Úvodní stránka Friday, December 09 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Příznaky blížící se "velké války" Tisk E-mail
Úterý, 23 únor 2016

Prezident Akademie geopolitických problémů v Moskvě, generál plukovník Leonid G. Ivašov odpovídá na otázky hlavního redaktora deníku "Sovětské Rusko" V. V. Čikina 18. 2. 2016

1. Nedávno KLDR vyslala na orbitu umělou družici Země, což vyvolalo negativní reakci nejen Japonska, Jižní Koreje, západních států, ale i Ruska a ČLR. Jde opravdu o hrozbu míru a bezpečnosti těchto zemí, včetně Ruska?

Celý článek...
 
Važme si zakladatelů československého Komsomolu Tisk E-mail
Pondělí, 22 únor 2016

Ustavující sjezd československého Komsomolu před 95. lety (22. února 1921 v Praze) považoval za svůj nejvýznamnější úkol přispět k založení komunistické strany. Přijal provolání k Dělníkům všech národností v Československu. Bylo v něm mimo jiné řečeno: "Soudruzi a soudružky! Prvý pozdrav sjednocené revoluční mládeže všech stran v Československé republice patří vám, dospělým dělníkům a dělnicím. Pozdrav náš je však zároveň hlasem, který vám má připamatovat vážnost doby a povzbudit k boji. Chceme vám všem, kdož toužíte po osvobození proletariátu od společenských řádů, které propadly smrti, po osvobození proletariátu všech zemí od hladu, nouze a nezaměstnanosti sociální revoluci, připomenout, že nutno konečně přikročit k vytvoření oné zbraně proletariátu v osvobozovacím boji, která je předpokladem pro zdar boje: K vybudování mezinárodní komunistické strany v Československé republice."

Celý článek...
 
Láska, manželství a imperialismus Tisk E-mail
Pátek, 19 únor 2016

Poté, co jsem vyfotografoval novou, obrovskou a nepochybně zlověstnou budovu vyslanectví USA v Biškeku, hlavním městě Kyrgyzstánu, mě jeden místní levicový politik odvezl do hor. Shodli jsme se, že půjdeme na oběd; prosté dobré místní jídlo. Před restaurací, již můj přítel vybral, parkovalo nepopsatelné monstrum: bílá dvoupatrová, "neobyčejně roztažená" limuzína s tónovanými okny. Dvoupatrovou limuzínu jsem předtím nikdy neviděl.

Celý článek...
 
Myslíte to vážně? 2015 Tisk E-mail
Středa, 17 únor 2016

Dispatches From The Edge dává každoročně ocenění jednotlivcům, firmám a vládám, jež dělají ze sledování zpráv každodenní dobrodružství. Tady jsou ceny za rok 2015.

Cena za první dodatek (The First Amendment Award) ministru obrany USA Ashtonu Carterovi za vydání nového manuálu Válečného zákoníku (Law of War), jenž definuje reportéry jako "neprivilegované válečníky", kteří ztratí své "privilegované" postavení "přenášením informací, jež mohou znamenat přímou účast na nepřátelství". Překlad? Když vydáváte zprávy, jste ve stejné třídě jako členové al-Káidy.

Celý článek...
 
Delegace Komunistického svazu mládeže na solidární návštěvě Syrské arabské republiky Tisk E-mail
Úterý, 16 únor 2016

V prosince 2015 navštívila Syrskou arabskou republiku delegace Komunistického svaz mládeže (KSM). Součástí jejího programu bylo setkání s představiteli syrské mládeže i se členy syrské vlády. Během několikadenní návštěvy Damašku měli naši členové nejen možnost vyjádřit svou antiimperialistickou solidaritu se spravedlivým zápasem syrského lidu, ale zároveň se i více seznámit se situací, ve níž se Sýrie nachází, a s opatřeními, kterými se syrská vláda snaží této situaci čelit.

Celý článek...
 
Informační válka Spojených států Tisk E-mail
Čtvrtek, 11 únor 2016

Západ se snaží za každou cenu zastavit úspěšný nástup rusko-syrských ozbrojených sil

V čele psychologické války proti Rusku stojí jako vždy Spojené státy.

Nedávno ministr zahraničí John Kerry obvinil Rusko, které vede spravedlivou válku proti Islámskému státu a teroristickým uskupením v Sýrii, jejíž cílem je podpořit udržení syrského suverénního státu, že ruské letectvo masakruje syrské civilní obyvatelstvo, hlavně ženy a děti. Dále tvrdil, že Spojené státy mají důkazy o tom, že ruské letectvo používá nenaváděné pumy, které zabíjejí civilní obyvatelstvo.

Celý článek...
 
Kubánská pětice o svém propuštění a o návratu na Kubu Tisk E-mail
Středa, 10 únor 2016

V prvním z řady rozhovorů s protagonisty kubánských dějin v televizním progamu "Kulatý stůl" připomínají prontiterorističtí bojovníci Gerardo Hernández, Antonio Guerrero a Ramón Labaňino podrobnosti svého propuštění z amerických věznic a návratu na Kubu po šestnáctiletém nespravedlivém rozsudku.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 134 - 140 z 1238
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.