Úvodní stránka Sunday, May 28 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
99 let od Velké říjnové socialistické revoluce Tisk E-mail
Pondělí, 07 listopad 2016

Před 99 lety petrohradští dělníci a vojáci zahájili Velkou říjnovou socialistickou revoluci. Po třičtvrtě roku po svržení cara kapitalismus vládl dál, jeho strany nedokázaly ukončit vražednou válku a udělat pozemkovou reformu - základní požadavky lidu. Šířil se hlad a hospodářský rozvrat - na něm opět vydělávali vykořisťovatelé. Ovšem lid si mezitím vytvořil nový typ vlády - sověty (rady) dělnických, rolnických a vojenských zástupců. V ní přirozenou autoritu získala proletářská strana bolševiků v čele s Vladimírem I. Leninem. Střet byl nevyhnutelný. Moci se po úspěšném povstání ujímá Sovět. Naplňuje základní požadavky - po míru a půdě. Říjnem (7. listopadu podle nového kalendáře) roku 1917 se zahájila etapa budování socialistické společnosti, kde bohatství patří pracující třídě tedy těm, kdo jej vytvářejí. Zahájila se éra prudkých třídních bojů ve světě - éra osvobození kolonií, vybojování sociálních vymožeností pro dělnickou třídu i v kapitalistických zemích.

 
Pohled na výsledky voleb do Státní Dumy v Rusku Tisk E-mail
Čtvrtek, 03 listopad 2016

Zhodnocení voleb z hlediska Komunistické strany Ruské federace (KS RF)

"Situace ve světě i v Rusku, je krizová. Za této situace měl prezident Putin pouze dvě volby: buď přimět stranu "Jednotné Rusko", v jejímž čele stojí, ke konstruktivnímu dialogu, anebo pokračovat v politice, která přivedla Rusko do krizové situace.

Zvolil druhou možnost - pokračování v té politice, která Rusko přivedla do krize. Bylo sečteno pouze 13% hlasů a již prezident Putin prohlásil: "Nyní je možné s konečnou platností říci, že jsme dosáhli přesvědčivého vítězství". Nemusel čekat do 21 hod., kdy měly být vyhlášeny oficiální výsledky voleb. Proč si to mohl dovolit? Protože jeho pretoriáni sami připravili zfalšované výsledky dávno dopředu.

 

Celý článek...
 
Projev generálního tajemníka WFTU George Mavrikose na 17. světovém odborovém sjezdu Tisk E-mail
Úterý, 01 listopad 2016

Poznámky na závěr

Drazí přátelé a bojovníci,

nejprve chci vyjádřit, jak si vážím důvěry, již jste mi vyjádřili tím, že jste mne zvolili generálním tajemníkem WFTU. Jménem PAME a řeckého třídně orientovaného odborového hnutí vám děkujeme za opakovanou podporu. Se svým znovuzvolením k vám cítím ještě větší zodpovědnost a zavazuji se, že vložím veškeré mé úsilí do boje za posílení WFTU a emancipaci mezinárodní dělnické třídy.

Celý článek...
 
17. všeodborový sjezd volá po boji, internacionalismu a jednotě Tisk E-mail
Sobota, 29 říjen 2016

17. sjezd Světové odborové federace (WFTU) očima indické delegátky

Vzduch v Mezinárodním sjezdovém středisku Inkosiho Alberta Luthuliho v (jihoafrickém) Durbanu rezonoval potleskem k pronášeným heslům tisíců dělníků, kteří se zde sešli ze všech možných koutů zeměkoule. Působivá grafika a barvité zobrazení výzvy Karla Marxe: "Dělníci celého světa, spojte se" bylo názorně vykresleno na rudém potahu auditoria. "Ať žije WFTU!", "Viva WFTU, Viva!", "Vive la WFTU!", "Vivat WFTU!", "WFTU de ukuphila!" vykřikovali ...dělníci - angličtí, francouzští, latinos, španělští, afričtí; černí, snědí, bílí - muži vřískali a tančili, živě a nevázaně. Byl to dech přitažlivě impozantní scény inaugurace historického 17. sjezdu WFTU, pořádaného od 5. do 8. října v jihoafrickém Durbanu.

Celý článek...
 
Zachytili jsme na síti: Herman se dozvěděl, že Brady vyznamenán nebude Tisk E-mail
Pátek, 28 říjen 2016
 
Tajné války Británie Tisk E-mail
Pondělí, 24 říjen 2016

Už více než 100 let je Británie trvale ve válce. Některé konflikty, takové jako Falklandy, se staly středem našeho národního příběhu, ale jiné, včetně brutálního potlačení povstalců v Ománu, jsou záměrně ukrývány.

V měsících po kapitulaci Japonska 14. srpna 1945 byli Britové připraveni uvěřit, že válka je za nimi. Deníky byly plné příběhů o možné samosprávě pro Indii a o přístavních dělnících, vstupujících do stávky v Londýně, Liverpoolu a Hullu. Je otázkou, kolik čtenářů deníku Manchester Guardian 6. prosince 1945 zahlédlo, natož aby jej četlo, krátký článek, schovaný na stánce šest, schoulený mezi dopisem čtenáře o procesech norimberských válečných zločinů a hlavním článkem o založení OSN. 

Celý článek...
 
27. 10.: Demonstrace proti blokádě Kuby Tisk E-mail
Sobota, 22 říjen 2016

 

Společnost česko-kubánského přátelství si vás dovoluje pozvat na demonstraci proti ekonomické, obchodní a finanční blokádě Kuby trvající ze strany Spojených států amerických již více než 50 let. Protestní akce se uskuteční ve středu 26. října 2016 od 17.00 hod. před velvyslanectvím USA, Tržiště 15, Praha 1 - Malá Strana.

Facebooková událost

Prohlášení KSM

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 134 - 140 z 1337
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.