Úvodní stránka Wednesday, September 18 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Názor komunisty Tisk E-mail
Středa, 22 květen 2019

Uvádíme dopis dlouholetého komunisty, člena KSČM, veterána hnutí, v kterém zdůvodňuje své rozhodnutí nevolit v nadcházejících volbách do unijního parlamentu. Přestože tento názor není ojedinělý, není vyslyšen, a tak poskytujeme prostor. Poznámka redakce

Proč nejdu volit kandidátku v čele s Kateřinou Konečnou?

Nejde jen o osoby umístěné na volitelných místech kandidátky, ale hlavně o program. Před 15 lety se ve straně vedla diskuse, jak se postavit k otázce vstupu ČR do EU. Převážná většina členů strany se vyjádřila negativně, pak zde bylo tzv. "měkké ne" a menšina byla pro ano, i když měla na své straně výrazné postavy tehdejšího stranického vedení.

Celý článek...
 
Video: Komsomoly Evropy proti EU (české titulky) Tisk E-mail
Pondělí, 20 květen 2019

https://youtu.be/5TkQX2LKZ7s

(české titulky zapnete kliknutím na tlačítko vpravo dole)

Celý text v češtině: http://www.ksm.cz/z-aktivit-ksm/spolecna-vyzva-25-komunistickych-organizaci-mladeze-evropy.html

 
Setkání se zástupci kubánského velvyslanectví v Brně Tisk E-mail
Čtvrtek, 16 květen 2019

Brněnská pobočka Společnosti česko-kubánského přátelství Lázara Cruze vás srdečně zve na setkání s kubánskými diplomaty:

Danilo F. Alonso Mederos, zplnomocněný velvyslanec Kubánské republiky (jedná se o prvního kubánského velvyslance v historii ČR) a

Evelyn Leon Perez, konzulka Vás seznámi s novinkami z Kuby.

28. 5. 16:00 Křenová 67, Brno.

 
Roger Waters odsoudil obklíčení venezuelské ambasády ve Washingtonu Tisk E-mail
Středa, 15 květen 2019

Britský hudebník a spoluzakladatel kapely Pink Floyd, Roger Waters, sdílel 11. května na sociálních sítích video, ve kterém projevil svou solidaritu s aktivisty, kteří zůstali na venezuelském velvyslanectví ve Washingtonu na podporu prezidenta Nicolase Madura.

Roger Waters řekl, že před velvyslanectvím jsou "lidé zastrašující tyto aktivisty a že se tímto způsobem snaží utvořit blokádu velvyslanectví", což je "suverénní území" Venezuely, s úmyslem vyhnat tyto aktivisty z budovy.

Celý článek...
 
Čína dodala 71 tun humanitárních zásob do Venezuely Tisk E-mail
Středa, 15 květen 2019

Bolívarovská republika Venezuela je další z řady zemí, která čelí agresivnímu vměšování imperialismu Spojených států amerických, které v zájmu udržení své hegemonie rozvrátily již nespočet zemí. Spolu s Venezuelou zvyšují USA tlak také na socialistickou Kubu. Ačkoliv je současný stav ve Venezuele velice vážný a lid trpí nedostatkem způsobeným blokádou, sabotážemi i rozvratem hospodářství, které dosud není zcela pod kontrolou lidu, ale z velké části spadá do kapitalistického sektoru; Nicolas Maduro má přesto stále vysokou podporu pracujících, kteří jsou odhodláni bránit revoluci. Nejen díky podpoře venezuelského lidu, ale také díky mezinárodní solidaritě se nedaří USA plnit své agresivní plány prostředky utajované intervence a diplomatické podpory puče. Jak ovšem prohlašují představitelé amerického imperialismu "na stole jsou všechny varianty" a roste tak možnost přímé invaze armády USA se všemi jejími důsledky.

Celý článek...
 
Slavnostní figury Tisk E-mail
Čtvrtek, 09 květen 2019
 
Společná výzva 25 komunistických organizací mládeže Evropy Tisk E-mail
Čtvrtek, 09 květen 2019

Společná výzva komunistických organizací mládeže Evropy k mládeži za posílení boje proti kapitalismu a EU, za lidovou Evropu, za Evropu socialismu!

Jako komunistické organizace mládeže v Evropě, které tento text podepisují, při příležitosti nadcházejících evropských voleb se obracíme na mladé lidi v našich zemích, kteří vidí, že se jejich život zhoršuje a že jejich sny jsou ničeny protilidovou politikou Evropské unie a vlád.

EU je sdružením států, jehož cílem je sloužit velkému kapitálu, aby zajistilo zisky velkých evropských kapitalistických skupin rozdrcením práv lidu a mládeže.

Jediným pravidlem, které EU a vlády tak vášnivě prosazují, je obětování pracujících na oltář konkurenceschopnosti evropského trhu a jeho rozšíření, společné měny.

Data odhalují

  • 113 milionů lidí, což činí 22,5% obyvatel, žije pod oficiálním prahem chudoby
  • 10,2% studentů škol nedokončí studium
  • 12,5 milionů mladých lidí je v profesní mobilitě, nepracuje ani nestuduje
  • Vzdělávání, zdravotnictví, sport, kultura, vše je měřeno ziskem.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 43 - 49 z 1249
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.