Úvodní stránka Tuesday, September 22 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Příprava Sovětského svaz na německou agresi Tisk E-mail
Neděle, 17 květen 2020

Jurij Žukov, ruský doktor historických věd hovoří o období let 1939-1941 a o okolnostech, kdy se Sovětský svaz musel připravovat na válku s nacistickým Německem. Přinášíme stručný výtah z jeho výkladu.

8. 3 1939 Hitler prohlásil, že už vyřešil vnitrostátní otázky a nyní je na čase napravit ztráty Německa v důsledku versailleské dohody po porážce Německa v první světové válce. Hitler měl v úmyslu získat zbytek okleštěných českých zemí připravených již mezitím v roce 1938 o pohraničí, Memel čili klajpedskou oblast v Litvě a Gdaňsk. S Polskem, jak prohlásil, skončí za dva týdny. Trvalo mu to nakonec ne 14, ale 17 dní.

Celý článek...
 
Virový globalizmus Tisk E-mail
Pátek, 15 květen 2020

Pandemie pracovala pro nadnárodní elity, ale pouze odsunula krizi kapitalismu

Text ukazuje na zájmy různých mocenských skupin globálního imperialismu (globální kapitál, národní buržoazie a státní struktury) v průběhu současné epidemie a krize, a spektrum jejich možných reakcí a zneužití rychle se vyvíjející situace pro své cíle. Na povrch se dostává zásadní rozpor mezi individuálním a celospolečenským zájmem a krize kapitalistického systému, která o sobě dávala vědět již dlouho před vypuknutím epidemie. Zároveň jsou zasety možnosti lidových bojů proti kapitalistickému systému a za socialismus. Činitelé kapitalistické třídy pak mohou použít protiepidemická mimořádná opatření proti lidu.

Celý článek...
 
COVID: Invaze chmatáků Tisk E-mail
Pondělí, 11 květen 2020

Nechte si své nenažrané banky, hoši! Finanční upíři se je také chystají vykrást.

Nejdřív si přišli pro naše úspory. Potom pro ty, jež jsme měli doma. Teď si jdou pro drobné, co máme v hrníčku na kredenci.

Bojte se. Velice.

Nejprve nám říkali, že se máme bát teroristů. Potom říkali, že se máme bát imigrantů. Teď nám říkají, že se máme bát bakterií? Ale nikdo nám neřekl, že se máme bát totálních uchvatitelů bohatství. 

Celý článek...
 
9. května 1945 - první číslo deníku české revoluční mládeže Mladá fronta Tisk E-mail
Sobota, 09 květen 2020

Jeden z prvních redaktorů Mladé fronty - Miroslav Hladký vzpomíná na začátky práce:

"Dva z naší skupiny, mezi nimi já, jsme se stali členy tiskové komise České národní rady. Hned v sobotu 5. května byl nám vystaven v ČNR dekret na tiskárnu Der neue Tag pro nový deník mládeže. Jenže když ho měl podepsat generální tajemník ČNR sociální demokrat Josef Kubát, místo podpisu dekret roztrhal. Považoval za nesmysl, že by mládež měla mít svou tiskárnu a noviny... Co se nepodařilo 5. května, podařilo se o den později. Ten den jsme měli ve svých rukou dekret. Měl na tom velkou zásluhu opět Václav Koutný, který byl členem ČNR už jako zástupce mládeže. Postaral se také o to, aby jednotka Revoluční gardy ze Žižkova dostala příkaz obsadit tiskárnu deníku Der neue Tag... Čeští sazeči nás uvítali. A tak jsme začali psát články. Sazečské stroje, které po léta chrlily německé texty, mluvily najednou česky... První číslo Mladé fronty se objevilo na ulicích 9. května v sedm hodin ráno... Když Mladá fronta vyšla z rotaček, přihlásila se naléhavě otázka, co s ní?

Pouliční kameloti si pro noviny Der neue Tag nepřišli, netušili totiž, že se tady vydávají české noviny. A tak novým redaktorům Mladé fronty nezbylo, než aby každý popadl balík a šel prodávat noviny do ulic sám."

Po roce 1989 byl majetek mládeže vytunelován a přešel nejdříve do rukou francouzského německého a nyní domácího velkokapitálu.

 
Projev soudruha Josifa V. Stalina k lidu 9. května 1945 Tisk E-mail
Sobota, 09 květen 2020

Záznam projevu s anglickými titulky:  https://www.youtube.com/watch?v=uqFx4fdOgHU

Soudruzi! Spoluobčanky a spoluobčané!

Přišel velký den vítězství nad Německem. Fašistické Německo, přivedené na kolena Rudou armádou a jednotkami našich spojenců, uznalo svou porážku a vyhlásilo bezpodmínečnou kapitulaci.

7. května byl ve městě Remeš podepsán předběžný protokol kapitulace. 8. května podepsali zástupci německého vrchního velení za přítomnosti zástupců Nejvyššího velitelství spojeneckých sil a Nejvyššího velení sovětských sil v Berlíně konečný akt o kapitulaci, jehož provedení začalo 8. května od 24 hodin.

náme-li vlčí zvyky německých vládců, kteří považují smlouvy a dohody za kus papíru, nemáme důvod jim věřit na slovo. Dnes ráno však německé jednotky v rámci aktu o kapitulaci začaly hromadně skládat zbraně a vzdávat se našim vojskům. Toto už není kus papíru. Toto je skutečná kapitulace ozbrojených sil Německa. Je pravda, že jedna skupina německých vojsk v československé oblasti se stále vyhýbá kapitulaci. Doufám však, že se Rudé armádě podaří je přivést k rozumu.

Celý článek...
 
75 let od vítězství nad hitlerovským fašismem Tisk E-mail
Sobota, 09 květen 2020

75 let uplynulo od velkého lidového vítězství nad hitlerovským fašismem. Vojska nacistické Třetí říše kapitulovala v noci z 8 na 9. května 1945 do rukou představitelů spojeneckých vojsk.

Pro Československo a jeho národy platí poněkud jiná datace této strašné války, než nám podsouvají. Válka pro nás nezačala v září 1939, ale již Mnichovskou zradou v říjnu 1938, které pro české země následovalo okupací v březnu 1939. Stejně tak, ještě 9. května 1945 se zbytky nacistických vojsk bránily a v bojích umírali antifašisté, jako velitel tanku gardový poručík Ivan G. Gončarenko, který bojoval od prvního dne Velké vlastenecké války, a byl smrtelně raněn při boji na pražském Klárově. Příjezdem Rudé armády, jíž velel maršál Koněv, do Prahy byl dovršen revoluční antifašistický boj českého lidu.

Celý článek...
 
Oslava porážky nacismu je pro Facebook projevem extremismu Tisk E-mail
Středa, 06 květen 2020

Poklidný vývoj a budování sjednocené Evropy zákeřně narušila extremistická organizace, která si dovolila vyvěsit na Reichstagu prapor se zakázaným symbolem. (1945, Berlín, kolorováno)

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 43 - 49 z 1388
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.