Úvodní stránka Monday, April 24 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Nová vlna politického útlaku v Polsku Tisk E-mail
Pondělí, 06 březen 2017

Úřad prokurátora vydal rozhodnutí obnovit obžalobu členů Komunistické strany Polska (KPP) a redakčního týmu periodika "Brzask", obžalovaných z "propagace totalitního režimu".

2. února oblastní prokurátor v Katowicích, který tvrdí, že "odkazování na marxisticko-leninskou ideologii ukazuje na propagaci totalitního systému", podal odvolání proti rozhodnutí oblastního soudu v Dabrowe Górniczi nepokračovat v právních procesech, trvajících déle než rok.

Celý článek...
 
Prapor vitezství v osvobozené Palmýře Tisk E-mail
Pondělí, 06 březen 2017

Zdroj: http://colonelcassad.livejournal.com/3283477.html

 
2 karafiáty pro soudruha Stalina Tisk E-mail
Neděle, 05 březen 2017

V Moskvě se na Rudém náměstí již po 14. konala tradiční akce "2 karafiáty pro soudruha Stalina"

Akce měla jako obyčejně nepolitický charakter - běžní občané, kteří to považují za vhodné, se skládají na rudé karafiáty, které jsou položeny k Stalinovu pomníku v den jeho narozenin a výročí úmrtí, které je právě dnes.

Tento rok bylo vybráno 156712 rublů. Položeno 6000 rudých karafiátů.

Zdroj: http://colonelcassad.livejournal.com/3283793.html

 
Kapitalismus v USA a šíření epidemie drogové závislosti Tisk E-mail
Sobota, 04 březen 2017

Americká "Centra pro prevenci a kontrolu nemocí" (Centers for Disease Control and Prevention - CDC) vydala 24. 2. 2017 oficiální zprávu, podle které v roce 2015 zemřelo na předávkování heroinem pašovaným z Afghánistánu (kde je produkován pod dozorem CIA a americké armády) téměř 13 000 Američanů, 4x více než v roce 2010, kdy zemřelo "pouze" 3 036 osob. Celkový výskyt předávkování ze všech drog se od roku 1999 více než zdvojnásobil.

Celý článek...
 
"Vyrůstala jsem s mimořádnými lidmi" Tisk E-mail
Čtvrtek, 02 březen 2017

S dcerou Ernesta Che Guevary Aleidou (Aleida Guevara March) hovořil Ron Augustin

Aleida Guevara Marchová je dcerou Che Guevary a Aleidy Marchové. Je pediatričkou v havanské Dětské nemocnici Williama Solera a učí na Escuela Latina-Americana de Medicina a na základní škole pro invalidní děti. Jako členka Kubánské komunistické strany se často účastní politických debat po celém světě. Jako pediatrička pracovala v Angole, Ekvádoru, Nicaragui a Venezuele. Má dvě dospělé dcery a úzce spolupracuje se Vzdělávacím střediskem Che Guevary, jehož ředitelkou je její matka.

Tento rozhovor proběhl na Kubánském velvyslanectví v Bruselu koncem roku 2016. Ze španělštiny jej přeložili Nina a Vladimír Augustinovi.

Celý článek...
 
Recenze dokumentárního filmu Olivera Stona "Ukrajina v ohni" Tisk E-mail
Středa, 01 březen 2017

Především je potřeba se zamyslet, proč má tento dokument takový význam v boji progresivních sil Evropy a Ameriky proti neonacismu.

71. Zasedání Valného shromáždění OSN schválilo 19. prosince 2016 "Rezoluci číslo: A/71/482 DR I, ve které VS OSN vyzývá vlády všech států světa, aby přijaly efektivnější opatření k boji proti glorifikaci nacismu, neonacismu a jiných praktik, které podporují oživování současných forem rasismu, rasové diskriminace, xenofobie a s nimi spojených intolerancí.

Celý článek...
 
Imperialismus není schopen řešit své krize jinak než válkami Tisk E-mail
Pondělí, 27 únor 2017

Mnichovská bezpečnostní konference (17 - 19. 2. 2017) se konala v atmosféře válečného štvaní a propagace vyzbrojování armád NATO.

Ironické posměšky nového amerického prezidenta Trumpa o tom, že USA vystoupí z NATO, pokud evropští spojenci nezvýší podíl na financování Aliance, bylo přijato za bernou minci a mnozí evropští lídři na konferenci se dotazovali, zda se mohou i nadále spoléhat na svého zámořského spojence a ochránce. Šlo ovšem pouze o dobrou kamufláž pro prosazování nových závodů ve zbrojení a zvyšování výdajů na armády.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 36 - 42 z 1314
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.