Úvodní stránka Tuesday, January 24 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Brazílie Tisk E-mail
Neděle, 15 květen 2016

 

(Enzo Apicella)

 
Děsivá krása: Velikonoční povstání 1916 Tisk E-mail
Čtvrtek, 12 květen 2016

"Poblacht na hEireann" (Irská republika): Mluvčí těchto slov, stojící na schodech průčelí dublinské Hlavní pošty a čtoucí z vyhlášení, se sotva zaschlým inkoustem, "prozatímní vlády Irské republiky", byl básník Padraig Pearse. Bylo právě po poledni 24. dubna 1916 a otevíralo se jeviště dramatu, jenž smísí tragédii a triumf, posly-dvojčata irských dějin.

Je sto let od doby, kdy nějakých 750 mužů a žen vztyčilo barikády a obsadilo pevné body v centru Dublinu. Možná tisícovka dalších se k nim přidala. Za šest dnů bylo po všem, poštovní úřad v plamenech, ulice zčernalé palbou granátů a vůdci povstání na cestě před popravčí čety u zdí věznice Kilmainham.

Celý článek...
 
1. máj již opět není jenom vzpomínkou na dávnou historii - Ukrajina 2016 Tisk E-mail
Pondělí, 09 květen 2016

Je to už nějakých 26 let, co lidé v Československu chodili do průvodů na 1. máje a bylo to vlastně tak trochu ze zvyku. Avšak doba, kdy i u nás se účast na prvomájových oslavách opět stane výrazem osobní statečnosti při prosazování práv pracujících a boji za mír, se také blíží. A bude to tak, že čím později se otevřeně postavíme kapitalismu, jenž nakonec plodí fašismus, tím bude naše situace komplikovanější.

Celý článek...
 
Momenty z 4. Mezinárodní antifašistické konference Tisk E-mail
Neděle, 08 květen 2016

Momenty z 4. Mezinárodní antifašistické konference v Krasnodonu, Luganská lidová republika (LNR)

 

Celý článek...
 
Viděli jsme na internetu: "Kdo řídí KSČM" Tisk E-mail
Sobota, 07 květen 2016
 
Oděsa 2014 - memento Tisk E-mail
Čtvrtek, 05 květen 2016

V neděli 1. 5. 2016 se v Praze na Hradčanském náměstí uskutečnilo v pořadí již 2. vzpomínkové shromáždění u příležitosti výročí oděského masakru, žel tentokráte za výrazně nižší účasti než tomu bylo v roce minulém.

Ani tentokrát však nechyběli zajímaví hosté. Tak jako minule byla na úvod přečtena jména známých obětí oděského masakru, který zůstává stále nepotrestán a jehož potrestání vlastně ani nemůžeme očekávat v situaci, kdy na Ukrajině vládne Evropskou unií tolerovaná, Severoatlantickou aliancí vyzbrojovaná a "odborníky" na lidská práva typu Štětiny, Füleho a Schwarzenberga podporovaná fašistická junta.

Celý článek...
 
Venezuela: Boj pokračuje Tisk E-mail
Pondělí, 02 květen 2016

Vloni 6. prosince dosáhla Spojenými státy podporovaná venezuelská opozice vítězství v parlamentních volbách se ziskem dvoutřetinové většiny v Národním shromáždění. Coby jejich teprve druhé vítězství po dvaceti pokusech, musí chutnat hodně sladce po osmnácti létech téměř neustálých ztrát.

Někdo tvrdí, že to oznamuje konec Chavismu, že to je důkaz, že Maduro nenaplňuje Chávezův odkaz nebo že vnitřní rozkoly ve vládnoucí Jednotné socialistické straně Venezuely teď vládu rozštěpí. Dosud k ničemu z toho nedošlo.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 120 - 126 z 1257
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.