Úvodní stránka Saturday, August 30 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Konec US demo crazye Tisk E-mail
Úterý, 18 březen 2014
 
Aktuálně z Charkova - 17. 3. 2014 Tisk E-mail
Pondělí, 17 březen 2014

Zveřejňujeme výňatek zprávy našeho dopisovatele, člena Leninského komunistického svazu mládeže Ukrajiny, o posledních událostech v Charkově.

Situace v Charkově je značně napjatá. O víkendu se konaly dvě proruské demonstrace. Nyní je v Charkovské, Luganské a Doněcké oblasti neklid. Včera v Charkově účastníci proruské demonstrace zničili a spálili kancelář neonacistů. Tomu předcházelo to, že v noci z pátka na sobotu aktivisté proruské demonstrace odhalili provokatéry, které pak našli v kanceláři u neonacistů. Při výpadu na tuto kancelář neonacisté zabili dva lidi, čtyři lidé jsou zraněni.

 
Vyhlásenie sekretariátu iniciatívy komunistických a robotníckych strán v Európe k MDŽ Tisk E-mail
Pondělí, 17 březen 2014

Emancipáciu žien nemožno dosiahnuť bez rázneho boja proti kapitalizmu a imperializmu. 8. marca je Medzinárodný deň žien, ktorý oslavujeme na počesť žien vo všetkých krajinách, ktoré sa usilujú o dosiahnutie úplnej rovnosti.

Kapitalistický systém stále diskriminuje ženy tým, že im platí nižšie mzdy, nastavuje im dlhšiu pracovnú dobu a nezabezpečuje  pracovné miesta. Pracujúce ženy čelia hrozbe prepúšťania, keď sa rozhodnú stať matkami. Domáce práce, ktoré sú tak dôležité pre reprodukciu pracovnej sily, sú považované za prirodzenú povinnosť žien a nie za cennú ekonomickú aktivitu. Kapitalizmus ako systém sa opiera o rodovú nerovnosť a teda diskrimináciu žien. Tento fakt je štrukturálnou súčasťou kapitalistického vykorisťovania.

Celý článek...
 
V Praze se uskutečnila Mezinárodní mírová konference proti násilí a válce Tisk E-mail
Pondělí, 17 březen 2014

O víkendu 15.-16. března 2014 se v Praze uskutečnila "Mezinárodní mírová konference proti násilí a válce," která byla organizována při příležitosti 75. výročí okupace Československa hitlerovským Německem. Konference se vedle zástupců českých organizací - Vojáci proti válce a České mírové hnutí - zúčastnili představitelé mírových organizací a hnutí z řady zemí.

Celý článek...
 
Předběžné závěry Mezinárodní vyšetřovací komise k případu Kubánské pětice Tisk E-mail
Neděle, 16 březen 2014

Předběžné závěry Mezinárodní vyšetřovací komise k případu Kubánské (Miamské) pětice. Komise zasedala v Londýně 7. a 8. března 2014.

Předběžné závěry

Je příhodné, že tyto předběžné názory z tohoto slyšení, jež může přispět k uplatnění lidských práv všeobecně a především ke spravedlivému procesu s pěti Kubánci, budou teď předloženy veřejnosti. Všechny tyto osoby jsou kubánské národnosti: pánové  Gerardo Hernández Nordelo, Ramón Labaňino Salazar, Antonio Guerrero Rodríguez, Fernando González Llort a René González byli odsouzeni ve Spojených státech v roce 2001 za určité delikty, týkající se státní bezpečnosti. Pan Hernández byl navíc odsouzen za spiknutí ke spáchání vraždy.

Celý článek...
 
Mezinárodní soudci se sešli v Londýně, aby přezkoumali případ Kubánské pětice Tisk E-mail
Neděle, 16 březen 2014

Právníci, zabývající se lidskými právy, předložili expertní svědectví, demonstrující zneužití moci obžalobou, nedostatek důkazů a manipulaci ze strany sdělovacích prostředků.

8. března 2014 - Mezinárodní vyšetřovací komise se sešla v budově Právnické společnosti v Londýně, aby se zabývala případem Kubánské pětice, pěti kubánských agentů, zatčených v roce 1998 za to, že pronikli do protikastrovských teroristických sítí, aby zabránili útokům proti Kubě. Byli souzeni v Miami na Floridě, v silně obviňujícím procesu shledáni vinnými a odsouzeni ke dlouhým trestům odnětí svobody. Akci uspořádala britská Kampaň solidarity s Kubou ke zvýšení publicity případu Pětice a k co nejvýraznějšímu vyjádření solidarity s nespravedlivě odsouzenými pěti kubánskými hrdiny, z nichž tři jsou stále, protiprávně a bez důkazů, za křiklavého porušování amerických zákonů, mezinárodního práva a morálních zásad, dosud zadržováni ve věznicích USA.

Celý článek...
 
Německo hrozí před krymským referendem rozsáhlými sankcemi Rusku Tisk E-mail
Pátek, 14 březen 2014

Před nedělním referendem o nezávislosti na Krymu hrozí Obama a jeho poslušná služka Merkelová nejen sankcemi, ale i možnostmi vzniku občanské války na Ukrajině a války Ukrajiny proti Rusku.  

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 127 - 133 z 906
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.