Úvodní stránka Saturday, March 17 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Vítězství v Gdaňsku za právo lidu Tisk E-mail
Pátek, 20 květen 2011

Proti krátkodobému zákazu veškeré činnosti kampaně "Třídní boj namísto světové války" ve městě Gdaňsk a proti odmítnutí vyššího správního celku, vojvodství, učinit přítrž svévolnému řádění Gdaňské městské správy, zvítězila dnes kampaň před správním soudem v Gdaňsku v zkráceném řízení před radou složenou z třech soudců. Vojvodství se raději k tomuto datu neobjevilo.

Naše pozice: přístup Gdaňsku porušuje polské a také mezinárodní právo Evropské charty lidských práv. (To už jsme objasňovali.) 

Celý článek...
 
Gdaňsk Tisk E-mail
Čtvrtek, 19 květen 2011

Příprava transparentůPolský premiér Tusk je dva dny v Gdaňsku - důvod pro město vyhýbat se "Třídnímu boji namísto světové války." Podali jsme odvolání proti zákazu města vůči naší akci. Dosáhli jsme toho, že byla na správním soudě přijata naše naléhavá žádost proti tomuto protiprávnímu postupu soudu. Zítra se možná bude ve věci rozhodovat. Schůze účastníků akce kampaně je jednomyslná: Projdeme, bude-li třeba, také zde všemi instancemi. A i když sami budeme muset znovu odjet - městu nesmí projít tato svévole. Zpráva od českých přátel a soudruhů nám potvrzuje: Váš boj v Gdaňsku je velmi důležitý také pro nás, píší.

Celý článek...
 
Z Bydgoszcze do Gdaňsku Tisk E-mail
Středa, 18 květen 2011

Vyjednávání s úřadyGdaňsk - město svobody? Město svévole!

Kolona "Třídní boj namísto světové války" jede z Bydgoszcze do Gdaňsku. Na cestě jsme dostali zprávu od našeho polského právníka: Primátor Gdaňsku zakázal aktivity konvoje ve městě. Důvody jsou opravdu směšné: Vzhledem k přípravě na mistrovství Evropy ve fotbale je ve městě tolik stavenišť, že pět nákladních automobilů a několik doprovodných vozidel kolony by představovalo pro dopravu vážnou hrozbu.

Celý článek...
 
Z Poznaně do Bydgoszcze Tisk E-mail
Úterý, 17 květen 2011

Pomník v BydgoszcziNeviditelná, ale poučná hranice - starosta proti válce - jiným národům prospěšná touha po svobodě polského lidu

Včera (15. května) přejel konvoj "Třídní boj namísto světové války" hranici, neviditelnou, ale s velkým historickým významem: u Trzcielu vjel na území takzvaného "polského koridoru", který před druhou světovou válkou příslušel Polsku, jako přístup k Baltskému moři, a dělil Prusko. Tento koridor byl neustálým trnem v oku junkerského režimu německého militarismu, a zpočátku s mírně-znějícími požadavky (exteritoriální dálnice a železnice přes koridor) o něj rozhoupávala fašistická vláda Hitlera konflikt s Polskem, až ho mohla vzít jako příležitost pro vojenské střetnutí, které zahájilo zničující druhou světovou válku.

Celý článek...
 
Manifestace v Poznani Tisk E-mail
Pondělí, 16 květen 2011

Manifestace v PoznaniDne 15. května dorazila kampaň "Třídní boj namísto světové války" do polské Poznaně.

 

 

 

 

 

 

Celý článek...
 
Slubice - Frankfurt nad Odrou - Slubice Tisk E-mail
Neděle, 15 květen 2011

Průjezd sídlištěm

Třídní boj namísto světové války: I ten nejmenší krok obrany svrchovanosti Polska není boj na jeden den (14. května)

  Včera, 13. května, porušuje německá policie dohodu, která byla uzavřena s polskou policií 12. 5. v Žitavě. U Chlebowa, těsně před přejezdem Odry, německá policie s výsostnými znaky je znovu u kolony. Je odháněna, a když chtěl policista ještě říct, že je pro kolonu a pro poslance strany Die Linke - neuslyší nic jiného než: "Kliďte se! Tady nemáte co pohledávat!" Skutečně odjíždějí.  

Celý článek...
 
Ze Zgorzelece do Slubice Tisk E-mail
Sobota, 14 květen 2011

Přívoz přes Odru

Třídní boj namísto světové války: Z hladového a ohroženého života (13. května)

Několikrát dnes kolona překročila hranici mezi anektovanou NDR a Polskou republikou. V Niesky zastávka, v Guben manifestace u pomníku Wilhelma Piecka. Mluví Rainer Herth, důvěrník IG Metall manroland Offenbach, Jan Haas (člen Socialistické mládeže Německa - Die Falken) a Helge Sommerrock (Dělnické sdružení za obnovu Komunistické strany Německa). Helge Sommerrock poukazuje na to, že Wilhelm Pieck byl prezident toho Německa, které pomáhalo zajistit více než 40 let míru ve světě a zejména v Evropě. Vyzývá proletářskou mládež: "Studujte jeho spisy! Pracujte v jeho duchu! A mír bude jistější!"

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 Následující > Konec >>

Výsledky 1394 - 1400 z 1404
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.