Úvodní stránka Wednesday, September 17 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Mladá pravda - březnové číslo Tisk E-mail
Pondělí, 31 březen 2014

Vyšlo březnové číslo Mladé pravdy, časopisu Komunistického svazu mládeže.

 

Časopis pro tisk si můžete stáhnout v pdf kliknutím na obrázek nebo zde ve formátu A5.  

 
Pravý sektor v podání Štefana Füleho Tisk E-mail
Čtvrtek, 27 březen 2014

Štefan Füle - evropský komisař pro rozšíření a politiku sousedství - tuto neděli 23.3.2014 v Otázkách Václava Moravce mluvil mimo jiné také o propagandě, které se údajně ruská strana dopouští, když informuje o ukrajinských událostech.

Dmitrij JarošOd člověka, který obviňuje jednu stranu sporu z propagandy bychom očekávali, že si sám dá velký pozor na to, aby do propagandistického tónu sám nesklouzl. Během diskuse na téma ukrajinské krize se řeč stočila také na téma Pravého sektoru - hlavní ozbrojené složky tzv. "Majdanu". Podívejme se tedy na jedno z vyjádření Štefana Füleho, které pronesl právě na adresu Pravého sektoru a konfrontujme toto vyjádření s dalšími informačními zdroji, abychom si udělali o něco bližší představu jak o Pravém sektoru tak také o tom, jestli také Štefan Füle "náhodou" nešíří propagandu.

Celý článek...
 
Navržená Dohoda o volném obchodu mezi EU a USA skrývá nebezpečí v mlhavém textu Tisk E-mail
Středa, 26 březen 2014

Pozor na dohodu TAFTA!

Téměř bez povšimnutí probíhá mezi USA a EU vyjednávání o tom, co nazývají "Transatlantická dohoda o volném obchodu" (Trans-Atlantic Free Trade Agreement; TAFTA). Na první pohled to zní vcelku neškodně. Návrh na "Dohodu o volném obchodu" vyšel počátkem roku 2013 ze Summitu G8 v Co Fermanagh.

Většina dělnických organizací a s jistotou většina odborových svazů si, jak se ukazuje, není vědoma toho, co probíhá. Tato dohoda, pokud projde, bude mít velmi hluboký dopad na naše životy, na celý koncept demokracie a zodpovědnosti. "1984" George Orwella bude vedle ní vypadat zatraceně krotce.

Celý článek...
 
Lstivá smlouva k dalšímu úbytku národních práv Tisk E-mail
Středa, 26 březen 2014

Rozbor Komunistické strany Irska o nových smlouvách mezi EU a USA v zájmu velkokapitálu.

Jsme zcela obeznámeni se lstivými daněmi a s tím, jaký dopad na nás mají. Existují ale také lstivé dohody, které jsou potenciálně ničivější a dalekosáhlejší, než jakékoli ustanovení daňové legislativy.

Transatlantické obchodní a investiční partnerství (The Transatlantic Trade and Investment Partnership; TTIP), právě vyjednávané mezi Spojenými státy a Evropskou unií, je jednou z nich. Bude-li schválená, fakticky vytvoří jediný trh mezi dvěma ekonomickými zónami, což vyústí v další úbytek občanských práv a prosperity.

Celý článek...
 
Shromáždění proti mediální manipulaci, fašismu a násilí Tisk E-mail
Neděle, 23 březen 2014

V neděli 23. 3. 2014 se konala "u koně" na Václavském náměstí v Praze demonstrace pod heslem: "Proti mediální manipulaci, fašismu a násilí". Demonstrací chtěli svolavatelé upozornit na skutečnost, že jak soukromá tak i veřejnoprávní média v ČR manipulují s fakty o současné situaci na Ukrajině. Na demonstraci vystoupili řečníci z různých politických stran.

Celý článek...
 
Vyrabování a okupace ústředí Komunistické strany Ukrajiny v Kijevě Tisk E-mail
Čtvrtek, 20 březen 2014

22. února do budovy ústředního výboru Komunistické strany Ukrajiny, která se nachází v ulici Borisoglebské č. 7, vtrhli neznámí maskovaní, holemi ozbrojení násilníci. Stanici Hlas Ukrajiny to sdělili očití svědkové.

Po příjezdu v dvou nákladních autech k budově ústředního výboru začali maskovaní neznámí lidé nakládat veškerou kancelářskou techniku z kanceláří ÚV. Na dotazy zaměstnanců ÚV ve jménu jaké organizace jednají, odmítli odpovídat. Někteří z nich ale tvrdili, že jsou zástupci euromajdanu. Později k budově ÚV dorazilo několik automobilů, jejichž osádky se představily jako zástupci automajdanu a vyzvali první skupinu, aby přestali s rabováním s tím, že majetek, který skládají na nákladní auta je vlastnictvím Komunistické strany Ukrajiny. Poté se mezi oběma skupina rozpoutala rvačka. 

Zdroj: http://ru.golos.ua/show_gallery/1562#ad-image-1

 

Celý článek...
 
Společné prohlášení organizací komunistické mládeže k vývoji na Ukrajině Tisk E-mail
Čtvrtek, 20 březen 2014

Vývoj na Ukrajině je obzvláště klíčovým a nebezpečným především pro lid a mládež země, která je opět přeměňována v oběť ostrých antagonismů mezi USA a EU na jedné straně a Ruskem na druhé o ovládání trhů, přírodních zdrojů a dopravních sítí země.

Otevřené zasahování EU, USA a NATO, využití fašistických skupin a organizací, které jsou nástupci SS a rozšiřují fašistickou a nacistickou zášť a antikomunismus, plánované pronásledování a zákaz politických stran zaměřené především proti komunistům a rasistické zákony proti rusky mluvícímu obyvatelstvu a dalším menšinám, to vše ukazuje povahu vývoje a odhaluje lži o "triumfu demokracie na Ukrajině".

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 134 - 140 z 920
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.