Úvodní stránka Sunday, January 20 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Úleva na obzoru Tisk E-mail
Úterý, 18 prosinec 2018

Německá horečnatá politická scéna trochu vychladla. Dvojí ulehčující vydechnutí některým lidem dovolilo přestat si okusovat nehty, alespoň na nějaký čas.

První událost začala hlasitým třeskem; čtyřiašedesátiletá Angela Merkelová odstoupila! Po 18 letech předsednictví největší straně, Křesťansko-demokratické unii (CDU), a po 13 letech coby kancléřka, opovrhla svým vlastním tvrzením, že obě funkce patří do rukou jednoho člověka, a té první se vzdala. Může zůstat kancléřkou do roku 2021, ale o čtvrté funkční období už usilovat nebude. Šeptalo se, že jí možná ani tak dlouho nezůstane; tahle vrcholná funkce není až tolik utvrzená, jako prezidentství USA. Ale takový šepot je daleko od daného a průzkumy jí stále dávají více než padesátiprocentní přízeň. 

Celý článek...
 
Prohlášení 13. sjezdu KSM k současné světové politické situaci Tisk E-mail
Úterý, 18 prosinec 2018

Před dvěma sty lety se narodil zakladatel moderního komunistického hnutí, vynikající teoretik a revolucionář, Karel Marx. Jeho analýza kapitalistické společnosti a jejích vnitřních rozporů je nadčasová a současné dějinné události stále dokazují pravdivost jeho teorii.

V celém světě pozorujeme rostoucí nespokojenost mládeže a pracujících, volání po sociálně spravedlivější společnosti a spravedlivějším přerozdělení bohatství. Desetiletí antikomunistické propagandy však nesla plody a většina hnutí vzešlých z těchto nálad není schopna stávající problémy účinně řešit, neboť není schopna ani ochotna se obrátit na třídní analýzu a revoluční teorii. Výsledkem jsou bezzubá sociálně-demokraticky zaměřená hnutí bez skutečné perspektivy, která omezují působení autentických komunistických subjektů. Jako příklad můžeme uvést popularitu tzv. "demokratického socialismu" ("democratic socialism") v USA a VB, kde postavy jako Bernie Sanders či Jeremy Corbyn získávají značnou popularitu mezi mladší generací, ale v konečném důsledku své stoupence svádí do slepé uličky, protože nejsou schopni nabídnout autentickou, protikapitalistickou alternativu - alternativu socialismu a komunismu.

Celý článek...
 
V Praze se uskutečnil 13. sjezd Komunistického svazu mládeže Tisk E-mail
Pondělí, 17 prosinec 2018

V neděli 16. prosince se v sídle Ústředního výboru KSČM v Praze uskutečnil 13. sjezd Komunistického svazu mládeže, z.s. (KSM). Po dvou letech se tak konalo zasedání nejvyššího orgánu komunistické mládeže, na kterém mladí komunisté zhodnotili svou dosavadní práci a její budoucí rozvoj v úsilí o dosažení socialismu a komunismu.

Celý článek...
 
KKE vyjadřuje solidaritu s lidem Francie a odsuzuje policejní represi Tisk E-mail
Úterý, 11 prosinec 2018

Komunistická strana Řecka (KKE) vyjadřuje svou solidaritu s masovými protestními akcemi pracujících, studentů, vysokoškolských studentů a dalších lidových sil ve Francii v posledních týdnech proti politice nadměrně vysokých nákladů na pohonné hmoty a proti jejich agresivnímu zdanění.

Celý článek...
 
Krvavá služba George H. W. Bushe americkému imperialismu nakonec selhala Tisk E-mail
Neděle, 09 prosinec 2018

Úmrtí bývalého prezidenta USA George Bushe st. je v běžných sdělovacích prostředcích poznamenané nekonečnými smutečními obřady. Jeho "zásadové opravdovosti, odzbrojující vtipnosti a neochvějné oddanosti víře, rodině a zemi" vzdala hold ne menší autorita v otázce způsobů a morálky než Donald Trump.

Podlézavost, úslužnost a podřízenost; pochlebování moci je znakem buržoazního tisku, ale - když narazíme na vykonané zlo - nejsme vázaní úmluvou, abychom nemluvili zle o smrti. Nezapomínejme, že Bush starší byl ředitelem CIA.

Celý článek...
 
Brexit znamená větší pravomoci Skotska a Walesu, říkají komunisté Tisk E-mail
Čtvrtek, 06 prosinec 2018

Komunisté ve Skotsku a Walesu dnes prohlásili, že brexit donese Británii blíž k federálnímu uspořádání s více pravomocemi pro její základní národy.

"Skotští a velšští komunisté dlouhodobě podporují možnost federální Británie. Jsme přesvědčeni, že to je jediné ústavní uspořádání, jež dá našim pracujícím a národům našich zemí možnost kontrolovat a rozvíjet svou ekonomiku při zachování jednoty dělnického hnutí a přerozdělování bohatství, vlastněného především kapitalistickou třídou," deklarovaly ve společném prohlášení Skotský výbor Komunistické strany (KS Británie; pozn. překl.) a Velšská komunistická strana.

Celý článek...
 
Masivní a radikální stávka v Řecku 28. listopadu Tisk E-mail
Sobota, 01 prosinec 2018

PAME zdraví tisíce stávkujících ve všech řeckých městech, kteří překonali tlaky a zastrašování od zaměstnavatelů v továrnách a na pracovištích a špínu současné dělnické aristokracie a 28. listopadu se zúčastnili masivních stávek oblastních odborových středisek, federací a svazů.

Stávka, jež zastavila dopravu, staveniště, přístavy, celá průmyslová odvětví, továrny i mnohá pracoviště soukromého sektoru a přinesla bojovná a rozsáhlá stávková shromáždění, je výsledkem organizované činnosti tisíců pracujících, federací, oblastních odborových středisek, odborových svazů a odborářských radikálů, kteří jsou shromážděni v PAME, i stovky odborářů, kteří bojovali na naší straně za úspěch stávky ve veřejném i soukromém sektoru.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 22 - 28 z 1157
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.