Úvodní stránka Friday, July 01 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Video: Svobodu Palestině! Tisk E-mail
Neděle, 20 září 2015
 
Co je Čína doopravdy? Rozhovor s profesorem Domenicem Losurdem Tisk E-mail
Středa, 16 září 2015

Události poslední doby, například výkyvy na akciových trzích v Číně a jejich vliv na svět kapitálu, oslabení čínské měny, investice čínského kapitálu v ČR, stejně jako obkličování Číny základnami USA, provokace a pokusy o její územní dezorganizaci, její integrace do mezinárodních uskupení společně s Ruskem, to vše před komunistické hnutí předkládá velkou otázku o postavení a roli Číny uvnitř současného světového kapitalismu a imperialismu. KSM chce přispět k diskuzi o této otázce. Před nedávnem jsme zveřejnili článek "Čínská nemoc se jmenuje kapitalismus".

Nyní publikujeme rozhovor s profesorem Domenicem Losurdem o nedávných dějinách a současnosti Číny. KSM již dříve publikoval několik jeho textů, například: zde , zde , zde a zde .

Losurdovy texty vycházejí z dlouhodobého studia čínských i světových dějin a ze znalostí čínské současnosti.

Poznámka KSM


Domenico Losurdo je emeritním profesorem (Universita V Urbinu) a dokotorem h.c. (Universitá di Niteroi-Rio de Janeiro). Mezi jeho publikace nejvíce překládané do cizích jazyku uvádíme jen ty z poslední doby: La lotta di classe. Una storia politica e filosofica (Třídní boj, Politické a filosofické dějiny.), Laterza, Roma-Bari, 2013; La sinistra assente. Crisi, societá dello spettacolo, guerra (Chybějící levice. Krize, společnost spektaklu, válka.), Carocci, Roma, 2014; Il revisionismo storico. Problemi e miti (Historický revizionismus. Problémy a mýty.), nuova ed. ampliata, Laterza, Roma-Bari, 2015. Spolu s německým marxistickým teoretikem Hansem Heinzem Holzem vydával časopis Topos. Internationale Beiträge zur dialektischen Theorie viz zde http://toposzeitschrift.de/ v jehož redakční radě působil i prof. Jindřich Zelený.

Losurdo je rovněž ředitelem politicko-kulturního sdružení MarxXXI, které je blízké Straně italských komunistů, jejímž je členem. Protestoval proti udělení Nobelovy ceny míru čínskému disidentovi Liu, vzhledem k tomu, že ho považuje za podporovatele kolonialismu.

Celý článek...
 
Prohlášení WFDY o uprchlících Tisk E-mail
Pondělí, 14 září 2015

Prohlášení Světové federace demokratické mládeže (WFDY) týkající se posledního vývoje o uprchlících, kteří vstupují do Evropy, a vyjádření solidarity WFDY s těmito lidmi.

V průběhu posledního měsíce jsme svědky masivní mobilizace uprchlíků, převážně ze Sýrie, do Evropy. Obrazy mrtvých lidí na pobřeží Středozemního moře jsou výsledkem imperialistických akcí. Tito lidé zažili v posledních letech krveprolití na Středním východě a v severní Africe.

I když se EU snaží ukazovat, že vyvíjí úsilí o lepší imigrační politiku, ve skutečnosti znemožňuje systematicky poskytovat podporu zemím, které tyto lidi přijímají.

Celý článek...
 
Kdo je odpovědný za krizi s utečenci v Evropě? Tisk E-mail
Neděle, 13 září 2015

Strašné snímky tříletého utopeného syrského chlapce, ležícího obličejem v písku na tureckém pobřeží, názorně ukazují celému světu pravou tvář zoufalé krize na Středním Východě, která vrcholí masovým úprkem jejich obětí.

Rodina běžence Aylana Kurdiho uprchnula ze syrského města Kobani, společně s desítkami tisíc dalších, které stihl stejný osud. Vleklé obklíčení města teroristy Islámského státu a americké letecké útoky ponechaly město v ruinách, došlo ke zničení celé infrastruktury, včetně elektřiny, vody a zdravotnických zařízení. Chlapec patřil do dvanáctičlenné skupiny běženců, kteří všichni zahynuli při pokusu dostat se do Řecka, včetně jeho matky a pětiletého bratra.

Celý článek...
 
The Opressed: No Justice Tisk E-mail
Sobota, 12 září 2015

Píseň welšské kapely The Opressed .

Celý článek...
 
Skutečné 11. září Tisk E-mail
Pátek, 11 září 2015

Výročí fašistického puče v Chile, podporovaného CIA - 11. září 1973

 

(Enzo Apicella)

 
Evropský den židovské kultury Tisk E-mail
Čtvrtek, 10 září 2015
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 134 - 140 z 1170
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.