Úvodní stránka Tuesday, March 19 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ponížení a vazalství Tisk E-mail
Pátek, 08 únor 2019

Piotrův nový text hodnotí postoj liberálů a tzv. levice v Itálii a v Evropě vzhledem k novému imperialistickému vměšování ve Venezuele. Ukazuje ponižující a mechanické patolízalství vůči mocným, které tolik sedí i na českou politickou scénu. (Pozn redakce)

All in all you're just another brick in the wall

Tak jak tak, jste jen další cihla v té zdi

(Roger Waters, The Wall)

Po vůdci francouzské levice Jeanovi-Luc Mélenchonovi, po vůdci britských labouristů Jeremy Corbynovi, po Noamovi Chomském, po vůdci německé Die Linke i velký Roger Waters se postavil proti yankeeovskému puči ve Venezuele, další z mnohých fašistických státních převratů v Jižní Americe nařízený USA. Rogeru Watersovi se, jak je známo, nikdy nelíbil řád nastolený všemocnými.

Slavné "Hey, teachers, leave them kids alone" z The Wall se přeměnilo na mohutné:

"STOP THIS LATEST US INSANITY, LEAVE THE VENEZUELAN PEOPLE ALONE. THEY HAVE A REAL DEMOCRACY,STOP TRYING TO DESTROY IT SO THE 1% CAN PLUNDER THEIR OIL."

"Zastavte tohle poslední americké šílenství, nechte venezuelský lid na pokoji. Mají skutečnou demokracii. Přestaňte s pokusy ji zničit, aby 1% mohlo plundrovat jejich ropu."

Roger Waters (@rogerwaters) 3 února 2019

Celý článek...
 
Konference DAV DVA v Trenčíně Tisk E-mail
Pátek, 08 únor 2019

Kulturně politický magazín DAV DVA, volně navazující na prvorepublikový DAV je vydáván od konce roku 2016. Kvalitní časopis, který nemá v současnosti na území Československa obdoby, dává prostor mnoha myšlenkovým proudům, které jsou velice různorodé, ale zároveň spojené přesvědčením o nutnosti překonání barbarského kapitalismu a nastolením moderní, sociálně spravedlivé společnosti.

Celý článek...
 
Vláda Slovenské republiky neuznala pučistu ve Venezuele Tisk E-mail
Pátek, 08 únor 2019

https://davdva.sk/velke-vitazstvo-lavice-slovenska-republika-neuznava-guaida/

Vláda Slovenské republiky, na rozdíl od té České, se nepřidala k loutkám USA a neuznala puč ve Venezuele, který připravily Spojené státy společně s místní reakcí, a neuznala člověka, který sám sebe prohlásil za prezidenta.

To v ČR Babišova vláda zcela nesuverénně podpořila imperiální ambice USA a EU. Prezident Zeman poté vydal skandální prohlášení, v kterém zve pučistu do ČR. Připomeňme, že Spojené státy hrozí vojenskou intervencí.

Symbolické je, že se blíží 20leté výročí od vstupu ČR do NATO a bombardování Jugoslávie, při kterém náš vzdušný prostor byl zneužit k přeletu bombardérů - právě za Zemanovy sociálně demokratické vlády.

Ruce pryč od Venezuely!

 
6.2.: Beseda "Republiky rad 1919", Praha Tisk E-mail
Úterý, 05 únor 2019

Obvodní výbor KSČM Praha 3 zve na besedu s Milanem Krajčou na téma: "Republiky rad 1919."

Beseda se uskuteční ve středu 6. února od 17 hodin v zasedací místnosti OV KSČM Praha 3, Baranova 11 (nedaleko od stanice metra Flora a zastávky tramvaje Radhošťská).

Facebooková událost: https://www.facebook.com/events/486642308534372/

 
KS Evropy: Zastavte vměšování a agresi ve Venezuele! Tisk E-mail
Pondělí, 04 únor 2019

Předkládáme prohlášení komunistických stran Evropy proti imperialistickému vměšování EU vůči Venezuele v součinnosti se zájmy USA (KSM již vydala své stanovisko dříve ). Prohlášení podepsala i KSČM. Donald mezitím mluví o vojenském zásahu jako o jedné z možností (zároveň s probíhající neoficiální intervencí), jestřáb John Bolton má v zápisníku poznámku o vyslání amerických vojsk do Kolumbie. Výhrůžky uznáním samozvaného a ničím nepodloženého "prezidenta" mezitím naplnila bývalá koloniální velmoc Španělsko. Řecko to odmítlo, Itálie o podobném kroku EU váhá. Ministr zahraničí ČR v Babišově vládě, sociální demokrat Petříček navrhuje uznat vůdce puče řízeného z USA jako oficiálního představitele. Pokračuje tak v servilní politice téměř 20 let od vstupu ČR do NATO a od dovolení přeletů bombardérů při vražedném bombardování Jugoslávie.

Poznámka redakce KSM.cz

Solidarita s Bolívarovskou revolucí a venezuelským lidem!


Tvrdě odsuzujeme vystupňované vměšování a vydírání ze strany Evropské unie vůči Bolívarovské republice Venezuela, které je sladěno a v součinnosti s pučistickou operací "sebe-prohlášení" loutkového prezidenta, řízenou a vedenou Trumpovou administrativou, která se za arogantního porušování mezinárodního práva pokouší svrhnout legitimního, lidovým hlasováním zvoleného prezidenta Nicolás Madura, a rozvrátit tak venezuelský ústavní řád.

Odmítáme nepřípustné prohlášení Evropské unie, které - zcela podle plánu o státním převratu z roku 2002 - vyhrožuje uznáním "prezidenta" vytvořeného USA, dalším bojkotem, teroristickými akcemi a hospodářskou, finanční, politickou a diplomatickou blokádou a nezákonným konfiskováním majetku a finančních zdrojů, což je základem hospodářských problémů Venezuely a útrap, které pociťují její lid.

Odsuzujeme vystupňování agrese vůči Venezuele, prováděnou USA, EU a vládami tzv. "Limské skupiny", při níž útočí na suverenitu a práva Venezuely a venezuelského lidu a při níž usilují o vydrancováních obrovské zdrojů země, jako je ropa.

Požadujeme ukončení vměšování a agresi v Bolívarovské republice Venezuela a respekt k její svrchovanosti a nezávislosti!

Vyzýváme k solidaritě s Bolívarovskou revolucí a venezuelským lidem!

Celý článek...
 
Co v českých mediích neuvidíte Tisk E-mail
Pondělí, 04 únor 2019

Zatímco vláda USA krade národní zlato a vyhrožuje vojenskou intervencí, konaly se v sobotu ve městech Venezuely manifestace na podporu legálního prezidenta Nicolase Madury.

 
Kuba bojuje i po 60 letech Tisk E-mail
Čtvrtek, 31 leden 2019

Letos je šedesáté výročí kubánské revoluce z roku 1959. Fidel Castro tenkrát prohlásil: "Tyranie byla svržena. Radost je nesmírná. A přesto zbývá spousta práce."

Navzdory celá desetiletí trvající blokádě uvalené na Kubu Spojenými státy a její dlouhé izolace reakcionářskými a fašistickými vládami v Latinské Americe se Kuba rozvíjela a životní úroveň lidí se k nepoznání změnila, bylo dosaženo společenského pokroku, o jakém mohou irští pracující jen snít.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 22 - 28 z 1197
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.