Úvodní stránka Monday, August 20 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Z Poznaně do Kostrzyna nad Odrou Tisk E-mail
Neděle, 22 květen 2011

Přijímání rezoluceTřídní boj namísto světové války: Důležitá rezoluce na neobyčejném místě

Zítra bude poslední den kampaně "Třídní boj namísto světové války" - ale v žádném případě ne poslední den akční jednoty, která ji uskutečňovala. Právě naopak. To ukazuje usnesení, které přijali účastníci kolony na trase v lese u Wierzbrona v Polsku po dvouhodinovém vyhodnocení naši společné protiválečné akce ve třech zemích:

Rezoluce:

Celý článek...
 
Z Bydgoszcze do Poznaně Tisk E-mail
Sobota, 21 květen 2011

Vůz reakceTřídní boj namísto světové války: Přes malou obec proti válce (20. květen)

Včera večer první noční průjezd městem. Kvůli našim bojům o nejzákladnější občanská práva jsme odjeli pozdě z Gdaňsku. Z tohoto města, je to téměř fyzicky citelné, které v této úplné svévoli jeho porušování základních práv lidu je ovlivněno tím, že se stalo východiskem kontrarevoluce k svržení ještě zbytku dělnické moci. Soudruzi a přátelé, kteří viděli území bývalé loděnice Lenina, podávají zprávu: na všech památnících, plaketách jsou dělníci zobrazeni jako trpící, uvěznění, zoufalí. Kdo tak vidí dělníky, budoucnost už vzdal.

Celý článek...
 
Vítězství v Gdaňsku za právo lidu Tisk E-mail
Pátek, 20 květen 2011

Proti krátkodobému zákazu veškeré činnosti kampaně "Třídní boj namísto světové války" ve městě Gdaňsk a proti odmítnutí vyššího správního celku, vojvodství, učinit přítrž svévolnému řádění Gdaňské městské správy, zvítězila dnes kampaň před správním soudem v Gdaňsku v zkráceném řízení před radou složenou z třech soudců. Vojvodství se raději k tomuto datu neobjevilo.

Naše pozice: přístup Gdaňsku porušuje polské a také mezinárodní právo Evropské charty lidských práv. (To už jsme objasňovali.) 

Celý článek...
 
Gdaňsk Tisk E-mail
Čtvrtek, 19 květen 2011

Příprava transparentůPolský premiér Tusk je dva dny v Gdaňsku - důvod pro město vyhýbat se "Třídnímu boji namísto světové války." Podali jsme odvolání proti zákazu města vůči naší akci. Dosáhli jsme toho, že byla na správním soudě přijata naše naléhavá žádost proti tomuto protiprávnímu postupu soudu. Zítra se možná bude ve věci rozhodovat. Schůze účastníků akce kampaně je jednomyslná: Projdeme, bude-li třeba, také zde všemi instancemi. A i když sami budeme muset znovu odjet - městu nesmí projít tato svévole. Zpráva od českých přátel a soudruhů nám potvrzuje: Váš boj v Gdaňsku je velmi důležitý také pro nás, píší.

Celý článek...
 
Z Bydgoszcze do Gdaňsku Tisk E-mail
Středa, 18 květen 2011

Vyjednávání s úřadyGdaňsk - město svobody? Město svévole!

Kolona "Třídní boj namísto světové války" jede z Bydgoszcze do Gdaňsku. Na cestě jsme dostali zprávu od našeho polského právníka: Primátor Gdaňsku zakázal aktivity konvoje ve městě. Důvody jsou opravdu směšné: Vzhledem k přípravě na mistrovství Evropy ve fotbale je ve městě tolik stavenišť, že pět nákladních automobilů a několik doprovodných vozidel kolony by představovalo pro dopravu vážnou hrozbu.

Celý článek...
 
Z Poznaně do Bydgoszcze Tisk E-mail
Úterý, 17 květen 2011

Pomník v BydgoszcziNeviditelná, ale poučná hranice - starosta proti válce - jiným národům prospěšná touha po svobodě polského lidu

Včera (15. května) přejel konvoj "Třídní boj namísto světové války" hranici, neviditelnou, ale s velkým historickým významem: u Trzcielu vjel na území takzvaného "polského koridoru", který před druhou světovou válkou příslušel Polsku, jako přístup k Baltskému moři, a dělil Prusko. Tento koridor byl neustálým trnem v oku junkerského režimu německého militarismu, a zpočátku s mírně-znějícími požadavky (exteritoriální dálnice a železnice přes koridor) o něj rozhoupávala fašistická vláda Hitlera konflikt s Polskem, až ho mohla vzít jako příležitost pro vojenské střetnutí, které zahájilo zničující druhou světovou válku.

Celý článek...
 
Manifestace v Poznani Tisk E-mail
Pondělí, 16 květen 2011

Manifestace v PoznaniDne 15. května dorazila kampaň "Třídní boj namísto světové války" do polské Poznaně.

 

 

 

 

 

 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 191 192 193 Následující > Konec >>

Výsledky 1338 - 1344 z 1350
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.