Úvodní stránka Sunday, February 18 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
18. Shromáždění WFDY: Zprávy z prvního dne! Tisk E-mail
Středa, 09 listopad 2011

18. Shromáždění WFDYPrvní den průběhu 18. Shromáždění WFDY byl opravdový úspěch!

Zahajovací ceremoniál 18. sjezdu WFDY, který je s účastí 86 organizací největší od porážky socialismu v Evropě, začal za účasti hudební skupiny, která zahrála "Píseň mládeže" (hymnu WFDY), po které proběhly zahajovací projevy. Soudruzi Catia Lapeiro, členka sekretariátu JCP (Portugalské komunistické mládeže), Carlos Moura (člen vedení Voz do Operário - místa konání shromáždění) a Miguel Madeira (bývalý prezident WFDY, ve funkci do roku 2008) pozdravili delegáty a přáli to nejlepší průběhu Shromáždění.

Celý článek...
 
Formuje se začarovaný trojúhelník proti Íránu Tisk E-mail
Úterý, 08 listopad 2011

Formuje se začarovaný trojúhelník proti Íránu

V uplynulých dnech je v Izraeli, USA a Velké Británii hlučný zájem o rozdmýchávání plamenů Iranofobie, v čemž pozorovatelé vidí politický úhybný manévr k zapletení se do katastrofální války v Blízkém východě.

Trio,  tvořící začarovaný trojúhelník ve svém uličnickém Iranofobickém úsilí, konalo zjevně tajné schůzky mezi vysokými bezpečnostními činiteli a vytvořilo jednotnou frontu proti Íránu.

Celý článek...
 
Videa Komunistického svazu mládeže na Youtube Tisk E-mail
Čtvrtek, 03 listopad 2011

Videa Komunistického svazu mládeže na Youtube Komunistický svaz mládeže (KSM) již mnoho let využívá k publikování videí stránky Youtube. Nyní byl zřízen oficiální účet KSM na Youtube, který se nachází na adrese www.youtube.com/ksmcz. Lze na něm najít videa KSM a o KSM od různých autorů, vztahující se např. k světovým festivalům mládeže a studentstva, hnutí proti možnému umístění vojenské základny USA v České republice, antikomunistickému zákazu KSM a jeho boji za legalitu. Více než pět desítek videí, které jsou chronolgicky řazeny od druhé poloviny 90. let minulého století až do současnosti, bude postupně doplňováno a auktualizováno.

 
Dýmka komunardova Tisk E-mail
Sobota, 29 říjen 2011

Ilja Erenburg: Dýmka komunardovaLetos uplynulo 140 let od prvního pokusu vytvořit proletářský stát: Pařížskou komunu. K tomuto výročí zveřejňujeme povídku Ilji Erenburga z cyklu "13 dýmek" s názvem "Dýmka komunardova".

Je mnoho krásných měst a ze všech nejkrásnější je Paříž, tam se usmívají bezstarostné ženy, tam pijí šviháci pod kaštany rubínové likéry a na břidlicově temných zrcadlech prostranných náměstí se rojí tisíce světel.

Celý článek...
 
Od opiových válek k válkám pro ropu Tisk E-mail
Pátek, 28 říjen 2011

Domenico Losurdo"Kaddafího smrt je historický obrat" proklamují sborem představitelé NATO a Západu, aniž se znepokojují zachovat si odstup od barbarského zavraždění libyjského vůdce a od nestudných lží, jež k tomu vyjádřili vůdcové "rebelů". Nicméně se skutečně jedná o obrat. Ale pro pochopení významu, který válka proti Libyi má v rámci dějin kolonialismu, je třeba udělat pár kroků zpět do historie.

Celý článek...
 
O faktorech, které vedly ke svržení socialistických systémů v Evropě IX. Tisk E-mail
Čtvrtek, 27 říjen 2011

Komunistická strana Řecka a socialistický systém (Dokončení)

39. Naše strana od prvého okamžiku svého vzniku a po více než sedmdesát let své existence bránila věc socialismu a socialistických zemí za cenu života tisíců svých členů a aktivistů. Uznávali jsme nepochybné vymoženosti v zemích socialismu, které měly značný vliv na celý svět, staly se podnětem k úspěšnému prosazování vymožeností pro pracující v zemích kapitalismu.
Celý článek...
 
Brožura: Válka proti Libyi Tisk E-mail
Středa, 26 říjen 2011

Brožura: Válka proti Libyi - Imperialistická agrese nové kvality V brožuře "Válka proti Libyi - Imperialistická agrese nové kvality", vydané v nakladatelství Mladá pravda, jsou zveřejněny klíčové texty, které vycházely na webu www.ksm.cz o imperialistické intervenci v Libyi.

Brožuru pro tisk si můžete stáhnout kliknutím na obrázek nebo zde ve formátu A5.

 
<< Začátek < Předchozí 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 Následující > Konec >>

Výsledky 1338 - 1344 z 1408
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.