Úvodní stránka Wednesday, July 30 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Člen ukrajinského komsomolu o probíhajícím převratu Tisk E-mail
Pátek, 28 únor 2014

Požádali jsme o informaci o aktuálním vývoji na Ukrajině člena naší partnerské organizace Leninského komunistického svazu mládeže Ukrajiny, který žije v Charkově, druhém největším městě Ukrajiny, jež bylo po porážce nacismu ve velké vlastenecké válce jako jedno z celkem dvanácti měst v Sovětském svazu vyznamenáno za hrdinství jeho obyvatel při odporu vůči německým vetřelcům titulem Město Hrdina. Přinášíme část jeho dopisu, v níž popisuje průběh státního převratu a činnost jeho ozbrojeného předvoje - ukrajinských fašistů:

Celý článek...
 
Zastavit ukrajinskou tragédii Tisk E-mail
Čtvrtek, 27 únor 2014

Prohlášení předsednictva ÚV Komunistické strany Ruské federace

Komunistická strana RF s obavami sleduje tragedii bratrské Ukrajiny, kde byl proveden státní převrat. Násilím byl zlomen vládní systém. V zemi vzniká chaotická situace. 

Požár konfliktu v domě našich sousedů založili následníci fašistického lokaje Bandery. 

Celý článek...
 
Oběd a večeře v Kyjevě Tisk E-mail
Čtvrtek, 27 únor 2014

A kdo teď vytáhne 35 miliard dolarů, aby zabránil ekonomickému a finančnímu kolapsu post-převratové Ukrajiny? Nikdo na obzoru. 

Čtu v jednom zpravodajství z kyjevského náměstí slova jedné studentky, ještě utábořené pod nakupenými pneumatikami: "Chceme nezávislou Ukrajinu... Ale je potřeba, aby nám někdo pomohl". 

Jak je vidět, železná logika.

Celý článek...
 
Trestní oznámení na skupinu antikomunistů za hanobení hrobu Klementa Gottwalda a dalších představite Tisk E-mail
Čtvrtek, 27 únor 2014

Komunistický svaz mládeže zveřejňuje trestní oznámení, které podal člen Ústředního výboru KSČM Milan Krajča na skupinu antikomunistů pro podezření z hanobení hrobu prezidenta Československé republiky Klementa Gottwalda a dalších představitelů československého komunistického a dělnického hnutí 25. února 2014, v den 66. výročí Vítězného února 1948. Trestní oznámení naleznete zde

 
Prohlášení prvního tajemníka ÚV Komunistické strany Ukrajiny Petera Simoněnka k členům KS Ukrajiny Tisk E-mail
Středa, 26 únor 2014

Vážení soudruzi komunisté!

Obracím se na Vás v jednom z nejdramatičtějších momentů v dějinách naší země.  Během tragických událostí v posledních třech měsících došlo ke krveprolití, zemřeli lidé. Byla ohrožena územní celistvost Ukrajiny, její samotná existence jako jednotného, nezávislého, svrchovaného státu.

Celý článek...
 
80. výročí porážky pracujících v Rakousku Tisk E-mail
Úterý, 25 únor 2014

Ilja Erenburg: Občanská válka v Rakousku

V únoru uplynulo 80. let od porážky levice v krátké ale krvavé občanské válce v Rakousku, kde byli v roce 1934 zejména na základě faktické zrady a kapitulantského postoje vedení sociální demokracie v boji poraženi pracující a nastolen autoritativní pravicový režim. V bojích statečných příslušníků Schutzbundu proti fašizoidní pravici padlo několik stovek obránců dělnické moci. Tisíce byly nuceny uprchnout do exilu. Velká část z nich nalezla dočasné útočiště v Českoslovenku. Mnozí odtud posléze pokračovali bojovat proti fašismu do Španělska a po porážce lidových sil i v této zemi prošli nacistickými koncentračními tábory či v nich zahynuli.

Celý článek...
 
Na Ukrajině Západ otevřel Pandořinu skříňku Tisk E-mail
Pondělí, 24 únor 2014

"Victoria Nuland, náměstkyně ministra zahraničních věcí USA řekla v prosinci roku 2013 v National Press Clubu ve Washingtonu, že Spojené státy investovaly 5 miliard dolarů (...) s cílem dát Ukrajině budoucnost, kterou si zaslouží". Napsal to Paul Craig Roberts na svém blogu. Je to bývalý náměstek ministra financí v Reaganově administrativě a sděluje jen dokumentovatelné věci. A četl jsem, že Nuland již vybrala členy budoucí ukrajinské vlády, až bude Janukovič sesazen (nebo odstraněn). Ukrajina tak bude mít "budoucnost, kterou si zaslouží".

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 120 - 126 z 877
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.