Úvodní stránka Sunday, May 01 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
O národních zájmech Rusů a vůbec Slovanů Tisk E-mail
Pátek, 24 červenec 2015

1. 8. 1975 podepsali představitelé 35 států světa v Helsinkách smlouvu, která měla zajišťovat mírové soužití socialismu s kapitalismem. Komunističtí lídři nepožadovali za podpis žádné ústupky, jako na příklad zrušení ekonomického embarga, které bránilo rozvoji ekonomik států, v jejich čele stáli. Považovali smlouvu za svůj úspěch a zřejmě předpokládali, že ke zrušení sankcí postupně dojde.

Celý článek...
 
Zůstávám vážně znepokojen - pitná voda v Praze Tisk E-mail
Čtvrtek, 23 červenec 2015

Za socialismu, v roce 1972, byla na Želivce dána do provozu mohutná hráz a úpravna vody, která 62km dlouhým přivaděčem zásobuje Prahu a okolí pitnou vodou. Ještě v roce 1990 byla cena vodného 60 hal. a stočného 20 hal. úhrnem 80 hal. za 1000 litrů vody. Nízké ceny nebyly stavbě na Želivce překážkou, tehdy pomohl stát.

Celý článek...
 
Prohlášení opozice ve straně Syriza Tisk E-mail
Středa, 22 červenec 2015

Vzhledem k tomu, že existuje v české levici (např. v aktuálním prohlášení Strany demokratického socialismu, člena Strany evropské levice) snaha omlouvat jako taktický ústup postup vedení Syrizy, tedy vyvolání falešných nadějí řeckého lidu a následné zrady jeho odporu, dáváme slovo opozici (většině ÚV) uvnitř samotné řecké vládní strany.

Toto je prohlášení 107 členů z 201 Ústředního výboru Syrizy, kteří  odmítají dohodu.

12. července v Bruselu došlo ke státnímu převratu, který ukázal, že cílem evropských vůdců bylo uvalení exemplárního trestu vůči lidu, jenž si představoval jinou cestu, odlišnou od neoliberálního modelu úsporných opatření. Je to státní převrat namířený proti jakémukoliv pojetí demokracie a suverenity lidu. Smlouva podepsaná s "institucemi" byla výsledkem hrozby okamžitého ekonomického zaškrcení a představuje nový protokol, který vnucuje ponižující a odporné podmínky a poručnictví přinášející destrukci pro naší zemi a náš lid.

Celý článek...
 
Vladimír Iljič Lenin: Imperialismus jako nejvyšší stadium kapitalismu Tisk E-mail
Pondělí, 20 červenec 2015

Úvodní slovo Komunistického svazu mládeže

Leninova brožura "Imperialismus jako nejvyšší stadium kapitalismu" patří ke klasickým dílům marxistické literatury a je důležitým dodatkem k rozborům kapitalismu Karla Marxe a Bedřicha Engelse.

Lenin ji napsal jako shrnutí svých dosavadních úvah a na základě pečlivého studia v roce 1916, uprostřed doposud nejstrašnější války, v které v zájmu kapitalistických monopolů umíraly miliony pracujících na frontách. Lenin tuto válku předvídal a dlouho před ní se snažil zformovat protiválečný odpor dělnické třídy. Bohužel, přes veškerou snahu internacionalisticky orientovaných sociálních demokratů, drtivá většina tehdejších sociálně demokratických stran, které tehdy tvořily II. internacionálu, zklamala a přímo nebo nepřímo podpořila zbrojení a válku. To utvrdilo Lenina o nutnosti vybudovat novou revoluční celosvětovou organizaci, jakou později byla Komunistická internacionála.

Celý článek...
 
Prohlášení UR KSM k novému diktátu EU vůči řeckému lidu Tisk E-mail
Neděle, 19 červenec 2015

V reakci na poslední vývoj v Řecku, uskutečněné referendum o podmínkách splácení kapitalistického dluhu a přijetí ještě tvrdších útoků na podmínky lidu než požadovala původně EU, prohlašuje Ústřední rada KSM:

Je známo, že referendum, které proběhlo 5. července v Řecku, nastolilo falešné dilema, protože návrh vlády vedené tak zvaně levicovou stranou Syriza se téměř nelišil od požadavků tzv. Trojky (MMF, EU a ECB). Přes tento charakter falešného dilematu, nebyl rozhodný výsledek hlasování lidu proti ožebračujícím opatřením (61% hlasujících pro "NE") respektován ani Evropskou unií ani řeckou vládou vedenou předsedou Syrizy Tsiprasem. Byly přijaty ještě přísnější podmínky, čímž byla pošlapána suverenita lidu. Důsledkem vládního rozhodnutí je další privatizace, rozprodej národního bohatství pod cenou, například přístavů, průmyslu stavby lodí a podobně, omezení sociálních práv a další ožebračování řeckého lidu, aby byla obnovena ziskovost kapitálu.

Celý článek...
 
Kapela Redska Tisk E-mail
Pátek, 17 červenec 2015

Redska je italská komunistická RASH kapela, hraje ska-punk a spolupracuje s kapelami jako Banda Bassotti, nebo Los Fastidios.

Celý článek...
 
Konec Tisk E-mail
Čtvrtek, 16 červenec 2015
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 127 - 133 z 1141
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.