Úvodní stránka Sunday, February 28 2021  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Hlad ve světě: metla 21. století Tisk E-mail
Pátek, 05 únor 2021

Analýza Mezinárodního odborového svazu zemědělství, potravinářství a obchodu

Naše analýza a návrhy demonstrují škodlivost kapitalistického systému ve světě. Krize, jež vyústila z pandemie covidu-19, a smrtící globální katastrofa z jejího šíření ilustrují nelidskost a krutost těch, kteří uvedli řízení tohoto systému v činnost. Proti šíření malárie a návratu tuberkulózy by se dalo úspěšně bojovat. Léky existují - ale jejich míra návratnosti je pro farmaceutické skupiny nedostatečná. Dominující kapitalistické státy této strategii napomáhají. Je to zjevné v cynismu, s nímž se s pandemií vypořádávají Trump ve Spojených státech a Bolsonaro v Brazílii. Velcí bossové, světová buržoazie a vlády v jejich službách svou činností, zaměřenou na zajištění co největšího zisku, konají jako zločinci. Je to zjevně výsledek rozvoje imperialismu na úrovni planety. Zatím se na všech kontinentech ukázalo, že pracovníci v našich zemědělských a potravinářských profesích i v dalších sektorech hrají základní a rozhodující part v záchraně životů a v boji s touto nemocí. Vlády a zaměstnavatelé nesou za následky této nevídané krize plnou zodpovědnost, když nechávají bujet spekulace a sobectví proti kolektivním zájmům. Přesně opak je pravdou u pokrokového dělnického hnutí a u pracujících pěti kontinentů, s jejich třídně založenými odborovými organizacemi, kteří rozvinuli příkladnou solidaritu v každé zemi i mimo ni, na mezinárodní úrovni. Na tomto základě je Mezinárodní odborový svaz součástí boje o všeobecný přístup k vakcínám proti covidu-19, jež musí být uznány za "globální veřejné dobro". K umožnění tohoto cíle vytvořila WHO (Světová zdravotnická organizace; pozn. překl.) platformu k výměně technologií, znalostí a patentů - bojkotovanou předními kapitalistickými zeměmi. To, že Jižní Afrika Nelsona Mandely, Čína a mnohé další země bojují za vyhlášení tohoto uznání, pomáhá rozbít peněžní zeď, ocejchovanou velkofarmaceuty a politickými a oportunistickými strategiemi Trumpa, Macrona a jejich bratříčků.

Celý článek...
 
Nemůžete zastrašit komunisty policejními raziemi! Tisk E-mail
Středa, 03 únor 2021

Prohlášení Moskevského městského výboru Komunistické strany Ruské federace

Vzhledem k tomu, že se krize socioekonomické situace v Rusku prohloubila, vzrostly protestní nálady ve společnosti, vládnoucí kruhy vyvíjejí větší úsilí k potlačení nespokojenosti veřejnosti. Po přijetí represivních zákonů a eskalace informační války proti disidentům, zahájila kriminálně-oligarchická buržoazní "elita", která je obviňovaná z luxusního života na pozadí masové chudoby Rusů, novou kampaň zastrašování. Úřady, jež byly extrémně znepokojeny masovými demonstracemi, které se konaly po celém Rusku 23. ledna, ve své touze upevnit politický prostor, dosáhly naprosté paranoie.

Celý článek...
 
FDJ: Trn v oku vládců! Tisk E-mail
Sobota, 30 leden 2021

10. ledna 2021 došlo k útoku a zatýkání německou policií při poklidné manifestaci levicových organizací pořádanou každoročně v Berlíně k výročí zavraždění německých revolucionářů Rosy Luxemburkové a Karla Liebknechta (v mediích např zde a zde ). Záminkou se stalo vystupování organizace FDJ (Svobodná německá mládež členská organizace Světové federace demokratické mládeže) se svými historickými i současnými symboly. Moderní policie to vysvětlovala západoněmeckým reakčním nařízením z 50. let, které zakazovalo činnost komunistických a antifašistických organizaci pro jejich odpor k vyzbrojování Německa, mezi nimi i FDJ fungující v SRN. Nařízení bylo spojeno s potlačováním politických práv levicově smýšlejících občanů. Přitom právní úprava o začlenění bývalé Německé demokratické republiky do současné SRN z roku 1990 uznává všechny zde registrované organizace, tedy i FDJ. Ta zde byla masovou a fungující organizací mládeže. Policejní zásah podle téměř 70 let starého reakčního nařízení je příznak posilování antikomunismu v Evropě a je pokusem oslabit opozici vůči kapitalistickému řádu a v Německu vyvolal oprávněný odpor. Zveřejňujeme prohlášení Svobodné německé mládeže k této události. (pozn. red.)

 

Celý článek...
 
Solidaritu se socialistickou Kubou! Tisk E-mail
Pátek, 22 leden 2021

Imperialismus Spojených států amerických opět zintenzivňuje svůj tlak proti lidu Kuby, který statečně po desetiletí brání nezávislost své země a její socialistický systém. Jen několik málo dní před koncem funkčního období prezidenta Donalda Trumpa oznámil jeho ministr zahraničí Mike Pompeo, že Kubu jednostranně zařazuje na seznam států, jež podporují terorismus. Tento skandální a hanebný akt se oprávněně okamžitě setkal s mimořádně silnou nesouhlasnou reakcí jak v samotných Spojených státech amerických, tak i po celém světě.

Celý článek...
 
Před třiceti lety se čs. armáda zapojila do imperialistického útoku proti Iráku Tisk E-mail
Pondělí, 18 leden 2021

S krátkým odstupem po porážce socialismu se v lednu 1991 československá armáda zúčastnila války v Perském zálivu - imperialistické válečné kampaně USA vedené proti Iráku, po boku reakčního režimu v Saudské Arábii. Na zapojení československých vojáků tlačil zejména nový vládce Václav Havel. Po dlouhých desetiletích se tak armáda  přeměnila z lidové na imperialistickou a navázala na smutnou úlohu, kterou plnila dříve pro imperialismus proti Říjnové revoluci v Rusku a proti republikám rad v Maďarsku a na Slovensku. Nasazení bylo průlomem, který činil i československé a české ozbrojené síly komplici imperialismu i v dalších intervencích a válečných zločinech - např. v Jugoslávii, Afghánistánu, Mali, a při soustřeďování vojenských sil a provokacích na hranici Ruské federace. Proto současná moc oslavuje účast na této intervenci před třiceti lety.

Válka byla význačná mimo jiné tím, že jí provázela silná propagandistická aktivita, která měla útok ospravedlnit v očích západního veřejného mínění. Vytvořeny byly doklady o neexistujících incidentech. Jednou z těchto fabrikací byla výpověď v americkém kongresu dívky, která o sobě tvrdila, že byla svědkem vraždění dětí iráckými vojáky. Toto obvinění bez ověření převzaly další instituce, jako Amnesty International. Později se ukázalo, že dívka je ve skutečnosti dcerou kuvajtského velvyslance a součástí velké PR kampaně na podporu intervence.

 
Připomínka 100. výročí Oslavanského povstání Tisk E-mail
Úterý, 12 leden 2021

13. prosinec se v Oslavanech nesl ve znamení připomínky stoletého výročí povstání

Na sto let přesně se sychravou neděli konala na náměstí 13. prosince připomínka události, která svým rozsahem ukázala nespravedlnosti prvorepublikového zřízení a předznamenala vznik Komunistické strany Československa a Komunistického svazu mládeže (KSM).

Celý článek...
 
Dělá Kateřina Konečná placenou inzerci EU a farmaceutických korporací? Tisk E-mail
Pondělí, 11 leden 2021

Kateřina Konečná, která je jednou z tuctu kandidátů na předsedkyni KSČM, se rozhodla, že se zostra ohradí proti současné české vládě v článku "S vakcínami neselhala EU, ale náš premiér". (1) Inu, komunista by měl kritizovat kapitalistickou moc, na tom by nemělo být nic divného. Na první pohled je vadou na kráse, že zrovna nyní právě její strana, KSČM tuto vládu drží nad vodou. A to i po frašce s deseti miliardami přesunutými z účtu na zbrojení do rezerv, které obratem byly znovu určeny na zbrojení. Komunista, a to zejména takový, který se dostane do tak vysokých funkcí v buržoazní moci, by měl vládu kritizovat zejména z pozic pracujících vrstev, jako zástupce této třídy, a ukazovat na socialistické východisko ze současné krize. Když se začteme do její kritiky vlády a premiéra Babiše, jeho výroku, že EU zaspala s vakcínami proti koronaviru, zjistíme, že se do něj opírá z pozice monopolního unijního velkokapitalismu - hájí EU, komisi, její úředníky, společné nákupy.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 15 - 21 z 1338
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2021 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.