Úvodní stránka Thursday, February 11 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Poslední rozloučení s Alexejem Mozgovojem Tisk E-mail
Čtvrtek, 28 květen 2015

Spolubojovníci a místní obyvatelé se v Alčevsku naposledy rozloučili s velitelem brigády Přízrak Alexejem Mozgovojem a jeho spolubojovníky zavražděnými 23. května.

 

 

 
Po svém zvláštním summitu stupňuje EU policejní a vojenské operace proti utečencům Tisk E-mail
Čtvrtek, 28 květen 2015

Po svém zvláštním summitu, konaném 23. 4. 2015, stupňuje EU policejní a vojenské operace proti utečencům ze zemí, ve kterých jim svým zločinným válečným běsněním znemožnila život

Po pokrytecké minutě mlčení, kterým chtěli dát světu na vědomí, že vzdávají úctu mrtvým běžencům, kteří zahynuli ve Středozemním moři, se lídři vlád států EU vrhli na schvalování "10 bodového plánu kontroly migrace", který pro ně v pondělí 20. 4. připravili ministři zahraničí a vnitra. Záměrem plánu je eskalace policejních a vojenských operací, které mají omezit příliv utečenců do Evropy a současně položit základy pro rozsáhlou vojenskou intervenci v Africe a na Středním Východě.

Celý článek...
 
Čest veliteli Mozgovoji a protinacistickým bojovníkům Ukrajiny Tisk E-mail
Středa, 27 květen 2015

Vyjádření Komunistické strany Itálie (PCdI) k zavraždění velitele Alexeje Mozgovoje.

Komunistická strana Itálie přijala s bolestí barbarskou vraždu velitele Alexeje Mozgovoje a jeho spolubojovníků, ke které došlo 23. května 2015.

Velitel brigády "Přízrak", 4. pluku teritoriální obrany Lidové milice Luhanské lidové republiky byl jednou z hlavních postav hnutí odporu na Donbasu, respektován svými muži, milován lidem a obáván nacionálfašisty odpovědnými za masakry civilního obyvatelstva na východní Ukrajině a aktéry zběsilých teroristických útoků na území Doněcka a Luhnaska.

Celý článek...
 
Otevřený dopis novináři Jiřímu Svatošovi, Lidovky.cz Tisk E-mail
Středa, 27 květen 2015

Přečetli jsme si článek "Mladí komunisté: Pro nás české zákony neplatí, my chceme jen socialismus" , který měl vzniknout na základě našich odpovědí na Vaše otázky.

Zjistili jsme závažné nedostatky v rozporu s tím, co považujeme za základy novinářské objektivity. Váš článek je koncipován tak, aby ukázal Vámi předem určený odsudek KSM.

Celý článek...
 
Alexej Mozgovoj Tisk E-mail
Úterý, 26 květen 2015

Legendární velitel antifašistických bojovníků Donbasu A. Mozgovoj byl zbaběle zavražděn.

Pro připomenutí postavy Mozgovoje umístil web Komunistické strany Ruské federace článek, ve kterém jsou popsány důvody jeho odvážné angažovanosti.

"Zatímco se se zbraní v ruce stavíme proti genocidě ruského lidu na území bývalé Ukrajiny jako nikdo jiný, upozorňujeme na neexistenci právních norem týkajících se největšího rozděleného národa na světě." - čteme v dokumentu podepsaném lidovými veliteli. "A nehledě na rozdíl v pojmech 'proklatý moska' a 'rusky mluvící obyvatelstvo', uplatňuje se jedna tendence - odosobnění a dezintegrace  ruského lidu...  Čas ukázal, že pouze v přítomnosti národního projektu a konsolidace ruského lidu je možné odpovědět na hrozby, kterým musíme dnes čelit."

Celý článek...
 
Česká republika žádá Rusko o budování pomníků legionářům bojujícím proti ruské revoluci Tisk E-mail
Neděle, 24 květen 2015

Česká republika žádá Rusko o budování pomníků legionářům bojujícím proti ruské revoluci. Místní obyvatelé se brání.

Rudoarmějci zabití běločechy Před pěti lety byla uzavřena mezi Ruskem a Českou republikou dohoda zavazující obě země pečovat o válečné hroby. Na dohodě by nebylo nic neobvyklého, kdyby Česká republika po Rusku nepožadovala i budování pomníků těm českým legionářům, kteří ve složité revoluční době společně s celými armádami zahraničních interventů bojovali v cizí zemi proti jejím revolučním silám. Moskva na výzvu Prahy sice kývla, ale místní se brání. Jedná se o místa, kde se část českých legionářů přidala k bělogvardějcům a spolu s postupem proti Rudé armádě se účastnili i masakrů civilního obyvatelstva.

Celý článek...
 
Terorismus po česku? Tisk E-mail
Sobota, 23 květen 2015

Zatkli skupinu levicových teroristů! Chystali útok na vlak! Policie nás ochránila před krveprolitím! Tak je nám prezentován zásah proti skupině anarchistů, zatčení 11 lidí, nalezení výbušnin, a obvinění vznesená proti nim buržoazní mocí. Tak ji prezentují kapitalistická média.

Když ovšem prohledáme zprávy, zjistíme, že se jednalo o anarchistickou skupinu tzv. Síť revolučních buněk, jejímž cílem neměl být vlak plný lidí (jak by se mohlo zdát), ale železniční vojenský transport NATO. Že cílem zatýkání a perzekuce bylo mnohem více lidí, kteří byli jen aktivisty a neměli nic společného s touto skupinou (rozhovor s jedním ze zatčených zde). Že byla skupina infiltrována policejním agentem, že již dříve byl plánován první pokus o útok, který se nezdařil a že před druhým došlo k zatýkání. Proč agent nezabránil prvnímu pokusu a policie jednala až o tolik později, se můžeme jen dohadovat.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 127 - 133 z 1109
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.