Úvodní stránka Saturday, November 28 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Světová odborová federace slaví 70 let od založení Tisk E-mail
Neděle, 04 říjen 2015

Světová odborová federace (SOF, ve světě známá pod zkratkou WFTU) slaví 70 let od svého založení 3. října 1945 na sjezdu v Paříži. Založení SOF bylo významné vítězství obránců proletářského internacionalismu a jednoty mezinárodního dělnického hnutí. Už od svého založení se SOF znatelně liší od předcházejících. Nejvýznamnějším rysem SOF je, že byla otevřená všem, skutečně spojovala, shromažďovala dělníky ne na základě jejich politického přesvědčení nebo příslušnosti k tomu či onomu trendu v dělnickém hnutí, ale na základě jejich třídních zájmů.

Celý článek...
 
Zemřel Ladislav Zadražil Tisk E-mail
Čtvrtek, 01 říjen 2015

V úterý 29. září 2015 zemřel po krátké nemoci ing. Ladislav Zadražil. Do komunistické strany vstoupil až po listopadovém převratu a od roku 1998 byl jedním z jejích představitelů v zastupitelstvu Města Jihlavy. Svojí čestností, jasným a věcným úsudkem, spolehlivostí a přímostí si zasloužil lásku svých přátel a respekt svých oponentů. Ladislav Zadražil se svým osobním vystupováním a životem, jak jej žil, zejména pro druhé, stal symbolem bojujícího, nepoddajného, nezkorumpovatelného a nezastrašitelného komunisty. Vedle práce v komunistickém hnutí byl rovněž předsedou místní organizace Společnosti česko-kubánského přátelství a přítelem Komunistického svazu mládeže.

Láďův život je vzorem, který zavazuje.

 
Třídně orientované odbory proti TTIP Tisk E-mail
Úterý, 29 září 2015

Evropské oblastní středisko Světové odborové organizace (EUROF) jednalo o nejpalčivějších problémech odborového hnutí na setkání v Praze 10. září. Akce byla svolána do Prahy z iniciativy Stanislava Grospiče, předsedy Odborového sdružení Čech, Moravy a Slezska, dlouholetého člena EUROF. O události informovaly Haló noviny 11. září a 22. září přinesly rozhovor s vedoucím střediska Pierisem Pierim, mezinárodním tajemníkem Pankyperské federace práce (PEO). Vedení EUROF při této příležitosti vydalo, krom jiného, následující materiál proti připravované dohodě o volném obchodu mezi EU a USA, známé jako Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP).

Kolem blížící se dohody mezi Evropou a USA, známé jako TTIP, se současně s rostoucí reakcí objevuje stále více článků a diskusí, jak lidé zjišťují, že vyjednávání, ale i samotná ustanovení dohody ohrožují mnohé aspekty jejich života.

Celý článek...
 
Generální tajemník SOF: Imperialistická intervence v Sýrii musí ihned skončit Tisk E-mail
Neděle, 27 září 2015

Čtete projev generálního tajemníka Světové odborové federace (SOF) George Mavrikose na mezinárodní konferenci SOF a GFTU na solidaritu s lidem Sýrie v Damašku 13.-14. září 2015.

Je mi ctí pozdravit tuto velice úspěšnou mezinárodní konferenci, organizovanou společně SOF a Všeobecnou federací Sýrie (GFTU) a ICATU k vyjádření solidarity se syrským lidem a syrskou dělnickou třídou.

Celý článek...
 
28.9. Praha: Protest proti setrvání ČR v NATO Tisk E-mail
Pátek, 25 září 2015

Protest proti setrvání České republiky v NATO

pondělí 28. září 10:00, Václavské náměstí

 
Z dovolených zase zpět hurá do práce. Anebo ne hurá? Tisk E-mail
Středa, 23 září 2015

Skončilo období prázdnin a letních dovolených, skončilo období, které se dalo využít na regeneraci sil po celoročním studiu a práce. Chci se na chvíli do tohoto období vrátit střípkem pohledu, který je opomíjený - z hlediska práce.

Měl jsem možnost navštívit all-inclusive hotel na jednom řeckém ostrovu, patřící do řetězce jednoho z řeckých kapitalistů. Je to jedno z těch velkých zařízení na relaxaci pro klientelu z celé Evropy - pro všechny ty Němce, Francouze, Rusy, Poláky, Čechy atd. Nabízí obraz vysoké "produktivity práce", čili maximální efektivity na jednotku práce - samozřejmě v zájmu zisků vlastníka.

Celý článek...
 
ČMKOS uspořádal v Praze meeting pod heslem "Konec levné práce v ČR" Tisk E-mail
Úterý, 22 září 2015

V Praze se ve středu 16. 9. 2015 konal meeting zástupců odborových svazů, sdružených v Českomoravské konfederaci odborových svazů (ČMKOS), největšího odborového sdružení u nás. Jak je možné se dočíst na internetových stránkách ČMKOS, chce konfederace tímto setkáním "podpořit a motivovat odboráře, kteří budou vyjednávat růst mezd pro rok 2016". Cílovou hodnotou je růst mezd alespoň o 5% v reálném vyjádření. Setkání se účastnilo přibližně 1 200 odborářů z celé ČR.

Záznam z celého shromáždění je možné shlédnout na internetových stránkách ČMKOS (http://www.cmkos.cz/ ). Zde bude zajímavé vyzdvihnout některé faktické informace a zastavit se u některých prohlášení, která zazněla během setkání. 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 29 - 35 z 1175
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.