Úvodní stránka Saturday, October 10 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Prohlášení opozice ve straně Syriza Tisk E-mail
Středa, 22 červenec 2015

Vzhledem k tomu, že existuje v české levici (např. v aktuálním prohlášení Strany demokratického socialismu, člena Strany evropské levice) snaha omlouvat jako taktický ústup postup vedení Syrizy, tedy vyvolání falešných nadějí řeckého lidu a následné zrady jeho odporu, dáváme slovo opozici (většině ÚV) uvnitř samotné řecké vládní strany.

Toto je prohlášení 107 členů z 201 Ústředního výboru Syrizy, kteří  odmítají dohodu.

12. července v Bruselu došlo ke státnímu převratu, který ukázal, že cílem evropských vůdců bylo uvalení exemplárního trestu vůči lidu, jenž si představoval jinou cestu, odlišnou od neoliberálního modelu úsporných opatření. Je to státní převrat namířený proti jakémukoliv pojetí demokracie a suverenity lidu. Smlouva podepsaná s "institucemi" byla výsledkem hrozby okamžitého ekonomického zaškrcení a představuje nový protokol, který vnucuje ponižující a odporné podmínky a poručnictví přinášející destrukci pro naší zemi a náš lid.

Celý článek...
 
Vladimír Iljič Lenin: Imperialismus jako nejvyšší stadium kapitalismu Tisk E-mail
Pondělí, 20 červenec 2015

Úvodní slovo Komunistického svazu mládeže

Leninova brožura "Imperialismus jako nejvyšší stadium kapitalismu" patří ke klasickým dílům marxistické literatury a je důležitým dodatkem k rozborům kapitalismu Karla Marxe a Bedřicha Engelse.

Lenin ji napsal jako shrnutí svých dosavadních úvah a na základě pečlivého studia v roce 1916, uprostřed doposud nejstrašnější války, v které v zájmu kapitalistických monopolů umíraly miliony pracujících na frontách. Lenin tuto válku předvídal a dlouho před ní se snažil zformovat protiválečný odpor dělnické třídy. Bohužel, přes veškerou snahu internacionalisticky orientovaných sociálních demokratů, drtivá většina tehdejších sociálně demokratických stran, které tehdy tvořily II. internacionálu, zklamala a přímo nebo nepřímo podpořila zbrojení a válku. To utvrdilo Lenina o nutnosti vybudovat novou revoluční celosvětovou organizaci, jakou později byla Komunistická internacionála.

Celý článek...
 
Prohlášení UR KSM k novému diktátu EU vůči řeckému lidu Tisk E-mail
Neděle, 19 červenec 2015

V reakci na poslední vývoj v Řecku, uskutečněné referendum o podmínkách splácení kapitalistického dluhu a přijetí ještě tvrdších útoků na podmínky lidu než požadovala původně EU, prohlašuje Ústřední rada KSM:

Je známo, že referendum, které proběhlo 5. července v Řecku, nastolilo falešné dilema, protože návrh vlády vedené tak zvaně levicovou stranou Syriza se téměř nelišil od požadavků tzv. Trojky (MMF, EU a ECB). Přes tento charakter falešného dilematu, nebyl rozhodný výsledek hlasování lidu proti ožebračujícím opatřením (61% hlasujících pro "NE") respektován ani Evropskou unií ani řeckou vládou vedenou předsedou Syrizy Tsiprasem. Byly přijaty ještě přísnější podmínky, čímž byla pošlapána suverenita lidu. Důsledkem vládního rozhodnutí je další privatizace, rozprodej národního bohatství pod cenou, například přístavů, průmyslu stavby lodí a podobně, omezení sociálních práv a další ožebračování řeckého lidu, aby byla obnovena ziskovost kapitálu.

Celý článek...
 
Kapela Redska Tisk E-mail
Pátek, 17 červenec 2015

Redska je italská komunistická RASH kapela, hraje ska-punk a spolupracuje s kapelami jako Banda Bassotti, nebo Los Fastidios.

Celý článek...
 
Konec Tisk E-mail
Čtvrtek, 16 červenec 2015
 
Politika strachu: tentokrát uprchlíci Tisk E-mail
Čtvrtek, 16 červenec 2015

Při pohledu na televizní obrazovky a stránky českého bulváru nabudeme dojmu, že bude z České republiky jedno obrovské ghetto uprchlíků z Afriky a islámských zemí a ti zde budou krást a zabíjet. Propaganda je tak sugestivní, že je problém i pro velmi zkušeného politologa nebo sociologa nepodlehnout davové psychóze. Výsledkem jsou dokonce demonstrace. Protestující proti migraci tvrdí, že chrání národní svébytnost, ale přitom už nyní musí pracovat v německé fabrice, nakupují v Kauflandu a za elektriku platí E-onu. Do ulic nejdou, aby protestovali proti zahraničnímu kapitálu, vadí jim zas jen obyčejní lidé.

Vzpomínáte si, jak nás loni mělo okupovat Rusko? Také to vypadalo na spadnutí. Vzpomínáte na olympiádu v Soči, Krym a dle našich médií hrozbu ruské rozpínavosti? A vzpomínáte, jak před dvěma lety měli celou Českou republiku zahltit Cikáni? Vzpomínáte na České Budějovice, Varnsdorf, pochody skinheadů? Před tím nás měli vyhladit Severokorejci, ještě dříve Prasečí chřipka a Kaddáfí a mimozemšťani a globální oteplování a pád planetky a a a... stačilo!

Celý článek...
 
Komunistická strana Irska: Prohlášení o pokusech potlačit řeckou dělnickou třídu Tisk E-mail
Čtvrtek, 16 červenec 2015

Evropská unie odhalila svou zásadní třídní povahu v přístupu k řeckému lidu. Po měsících přesvědčování, zastrašování a vydírání uvalila na řecké pracující ještě drastičtější úsporná opatření.

Postoj zaujatý irskou vládou se jen dal očekávat, protože se už dávno vzdala veškerého předstírání, že hájí irskou národní a politickou svrchovanost a zájmy našeho lidu. Přijali roli vrátných a ochotných kolaborantů na obranu zájmů EU nad zájmy lidu. Nikdy nebojovali za zájmy Irů, tak jak od nich může někdo očekávat, že budou bojovat za zájmy Řeků, pokud jde o dluh a úspornost?

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 36 - 42 z 1150
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.