Úvodní stránka Saturday, May 25 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Takový obyčejný fašismus Tisk E-mail
Čtvrtek, 04 duben 2019

Máme tu další případ fašizace vojáků armád, účastnících se imperiálních a okupační misí. Po zprávách, že vojáci v Afghánistánu užívali nacistické symboly a vlajky; po nevyjasněném úmrtí Afghánce následující "vyšetřování" vojáky AČR (smrt způsobená zřejmě mučením), tu máme další případ. Vojáci britské armády trénovali střelbu na fotce předsedy britské Labouristické strany Jeremyho Corbyna. Předseda druhé největší strany v britském parlamentu se netají kritikou účasti na imperiálních misích a kritizuje některé rysy britského kapitalismu. Tito vojáci po afghánské "výuce" a politické indoktrinaci mohou snadno sloužit reakčním silám i při "špinavé práci" doma.

 
Francouzští komunisté: Jak odejít z EU a z NATO? Tisk E-mail
Čtvrtek, 04 duben 2019

Zveřejňujeme text francouzských komunistů, shromážděných kolem skupiny Komunistický kolektiv polex, který ukazuje, že k dalšímu pokroku a sociálnímu osvobození může dojít jedině vymaněním se ze struktur EU a NATO. Jejich kritika postoje francouzské proimperialistické levice, že EU je možné změnit v "sociálnější" pouhým volebním výsledkem a kosmetickými změnami, odpovídá z velké části našemu vlastnímu rozboru volebního programu KSČM .

Jako komunisté věrní svému ideálu rovnosti mezi lidmi a národy jsme přesvědčeni o škodlivosti Evropské unie od jejího vzniku, protože představuje tvář Evropy nadnárodního kapitalismu majícího za účel uskutečnit cíle tohoto kapitalismu na úkor pracujících a národů tohoto kontinentu (destabilizaci dělnické třídy skrze delokalizaci, uspávání třídních bojů pomocí xenofobie, destrukci sociálních a politických výdobytků atd.).

Celý článek...
 
Apríl? Bohužel ne. Tisk E-mail
Středa, 03 duben 2019

Zveřejňujeme názor soudružky Věry Klontza-Jaklové, který reaguje na dopis Kateřiny Konečné a Vojtěcha Filipa určený členům KSČM a vyzývající je k účasti v květnových volbách.

První duben mi připravil hned několik zážitků, z nichž tři na první pohled nesouvisející okomentuji. Začnu zprávou, o které jsem si v první chvíli myslela, že je to "apríl". Z elektronické schránky na mne vykoukl dopis podepsaný předsedou KSČM Filipem a europoslankyní Konečnou, ve kterém vyzývají, aby členové strany šli k volbám. Opomenu fakt, že nejvyšší představitelé strany musí vyzývat členy osobním dopisem a zdůvodňovat, aby šli k volbám.

Celý článek...
 
Pochod z Paříže do Haagu proti politickým vraždám v Kolumbii Tisk E-mail
Úterý, 02 duben 2019

Zveřejňujeme prohlášení Kolumbijců žijících v Evropě, kteří uspořádali protest proti situaci v Kolumbii - pochod z Paříže do Haagu před Mezinárodní trestní soud. V roce 2016 došlo k uzavření míru mezi partyzány z FARC-EP (Revoluční ozbrojené síly Kolumbie-lidové armády) a vládou, který měl ukončit válku. Opozičním aktivistům byla přislíbena možnost se účastnit politického vývoje. Přes slíbené záruky ale v Kolumbii dochází k politickým popravám aktivistů a představitelů opozičních, sociálních a lidsko-právních hnutí, přes 500 od roku 2016. Vraždy se ještě zintenzivnily poté, co prezident Ivan Duque nastoupil do úřadu v srpnu minulého roku. Vystupuje tak na povrch pokrytectví "obránců demokracie", kteří podněcují politickou krizi v Venezuele, ale s klidem přecházejí politické vraždy v sousední Kolumbii. V zemi přitom mají Spojené státy desítky vojenských základen, které mohou být využity při případné agresi v sousední zemi. Sama kolumbijská vláda zasahuje proti legální vládě Bolívarovské republiky (včetně podpory ozbrojených akcí, pokusů o atentát na nejvyššího představitele).

Míříme do Haagu, abychom bránili život, mír a spravedlnost v Kolumbii

My, spolky kolumbijských občanů žijících v Evropě, jsme se spojili k velkému pokojnému protestu dne 5. dubna 2019, která nás zavede k Mezinárodnímu trestnímu soudu v Haagu. Odsuzujeme systematické vraždění představitelů sociálních hnutí a obránců lidských práv v Kolumbii. Nová hrozba války v regionu, stejně jako vážná situace v oblasti lidských práv a korupce, která postihuje zemi, nás nutí k tomu, abychom v této historické akci uplatňovali svou občanskou moc

Celý článek...
 
Odešel František Kovanda (*28.2. 1928 + 31.3.2019) Tisk E-mail
Neděle, 31 březen 2019

Dozvěděli jsme se smutnou zprávu, že 31. března ve svých 91 letech navždy odešel náš blízký soudruh a čestný člen Komunistického svazu mládeže RSDr. František Kovanda. František Kovanda pocházel z dělnického prostředí a zapojil se do revolučního poválečného vývoje a budování a obrany socialistické společnosti. Naplno se věnoval práci v mládežnickém hnutí v osvobozené republice, byl účastníkem Světových festivalů mládeže od toho prvního, pražského v roce 1947. Jako historik dokumentoval vývoj komunistického a pokrokového mládežnického hnutí. Tuto svou práci s mládeží vykonával celý svůj život. Za svou celoživotní práci obdržel mnoho ocenění a vyznamenání.

František byl vždy pracovitý, plný energie, pomáhal radou a ochoten vyslechnout jiné. Při našich posledních setkáních plánoval práce k sběru materiálů a připomenutí 100 let od založení Komunistického svazu mládeže a Komunistické strany Československa. KSM vyjadřuje svou upřímnou soustrast rodině a blízkým.

Bude chybět v našich řadách!

Čest jeho památce!

 
Sýrie - Vzdělání v časech války Tisk E-mail
Sobota, 30 březen 2019

Článek naší partnerské organizace v Sýrii - Komunistického svazu mládeže Sýrie-Bakdash - ukazuje méně viditelný důsledek imperialistické intervence a konfliktu v Sýrii. Jedná se o narušení vzdělávání a s tím i budoucnosti celé generace mladých lidí. I to je dopad pokusu imperialistických zemí, mezi jinými zemí EU, o rozvracení společností, podporu reakčních skupin, dodávky zbraní a diplomatické zajištění svrhnutí vlád, které stojí v cestě imperialistickým zájmům.

Vzdělání je základním lidským právem pro všechny děti a mladé lidi. Poskytuje dětem znalosti, dovednosti a postoje potřebné k tvoření jejich vlastní budoucnosti a poskytuje jim také vědomí, že mohou pozvednout hlas pro vlastní nároky a ochranu svých práv.

Celý článek...
 
Evropská unie, volby a jak to vše vidí občan, volič? Tisk E-mail
Pátek, 29 březen 2019

V sobotu 16. března 2019 se uskutečnil Brněnský odborný seminář pod názvem "Socialismus, nebo barbarství? - My, EU, NATO-jak dál?". Karel Klimša, zakladatel Vratimovských seminářů, zde měl vystoupení, kde upozornil na bezprostřední reakci a odpor lidí na imperialistickou formu integrace v podobě Evropské unie, který plyne z frustrace a ukazuje se někdy i na zástupných důvodech. V této souvislosti je patrná nevyužitá příležitost komunistické strany při těchto volbách zformovat nespokojenost do pokrokového hnutí a posunout ho k socialistickým východiskům. Tuto nespokojenost pak využívají různé šovinistická síly, které jsou zálohou vládnoucí třídy pro období své politické krize. Karel Klimša naráží i na dlouhodobější historii tohoto vývoje KSČM. 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 29 - 35 z 1223
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.