Úvodní stránka Sunday, February 28 2021  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Manipulace České televize Tisk E-mail
Neděle, 10 leden 2021

7. prosince 2020 odvysílala Česká televize pořád Reportéři ČT reportáž pod názvem "Hasnoucí hvězda". Kromě jiných a obvyklých antikomunistických manipulací v pořadu vystupoval se svými názory David Pazdera. U jeho krátkého vstupu byl v pořadu titulek "člen Komunistického svazu mládeže". Chceme rozhodně prohlásit, že David Pazdera není členem Komunistického svazu mládeže a nemá v žádném případě právo vystupovat za KSM. Protestujeme proti manipulaci ČT. Vyjádřili jsme své názory na situaci v hnutí jasně svým prohlášením a následnými články.

http://www.ksm.cz/dokumenty/ksm-k-vysledkum-krajskych-voleb.html
http://www.ksm.cz/z-domova/mimoradna-schuze-vedeni-kscm.html
http://www.ksm.cz/historie/kscm-a-imperialismus.html
http://www.ksm.cz/nazory-polemika/jaky-ukol-dnes-stoji-pred-komunisty-v-kscm.html
http://www.ksm.cz/nazory-polemika/agresivni-virus-kscm.html
http://www.ksm.cz/nazory-polemika/nekonecny-serial.html
 
Rolnické třídní boje v Indii Tisk E-mail
Neděle, 10 leden 2021

 

Počátkem prosince přinesly Halo noviny na titulní straně článek o rolnických nepokojích v Indii (i KSM informovalo obrazem, pozn. red.), vyvolaných vládními protirolnickými zákony. 8. prosince proběhla celoindická generální stávka. Mezitím odborové a další pokrokové organizace obsadily postupně všechny dálnice, směřující do Dillí (později se snažily zorganizovat i blokádu železničních tratí). Stávku podpořily všechny významné indické odborové centrály kromě jediné, BMS. Stejně tak i některé pravicové politické strany, které ucítily možnost otřást vládou premiéra Modiho. Protože souvislé informování o celém protestu zřejmě v našich končinách neexistuje (až na několik čestných vyjímek, které se ovšem dostanou k širší veřejnosti jen zřídka), naskýtá se otázka - co se děje dál? Tak alespoň pár slov o dalším vývoji, jak je sepsal zástupce rolnického svazu ze státu Tamilnadu (pozn. překl.)

Celý článek...
 
Mladá pravda - prosincové číslo Tisk E-mail
Čtvrtek, 31 prosinec 2020
Zveřejňujeme prosincové, silvestrovské číslo Mladé pravdy, časopisu Komunistického svazu mládeže.

 

Časopis můžete stáhnout v pdf kliknutím na obrázek
 
KS Ruské federace o boji za "Lidovou vlasteneckou frontu", práva pracujících a ruské národní zájmy Tisk E-mail
Středa, 23 prosinec 2020

Zveřejňujeme zprávu předsedy Komunistické strany Ruské federace, která ukazuje, jak široká je diskuze o současné situaci, a hlavně o možných nástupních cestách k novému socialismu v komunistických stranách světa. Distance ke kapitalistické vládě v Rusku, diskuze o organizaci lidových bojů (a kritika parlamentního kretenismu ), o vytváření front a spojenců, diskuze o dějinách; to vše je v ostrém kontrastu k nepřítomnosti odpovědí a řešení na palčivé problémy lidí od KSČM, jejího omezování se na parlamentní a bezzubé kompromisy.

Zpráva předsedy ÚV Komunistické strany Ruské federace (KPRF) G. A. Zjuganova na 9. (říjnovém) plénu ÚV.

Systémová krize kapitalismu opět škrtí svět. Vidíme, jak ji čelí socialistická Čína - opírající se o výstavbu spravedlivé socialistické společnosti. Vidíme, jak překonávají krizi USA - tisknoucí dolary a zvyšující financování ozbrojených sil. Cítíme, jak chátrá Evropa, která se nechala vtáhnout do sankcí proti Rusku a snažící se podkopat stabilitu Běloruska. Chápeme, jak krizí čelí Turecko, které prosazuje svůj vliv pod nacionalistickými hesly. Bohužel, z Kremlu srozumitelná protikrizová strategie nezní.

Programy rozvoje země, které by sloužily přežití v cynickém buržoazním světě, ruská oligarchie prostě nemá. Rusko stále více potřebuje změny směřující k realizaci našeho programu, k socialismu.

Celý článek...
 
V Rusku si připomněli narozeniny J. V. Stalina Tisk E-mail
Pondělí, 21 prosinec 2020

Občané Ruska si na slavnostní akci pořádané ruskými komunisty připomněli narozeniny velkého revolucionáře Josifa Stalina. Během slavnostního shromáždění účastníci položili květiny u Stalinova hrobu u Kremelské zdi. Květiny byly také položeny u mauzolea Vladimíra Lenina a maršála Georgije Žukova. Na akci promluvil také předseda Komunistické strany Ruské federace Gennadij Zjuganov. Akce připomínající Stalinovy narozeniny proběhly i v dalších městech a i v Stalinově rodišti, v gruzínském Gori https://youtu.be/gjs_haRdI_c?t=1742

 
Dopis 14. sjezdu KSM polské ambasádě proti antikomunismu Tisk E-mail
Pondělí, 21 prosinec 2020

Protestní dopis 14. sjezdu KSM proti antikomunismu v Polsku.

Vážený pane velvyslanče,

tímto dopisem vyslovujeme zásadní nesouhlas s probíhajícími snahami o kriminalizaci Komunistické strany Polska (KPP) a komunistického hnutí jako celku. Soudní útoky na redaktory časopisu Brzask jsou pokusem o umlčení komunistického názoru ve veřejné debatě. Od režimu, který svojí legitimitu mimo jiné čerpá z domnělé nesvobody slova  v dobách socialistické výstavby,se jedná o obzvláště cynický krok.

Polští komunisté hráli v novodobých polských dějinách zásadní úlohu, kdy z válkou zničené země dokázali vybudovat moderní průmyslovou společnost. Dnešní kapitalistické Polsko stojí na těchto socialistických základech, což je realita, kterou nelze přepsat, byť by snahy o to byly sebevětší.

Připojujeme se k mezinárodní výzvě a žádáme Vás tímto o ukončení stíhání polských komunistů a o konec snah o kriminalizaci komunistického světonázoru. Žádáme o okamžité ukončení procesu s redaktory časopisu Brzask a o ukončení snah o přepisování slavné minulosti Polské lidové republiky.

S úctou,

delegáti XIV. sjezdu Komunistického svaz mládeže, z.s

 
V Praze se uskutečnil 14. sjezd Komunistického svazu mládeže Tisk E-mail
Sobota, 19 prosinec 2020

V sobotu 19. prosince 2020 se v Praze uskutečnil 14. sjezd Komunistického svazu mládeže, z.s (KSM). Zasedání nejvyššího orgánu KSM se uskutečnilo opět po dvou letech za mimořádných opatření týkajících se epidemie Covid-19. Sjezd se vzhledem k této skutečnosti uskutečnil v omezeném rozsahu s částečnou online účastí členů. Okolnosti si vynutily, že jednání proběhlo bez přítomnosti hostů a sympatizantů. Mladí komunisté ovšem na sjezdu dali najevo své odhodlání nadále pokračovat a prohlubovat svou práci i za současných ztížených podmínek.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 22 - 28 z 1338
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2021 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.