Úvodní stránka Tuesday, September 02 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Jednala Ústřední rada KSM Tisk E-mail
Pondělí, 07 duben 2014

V budově Ústředního výboru Komunistické strany Čech a Moravy se v neděli 6. dubna uskutečnilo zasedání Ústřední rady Komunistického svazu mládeže. Věnovala se mj. otázce účasti KSM na akcích v České republice a zahraničí v posledním období a plánu aktivit pro rok 2014. 

Celý článek...
 
Odešel česko-americký interbrigadista John George Hovan Tisk E-mail
Sobota, 05 duben 2014

Jeden z posledních veteránů americké Brigády Abrahama Lincolna, syn českých přistěhovalců do USA John George Hovan zemřel 27. března 2014 po dlouhé nemoci. Narodil se roku 1916 v obci Callahan na Floridě. Poté, co dokončil středoškolské studium v sousedním městě Jacksonville pracoval jakožto řadový syn dělnické třídy v řadě profesí, například jako řidič či výrobce obuvi.V roce 1934 vstoupil do Komunistické strany USA. Poté, co roku 1936 rozpoutaly reakční síly fašistický puč proti vládě lidové fronty španělské republiky, vstoupil v červenci 1937 na loď Berengaria a spolu s dalšími mladými antifašisty zamířil do Francie a odtud do Španělska. 

Celý článek...
 
MZV Kuby: Spojené státy musí ukončit své nelegální a skryté akce proti Kubě Tisk E-mail
Pátek, 04 duben 2014

Prohlášení vrchní ředitelky Ministerstva zahraničních věcí Kuby pro Spojené státy. Reakce na nově zveřejněné informace o utajeném financování projektu sociální sítě ZunZuneo na Kubě, která měla za cíl shromažďovat data o uživatelích k protikubánským politickým cílům.

Informace obsažené v článku americké agentury AP jsou potvrzením opakovaných upozornění kubánské vlády. Opět se ukazuje, že vláda Spojených států se nevzdala svých rozvratných plánů proti Kubě, jejíchž cílem je vytvářet destabilizační situace v zemi a vyvolat tak změny v našem politickém uspořádání, a nadále na ně každoročně vynakládá mnohamilionové prostředky.

Vláda Spojených států by měla respektovat mezinárodní právo a cíle a principy Charty Spojených národů a ukončit své nelegální a skryté akce proti Kubě, jež jsou odmítány kubánským lidem i mezinárodní veřejností.

4.dubna 2014

 
Mladá pravda - březnové číslo Tisk E-mail
Pondělí, 31 březen 2014

Vyšlo březnové číslo Mladé pravdy, časopisu Komunistického svazu mládeže.

 

Časopis pro tisk si můžete stáhnout v pdf kliknutím na obrázek nebo zde ve formátu A5.  

 
Pravý sektor v podání Štefana Füleho Tisk E-mail
Čtvrtek, 27 březen 2014

Štefan Füle - evropský komisař pro rozšíření a politiku sousedství - tuto neděli 23.3.2014 v Otázkách Václava Moravce mluvil mimo jiné také o propagandě, které se údajně ruská strana dopouští, když informuje o ukrajinských událostech.

Dmitrij JarošOd člověka, který obviňuje jednu stranu sporu z propagandy bychom očekávali, že si sám dá velký pozor na to, aby do propagandistického tónu sám nesklouzl. Během diskuse na téma ukrajinské krize se řeč stočila také na téma Pravého sektoru - hlavní ozbrojené složky tzv. "Majdanu". Podívejme se tedy na jedno z vyjádření Štefana Füleho, které pronesl právě na adresu Pravého sektoru a konfrontujme toto vyjádření s dalšími informačními zdroji, abychom si udělali o něco bližší představu jak o Pravém sektoru tak také o tom, jestli také Štefan Füle "náhodou" nešíří propagandu.

Celý článek...
 
Navržená Dohoda o volném obchodu mezi EU a USA skrývá nebezpečí v mlhavém textu Tisk E-mail
Středa, 26 březen 2014

Pozor na dohodu TAFTA!

Téměř bez povšimnutí probíhá mezi USA a EU vyjednávání o tom, co nazývají "Transatlantická dohoda o volném obchodu" (Trans-Atlantic Free Trade Agreement; TAFTA). Na první pohled to zní vcelku neškodně. Návrh na "Dohodu o volném obchodu" vyšel počátkem roku 2013 ze Summitu G8 v Co Fermanagh.

Většina dělnických organizací a s jistotou většina odborových svazů si, jak se ukazuje, není vědoma toho, co probíhá. Tato dohoda, pokud projde, bude mít velmi hluboký dopad na naše životy, na celý koncept demokracie a zodpovědnosti. "1984" George Orwella bude vedle ní vypadat zatraceně krotce.

Celý článek...
 
Lstivá smlouva k dalšímu úbytku národních práv Tisk E-mail
Středa, 26 březen 2014

Rozbor Komunistické strany Irska o nových smlouvách mezi EU a USA v zájmu velkokapitálu.

Jsme zcela obeznámeni se lstivými daněmi a s tím, jaký dopad na nás mají. Existují ale také lstivé dohody, které jsou potenciálně ničivější a dalekosáhlejší, než jakékoli ustanovení daňové legislativy.

Transatlantické obchodní a investiční partnerství (The Transatlantic Trade and Investment Partnership; TTIP), právě vyjednávané mezi Spojenými státy a Evropskou unií, je jednou z nich. Bude-li schválená, fakticky vytvoří jediný trh mezi dvěma ekonomickými zónami, což vyústí v další úbytek občanských práv a prosperity.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 120 - 126 z 909
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.