Úvodní stránka Friday, April 20 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Co zabrání médiím, aby nazývala zabijáka z Las Vegas "teroristou"? To, že je běloch Tisk E-mail
Neděle, 08 říjen 2017

Stejně jako jiní masoví střelci-vrazi před ním i Stephen Paddock má prospěch z výsady být bílý, dokonce i ta těch nejkrutějších okolností.

Jeho bělošství ho chrání před zkoumáním, jakému by byla podrobena každá osoba barevné pleti. Což je rasistické.

Právě když jsme si mysleli, že nálada národa už nemůže být horší po víkendu, kdy se prezident USA posmíval starostovi Portorika po ničivé hurikánové sezóně jsme se probudili do pondělního rána s 58 mrtvými (zatím) a stovkami zraněných střelbou do davu v Las Vegas. Zatím je příliš brzy na odpovědi na naše společné halasné PROČ?! Mediální výstupy prostě identifikovaly čtyřiašedesátiletého bílého muže, který ty lidi zabil coby "osamocený střelec".

 

Celý článek...
 
Co nás může učit Kuba (ve zdravotní péči) Tisk E-mail
Čtvrtek, 05 říjen 2017

Dokonce i Trumpovi stoupenci souhlasí, že se můžeme něco naučit ze všeobecného, levného systému zdravotní péče v zemi. Má jej dobrý.

Byl to vzácný okamžik v debatě o zdravotní péči. Trumpova stoupenkyně Drea Holbertová z Kentucky, když vysvětlovala, proč odmítá republikánské zdravotnické zákony, reportérovi NPR řekla: "Doufám, že se podívají, co dělá Kanada, a dokonce i Kuba."

Celý článek...
 
Ještě jeden sponzor terorismu přiletěl do Moskvy Tisk E-mail
Čtvrtek, 05 říjen 2017

Toto už je třetí sponzor mezinárodního terorizmuod roku 2016, který přispěchal do Moskvy. Před Saúdskou Arábii se k této nové normalitě přihlásilo Turecko a Katar, které stejně jako Saúdská Arábie aktivně využívaly a podporovaly teroristické skupiny v Sýrii pro své egoistické cíle. A nyní je už skoro směšnou vzpomínkou, jak Erdogan a Davatoglu v Ankaře  s patosem vyprávěli, že oni nebudou skákat jak Rusko píská a že letadlo bylo sestřeleno podle práva, a jak Katar a a Saúdská Arábie vyhrožovaly Rusku intervencí do Sýrie a zničením ruských sil, které se tam nacházejí. Nyní, těsně před návštěvou, Saudská Arábie prohlásila, že ona není vůbec proti přítomnosti ruských vojenských základen v Sýrii.

 

Zdroj: https://colonelcassad.livejournal.com/

 
Sputnik - věda, technika a Říjnová revoluce Tisk E-mail
Středa, 04 říjen 2017

Před 60 lety obletěla svět zpráva TASSu:

"Dne 4. října 1957 byla v Sovětském svazu vypuštěna první umělá družice. Podle předběžných údajů dodala nosná raketa družici nutnou oběžnou rychlost asi 8000 metrů za vteřinu. Umělá družice nyní obíhá kolem Země v eliptické dráze a její let je možno pozorovat v paprscích vycházejícího a zapadajícího slunce pomocí nejjednodušší optických přístrojů (binoklů, dalekohledů atd.).

Podle výpočtů, které se nyní zpřesňují na základě přímého pozorování, bude se družice pohybovat ve výši až 900 kilometrů nad povrchem Země. Doba jednoho plného oběhu družice bude 1 hodina 35 minut. Družice přetíná rovinu rovníku pod úhlem 65 stupňů. Nad oblastí Moskvy proletí 5. října 1957 družice dvakrát, v 1 hodinu 45 minut v noci a 6 hodin 45 minut ráno moskevského času." (Rudé právo 7. října 1957)

Umělá družice, která zahájila kosmickou epochu lidstva, byla nazvaná Sputnik-1.

V celém světě tato zpráva působila elektrizujícím dojmem. Na jedné straně rozvíjela představivost a hrdost na technické schopnosti člověka, na druhou pýchu socialismu, že jako první otevřel dveře do kosmického období. V USA a dalších kapitalistických zemích pocit ohrožení a urážky, že tak posmívané a údajně zaostalé Rusko předehnalo nejsilnější kapitalistický stát. Začal závod o vesmír.

Co k tomuto úspěchu vedlo? Kde se v zemi a národu ještě před 50 lety zemědělském a polofeudálním vzaly síly pro takový úspěch?

Historik na Univerzitě Britské Kolumbie Alexei Kojevnikov ve svém článku "Fenomén sovětské vědy" zkoumá i tyto souvislosti.

 

Celý článek...
 
Americké speciální síly zaznamenány na pozicích Islámského státu Tisk E-mail
Pondělí, 25 září 2017

Na průzkumných fotografiích zveřejněných ministerstvem obrany Ruské federace se objevuje vybavení speciálních sil americké armády na sever od Dajr az-Zauru, kde operují bojovníci Islámského státu. Ministerstvo ve svém prohlášení říká, že americké speciální síly zajišťují volný průchod proamerickým "Syrským demokratickým silám" skrze bojové uskupení Islámského státu. Tyto síly se volně pohybují po levém břehu Eufratu k Dajr az-Zauru (který syrská armáda po tvrdých bojích osvobozuje z obklíčení za podpory ruské armády) bez zjevného odporu ze strany teroristů. Fotografie z období mezi 8-12. září ukazují jasnou přítomnost amerických speciálních sil, aniž by činily zvláštní ochránná opatření. Podle nich to může znamenat, že se američtí vojáci "cítí absolutně bezpečně" v oblasti držené Islámským státem. Na snímcích je možné jasně identifikovat automobily, obrněné vozy (Cougar, Hummer) a stany.

Podrobnosti: https://www.rt.com/news/404365-us-special-forces-isis/

 
Evropský parlament cenzuroval 12 karikatur jako politicky "kontroverzní" Tisk E-mail
Pátek, 22 září 2017

Minulý týden Evropský parlament odmítl jako "štvavé" 12 karikatur řeckých umělců na bruselské výstavě. Vysmívání se vůdcům EU a jejich politice údajně odporuje "evropským hodnotám".

Celý článek...
 
Slavnost Haló novin 2017 Tisk E-mail
Čtvrtek, 21 září 2017

Krajský výbor KSČM Praha ve spolupráci s a.s. Futura zvou na tradiční Slavnost Haló novin, která se koná v sobotu 23. září 2017 od 10.00 hodin na Křižíkově fontáně, Výstaviště, Praha 7. Srdečně zveme všechny příznivce a sympatizanty Haló novin!

Facebooková událost: https://www.facebook.com/events/1576244195747878/

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 127 - 133 z 1414
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.