Úvodní stránka Monday, May 30 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Skutečné 11. září Tisk E-mail
Pátek, 11 září 2015

Výročí fašistického puče v Chile, podporovaného CIA - 11. září 1973

 

(Enzo Apicella)

 
Evropský den židovské kultury Tisk E-mail
Čtvrtek, 10 září 2015
 
"Čínská nemoc" se jmenuje kapitalismus Tisk E-mail
Sobota, 05 září 2015

Burzovní krize v Číně a v nastupujících ekonomikách vyvolává velké znepokojení v Evropě a v USA. Nejedná se o čistě finanční krizi. Za pádem burz stojí největší pokles indexu průmyslové výroby za posledního šest a půl roku, pokles exportu o 7,3 procenta v prvním půlroce roku 2015 ve srovnání s předcházejícím rokem a drastické zpomalení růstu HDP v Číně, která je druhou největší ekonomikou světa a v posledních letech byla i její lokomotivou.

Celý článek...
 
Usnesení solidarity s řeckou mládeží a Komunistickou mládeží Řecka Tisk E-mail
Středa, 02 září 2015

My, organizace mládeže, které podepisujeme tento text, vyjadřujeme naši solidaritu s bojem mládeže Řecka za její právo na vzdělání, práci, na život. Stejně tak s Komunistickou mládeží Řecka (KNE), která je v přední linii boje.

Celý článek...
 
Hitlerovi spojenci požadovali v estonském Tallinu soud nad komunistickým hnutím Tisk E-mail
Neděle, 30 srpen 2015

Antikomunistické kampaně nejsou v poslední době v Evropě žádnou novinkou. V evropské politice se vytvořila celá vrstva "profesionálů" kteří na antikomunismu založili svou politickou kariéru.

Jde zejména o představitele bývalých socialistických států, v nichž restaurace kapitalismu vyvolala neřešitelnou sociálně-ekonomickou situaci, ve které buržoazní politik není schopen vystoupit před společností s vlastním pozitivním programem. Mnohem prostší je vyprávět spoluobčanům historky o minulosti, pranýřovat Sovětský svaz a odvážně bojovat s Leninem, Stalinem, Thälmannem, Dimitrovem a Gottwaldem. Pro mnohé politické režimy v Evropě, včetně ČR se stal antikomunismus palivem, bez kterého by nemohly fungovat, a nekompromisní boj s přízraky komunismu se stal jejich každodenní potravou. Velmi důležitým cílem je i obhajoba uloupení všelidového vlastnictví.

Celý článek...
 
KKE: Tváří v tvář předčasným volbám Tisk E-mail
Pondělí, 24 srpen 2015

Vláda SYRIZA-ANEL odstoupila, což vyústilo v předčasné parlamentní volby (s největší pravděpodobností 20. září).

Jak známo, SYRIZA vyhrála volby v lednu 2015 a oklamala pracující, slibujíc zrušení protilidových zákonů, které byly předtím přijaty vládami PASOK (řecká sociální demokracie) a Nové demokracie (pravicová strana), po dohodách (tzv. memorandech) s imperialistickými organizacemi (EU, IMF, ECB).

KKE včas varovala, že SYRIZA, "levicová" oportunistická strana, jež se změnila v sociálně-demokratickou, byla vybrána buržoazií ke zvládnutí krize a nemohla zavést politickou linii ve prospěch lidí.

Celý článek...
 
Válka proti komunismu pokračuje všemi prostředky Tisk E-mail
Sobota, 22 srpen 2015

Občanské svobody, lidská práva, dodržování zásad z Helsinské konference a hlavně zlikvidování vedoucí úlohy KSČ a pak rozkradení všelidového vlastnictví, to všechno jsme zažili v roce 1989. Tehdejší komunistický parlament tomu zvolením Havla přidal "demokratický" nádech. Ti komunisté, které jsme vyhnali ze strany v roce 1969, se konečně dočkali. Mnozí představitelé silových struktur, kteří měli být zárukou udržení lidové moci, se přidali k podpoře destrukce socialismu a bývalý "ministr obrany" Vacek se dodnes chvástá tím, jak odzbrojil Lidové milice. Proces pokračoval a stejným způsobem zbavil politické moci KSSS.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 120 - 126 z 1151
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.