Úvodní stránka Friday, October 31 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Postup k zákazu Komunistické strany Ukrajiny Tisk E-mail
Pátek, 16 květen 2014

Na půdě ukrajinského parlamentu dnes poslanci ze strany Baktivščina převratem instalovaného premiéra tzv. ukrajinské vlády Arsenije Jaceňuka nastolili návrh rezoluce zakazující parlamentní klub Komunistické strany Ukrajiny. Komunisté jsou terčem útoků vládnoucích sil mj. kvůli jejich požadavkům na zastavení vojenských akcí proti oblastem jihovýchodní Ukrajiny, jež označují za "terorismus proti vlastnímu lidu".  

Celý článek...
 
Zemřel soudruh Babis Angourakis Tisk E-mail
Středa, 14 květen 2014

Babis AngourakisKS Řecka (KKE) utrpěla velkou ztrátu, jen několik dní před místními volbami (18.5.) a před volbami do Evropského parlamentu (25.5.) zemřel náhle v pondělí 12. 5. Babis Angourakis, poslanec EP za KKE a kandidát do evropských voleb.   

Celý článek...
 
Shromáždění proti mediální manipulaci, fašismu a násilí 8.5.2014 Tisk E-mail
Pátek, 09 květen 2014

8. 5. 2014 se konalo v pořadí již 2. setkání občanů na protest proti mediální manipulaci, fašismu a násilí v souvislosti s děním na Ukrajině. Setkání se tentokrát konalo na Hradčanském náměstí v Praze za účasti přibližně 500 lidí. Na shromáždění vystoupila celá řada řečníků. Níže přinášíme informaci z některých vystoupení.

Jedním z ústředních témat ve vystoupeních řečníků byla výzva, abychom svým aktivním občanským postojem vyjádřili protest proti mediálním lžím a cílené dezinformaci, které - jak připomínal informační leták ke konané akci - před pouhými 80 lety umožnily nástup fašismu ve světě.

Celý článek...
 
Mezinárodní deklarace k výročí osvobození od fašismu a války Tisk E-mail
Pátek, 09 květen 2014

Imperialismus opět ohrožuje světový mír. Nejnověji se stala hračkou v rukách imperialistických zlodějů Ukrajina. Imperialistické mocnosti ve spojenectví s kontrarevolucí mezi sebou zápasí o rozdělení zbytků bývalého lidového majetku. Ve svém boji o znovurozdělení někdejších socialistických zemí nebudou váhat uvrhnout svět potřetí za 100 let do války.

Celý článek...
 
Dopis Komunistické strany Ukrajiny Tisk E-mail
Středa, 07 květen 2014

Poslancům Evropského parlamentu,
poslancům Parlamentního shromáždění Rady Evropy,
komunistům,
pracujícím,
levicovým evropským stranám.

Vážení přátelé,

2. května 2014 celý svět obletěla strašná zpráva, týkající se událostí, které se staly v ukrajinském městě Oděsa. Zde v budově odborů bylo hordou fašistických a neonacistických radikálů zaživa upáleno více než 40 protivládních neozbrojených demonstrantů. Dalších několik stovek protivládních demonstrantů bylo v průběhu následujících potyček surově zbito a zraněno.

Celý článek...
 
Oděsa, 2. května - Dům odborů Tisk E-mail
Středa, 07 květen 2014
Ke stažení: dokument s důkazy o masakru v Oděse
 
Euro-ukrajinská "demokracie" Tisk E-mail
Úterý, 06 květen 2014

Předseda Komunistické strany Ukrajiny Petro Symoněnko dnes ráno tvrdě zaútočil proti kyjevské juntě. Při vystoupení v parlamentu obvinil radu ministrů z fašismu, z masakru v Oděse a ze zodpovědnosti za mrtvé na jihovýchodě Ukrajiny. Zasedání bylo uzvařené a probíhalo v přítomnosti pracovníků bezpečnostních služeb, kdy tématem byla situace na jiho-východě země. Komunistický vůdce požadoval od vlády sdělení jmén jedinců, kteří způsobili masakr, a žádal, aby zasadání bylo veřejné a Ukrajinci tak měli možnost vidět, kdo v parlamentě nese za co odpovědnost. V odpověď nechali nekteří poslanci hlasovat o vyloučení komunistů z jednání a vyvedení ze sálu. Přestože je takový postup v rozporu s jednacím řádem a je protiústavní, byl návrh většinou hlasů poslanců podporujících juntu schválen.  

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 127 - 133 z 941
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.