Úvodní stránka Friday, May 29 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Stanovisko WFDY - Solidaritu s KPU a LKSMU na Ukrajině Tisk E-mail
Pátek, 24 duben 2015

Stanovisko Světové federace demokratické mládeže (WFDY):

Solidaritu s  Komunistickou stranou Ukrajiny (KPU) a Leninským komunistickým svazem mládeže Ukrajiny (LKSMU)!

Výsledkem převratu, který se odehrál v Kyjevě v únoru 2014, bylo nastolení fašistického, zločinného, oligarchického režimu na Ukrajině. Občanská válka v zemi není dostačující pro tento režim - nyní otevřeně vyhlásil válku pracujícímu lidu, Komunistické straně Ukrajiny (KPU) a Leninskému komunistickému svazu mládeže Ukrajiny (LKSMU).

Po snahách zakázat aktivity komunistické strany a vytlačit komunisty a LKSMU z politického života na Ukrajině vládnoucí režim otevřeně začal s fyzickou eliminací komunistů a členů LKSMU. Uvádíme jenom několik do očí bijících příkladů represí a pokusů o fyzické zastrašování členů LKSMU:

Celý článek...
 
Existuje dnes v Evropě fašistické nebezpečí? Tisk E-mail
Úterý, 21 duben 2015
Zvěřejnujeme text vystoupení italského komunisty Roberta Gabriele určený pro pražskou teoreticko-politickou konferenci konanou 18. dubna 2015. Řídící konference nedovolili text na konferenci přečíst. Domníváme se, že české komunistické hnutí potřebuje soudružskou diskusi, včetně reflexe a analýz zahraničních komunistů.

V této situaci mezinárodní krize si soudružky a soudruzi správně klademe otázku, zda v Evropě existuje nebezpečí návratu fašismu.

Otázka byla nastolena především po zrodu strany Zlatý úsvit v Řecku, růstu preferencí Front National ve Francii a událostech na Majdanu na Ukrajině. Tyto příklady vedly k úvaze, že se začíná otevírat nová fáze evropských dějin.

Myslím si, že když hodnotíme situaci, není třeba upadat do jednoduchých schematismů a směšovat podstatné skutečnosti této krize, a s ní přicházející vedlejší efekty.

Celý článek...
 
Po 70 letech Slované zapomněli, že je před genocidou zachránila Rudá armáda Tisk E-mail
Úterý, 21 duben 2015

V souvislosti s nacistickým pučem v Kyjevě, vyvolaným Spojenými státy a jejich lokaji v NATO, po kterém následovalo připojení Krymu, jehož obyvatelstvo se v celonárodním referendu vyslovilo ke sjednocení s Ruskem a po první porážce v preventivní imperialistické válce proti Rusku, vedené pod krytím potlačení ruského obyvatelstva v Donbasu ukrajinskou armádou, rozpoutal světový a evropský imperialismus informační válku, jejímž hlavním principem je rusofobie.

Celý článek...
 
Píseň "Nasraná" Tisk E-mail
Pondělí, 20 duben 2015
 
Co sledují USA "normalizací" vztahů s Kubou? Tisk E-mail
Pondělí, 20 duben 2015

Oficiální média to popisují jako historický okamžik v americko-kubánských vztazích. Barack Obama a Raúl Castro si na slavnostním zahájení amerického summitu v Panamě potřásli rukou. Obama chce s kubánským vůdcem jednat o obnovení diplomatických vztahů a znovuotevření ambasád. A zatímco v médiích to vypadá jako krásná pohádka o tom, jak pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí, každému, kdo delší dobu sleduje vývoj americké politiky, musí být jasné, že je za tím něco jiného. Možností je hned několik.

Celý článek...
 
V Novoazovsku znovu vztyčen Leninův památník Tisk E-mail
Neděle, 19 duben 2015

Ukrajinští neonacisté v době své krátké okupace tohoto pobřežního města ležícího na území Doněcké lidové republiky poškodili Leninův památník stojící vedle budovy místních správních úřadů. Po osvobození města byl památník opět uveden na své místo.

 
Ukrajinský parlament schválil zákon oslavující Ukrajinskou povstaleckou armádu Tisk E-mail
Sobota, 18 duben 2015

9. dubna 2015 schválil ukrajinský parlament zákon, který uděluje status bojovníků za svobodu členům Ukrajinské povstalecké armády (UPA), Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN) a dalších organizací. Autorem návrhu zákona je Jurij Šuchevič - syn velitele UPA Romana Šucheviče. Jurij Šuchevič je poslancem současného ukrajinského parlamentu za Radikální stranu Olega Ljaška.

Podle zákona je pohrdání členy UPA a zpochybňování role UPA trestné. 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 29 - 35 z 1086
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.