Úvodní stránka Saturday, January 19 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Dva karafiáty pro soudruha Stalina - prosinec 2018 Tisk E-mail
Pátek, 21 prosinec 2018

21. prosince v 10 hodin se konalo tradiční pokládání květin u hrobu Josifa V. Stalina u kremelské zdi v Moskvě na počest výročí jeho narození.

Bylo položeno 13 500 rudých karafiátů od vděčných potomků. Počtem květů to byla rekordní akce za celou dobu (celkově bylo shromážděno 386 865 rublů na nákup rudých karafiátů).

 
K explozi na dole ČSM na Karvinsku Tisk E-mail
Pátek, 21 prosinec 2018

Ve čtvrtek došlo k explozi metanu v dole ČSM (otevřen jako důl Československé mládeže) na Karvinsku. V době exploze bylo v dole 23 horníků. Podle posledních zpráv 13 z nich zahynulo.

Důl patří společnosti OKD, jež se po dlouhodobém vytěžování na zisky kapitalistů (jmenovitě Zdeňka Bakaly) dostala do ztráty v souvislosti s výkyvy ceny uhlí a byla převzata státním podnikem Prisko. Ten má za cíl pokračovat v těžbě, splácet nadělané dluhy, a zároveň utlumovat těžbu. Přesto společnost OKD zahájila novou náborovou kampaň i v Polsku a na Slovensku. Většina horníků, kteří byli v době exploze v dole, pocházela právě z Polska.

Komunistický svaz mládeže vyjadřuje soustrast rodinám zahynulých horníků, polské a české dělnické třídě v této obrovské tragédii. Obzvláště, když mnozí se chystají prožít klidné svátky a oslavit nový rok.

Neznáme podrobnosti o dodržování bezpečnosti práce, efektu úspor při plánovaném útlumu. Práce horníka je nebezpečná a výbuchy jsou trvalou hrozbou. Litujeme každou ztrátu pracujícího, který zahynul při uspokojování ziskovosti kapitalistického systému. Podrobnosti o tragédii poukazují na internacionální složení dělnické třídy i potřebu jednoty v boji za zlepšení podmínek a bezpečnosti práce.

Předsednictvo UR Komunistického svazu mládeže 21. 12. 2018

 
13. sjezd KSM: Všichni na obranu míru! Tisk E-mail
Pátek, 21 prosinec 2018

Končí rok 2018 a v České republice se lidé připravují k oslavám Vánoc a Nového roku. Všemožný shon v našich městech za účelem nakoupit zásoby a dárky se stal středobodem vesmíru mnoha občanů. Za několik dní si budeme všichni navzájem přát všechno nejlepší, mnoho radosti a štěstí.

Na Nový rok budeme sledovat ohňostroje, blýskavá světla na obloze doprovázená burácením. Statisíce obyvatel naší planety sleduje podobno podívanou, ale ta podívaná nenese štěstí a radost, ale zkázu a smrt. Není to dlouho, co dopadaly fosforové bomby NATO na území válkou zmítané Sýrie a přinášely smrt a utrpení tisícům mírumilovných občanů.

Celý článek...
 
13. sjezd KSM: Na obranu Ernesta Che Guevary! Tisk E-mail
Čtvrtek, 20 prosinec 2018

V den 80. výročí Mnichovské zrady, na demonstraci "Přízrak Mnichova se vrací" v Praze, došlo k antikomunistickému zákroku Policie ČR proti členům Komunistického svazu mládeže za prapor s podobiznou latinskoamerického revolucionáře Ernesta Che Guevary. Zasahující policista dokonce připojil poznámku lživě označující Che Guevaru za jednoho "z největších masových vrahů v dějinách".

My, mladí komunisté, se jasně přihlašujeme k odkazu tohoto latinskoamerického revolucionáře, který by oslavil letos své devadesáté narozeniny. Jeho život, jeho myšlení je spojeno s bojem proti imperialismu a vykořisťování a za socialismus v Latinské Americe a v celém světě.

Celý článek...
 
Válka na vzestupu Tisk E-mail
Středa, 19 prosinec 2018

Zpráva Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost, že výrobky čínské značky Huawei jsou hrozbou pro národní bezpečnost, je další částí imperialistické propagandy v rámci obchodní války vedené Spojenými státy a jejich vazaly (očividně včetně ČR) proti Čínské lidové republice. Je nanejvýš podivné, že toto varování bylo vydáno jen několik málo dnů potom, co byla v Kanadě na žádost Spojených států zatčena ředitelka čínské společnosti Huawei. Spojené státy, ze strachu z úpadku jejich politického a ekonomického vlivu ve světě, vidí špiony prakticky všude kam se podívají. Ačkoliv jsou to paradoxně právě Spojené státy, které sledují telefony a elektronickou komunikaci na celém světě, jak prozradil bývalý zaměstnanec americké tajné služby NSA Edward Snowden.

Celý článek...
 
Prohlášení 13. sjezdu KSM k studentům a mládeži Tisk E-mail
Středa, 19 prosinec 2018

Stává se už téměř pravidlem, že každých pár měsíců proběhne v naší zemi demonstrace proti prezidentovi nebo vládě. Demonstrací se hojně účastní mladí lidé a studenti. Jaká je však alternativa, kterou nám opozice nabízí? Hesla v ústech organizátorů a mediálních podporovatelů jako svoboda a demokracie jsou pouze iluzorní. Opravdu má hnědnoucí pravice zájem na osvobození běžných lidí, nebo se chce pouze vrátit ke korytu?

Demokracii je vláda lidu. V naší republice je ovšem demokracie vláda tzv. demokratů. Sametoví kontrarevolucionáři a klausovská buržoazie po převratu hluboce zapustili kořeny v našem státě, získali kapitál na úkor pracujících této země. Proto každou svou politickou porážku vidí jako ohrožení demokracie. Realita je ale taková, že jedno křídlo vystřídalo ve volbách jiné. Systém s oligarchy zůstává, pouze se střídají figurky na špičce.

 

Celý článek...
 
Úleva na obzoru Tisk E-mail
Úterý, 18 prosinec 2018

Německá horečnatá politická scéna trochu vychladla. Dvojí ulehčující vydechnutí některým lidem dovolilo přestat si okusovat nehty, alespoň na nějaký čas.

První událost začala hlasitým třeskem; čtyřiašedesátiletá Angela Merkelová odstoupila! Po 18 letech předsednictví největší straně, Křesťansko-demokratické unii (CDU), a po 13 letech coby kancléřka, opovrhla svým vlastním tvrzením, že obě funkce patří do rukou jednoho člověka, a té první se vzdala. Může zůstat kancléřkou do roku 2021, ale o čtvrté funkční období už usilovat nebude. Šeptalo se, že jí možná ani tak dlouho nezůstane; tahle vrcholná funkce není až tolik utvrzená, jako prezidentství USA. Ale takový šepot je daleko od daného a průzkumy jí stále dávají více než padesátiprocentní přízeň. 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 15 - 21 z 1156
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.