Úvodní stránka Wednesday, September 18 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Sněhurka a brémské naděje Tisk E-mail
Čtvrtek, 18 červenec 2019

Před nahlédnutím do politického maelstromu (a připomenutím dvou starých pohádek) chci přivítat spoustu nových čtenářů, kteří se přihlásili k mým bulletinům. Doufám, že se jim budou líbit; jestli ne, řekněte mi proč nebo je prostě nechte být.

Do tohoto maelstromu jsou vtaženy dva čluny, jež vedly každou německou spolkovou vládu od roku 1949. Květnové volby do Parlamentu Evropské unie daly "Křesťanské unii" ubohých studených 28,9 %. Ačkoli je v Německu pořád největší, začínají se potácet. S brbláním na názory a zdraví Angely Merkelové (bystré oči a jazyky si už dvakrát všimly, jak se jí třesou [nejen; pozn. překl.] ruce) je už v plném proudu hon za novým kapitánem, bez slibných kandidátů v dohledu. 

Celý článek...
 
15. sjezd evropských komsomolů: Mládí je budoucnost - Budoucností je socialismus Tisk E-mail
Úterý, 16 červenec 2019

Revoluce zvolá: "Já byla, já jsem, já budu!" (R. Luxemburgová)

Mládí je budoucnost. Budoucností je socialismus.

Komunistické organizace mládeže v čele zápasu konfrontujícího kapitál a kapitalistické vykořisťování.

Od 29. do 30. června 2019 proběhl v Linci (Rakousko) 15. sjezd evropských komunistických organizací mládeže (MECYO) pod heslem "Revoluce zvolá: 'Já byla, já jsem, já budu!' (R. Luxemburgová) Mládí je budoucnost. Budoucností je socialismus. Komsomoly v čele zápasu konfrontujícího kapitál a kapitalistické vykořisťování."

Delegáti ze 17 komunistických organizací mládeže, které se schůze účastnili, prohlašují následující:

Celý článek...
 
O nových formách práce KPRF v boji za moc pracujících v Rusku Tisk E-mail
Neděle, 14 červenec 2019

Zpráva předsedy Komunistické strany Ruské Federace (KPRF) Gennadije Zjuganova na VIII. plenárním zasedání ÚV KS 22. 6. 2019


Vážení soudruzi!

Jak naši přívrženci, tak i naši nepřátelé uznávají, že se KPRF udržela jako vedoucí opoziční síla ve státě, jako tvůrčí strana lidu. Překonali jsme kruté zkoušky, udrželi si autoritu a zvýšili svůj vliv. Společnosti jsme předložili ověřený program vyvedení země z krize, program socialistické obrody Ruska. Naše přístupy získaly podporu expertů z vědeckých i podnikatelských kruhů i milionů našich občanů.

Nastupuje období průzkumu, jak naše úsilí dovoluje prosazovat ideje strany v lidových masách, jak upevňuje postavení vlasteneckých sil a otevírá nové obzory boje o politickou moc pracujících.

Celý článek...
 
Stinná stránka voleb Tisk E-mail
Neděle, 07 červenec 2019

Následující pohled na slabý zisk levice ve volbách je z Irské republiky. Ale když zaměníte irská jména a názvy za české, bude vůbec něco jinak? (Pozn. překl.)

S probíhajícími místními volbami se nabízí otázka: Proč většina lidí vidí levici jako okrajový a přehlížený hlas?

Zdá se, že politika v Irsku je založena na osobnostech, a to vedlo k situaci, kde podpora takových politiků, jako je Paul Murphy, Richard Boyd Barrett, Luke Ming Flanagan a Clare Daly - bez ohledu na zásluhy jednotlivců, stran a typu politiky, k němuž se hlásí bude založena na síle jedinců a jejich osobnosti víc než na politice, jakou obhajují.

Celý článek...
 
KSM na 15. setkání evropských komsomolů v Linci Tisk E-mail
Pátek, 05 červenec 2019

O víkendu 29. a 30. 6 se v rakouském Linci konalo již 15. MECYO (Setkání evropských komunistických organizací mládeže), tentokráte organizované Komunistickou mládeží Rakouska (KJÖ). KSM, který tuto aktivitu považuje za jednu z hlavních příležitostí mezinárodní spolupráce komsomolů, samozřejmě nemohl chybět. 17 organizací z 13 zemí Evropy sdílelo zkušenosti nabyté v bojích ve své zemi.

Celý článek...
 
Dojmy z 21. antikapitalistického kempu Tisk E-mail
Pátek, 28 červen 2019

Jsou tomu 2 týdny, co začal 21. antikapitalistický kemp, organizovaný Levou perspektivou a Komunistickým svazem mládeže. Kemp se poprvé ve své historii konal v malebné přírodě jižní Moravy, v kraji s velkou revoluční minulostí, v ivančicku.

Celý článek...
 
Milion chvilek kapitalismu Tisk E-mail
Středa, 26 červen 2019

Na pražské Letné se v neděli shromáždilo podle odhadů vydaných mobilním operátorem T-Mobilem přes 270 tisíc protestujících před podiem hnutí "Milion chvilek pro demokracii" s cílem vyjádřit odpor k jedinému člověku, ministerskému předsedovi Andreji Babišovi. Odhad musel T-Mobile udělat na základě některých statistických předpokladů, ale nyní ho nechci zpochybňovat. Nelze upřít mobilizaci na české poměry velkého počtu lidí a zaangažování významných osobností pracujících v rámci tohoto systému. Mobilizaci a organizaci, kterou organizátoři zlepšují od akce k akci a kterou si připravují dlouhodobě s tím, jak rostou zkušenosti a disponibilní prostředky na účtech. Sociální základna ovšem není zcela lidová, jak ukazují statistiky podpisů pod petici, nadstandardní je nejen počet studentů, ale i podnikatelů a managerů.  Již jsme psali o jedné z charakteristik tohoto hnutí - o antikomunistech, co protestují proti kapitalismu.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 22 - 28 z 1249
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.