Úvodní stránka Friday, April 27 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Kampaň "Třídní boj namísto světové války" dorazila do Žitavy Tisk E-mail
Středa, 11 květen 2011

V ŽitavěDnes, 11. května, pokračovala kampaň "Třídní boj namísto světové války" cestou po České republice a byla zakončena manifestací v Žitavě. Po včerejším pokládání věnců u památníku ochránců hranic v Cínovci, krátkém zastávce na sídlišti v pražských Bohnicích a manifestaci na Náměstí Jana Palacha tak dnes konvoj pěti alegorických vozů navázal průjezdem dalšími oblastmi České republiky. Spanilá jízda konvoje vedla z Prahy přes Mělník a Českou Lípu. Po čtvrté hodině odpoledne konvoj překročil hranice, aby dorazil do německé Žitavy. Zde byl v několika projevech zdůrazněn mezinárodní rozměr této protiválečné akce.

Celý článek...
 
Tisková zpráva o probíhající kampani "Třídní boj namísto světové války" Tisk E-mail
Středa, 11 květen 2011

Třídní boj namísto světové válkyDne 10. května 2011 se na Náměstí Jana Palacha v Praze uskutečnila manifestace sdružení německých, českých a polských levicových organizací v rámci mezinárodní kampaně Třídní boj namísto světové války. Akce uspořádaná ve dnech 66. výročí porážky fašismu byla zaměřená proti agresivní politice západních kapitalistických zemí. USA a EU pod záminkou humanitárních akcí a obrany lidských práv provádějí agrese a okupace v zemích s bohatstvím nerostných surovin či se strategickou polohou. Hájí tak pouze své mocenské a ekonomické zájmy. Jednání členských zemí NATO se v konečném důsledku neliší od chování hitlerovského Německa před více než půl stoletím.

Celý článek...
 
Básník Miroslav Florian by se dožil 80 let Tisk E-mail
Pondělí, 09 květen 2011

Miroslav Florian se narodil 10. května 1931 v jednom z našich nejkrásnějších měst v Kutné Hoře. Jeho otec i matka pracovali u pošty. Ve svém rodném městě také v roce 1950 úspěšně odmaturoval. V Kutné Hoře ale především jako sedmnáctiletý student reálného gymnázia vydává svou vůbec první básnickou sbírku nazvanou Snubní prsten. Sbírka lyrické poezie předurčila jeho budoucí velmi plodnou a úspěšnou dráhu předního českého básníka.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 201 202 203 Následující > Konec >>

Výsledky 1415 - 1417 z 1417
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.