Úvodní stránka Monday, April 06 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Co odhaluje "COVID 19" v USA Tisk E-mail
Úterý, 24 březen 2020

Robert Reich: Coronavirus odhaluje tajemství - Amerika nemá skutečný systém veřejného zdravotnictví: Názor

Nikdy mně nenapadlo, že se na konci života dovím skutečnou pravdu z amerických medií. Teprve až pandemie "Coronaviru" donutila změnit tón.

Dr. Anthony Fauci, ředitel "Národního ústavu pro alergie a infekční nemoci" a jen asi jediný úředník v Trumpově administrativě, který uvedl pravdu o koronaviru. 12. 3. 2020 uvedl: "Systém nefunguje, není ve skutečnosti zaměřen k tomu, co právě teď potřebujeme .... Je to selhání. Přiznejme si to." Když o tom hovoříme, přiznejme si něco základního. Systém by selhal i pod jiným prezidentem. Špinavé malé tajemství, které bude brzy zřejmé odkryté všem, je, že ve Spojených státech neexistuje skutečný systém veřejného zdravotnictví.

Celý článek...
 
Ceny "Myslíte to vážně?" Ohlédnutí za rokem 2019 Tisk E-mail
Pondělí, 23 březen 2020

Plán Pentagonu na "polosamostatná" jaderná zařízení v Iráku, americké státní sdělovací prostředky nazývající George Sorose "nevěřícím Židem" i další titulky, které vám vloni možná unikly.

Sloupkař serveru Foreign Policy In Focus Conn Hallinan uděluje každoročně ceny jednotlivcům, firmám a vládám, které dělají ze čtení zpráv každodenní dobrodružství. Tady jsou ceny za rok 2019

Celý článek...
 
Světová ekonomická recese pod kamufláží pandemie Tisk E-mail
Neděle, 22 březen 2020

Disproporce v globální ekonomice jsou nyní vážnější než nerovnováhy, které se projevily v krizi 2008-2009.

Podle klasické teorie ekonomických cyklů, kterou Marx velmi jasně objasnil v Kapitálu, se ekonomický vývoj v kapitalismu skládá z cyklů a cykly sestávají ze čtyř fází: 1) poklesu ekonomiky (recese, krize); 2) stagnace ekonomiky (stagnace, deprese); 3) revitalizace; 4) vzestupu (pokračování fáze obnovy od okamžiku, kdy je dosaženo úrovně stavu ekonomiky před krizí).

Nejhlubší a nejdelší globální recese za minulé století začala ve Spojených státech v říjnu 1929, v roce 1930 zachvátila celý svět a pokračovala až do roku 1933.

Celý článek...
 
Koronavirus prověřil efektivitu kapitalismu Tisk E-mail
Sobota, 21 březen 2020

Nejprve jsem o koronaviru psát nechtěl a vlastně o něm ani psát nebudu. Je toho už o něm napsáno tolik, že je zbytečné nosit dřevo do lesa. Je to furt to samé dokola. Pak jsem ale četl článek na novinky.cz, že vláda stále nemá roušky, protože je nemá jak dovézt. Vláda prý čeká na ukrajinského dopravce, který má roušky dovézt z Číny obřím dopravním letadlem Antonov AN-124. To jsem se už musel navzdory tristní situaci zasmát. Tak si to představte! Česká republika je členský stát Evropské unie, která se pyšní porážkou komunismu a prezentuje se nejmodernějšími technologiemi, jako například panenkou Barbie, pokemony, superhebkými dámskými vložkami přídatnou funkcí zvyšující sebevědomí nebo mimozemskou technologii "Sto tabletů týdně, sto tabletů týdně". Vyrobit hadr na hubu je však problém, o respirátoru ani nemluvě.

Celý článek...
 
Co má dělat mladý komunista v době koronaviru? Tisk E-mail
Sobota, 21 březen 2020

Kolem nás zuří pandemie nemoci Covid 19. Nákaze neohrožuje jenom manažery a burzy, ale hlavně nás a naše blízké a příbuzné. Denně jsou tisíce statečných pracujících ohroženy nákazou. I když se v Itálii umírá po stovkách a v zemi docházejí rakve, u nás se dále pracuje bez adekvátní ochrany. Dokonce i lékaři, sestřička a další lidé v "první linii" nemají dostatek ochranných prostředků.

S respirátory a rouškami se přitom vesele keťasí. Minulý týden jich policie objevila v Ústeckém kraji přes půl milionu. Naštěstí byly zabaveny. Připomíná to dobu světové války a období těsně po ní. Kapitalistický zisk je bohužel víc než zdraví občanů. Ještě se objevují libertariánské hyeny co tohle keťasení a "regulaci trhem" schvalují. Lidi ať třeba pochcípají, hlavně že volný trh žije.

Celý článek...
 
Iniciativa komunistických stran Evropy: Prohlášení k propuknutí koronaviru (COVID-19) Tisk E-mail
Čtvrtek, 19 březen 2020

Vzhledem k situaci týkající se pandemie koronaviru (COVID-19), Sekretariát Iniciativy komunistických a dělnických stran Evropy vydal následující prohlášení:

Epidemie koronaviru odhalila zvýšení problémů a nedostatky zdravotnických systémů našich zemí, které jsou v každém případě neschopny uspokojit potřeby lidu, obzvláště v současnosti, jak se koronavirus dále šíří.

Zodpovědný přístup k šíření viru nemůže zakrýt opatření, která již po mnoho let systematicky snižovala státní financování zdravotnictví, zmrazila přijímání zdravotnických pracovníků a učinila standardem nejisté pracovní podmínky pro zdravotnický a ošetřovatelský personál, snižovala počty nemocničních oddělení, zavírala nemocniční zařízení, předala zdravotnické služby soukromému sektoru a prosazovala privatizaci a komercializaci zdravotních služeb. Buržoazní vlády, ve jménu vyrovnaného rozpočtu a fiskální stability, a to v zájmu velkokapitálu, nás přivedly k dnešní trestuhodné situaci ve veřejné zdravotní péči. Kromě toho jsme svědky závratného kšeftování s cenami materiálů navržených pro prevenci, proti čemuž buržoazní vlády nepřijímají příslušná opatření.

Celý článek...
 
Kuba pomůže Itálii v boji s koronavirem Tisk E-mail
Pondělí, 16 březen 2020

 

Kuba do Itálie poslala 25 lékařů a 10 tun léků. Přes desetiletí sankcí vůči Kubě mají Kubánci jeden z nejlepších zdrabotních systémů na světě a v těžkých chvílích prokazují internacionální solidaritu. Podporují tak čínské úsilí při pomoci Itálii.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 15 - 21 z 1335
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.