Úvodní stránka Tuesday, March 19 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Bolívarovská revoluce je v nebezpečí! Tisk E-mail
Čtvrtek, 24 leden 2019

Pučistická opozice, která nechce uznat vůli venezuelského lidu se sama prohlašuje za vládu a vyzývá armádu ke vzpouře.

Prezident Trump okamžitě uznává legitimnost státního převratu a hrozí Venezuele i vojenskou intervencí s podporou dědiců Pinocheta a Videly (diktátoři Chile a Argentiny, kteří se dostali k moci vojenským pučem) a vyzývá všechny "západní" státy, aby následovaly jeho příklad. Jako jeden muž odpovídají na výzvu všechny nejhorší temné režimy Latinské Ameriky počínaje tímto parafašistou v Brazílii (Bolsonaro), který se dostal k moci rovněž pučem.

Celý článek...
 
WFDY: Solidarita s Venezuelou Tisk E-mail
Čtvrtek, 24 leden 2019

Vzhledem k nejnovějším událostem ve Venezuele Světová federace demokratické mládeže (WFDY) vyjadřuje svou plnou podporu venezuelskému lidu a demokraticky zvolené vládě této země.

Imperialismus znovu podniká svou agresi vůči Venezuele. Poté, co se za prezidenta Venezuely prohlásil vůdce opozice podporovaný USA, Juan Guaido, uvedl prezident USA, že Juana Guaidu "oficiálně uznává" prozatímním prezidentem Venezuely.

Zájem" a "citlivost" imperialistů, když jde o tzv. demokracii, jsou národům světa velice povědomé. Stojíme na straně lidu Venezuely a zasíláme mu solidaritu v této situaci, které čelí.

Zvláště vyjadřujeme svou solidaritu a bratrskou podporu soudruhům z Komunistické mládeže Venezuely (JCV) a Mládeže Sjednocené socialistické strany Venezuely (JPSUV), kteří stojí v čele obrany svrchovanosti své země.

(Překlad KSM)

 
Rok úzkostí a prozření Tisk E-mail
Úterý, 22 leden 2019

Úvaha Gennadij Zjuganova, předsedy Komunistické strany Ruské federace (KPRF), ke konci roku 2018 o dopadech kapitalistického řádu na ruskou společnost

Blíží se všemi oblíbené novoroční svátky. V těchto dnech se chce méně než kdy jindy hovořit o problémech a posuzovat poplašná témata.

Pokud se ale chceme přesvědčivě pohybovat kupředu, musíme střízlivě hodnotit události, kterých jsme byli svědky v uplynulém roce, a jasně si uvědomovat, jak mohou ovlivňovat naši budoucnost. Je tedy potřeba vyhodnotit odcházející rok, zdůraznit klíčové tendence naznačující, co nás může očekávat v dalším vývoji. Při tom pochopit, co potřebujeme k důstojnému čelení výzvám doby a k překonání hrozících nebezpečí.

Celý článek...
 
Před 95 lety zemřel Vladimír I. Lenin Tisk E-mail
Pondělí, 21 leden 2019

"ten, kdo otroka utěšuje, namísto aby ho vyburcoval ke vzpouře proti otroctví, napomáhá otrokáři" - V. I. Lenin (1870-1924)

Obraz - "Mladý Lenin" Vladimír Prager 1950

Několik autentických a kolorovaných záběrů Iljiče: https://youtu.be/WsmMFWaVqoA

 
Rosa a Karel - 100. výročí Tisk E-mail
Neděle, 20 leden 2019

Všude rudé vlajky, stovky a stovky, tisíce lidí pochodovaly sychravým počasím a ulicemi plnými louží. Hodně shrbených postav kulhalo o holi, někteří i na pojízdném křesle, vedle mladších, hrdě usazených na ramenou svých otců nebo v kočárku. Potom dorazila další skupina mladých, někteří zpívali nebo skandovali levicové požadavky. Většinou mluvili německy, ale mnozí i turecky, anglicky a tuctem dalších jazyků. (byli mezi nimi i členové KSM - poznámka redakce) Všichni míjeli řady politických i občerstvovacích stánků, většina nesla rudé karafiáty na hřbitov a na cihlový půlkruh uren se jmény, jež v létech 1900-1990 rezonovala i daleko za hranicemi Německa. Část tu mají i i, kteří bojovali a zemřeli ve Španělsku. Ale hromady rudých květů pro Karla Liebknechta, a ještě větší pro Rosu Luxemburgovou, byly větší, než jaké jsem kdy viděl. Oba byli zavražděni před sto lety.

Celý článek...
 
Ceny "Myslíte to vážně?" 2018 Tisk E-mail
Sobota, 19 leden 2019

Server Dispatches From The Edge (Zprávy na hraně) každoročně uděluje ocenění jednotlivcům, společnostem a vládám, jež dělají ze čtení zpráv každodenní dobrodružství. Tady jsou ceny za rok 2018

Zlatý klíč (The Golden Sprocket Wrench Award) firmě Lockheed Martin, největšímu světovému výrobci zbraní, za bojový letoun F-22 Raptor Stealth, stíhačku páté generace, údajně nejlepší na světě. Tou je, když funguje, což není tak často. Když se hurikán Michael letos na podzim prohnal Floridou, 17 Raptorů - v ceně 339 milionů $ za kus - bylo zničeno nebo vážně poškozeno. Jak to, že Air Force nenechala tyto F-22 odletět z téhle ničivé trasy? Protože Raptor je "královna hangáru" - miluje opravny. Ve kterémkoli daném okamžiku je pouhých necelých 50 procent strojů F-22 funkčních. Nemohly vzlétnout, a tak se z nich stal odpad, což stálo daňové poplatníky přibližně 5 mld. $.

 

Celý článek...
 
Odpověď na článek Marie Hrošové Tisk E-mail
Pátek, 18 leden 2019

Paní Hrošová potřebovala celou tiskovou stranu Haló novin, aby nám sdělila něco dost málo originálního: My (tedy asi progresivní, reformní, moderní socialisté 21. století) nic, to Stalin. To on je zodpovědný za porážku socialismu, za restauraci kapitalismu, za naše stále se zhoršující volební výsledky a jistě i za současnou sněhovou kalamitu a situaci na D1.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 36 - 42 z 1197
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.