Úvodní stránka Sunday, November 17 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Čeští zbrojaři dodali banderovcům další houfnice proti LLR a DLR Tisk E-mail
Čtvrtek, 26 září 2019

Strnadova zbrojařská skupina Czechoslovak Group (bývalá Excalibur Army, co získala kapitál z monopolu na kšeftování s vyřazeným armádním materiálem) dodala dalších 16 samohybných houfnic 2S1 Gvozdika a další materiál na banderovci ovládanou Ukrajinu. Není třeba dodávat proti komu tyto těžké zbraně mají použity - proti lidu Doněcké a Luganské lidové republiky včetně civilistů.

Již minulý rok dodala skupina 40 těchto houfnic. Podle údajů agentury ANNA 16 houfnic bylo prodáno za 1 565 600 dolarů (cca 37 mil. Kč). Skupina k tomu dodává další dvě věže s dělem za 120 tisíc dolarů (cca 3 mil. Kč).

Celý článek...
 
Prohlášení komsomolů proti nové eskalaci antikomunismu Evropské unie Tisk E-mail
Pondělí, 23 září 2019

My, komunistické organizace mládeže, které přijely do Athén, aby se účastnily 45. ročníku festivalu Komunistické mládeže Řecka - Odigitis, odsuzujeme nepřípustné antikomunistické usnesení Evropského parlamentu, pod které se podepsaly politické frakce Lidové strany, Pokrokového spojenectví socialistů a demokratů, Aliance liberálů a demokratů pro Evropu, Zelených a Evropských konzervativců a reformistů.

Společné usnesení Evropského parlamentu je nepřijatelné a nehistorické, protože:

- Podněcuje zákazy komunistických stran a komunistických symbolů, které již byly zavedeny v několika členských státech EU.

- Podněcuje zesilování kriminalizace a stíhání komunistů a jejich ideologie s cílem omezit lidové boje.

- Podněcuje ztotožňování komunismu s fašismem a tím ospravedlňuje fašisty a jejich jednání.

- Pokřivuje dokonce dějiny na takové úrovni, že charakterizuje Sovětský svaz a Rudou armádu, která ztratila více než 20 milionů lidí v boji proti nacismu za "spojence a kolaboranta nacistického Německa".

 

My, komunistické organizace mládeže, které podepisují toto prohlášení, jasně říkáme, že:

- Budoucnost nelze zakázat! Budoucností mládeže je socialismus!

- Bez ohledu na to, kolik usnesení a rozhodnutí Evropská unie přijme, jsme odhodláni její noční můry přivést k životu.

- Antikomunismus a překrucování historie neprojde! Historická pravda rozdrtí jejich lži a provokace.

Celý článek...
 
Kapitalistický průmysl ničí životní prostředí kvůli zisku Tisk E-mail
Pondělí, 23 září 2019

Zveřejňujeme informaci řeckých komunistů o mobilizaci před brazilskou ambasádou v Athénách ke katastrofálním požárům v amazonských pralesích. Komunistická mládež Řecka (KNE) zdůrazňuje spojitost s reakční orientací vlády prezidenta Bolsonara, i celým kapitalistickým systémem a jeho honbou za vykořisťování přírody a lidí. Upozorňují také na pokrytectví EU a členských vlád v postoji k požárům. I členové Komunistického svazu mládeže zdůrazňují souvislost boje za životní prostředí s bojem proti kapitalismu, s cílem svržení vykořisťovatelského systému a jeho nahrazení plánovitým rozvojem výrobních sil v rukách dělnické třídy - socialismu a komunismu.

 

Celý článek...
 
Výzvy, jimž čelí dělnické hnutí Tisk E-mail
Pátek, 20 září 2019

Projev Eugene McCartana, generálního tajemníka KS Irska, na mezinárodním komunistickém setkání v Aténách, 2018.

Soudruzi,

imperialismus se topí ve stále se prohlubující krizi. Na globální, oblastní i národní úrovni je teď tento systém chycen svými rozpory do sítě v několika vzájemně propojených krizích - ekonomické, politické, ekologické, kulturní a morální.

Celý článek...
 
Komunisté mají reálnou alternativu pro budoucnost Tisk E-mail
Čtvrtek, 19 září 2019

Rozhovor s Ivanem Hrůzou, bývalým zastupitelem Prahy 6, který dlouhodobě sleduje snahu reakce o odstranění pomníku maršála Koněva a zapojuje se do aktivit za jeho ochranu. Rozhovor vyšel v Haló novinách.

Rád bych se vás zeptal na aktuální situaci okolo pražské sochy maršála I. S. Koněva. Tuto otázku řešíte dlouhodobě a já si myslím, že zde jde o víc než jen o sochu. Začaly to už dodatkové cedulky z bronzu. Můžete nám k těmto věcem říci podrobnosti?

Intenzita poškozování pomníku zesílila potom, co se stal starostou Ondřej Kolář z TOP 09. Zdá se, že nejde o náhodu. Vytlačení pomníku z veřejného prostoru je součástí procesu přepisování dějin. Dehonestující deska upevněná na pomník 21. srpna 2018 byla jen mezihrou v procesu dosáhnout odstranění pomníku maršála I. S. Koněva z veřejného prostoru. Charakteristické na tomto příkladu je opakované lhaní. Příkladů je nespočet. Vedle historických lží, například že Rudá armáda přijela již do osvobozené Prahy, existují tvrzení, že Prahu stál pomník již dva miliony korun. Tuto neděli např. senátor Růžička uváděl v televizi, že vysvětlující desky jsou tam několik let, že to nepomohlo a že jsou tam zmíněny zásluhy Koněva na osvobození Osvětimi. Nic takového ale na deskách vloni umístěných na pomník není.

Je charakteristické, že vedení radnice opakovaně odmítlo návrhy uspořádat konferenci k tématu konce války v Praze za účasti přímých účastníků.
 

Celý článek...
 
Komunistická strana USA: 100 let v boji za mír, demokracii, socialismus Tisk E-mail
Středa, 18 září 2019

Před sto lety, 1. září 1919, 128 žen a mužů, shromážděných v jednom sále v Chicagu, založilo Komunistickou stranu Ameriky (pro šťouraly: Communist Party of America, nikoli "of USA"; pozn. překl.). V zakládajícím Manifestu členové deklarovali:

"Svět je na prahu nové éry. Evropa se bouří. Asijské masy jsou v neklidném pohybu. Kapitalismus se hroutí. Dělníci světa usilují o nový život a zajišťují novou odvahu. Na konci válečné noci přichází nový den... Třídní válka zavile zuří ve všech národech. Dělníci jsou všude v zoufalém boji proti svým kapitalistickým pánům. Nadešla výzva k akci. Dělníci na ni musí odpovědět!"

Celý článek...
 
Očišťování nacistů Tisk E-mail
Pondělí, 16 září 2019

Christopher Black: The Whitewashing of the Nazis

Autor: Christopher Black je právník v oboru mezinárodního trestního práva, žijící v Torontu. Účastnil se soudních procesů proti válečným zločinům. V poslední době publikoval knihu: "Pod mraky" (Beneath the Clouds). Je autorem esejí o mezinárodním právu, politickém vývoji a světových událostech, které publikuje na online magazínu "Nový pohled na východ" (New Eastern Outlook).

Ve své stati uvádí:

Měl jsem v úmyslu napsat článek o Iráku a americké diktatuře nad národem s tragickým osudem, který byl, jako mnoho dalších, rozbitý americkou vojenskou mašinérií. Je však obtížné vyhledat skutečně reálná fakta o tom, co se událo v Iráku. Všechny nové zprávy jsou cenzurovány, události nejsou vysvětlovány, politici hovoří nejasně, americký vliv a zločiny jsou maskovány. Rozhodl jsem se tedy, že napíši něco o očišťování nacismu.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 43 - 49 z 1297
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.