Úvodní stránka Sunday, October 26 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Stanovisko Ústřední rady Komunistického svazu mládeže k volbám do Evropského parlamentu v roce 2014 Tisk E-mail
Úterý, 20 květen 2014

Ve dnech 23. a 24. května se uskuteční volby do Evropského parlamentu čili orgánu Evropské unie, který slouží k vytváření iluze o jejím demokratickém charakteru. Evropský parlament má přitom zcela minimální pravomoci. Skutečnou rozhodovací moc EU drží někdo úplně jiný, zejména Evropská komise a Evropská centrální banka, které nepodléhají byť jen zdání lidové legitimity a kontroly.

Celý článek...
 
Kyjev míří k zákazu KS Ukrajiny Tisk E-mail
Úterý, 20 květen 2014

Ukrajinský ministr spravedlnosti Pavel Petrenko (exponent strany Vlast Julie Timošenkové) dnes vyhlásil, že poslal žádost Generální prokuratuře (které předsedá jeden z exponentů nacionálně socialistické strany Svoboda) a zpravodajským službám, aby zahájily vyšetřování činnosti KS Ukrajiny, kterou vinní ze spoluúčasti na separatistických aktivitách na jihovýchodě Ukrajiny. Vyšetřování směřuje k zajištění podmínek pro případné postavení KS Ukrajiny mimo zákon. 

Celý článek...
 
Mládež Evropy proti EU, za život postavený na právech! Tisk E-mail
Neděle, 18 květen 2014

Společné prohlášení evropských komunistických mládežnických organizací k volbám do Evropského parlamentu

 

Při příležitosti voleb do Evropského parlamentu vyzýváme všechny mladé lidi z celé Evropy, připravované o svá práva na práci, vzdělávání a důstojný život, aby zesílili svůj zápas proti EU.

Nabyli jsme zkušenosti, které nám ukázaly, že EU byla vytvořena pro to, aby sloužila velkému evropskému kapitálu a jeho ziskům. Vždy byla a bude neslučitelná s lidovými zájmy. Je to Evropská unie 30 milionů nezaměstnaných, až 60% nezaměstnanosti mládeže v některých členských zemích, 120 milionů lidí žijících pod hranicí chudoby. Je to Evropská unie, v níž jsou ničena základní práva třídy pracujících a lidových vrstev, v níž je vzdělávání, zdravotní péče, kultura a sport přeměny na zboží přístupné stale menšímu množství lidí. Je to Evropská unie imperialistických intervencí, z nichž posledním je zasahování na Ukrajině a intervence ve Středoafrické republice. 

Celý článek...
 
Na Petra Simoněnka, předsedu KS Ukrajiny, byl proveden atentát Tisk E-mail
Sobota, 17 květen 2014

V Kyjevě byl v pátek 16. 5. 2014 proveden atentát na předsedu Komunistické strany Ukrajiny Petra Simoněnka. Sám Petr Simoněnko naštěstí nebyl zraněn.

Petr SimoněnkoPoté, co skončila televizní debata v budově "Prvního národního televizního kanálu", byl Petr Simoněnko ve chvíli, kdy vycházel z budovy televize napaden neznámou skupinou osob. Ti bránili Petru Simoněnkovi a jeho doprovodu vyjít z budovy. Celá budova byla obklopena auty a bojovníky v maskách. Neznámí bojovníci byli ozbrojeni holemi a vykřikovali agresivní výzvy, jak naložit s Petrem Simoněnkem. Nakonec se předsedovi Komunistické strany Ukrajiny a jeho doprovodu podařilo s velkými těžkostmi opustit budovu jiným východem a ujet od budovy v náhradním automobilu.

Celý článek...
 
Postup k zákazu Komunistické strany Ukrajiny Tisk E-mail
Pátek, 16 květen 2014

Na půdě ukrajinského parlamentu dnes poslanci ze strany Baktivščina převratem instalovaného premiéra tzv. ukrajinské vlády Arsenije Jaceňuka nastolili návrh rezoluce zakazující parlamentní klub Komunistické strany Ukrajiny. Komunisté jsou terčem útoků vládnoucích sil mj. kvůli jejich požadavkům na zastavení vojenských akcí proti oblastem jihovýchodní Ukrajiny, jež označují za "terorismus proti vlastnímu lidu".  

Celý článek...
 
Zemřel soudruh Babis Angourakis Tisk E-mail
Středa, 14 květen 2014

Babis AngourakisKS Řecka (KKE) utrpěla velkou ztrátu, jen několik dní před místními volbami (18.5.) a před volbami do Evropského parlamentu (25.5.) zemřel náhle v pondělí 12. 5. Babis Angourakis, poslanec EP za KKE a kandidát do evropských voleb.   

Celý článek...
 
Shromáždění proti mediální manipulaci, fašismu a násilí 8.5.2014 Tisk E-mail
Pátek, 09 květen 2014

8. 5. 2014 se konalo v pořadí již 2. setkání občanů na protest proti mediální manipulaci, fašismu a násilí v souvislosti s děním na Ukrajině. Setkání se tentokrát konalo na Hradčanském náměstí v Praze za účasti přibližně 500 lidí. Na shromáždění vystoupila celá řada řečníků. Níže přinášíme informaci z některých vystoupení.

Jedním z ústředních témat ve vystoupeních řečníků byla výzva, abychom svým aktivním občanským postojem vyjádřili protest proti mediálním lžím a cílené dezinformaci, které - jak připomínal informační leták ke konané akci - před pouhými 80 lety umožnily nástup fašismu ve světě.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 120 - 126 z 938
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.