Úvodní stránka Tuesday, April 07 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Od Jalty přes Helsinky k Maltě Tisk E-mail
Pondělí, 17 únor 2020

(75 let od setkání J. V. Stalina, F. D. Roosevelta a W. Churchilla v Jaltě)


Žijeme v době, kdy "nový" kapitalistický režim pro demonstraci své "legitimity" potřebuje zdeformovaně, falešně interpretovat dějiny, aby ospravedlnil svou, dokonce právní normu o "zločinnosti komunistického režimu" a v té souvislosti mohl manipulovat s myšlením zejména mladých lidí, kteří by o poválečné minulosti (kromě jejího očerňování a hanobení) neměli mnoho vědět.

Celý článek...
 
"DEFENDER" A PRŮKOPNÍCI Tisk E-mail
Pátek, 14 únor 2020

"POPLACH! Dvanáct tisíc obyvatel musí okamžitě opustit své domovy! Všechny nemocniční kliniky musí být evakuovány! Bez výjimky! Urychleně!"

Ani v hořící Austrálii, ani v obleženém městě v Sýrii nebo v Afghánistánu, ale 12. ledna 2020 v jinak poklidném, i když už asi ne prosperujícím Dortmundu, v německém Porúří; opět vyly nalezeny nevybuchlé bomby pod hlavní ulicí a musely být opatrně zneškodněny. Život v míru byl opět narušený pozůstatky II. světové války; Dortmund byl 12. března 1945 zasažený nejtěžším válečným náletem, kdy bylo ztraceno 6341 životů a rozbita většina zbývajících budov. Tentokrát byly výbuchy bezpečné - ale zopakovaly smutnou skutečnost: v desítkách měst se lidé stále bojí zbytků války, jež skončila před 75 lety. 

Celý článek...
 
Kuba: Živá, rozvíjející se revoluce Tisk E-mail
Čtvrtek, 13 únor 2020

1. ledna 2020 jsme oslavili 61. výročí vítězství první socialistické revoluce na západní polokouli. 61 let po této historické události Kubánci i přátelé Kuby ve světě poznávají velikost oné události, jež připoutala oči národů světa k tomu malému karibskému ostrovu, jenž začal spřádat svůj heroický epos spravedlnosti a důstojnosti pro svůj lid.

Kubánci mé generace dostali lednový revoluční triumf jako nejlepší dárek od "Tří králů", jak je popsal oceněný kubánský spisovatel Senel Paz, když připomenul slavnosti, v nichž všechny kubánské děti té doby, ponořeny do našich dětských snů, psaly 6. ledna dlouhé dopisy Třem králům, v nichž je žádaly o nejrůznější hračky. Tyto dopisy byly vhozeny do našich bot a my jsme šli brzy spát a nezapomněli jsme rozházet seno pro obtěžkané a hladové velbloudy, kteří přenášeli kouzlo napříč zemí.

Celý článek...
 
19.2.: Beseda o Světové federaci demokratické mládeže Tisk E-mail
Středa, 12 únor 2020

 

Ve středu 19. února 2020 od 17:00 v budově ÚV KSČM, Politických vězňů 9, Praha 1, v místnosti č.116 se uskuteční beseda "Světová federace demokratické mládeže a aktuální zápasy mezinárodního hnutí pokrokové mládeže"

Zve Obvodní výbor KSČM Praha 3 ve spolupráci s Komunistickým svazem mládeže

 
Miliony hladových a s nejistotou, zda budou jíst, v USA Tisk E-mail
Středa, 12 únor 2020

Miliony domácností v nejbohatší zemi světa, USA, jsou zasaženy chudobou, nezaměstnaností nebo zaměstnáním, jež nestačí, částečnou nezaměstnaností, hladem, nejistotou, kdy se nají, a všeobecnou nouzí.

Proč? Protože obě pravicová křídla jejich válečné strany vydávají většinu celonárodního volného příjmu na militarismus, k zachování globální říše základen Pentagonu a nekonečných agresí na četných jevištích, spolu se záchrannými balíčky a almužnami americkým podnikům.

Celý článek...
 
Komunisté v přední linii Tisk E-mail
Úterý, 11 únor 2020

Koronavirus se stal tématem číslo 1 posledních týdnů. Výskyt viru byl nejprve zaznamenán ve střední Číně a dnes je jím nakaženo více než 40 000 lidí. Z nich viru podlehlo asi 900. Nechám nyní stranou různé lékařské pohledy, nebudu se věnovat mapování šíření onemocnění po planetě, nebudu se zabývat tím, kde všude v Evropě se již virus rozšířil.

Celá událost má ale také politický rozměr, který je značně pokřivován buržoazními médii tak, aby pošpinil socialistické a lidově demokratické země a znovu očerňoval komunisty. 

Celý článek...
 
Brexit: Teprve začátek, nikoli konec Tisk E-mail
Pondělí, 10 únor 2020

Prohlášení Komunistické strany Irska - 30. ledna 2020

Rozhodnutí britského lidu opustit 31. ledna Evropskou unii uvrhlo za poslední tři roky britské a irské instituce do zmatku.

Komise EU a firemní síly, jimž slouží, se také ocitly ve stavu zmatení, navzdory mediálnímu víření a ofenzívě proti lidem, kteří hlasovali pro odchod, zvlášť proti dělnické třídě. Evropskou unii nejvíc straší to, že odchod Británie se může dobře stát zlomem a známkou začátku konce samotné EU.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 36 - 42 z 1335
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.