Úvodní stránka Monday, April 06 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
81 let od nacistické okupace Československa Tisk E-mail
Neděle, 15 březen 2020

Před 81 lety, 15. března 1939, bylo Československo podruhé zrazeno imperialistickými mocnostmi a i "záruky" z Mnichova Hitler porušil. Nacisté vpochodovali i do Prahy a zřídili zde "Protektorát Čechy a Morava". Následovalo 6 let okupace, faktické kolonizace, zatýkání antifašistů. Přes represi se nikdy nezdařilo odboj zcela zlikvidovat.

Za zmínku stojí, že sovětský ministr zahraničí Maxim Litvinov odsoudil vznik Protektorátu a Slovenského státu i maďarskou okupaci Podkarpatské Rusi. SSSR jako reakci na okupaci vyzval 16. března Velkou Británii a Francii k jednání o smlouvě o vzájemné pomoci, ke které by se mohlo připojit i Polsko a 17. března podal oficiální ostrý protest proti okupaci Čech a Moravy.

Právě při tomto výročí vystupuje v ostrosti pokrytectví Evropské unie, která svou rezolucí přesouvá odpovědnost za válku na Sovětský svaz za snahu oddálit své napadení o půl roku později.

Text k 80. výročí okupace:

http://www.ksm.cz/historie/80-let-od-nacisticke-okupace-ceskoslovenska.html

 
Pandemická krize koronaviru je intenzivnější - Kapitalismus je ve válce se společností Tisk E-mail
Sobota, 14 březen 2020

Pandemie koronaviru přechází do sociální, hospodářské a politické krize v měřítku, které nemá precedens. Včerejší drastický pokles na globálních trzích a zejména ve Spojených státech, kde Wall Street zaznamenal největší jednodenní ztrátu od roku 1987, vyplynul z pochopení, že pandemie bude mít obrovský dopad na světovou ekonomiku a hluboce naruší stávající sociální pořádek.

Odhady pravděpodobného rozsahu úmrtí na nemoc zvyšují úzkost světové populace. Celkový počet potvrzených infekcí na celém světě se blíží 150 000 a roste exponenciálně, ale uvedená čísla nesmírně podceňuje realitu. Vzhledem k nedostatečnému testování a dlouhé době latence, je skutečný počet zřejmě mnohem vyšší. Oficiální počet obětí je nyní přes 5 000 a životy nespočetných milionů po celém světě jsou v nebezpečí.

Celý článek...
 
Jak si správně umýt ruce Tisk E-mail
Čtvrtek, 12 březen 2020
 
Velké procitnutí Tisk E-mail
Středa, 11 březen 2020

Přednáška bývalého amerického vojáka, člena námořní pěchoty Vince Emanuele na akci "VÁLKA - K čemu je dobrá? Skutečné dopady války a militarismu." organizované Koalicí Stop válce, Marrickvillským mírovým spolkem a organizací StandFast.

Sydney, 10. 7. 2013
https://www.youtube.com/watch?v=kYX9B8bMrFY

Vince Emanuele je bývalý člen Námořní pěchoty, jenž absolvoval dva turnusy v Iráku. Třetí nasazení odmítl a nyní je organizátorem Michigenské pobočky Veteránů pro mír a slouží národnímu Panelu režisérů Iráckých veteránů proti válce.

Překlad: I. F. ("*" = poznámka překladatele)

 

Celý článek...
 
75. výročí Ostravské operace Tisk E-mail
Úterý, 10 březen 2020

Prof. Ing. Bohumil SVOBODA DrSc. - Člen asociace Vojáci proti válce

 

Úvodem

Před 75. léty 10. března 1945 byla zahájena nejtěžší a nejkrvavější bitva za osvobození tehdejšího Československa, probíhající převážně na jeho území.

Zrada Československa západními velmocemi, především Velké Británie, Francie a jimi podepsaná Mnichovská dohoda ve prospěch Hitlera vedla k rozbití Československa a posunutí hranic ve střední Evropě ve prospěch fašistického Německa.

 

Celý článek...
 
Mezinárodní soud schválil vyšetřování amerických válečných zločinů v Afghánistánu Tisk E-mail
Pondělí, 09 březen 2020

Odvolací soud "Mezinárodního trestního soudu" (ICC)v Haagu ve čtvrtek 5. března rozhodl, že vyšetřování vedoucí k možnému stíhání amerických vládních představitelů za válečné zločiny během téměř dvacetileté války Washingtonu v Afghánistánu, se může pohnout kupředu.

Fatou Bensoudová, hlavní prokurátorka ICC z Gambie, jejíž americká víza byla kvůli tomuto rozhodnutí zrušena, ocenila čtvrteční rozhodnutí a uvedla: "Dnešek je významným dnem pro spravedlnost v Afghánistánu."

Celý článek...
 
67 let od úmrtí Josifa V. Stalina Tisk E-mail
Čtvrtek, 05 březen 2020

Obyvatelé Ruska opět vyjádřili svou vděčnost v akci "2 květy pro soudruha Stalina" na hřbitově u zdi Kremlu. Svou květinu položila i Komunistická strana Ruské federace.

https://www.youtube.com/watch?v=82n3HoyxYYI&feature=emb_title

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 22 - 28 z 1335
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.