Úvodní stránka Thursday, April 24 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Co sledují USA a EU? Tisk E-mail
Pondělí, 10 březen 2014

Je českým elitám nacizmus milý?

15. listopadu 2013 přijalo VS OSN Resoluci číslo A/c.3/68/L.65/Rev.1 s názvem:

"Glorifikace nacizmu: Nepřípustnost jistých praktik, které podporují soudobé formy rasizmu, rasovou diskriminaci, xenofobii a podobné intolerance".

Tato rezoluce je jedinečná, protože pro ni hlasovalo Rusko, Bělorusko, ČLR, Kuba, KLDR, Venezuela, Írán, Sýrie i Izrael. Celkem 123 států světa. Proti rezoluci byly pouze USA, Kanada a Palau. Hlasování se zdrželo 50 států, včetně všech členských států EU tedy i České republiky.

Celý článek...
 
8. března 2014 Tisk E-mail
Sobota, 08 březen 2014
 
Jednou jako tragédie... Tisk E-mail
Sobota, 08 březen 2014

V televizi se onehdy bezelstně uřekli v pořadu o vynálezu kulometu. V bitvě u súdánského Ummdurmánu Angličané kulometnou palbou postříleli 30 000 domorodců, jenže to byli "jen negři". Jejich velitel, maršál Kitchener, poté vyvraždil Búry, Křováky nepočítaje. (On to byl, kdo ještě před Hitlerem, Göringem a Himmlerem vynalezl koncentrační tábory.) A v USA, kolébce bílé demokracie, která se zbavila 40 milionů rudochů, se směl beztrestně posadit černoch vedle bělocha nikoli v historicky, nýbrž v reálně nedávném čase.

Celý článek...
 
O "zákonnosti" vlády na Ukrajině a o zločinnosti státního převratu Tisk E-mail
Sobota, 08 březen 2014

V současnosti se několik mezinárodních organizací zabývá posuzováním mezinárodně právních aspektů situace na Ukrajině a v regionu. Rozhodující institucí, která má právní kompetence posuzovat situaci na Ukrajině v prioritním pořadí, je Rada bezpečnosti OSN.

Celý článek...
 
Člověk v tísni a manipulace bez konce Tisk E-mail
Čtvrtek, 06 březen 2014

V nedávné době jsem publikoval dva příspěvky jako reakci na odmítnutí mé akreditace na tiskovou konferenci k festivalu dokumentárních filmů "Jeden svět" ze strany organizátorů z tzv. humanitární organizace Člověk v tísni. To mi však nezabránilo v tom se dál zajímat o tento festival a o dokumenty, které představuje českým divákům. V této souvislosti jsem narazil na další zajímavé informace.

Celý článek...
 
Stanovisko Světové federace demokratické mládeže (WFDY) k vývoji na Ukrajině Tisk E-mail
Středa, 05 březen 2014

Mezinárodní antiimperialistické hnutí v uplynulých měsících pečlivě sledovalo nebezpečný vývoj na Ukrajině a mocenský boj mezi imperialistickými mocnostmi, jenž vede ukrajinský lid na nebezpečnou cestu. Během posledních několika dní se situace ještě otevřeněji zhoršila do podoby mezinárodní krize.

Události odstartované tzv. Majdanskými demonstracemi proti Janukovičově vládě jasně ukázaly činitele zahraničního zasahování kontrolující zemi. Evropská unie, NATO a USA otevřeně podpořily demonstrace proti vládě Ukrajiny orientující se na Rusko jakožto způsob kontroly vývoje v zemi, jež je předmětem velkého geopolitického zájmu v mocenském zápasu mezi Ruskem a NATO-EU. Současná situace přímo souvisí s plynovody spojujícími Rusko a Evropu a s úsilím posílit přítomnost NATO v oblasti obklopující Rusko.

Celý článek...
 
Britská vláda odmítla vydat vízum Renému Gonzálezovi Tisk E-mail
Středa, 05 březen 2014

Včera v noci, pár hodin před jeho odjezdem, bylo Renému Gonzálezovi, jednomu z hlavních svědků Mezinárodní vyšetřovací komise k případu Kubánské pětice, která se bude konat v Londýně ve dnech 7. a 8. března 2014, zamítnuto vízum pro jeho vstup do Velké Británie. Důvod pro odmítnutí je založen na bodu 320 (2b) zákona o přistěhovalectví, který stanoví, že vstup do země je zakázán osobě, která byla odsouzena k více než čtyřem rokům vězení.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 29 - 35 z 801
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.