím Vatileaks), předali v nedávných dnech Benediktovi XVI. Zpráva o 300 stránkách, na kterých jsou uvedeny znepokojivé důkazy, rozhovory, odposlechy, vlastnoručně psané dopisy, schválení, přísahy a mnoho dalšího o skandálech, ke kterým došlo uvnitř vatikánské instituce. Včera a dnes (23. a 24. 2. 2013) v deníku La Repubblica, zveřejnila Concita De Gregorio dva analytické články, z kterých vystupuje znepokojivá pravda, že za těmito vnitřními boji se skrývají motivy, kvůli kterým Benedikt XVI. podal demisi a zanechal svému nástupci určité problémy.
Celý článek...
 
Kdo je za Yoani Sánchezovou Tisk E-mail
Pondělí, 25 únor 2013

Yoani Sánchezová, pověstná havanská blogerka, je zvláštní osobnost kubánského disentu. Nikdy se žádný oponent neobohatil na základě mediálního vystupování tak masivně, ani z mezinárodního uznání obdobného rozsahu, v tak krátkém čase.

Po emigraci do Švýcarska v roce 2002 se dva roky poté, v roce 2004, rozhodla vrátit na Kubu. V roce 2007 vstoupila do světa opozice na Kubě vytvořením blogu Generación Y a znovu se stává v Havaně zavilou pomlouvačkou vlády.

Celý článek...
 
Odkaz 25. února 1948 Tisk E-mail
Neděle, 24 únor 2013

V dnešních dnech si připomínáme 65-té výročí od Vítězného února 1948. Tento den na vzdory současné propagandě znamenal zásadní krok československého lidu k osvobození pracujících od nadvlády buržoazních boháčů. Přestože společenské změny nenastaly mrknutím oka a proces budování první generace socialistických zemí byl letitý proces, připomínáme si tento den jako zlomový čas v postupu proti vykořisťovatelskému kapitalistickému zřízení. I přesto, že je tento den významný a dalo by se faktograficky psát o událostech kolem data 25. února 1948, podívejme se spíše na širší historický kontext, ve kterém toto datum hraje sice důležitou, ale jen jednu z mnoha rolí.

Celý článek...
 
Julius Fučík byl ubíjen, ale nikdy nebyl ubit! Tisk E-mail
Neděle, 24 únor 2013

Záznam ze shromáždění při znovuodhalení sochy JF Za účasti stovek občanů Prahy, pokrokových lidí a osobností veřejného a politického života byla dnes v hlavním městě, poblíž Čestného pohřebiště na Olšanských hřbitovech, znovuodhalena socha čs. národního hrdiny, novináře, spisovatele, komunisty a protifašistického bojovníka Julia Fučíka. Autor světoznámé Reportáže, psané na oprátce by se dnes dožil 110 let.

Celý článek...
 
Na Olšanských hřbitovech odhalena socha Julia Fučíka Tisk E-mail
Neděle, 24 únor 2013

U příležitosti 110. výročí narození Julia Fučíka (narozen 23. 2. 1903 v Praze, popraven 8. 9. 1943 v Berlíně) uspořádala Společnost Julia Fučíka 22. 2. 2013 slavnostní večer ve Velkém sále Městské knihovny v Praze. Ještě před tím se konal na Olšanských hřbitovech akt oficiálního znovu vztyčení Fučíkovy sochy, která byla dříve instalována před vchodem do Parku kultury a oddechu Julia Fučíka (dnešní Výstaviště Praha), odkud byla v roce 1990 v rámci protikomunistického tažení odstraněna. 

Celý článek...
 
Odpověď Michelu Mooreovi na jeho obranu filmu "Třicet minut po půlnoci" Tisk E-mail
Sobota, 23 únor 2013

Je to již téměř dva měsíce, kdy se v kinech objevil film režisérky Kathryn Bigelowé "Třicet minut po půlnoci" (Zero Dark Thirty) a diskuse o tomto "kulturním" díle, omlouvajícím mučení a násilí, kterého se dopouští imperialistická americká administrativa nejen ve světě, ale i ve vlastní zemi, a které se neliší od 99% hollywoodských filmů, je v USA a ve světě pořád ještě živá.  

Celý článek...
 
Ke 40. výročí Roe versus Wade Tisk E-mail
Pátek, 22 únor 2013

Na 22. ledna připadlo 40. výročí rozhodnutí Nejvyššího soudu v případu Roe v. Wade. Jak si od té doby vedly u soudů USA ženy, pokud jde o uznání práva svobodného rozhodnutí, zda těhotenství dokončit nebo přerušit?

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Následující > Konec >>

Výsledky 288 - 294 z 801
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.