Úvodní stránka Saturday, December 05 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
"Tak vy jste ten Tchajwanec?" Tisk E-mail
Sobota, 05 září 2020

 

Zachytili jsme na internetu

 
Jak zvítězit ve studené válce bez její "horké" fáze? Tisk E-mail
Pondělí, 31 srpen 2020

Ostrov Tchaj wan, kam si plánuje cestu předseda českého senátu Miloš Vystrčil, který se před cestou setkal s americkým ministrem zahraničí Pompeem, je ideálním nástupištěm pro americké pozemní řízené střely středního a malého dosahu, dislokované na ostrově. (pozn. překl.)

Tchajwanská lest Donalda Trumpa

V seriálu "Studená válka proti Číně" se objevuje stále více "ostrých" epizod. Je pravděpodobné, že se jeho tvůrci skutečné obávají zrušení následující sezóny a snaží se prokázat svůj význam. V prvních dílech, zdánlivě efektivní obchodní sankce, uvalené na Čínu již nudí. Stejně tak je auditorium otráveno výmysly o špionážních telefonech a žehličkách. Konzervování netopýři již přemohli supermany a hlavním ohniskem tajemného víru se nyní staly samotné Spojené státy. Díl seriálu "Žluté nebezpečí", pobledlo na pozadí někdy "černého", jindy "bílého" nebezpečí. Vývoj si vyžaduje nestandardní, rozsáhlé akce.

Celý článek...
 
Hegelovo čtvrttisíciletí Tisk E-mail
Čtvrtek, 27 srpen 2020

Před 250 lety, 27. srpna 1770, se narodil velký německý filozof Georg WF Hegel. Zrodil se do tak plodných časů a revolučních a navázal na takové myslitele, jako byl Kant, Fichte nebo Schelling, do doby takových básníků jako byl Goethe nebo Hölderlin.  Přestože navazoval na takové velikány, jeho myšlenky šly zásadně dál a vůči svým učitelům a současníkům znamenaly úplný převrat.

Především Hegel rozpohyboval každou (nejen filozofickou) kategorii. Vše, co je, a vše, o čem přemýšlíme (atomy, organismy, společenství, filozofické systémy, vesmír jako celek), muselo projít náročným zrodem, má zákony svého pohybu a vývoje, a stejně tak je "vše skutečné odsouzeno k zániku". Z toho však neplyne relativismus - dnes moderní představa, že vše jsou jen "sociální konstrukty" a vše je libovolně měnitelné. Hegel se pokusil znovu projít vývoj a vzájemný, nutný a logický vztah pojmů a ve svém systému tak upozornil na soudržnost, jednotu světa. To je první Hegelův objev a přínos, které znamenaly nadechnutí se po staletích strnulé scholastiky a metafyziky.

Celý článek...
 
Jindřich Zelený: K dialektické souvislosti logického a historického u Hegela a Marxe Tisk E-mail
Čtvrtek, 27 srpen 2020

Ze širokého okruhu problémů vztahu logického a historického si vybereme několik dílčích otázek a pokusíme se charakterizovat jejich rozdílné pojetí v materialistické a idealistické dialektice.

Porovnáme-li z hlediska našeho tématu např. Hegelovu Filozofii práva a Marxův Kapitál, můžeme konstatovat, že oba myslitelé - přes základní protikladnost metody - pracují s rozlišením tzv. logického a historického výkladu, logického a historického vývoje.

Celý článek...
 
Proč se stalo vzdělání v SSSR jedním z nejlepších na světě Tisk E-mail
Středa, 26 srpen 2020

Sovětský svaz zvládl vytvořit vzdělávací systém tak, že dokázal naplnit moderní ambice a zásadně přeměnil zemi v supervelmoc.

Před revolucí roku 1917 měla ruská říše na svém území, navzdory obrovské populaci, jen několik desítek školek. To se dramaticky změnilo po uchopení moci bolševiky, kteří prosazovali rovnoprávnost žen a jejich zapojení do všech aspektů společenského života. To vedlo k rozvoji sítě předškolního vzdělávání.

Zakladatel Sovětského státu, Vladimír Iljič Lenin, nazýval školky a školy "zárodky komunismu". Podle něj mohla tato zařízení: "skutečně osvobodit ženu, zmenšit a odstranit nerovnost a posílit její roli v sociální produkci a společenském životě".

Celý článek...
 
28.8. Holany: 82. výročí manifestace sbratření národů Tisk E-mail
Pátek, 21 srpen 2020
 
Bernard Henri Levy opět zasahuje - na řadě je Bělorusko Tisk E-mail
Čtvrtek, 20 srpen 2020

 

Bernard Henri Levy je slovutný ideolog imperiálních intervencí EU a NATO. Kde se fotí, tam se rozsévá zkáza a zůstávají zlomené národy. A fotí se rád.

Aktivně podporoval Kosovskou UCK, vyzýval k bombrardování Jugoslávie. Uznal teroristu Maschadova jako prezidenta Čečny. Podporoval "humanitární" bombardování Libye. Vyzýval k svržení syrské vlády. Podpořil kyjevský majdan a banderovce na Ukrajině v jejich válce proti vlastnímu obyvatelstvu.

A nyní dává svůj polibek smrti Bělorusku.

Soudruzi ze srbského SKOJ se vyjádřili zcela správně vržením dortu na hlavu tohoto válečného štváče během jeho besedy v Bělehradě.

https://www.facebook.com/skojomladina/videos/torta-za-bernard-levy-zastupnika-imperijalizma/1865692603704050/

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 36 - 42 z 1404
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.