Úvodní stránka Wednesday, March 21 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Střelba nic nevyřeší Tisk E-mail
Neděle, 14 srpen 2011

Komentář Morning StarPo všem, co David Cameron řekl po jednání pohotovostního výboru Cobra, mohl stejně dobře zůstat ve své luxusní toskánské vile.

Celý článek...
 
Revolty v Londýně podle Chrise Knighta Tisk E-mail
Sobota, 13 srpen 2011

Revolty v Londýně podle Chrise KnightaPožádali jsme o názor na revolty v Londýně profesora Chrise Knighta, významné osobnosti londýnské libertinské levice, vyhnaného v roce 2009 z East London University, kde přednášel antropologii, za účast na protestech proti G20. Profesor Knight je významnou postavou Network X, sítě anarchistických, mírových, revolučních, antikapitalistických, feministický hnutí, včetně ochránců životního prostředí, kteří jsou sjednoceni pod názvem Whitechapel Anarchists Group, Neo-Millennium Liberation Army, Democracy Village, Direction Action Group a Class War.

Celý článek...
 
WFDY k nepokojům v Londýně a dalších částech Velké Británie Tisk E-mail
Čtvrtek, 11 srpen 2011

WFDY k nepokojům v Londýně a dalších částech Velké BritánieSvětová federace demokratické mládeže (WFDY) odsuzuje bezohledné násilí a rozšířenou kriminalitu v posledních nocích, avšak chápe je jako přímý produkt kapitalistického systému, a z toho vyplývajícího nebezpečného nedostatku stability a práv pro dnešní mládež, doprovázeného nerovnoprávností a zhoršeného nebývalou úrovní odcizení.

Celý článek...
 
Nenávist Tisk E-mail
Úterý, 09 srpen 2011
fidel_chavez.jpgTéměř na prstech jedné ruky se dají spočítat dosud žijící  političtí vůdci milovaní chudinou. Patří mezi ně bratří Castrové, Hugo Chávez, Daniel Ortéga, Evo Morales a Muammar Kaddáfí.  Jejich význam poznáme podle toho, s jakou zlobou a nenávistí o nich referují buržoazní média, do jejichž aktivit se bohužel zapojuje 90% tzv. levicové inteligence, především české. V Evropě a ve světě se přece je najdou čestné výjimky.   
Celý článek...
 
Ekonomika USA a zvýšení rozpočtového dluhu impéria Tisk E-mail
Sobota, 06 srpen 2011

Ekonomika USA a zvýšení rozpočtového dluhu impéria...Jsem přesvědčen, že KSČM má na to, aby připravila velmi objektivní analýzu, aby se přesně orientovala v problému, co do prostoru, času a možností, a vyhodnotila si i to, co se může odehrát...

...O to více budou muset naše týmy, které se zabývají zahraniční politikou, tyto věci vyhodnocovat a dávat přesná a objektivní stanoviska pro to, abychom mohli vystupovat jak na půdě EP, tak v PČR s kroky, které povedou k posílení alespoň naší strany, když už ne vztahu ČR k ostatním zemím...

Vojtěch Filip na 15. zasedání ÚV KSČM


Vzhledem k celosvětovému dopadu ekonomického vývoje USA a charakteru právě vyjednaného navýšení rozpočtového dluhu USA zařazujeme sérii článků věnovaných tomuto tématu. Jedná se o dva články z italských komunistických médií a pro možnost záměrného kvalitativního srovnání s nimi dva články z českého levicového deníku Haló noviny ze dne 3. 8. a 2. 8. 2011. Posuďte sami, zda naši čeští soudruzi plní výše citovanou direktivu svého předsedy lépe než italští komunisté z deníku Il Manifesto a z webu Contropiano, který patří skupině Rete dei comunisti. Zázemí obou italských informačních kanálů, jak finanční tak organizační je přitom oproti Haló novinám nesrovnatelně menší.

Celý článek...
 
Prohlášení WFDY a WPC k Palestině Tisk E-mail
Pátek, 05 srpen 2011

Prohlášení WFDY a WPC k PalestiněSvětová rada míru (WPC) a Světová federace demokratické mládeže (WFDY) spojuje své hlasy se stovkami milionů mírumilovných lidí, mládeže a studentů ve všech koutech světa v solidaritě s lidem Palestiny, který trpí pomalou genocidou pod okupací svého území. Případ pokračující okupace Palestiny izraelským režimem je zločinem proti lidskosti a flagrantní provokací vůči tisícům, které trpěly a bojovaly hrdinně za vznešené cíle svobody a spravedlnosti. Přes mnohé ústupky z palestinské strany v průběhu let s cílem nalézt životaschopné a spravedlivé řešení, vlády Izraele i ta stávající, odmítají přijmout právo palestinského lidu na svůj nezávislý stát vedle Izraele.

Celý článek...
 
Prohlášení KSM, o.s. k antikomunistické novele trestního zákoníku na Slovensku Tisk E-mail
Úterý, 02 srpen 2011

Prohlášení KSMKomunistický svaz mládeže, o.s. vnímá přijetí antikomunistické verze novely trestního zákona na Slovensku jako posun slovenské politiky k fašistickým praktikám a ostře je odsuzuje. Buržoazní představitelé slovenského státu posunují legislativu země k extrémním formám ve snaze odvracet pozornost lidí od dopadů kapitalistické krize a eliminovat porovnávání éry socialistického rozvoje společnosti se současnou frustrující vykořisťovatelskou realitou kapitalismu. Novela slovenského trestního zákoníku vůbec nedefinuje tzv. zločiny komunismu a jeho údajnou zločinnost de facto chápe jako notorietu, tedy dogma, které se nevysvětluje. Uchýlení se k takto primitivní formě kriminalizace politické opozice má obdobu jen v řádění středověké inkvizice a po té s dlouhým odstupem až u fašistických diktatur.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 Následující > Konec >>

Výsledky 1366 - 1372 z 1405
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.