Úvodní stránka Monday, July 16 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Výzva k solidaritě komunistů a demokratů Tisk E-mail
Čtvrtek, 10 květen 2018

8. května, v předvečer Dne vítězství, psi na řetězech bezpečnostních struktur oligarchicko-fašistického režimu (ještě nevíme zda se jedná o Bezpečnostní službu nebo Úřad prokurátora nebo o policii) provedli razii, s povolením domovní prohlídky u vůdce ukrajinských komunistů Petra Simoněnka. Aniž by vyčkali na příchod advokáta přikročily k vylomení zámků v jeho bytě.

Komunistická strana upozorňuje na skutečnost, že nacismus a fašismus na Ukrajině se staly státní ideologii. Nacisté jsou prohlašováni za hrdiny, k poctě jednotek SS se organizují oslavy, vydávají se vzpomínkové plakety a poštovní známky. Na komunisty se útočí a jsou pronásledováni.

Žádáme o podporu a solidaritu drazí soudruzi.

 

Komunistická strana Ukrajiny - Ústřední výbor

Oddělení mezinárodních vztahů

http://solidnet.org/ukraine-communist-party-of-ukraine/cp-of-ukraine-on-eve-of-the-victory-day-the-inforcement-agencies-came-with-a-search-to-the-leader-of-the-cpu-petro-simonenko-en

 
SOF: Ať žije epopej 9. května! Tisk E-mail
Středa, 09 květen 2018

Světová odborová federace slaví 9. květen - výročí vítěství nad nacismem

9. května 1945 podepsali nacisté v Berlíně, obsazeném Rudou armádou, do rukou Svazu sovětských socialistických republik kapitulaci, jež ukončila II. světovou nebo Velkou vlasteneckou válku.

22. června 1941 nacisté přepadli sovětské hranice a s nasazením přibližně 4,5 milionu vojáků za podpory 600 000 vozidel, 750 000 koní a nějakých 2 700 letadel (přes polovinu německých leteckých sil) mířili k branám Moskvy. Díky odporu donuceni ustoupit, zaměřili nacisté svou novou strategii na získání kontroly nad Stalingradem, kde v červenci 1942 začala nejkrutější a nejhorší bitva celé války. 

Celý článek...
 
Vlci, bankrotáři a válka s Ruskem Tisk E-mail
Úterý, 08 květen 2018

Spanilá jízda ruských motorkářů je tradicí, která si našla své fanoušky i odpůrce. Mě osobně tato akce nechávala relativně chladným, byť vidina rudé vlajky nad Berlínem je poměrně příjemná. K Rusku samotnému jsem měl vždy vřelý vztah. Konec konců, skutečnost, že naše národy stvrdily své bratrství společně prolitou krví v boji proti hitlerovskému fašismu, je neopomenutelná. Ovšem, ruský politický režim, to je něco jiného. Zarytí antikomunisté nerozlišují mezi Sovětským svazem a současným Ruskem. Těžko se jim připouští, že v Rusku byl nastolen jejich vysněný kapitalismus. Ovšem, tato trvající nenávist dává antikomunismu další, rasistický a xenofobní rozměr. Není se čemu divit, největší antikomunisté byli nacisté, tak je logické, že si ti dnešní nějaké metody a vzory myšlení zachovali. Fašismus a antikomunismus k sobě zkrátka patří.

Celý článek...
 
KPU: Útoky na práva a svobody pracujících Tisk E-mail
Pondělí, 07 květen 2018

Vážení soudruzi, vážení přátelé!

V březnu vládnoucí režim na Ukrajině zakázal šíření knihy  "Žádost o sebevraždu. K čemu je Ukrajině NATO?", publikované v roce 2009, jedním z jejích autorů byl vůdce Komunistické strany Ukrajiny Petro Symoněnko. Tato kniha je odstraňována také z knihoven.

Celý článek...
 
Vladimír Iljič Lenin: Karel Marx (Stručný životopis a výklad marxismu) Tisk E-mail
Sobota, 05 květen 2018

5. května si připomínáme 200 let od narození Karla Marxe - filozofa, ekonoma, novináře, ale hlavně revolucionáře a organizátora. Zveřejňujeme k tomuto výročí stať "Karel Marx - stručný životopis a výklad marxismu", kterou napsal těsně před vypuknutím 1. světové války a před ruským Říjnem Vladimír I. Lenin jako heslo do slovníku. Lenin, který časově a logicky leží mezi činností Marxe a Engelse a současným dějinným údobím, zde zvýrazňuje na Marxově životě a práci to, co považuje pro praxi revolucionáře za podstatné.

Marx s Engelsem položili organizační a vědecké základy pro hnutí revolučního proletariátu, které překonává omezenost měšťáckého myšlení a politické praxe. Charakteristický u nich je důraz na hmotné pojetí společenské skutečnosti (materialismus), a dynamicko-rozporné chápání světa (dialektika). To byly a stále jsou rysy pojetí světa nutného pro to, aby pracující masy revolučně-prakticky vstupovaly do dějin. Právě třída námezdních pracujících svým postavením je jediná schopná, aby revolučně překonala kapitalistický řád, který těží z jejich práce, a vybudovala novou společnost bez vykořisťování člověka člověkem - komunismus. Uskutečnění tohoto dějinného úkolu je povinností této třídy a strany komunistů, v kterou je v historických okamžicích zorganizován její předvoj. Dnes více než kdy dříve, jak kapitalistická třída přivádí svět na práh krizí, válečných a ekologických katastrof je potřeba studovat a prohlubovat marxismus-leninismus a uvádět ho do praxe. Přičemž nejde o to šermovat těmito pojmy bez pochopení, jak to dělají vrcholoví představitelé KSČM v médiích, ale o užití Marxovy teorie v praxi, v třídním přístupu ke společnosti při úsilí o její přeměnu.

(Poznámka KSM)

Další texty na webu KSM:

Bedřich Engels: Řeč nad hrobem Karla Marxe

Vladimír Iljič Lenin: Tři zdroje a součásti marxismu

 

Celý článek...
 
Braňme historickou pravdu! Tisk E-mail
Čtvrtek, 03 květen 2018

Projev JUDr. Ivana Hrůzy, zastupitele hl. města Prahy za KSČM u pomníku maršála Koněva

Vážení účastníci vzpomínkového setkání, drazí hosté,

pomník maršála Ivana Stěpanoviče Koněva je připomínkou osvobození Československa od nacistické okupace, je vzpomínkou na milióny rudoarmějců, kteří nesli rozhodující tíhu válečného střetu a kteří se vítězství a mírových dnův květnu 1945 nedožili. Dle nejnovějších vědeckých bádání činilyválečné ztráty Rudé armády 8 866 400 padlých, nezvěstných a těch, kteří se nevrátili ze zajetí, či zemřeli v nemocnicích. Při osvobozování Československa zahynulo 140.000 sovětských vojáků. Je proto odsouzeníhodné, že části českých politiků v samosprávě vadí existence tohoto pomníku ve veřejném prostoru Prahy. Pomník maršála Koněva se stal překážkou v účelové falzifikaci dějin, a proto na něho cíleně útočí. Připomínám, že podle nepravdivých vykladačů historie se Praha osvobodila sama za pomoci Vlasovců. Otevřeně řečeno úpadek české pravice spočívá v tom, že se vyžívá v agresivních útocích proti všem a všemu, co má jakýkoli vztah k socialismu. Tato politika spočívá v popření všeho pozitivního z této doby, vychází z antikomunistického poštěkávání, které povýšili na program. Zamrzli v nenávisti. Vše, co bylo sovětské, co bezmezně neměli rádi, zaměnili za to ruské. Za velmi nebezpečné přitom považuji, že na poli mezinárodně politickémmnozí tito štváči podporují zatlačování Ruska, harašení na jeho hranicích zbraněmi a ve svých důsledcích tak ohrožují mír.

Celý článek...
 
Mladá pravda - májové vydání Tisk E-mail
Úterý, 01 květen 2018
Vyšlo májové číslo Mladé pravdy, časopisu Komunistického svazu mládeže.

 

Časopis můžete stáhnout v pdf kliknutím na obrázek nebo zde ve formátu k tisku
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 36 - 42 z 1381
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.