Úvodní stránka Saturday, December 05 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ne pokusu o státní převrat v bratrském Bělorusku Tisk E-mail
Pátek, 14 srpen 2020

Zveřejňujeme prohlášení předsedy Komunistické strany Ruské federace k pokusu o převrat v Bělorusku, který následoval po prezidentských volbách, v kterých zvítězil A. Lukašenko. Jednostranné informování ze strany českých medií, ale i aktivní zapojení a nátlak českých (Petříčkovo ministerstvo, ministerský předseda Babiš i mimovládní organizace), unijních i amerických politických struktur na tuto zemi potvrzuje zájmy, které má imperialismus na převratu. Podobný vývoj a převrat proti zvolenému vedění v Ukrajině, do něhož svůj nejen politický kapitál investovala EU, vedl k vzestupu neonacismu, občanské válce, dezintegraci země, hlubšímu ekonomickému propadu a dalšímu vystěhovalectví. To vše v konfrontaci s Ruskou federací, v agresivních ekonomických i vojenských krocích, které eskalují nebezpečí války v Evropě. Proto je nutné toto ničivé zasahování do politického života jiných zemí ze strany Evropské unie a USA jednoznačně odmítnout.

Prohlášení ÚV Komunistické strany Ruské federace (KPRF) 12. 8. 2020

Gennadij Andrejevič Zjuganov předseda ÚV KP RF a předseda frakce komunistů v ruské Státní Dumě

V prezidentských volbách 9. 8. 2020 v Bělorusku přesvědčivě zvítězil dosavadní prezident A. G. Lukašenko.

Jeho podpora voliči je dána nepochybnými úspěchy, kterých země dosáhla v sociálněekonomické oblasti. Nehledě na to, že Bělorusko nevlastní surovinové zdroje, vedení státu dokázalo od roku 1991 nejen udržet, ale i zvýšit životní úroveň lidu, díky kompetentnímu řízení ekonomiky.

Celý článek...
 
94. výročí narození Fidela Castra Tisk E-mail
Čtvrtek, 13 srpen 2020

Dnes by oslavil své 94. narozeniny vrchní velitel a historický vůdce Kubánské revoluce Fidel Castro Ruz. Vousatý právník přezdívaný El Comandante či prostě známý jako Fidel zasvětil celý svůj život boji proti nerovnosti, vykořisťování, kolonialismu a imperialismu a to nejen na Kubě, nýbrž i v celé Latinské Americe a ve zbytku světa, kde se stal inspirací a vzorem v zápase za lepší budoucnost. I přes krutou a nespravedlivou blokádu Revoluce získala socialistický charakter a dosáhla mnohých úspěchů, jmenovitě především zrovnoprávnění všech občanů bez ohledu na jejich pohlaví, barvu pleti či společenské postavení, úplné vymýcení negramotnosti či zavedením bezplatné, kvalitní zdravotní péče. Důraz na zdraví a pomoc ostatním byl projeven i pravidelným vysíláním lékařů do zemí, kde jich bylo zapotřebí.

Celý článek...
 
Pompeovy velké lži a klamání nikdy neskončí Tisk E-mail
Pondělí, 10 srpen 2020

Veřejné poznámky Mika Pompea v projevech, na tiskových konferencích, v rozhovorech a v Kongresem přinášejí litanie velkých lží a klamání ve velkém - zvlášť když komentuje politiku Trumpova režimu a hovoří o národech na americkém seznamu plánů na změnu tamních režimů.

Během jeho veřejného vystupování jako kongresmana, ředitele CIA a ministra zahraničí byl a je pohrdavý vůči vyslovování pravdy, proslovech o míru, vládě zákona a obyčejných lidí z celého světa. Jeho poznámky před senátním Výborem pro zahraniční vztahy 30. července vykazovaly stejný znepokojivý střih. Níže je momentka jeho rozsáhle klamavých komentářů, jež milují senátní čínofobové, a to dokonce i když vědí, že nejsou pravdivé.

Celý článek...
 
75 let od amerického bombardování Hirošimy a Nagasaki Tisk E-mail
Čtvrtek, 06 srpen 2020

V těchto dnech si připomínáme 75. výročí obrovského imperialistického zločinu - prvního a prozatím posledního bojového použití jaderných zbraní. 6. srpna 1945 svrhlo letectvo Spojených států do centra japonského města Hirošima jadernou bombu "Little Boy" ze speciálně upraveného bombardéru nazvaného "Enola Gay". O tři dny později, 9. srpna, pak využily USA pokročilejší plutoniovou zbraň "Fat Man" a svrhli ji na město Nagasaki. Důsledkem tohoto zločinu byly statisíce mrtvých a zraněných, většinou civilistů, umírajících na ozáření, důsledky popálenin a dalších zranění spojených s útoky. Celé roky po bombardování lidé umírali na rakovinu. Přibližně sedminu obětí představovali Korejci nuceně pracující v továrnách císařství. Jak jsme již dříve uváděli , neměly útoky vojenský efekt a ani nepřispěly k rozhodování o kapitulaci Japonska, na rozdíl od mohutné ofenzivy SSSR při osvobozování Číny a dalších oblastí. Zločin byl již součástí příprav amerického imperialismu na boj proti Sovětskému svazu.

Celý článek...
 
Rozpady a úniky Tisk E-mail
Neděle, 02 srpen 2020

Někteří lidé, navzdory pokračujícímu nebezpečí koronaviru a navzdory hněvu, averzi či strachu vůči "onomu muži", možná aspoň jedním okem či uchem sledují mezinárodní vztahy. Pokud ano, a usilovně, možná se jim líbí, když slyší nezvyklý zvuk trhání. Mohl by pocházet z posledního vývoje, nikoli nezvratného či dokončeného, a přesto nepopiratelného, z bolestného zpřetrhání onoho věčného bratrství mezi Německou spolkovou republikou a jejím velkým mecenášem, chlebodárcem a ochráncem, USA, zdánlivě nezničitelného spojenectví, upevněného po II. světové válce?

Celý článek...
 
Rozhovor s generálním tajemníkem Nové komunistické strany Jugoslávie Tisk E-mail
Úterý, 28 červenec 2020

Rozhovor s generálním tajemníkem Nové komunistické strany Jugoslávie Aleksandarem Banjanačem, Bělehrad, Srbská republika

Bělehrad, 24. 7. 2020 Zástupce organizace Alba Granada North Africa Coordination se setkal v Bělehradě s generálním tajemníkem Nové komunistické strany Jugoslávie k rozhovoru o srbské společnosti a úloze dělnické třídy v době hluboké kapitalistické krize.

Pro připomenutí: Volební komise prohlásila kandidátskou listinu Nové komunistické strany Jugoslávie (Nova Komunistička Partija Jugoslavije) a Svazu komunistické mládeže Jugoslávie (Savez Komunističke Omladine Jugoslavije - SKOJ) pro volby do zákonodárného sboru Srbska 21. června (2020) za neplatnou. Prezident Aleksandar Vučič řekl, že jeho strana - středopravicová SNS - vyhrála volby v tomto kontextu demokratického umlčení. Komunistický svaz mládeže se přihlásil ke společnému prohlášení organizací odsuzující tento antikomunistický krok.

Celý článek...
 
Uskutečnil se Antikapitalistický kemp 2020 Tisk E-mail
Neděle, 26 červenec 2020

Ve dnech 16-19. července se na jižní Moravě uskutečnil tradiční letní Antikapitalistický kemp organizovaný KSM společně s Levou perspektivou. Kemp úspěšně proběhl v krásné krajině na jižní Moravě sice za proměnlivého počasí, ale také vysokého zájmu desítek mladých účastníků. Program těchto čtyř dnů myslel na přednášky a debaty, i na společenské vyžití. Mezi tématy debat byly aktuální otázky koronaviru a ekologie, dynamika vojenského vztahu velmocí USA a Ruska, besedy o problémech regionu, dějinách komunistického hnutí, teorii dialektického materialismu, aktuálních případech bojů na pracovišti. Vystoupení pozvaných řečníků a panelistů a následující diskuze byly na velice slušné úrovni. Účastnící měli možnost poznat situaci i v jiných zemích vystoupeními soudruhů z Polska, Kolumbie a Egypta. Na kempu byla možnost diskutovat i s účastníky kempu ze Slovenska.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 43 - 49 z 1404
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.