Úvodní stránka Saturday, April 30 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Usnesení solidarity s řeckou mládeží a Komunistickou mládeží Řecka Tisk E-mail
Středa, 02 září 2015

My, organizace mládeže, které podepisujeme tento text, vyjadřujeme naši solidaritu s bojem mládeže Řecka za její právo na vzdělání, práci, na život. Stejně tak s Komunistickou mládeží Řecka (KNE), která je v přední linii boje.

Celý článek...
 
Hitlerovi spojenci požadovali v estonském Tallinu soud nad komunistickým hnutím Tisk E-mail
Neděle, 30 srpen 2015

Antikomunistické kampaně nejsou v poslední době v Evropě žádnou novinkou. V evropské politice se vytvořila celá vrstva "profesionálů" kteří na antikomunismu založili svou politickou kariéru.

Jde zejména o představitele bývalých socialistických států, v nichž restaurace kapitalismu vyvolala neřešitelnou sociálně-ekonomickou situaci, ve které buržoazní politik není schopen vystoupit před společností s vlastním pozitivním programem. Mnohem prostší je vyprávět spoluobčanům historky o minulosti, pranýřovat Sovětský svaz a odvážně bojovat s Leninem, Stalinem, Thälmannem, Dimitrovem a Gottwaldem. Pro mnohé politické režimy v Evropě, včetně ČR se stal antikomunismus palivem, bez kterého by nemohly fungovat, a nekompromisní boj s přízraky komunismu se stal jejich každodenní potravou. Velmi důležitým cílem je i obhajoba uloupení všelidového vlastnictví.

Celý článek...
 
KKE: Tváří v tvář předčasným volbám Tisk E-mail
Pondělí, 24 srpen 2015

Vláda SYRIZA-ANEL odstoupila, což vyústilo v předčasné parlamentní volby (s největší pravděpodobností 20. září).

Jak známo, SYRIZA vyhrála volby v lednu 2015 a oklamala pracující, slibujíc zrušení protilidových zákonů, které byly předtím přijaty vládami PASOK (řecká sociální demokracie) a Nové demokracie (pravicová strana), po dohodách (tzv. memorandech) s imperialistickými organizacemi (EU, IMF, ECB).

KKE včas varovala, že SYRIZA, "levicová" oportunistická strana, jež se změnila v sociálně-demokratickou, byla vybrána buržoazií ke zvládnutí krize a nemohla zavést politickou linii ve prospěch lidí.

Celý článek...
 
Válka proti komunismu pokračuje všemi prostředky Tisk E-mail
Sobota, 22 srpen 2015

Občanské svobody, lidská práva, dodržování zásad z Helsinské konference a hlavně zlikvidování vedoucí úlohy KSČ a pak rozkradení všelidového vlastnictví, to všechno jsme zažili v roce 1989. Tehdejší komunistický parlament tomu zvolením Havla přidal "demokratický" nádech. Ti komunisté, které jsme vyhnali ze strany v roce 1969, se konečně dočkali. Mnozí představitelé silových struktur, kteří měli být zárukou udržení lidové moci, se přidali k podpoře destrukce socialismu a bývalý "ministr obrany" Vacek se dodnes chvástá tím, jak odzbrojil Lidové milice. Proces pokračoval a stejným způsobem zbavil politické moci KSSS.

Celý článek...
 
Turecké úřady hrozí těm, kdo budou šířit fotografii zhanobení Ekin Vanové Tisk E-mail
Čtvrtek, 20 srpen 2015

Gubernátor provincie Muş znepokojený šířením fotografie dokumentující zavraždění a zhanobení mrtvoly kurdské partyzánky Ekin Vanové ve světě vyhlásil:

"Naší pozornosti se dostaly některé obrázky ženské členky teroristické organizace PKK, která byla zabita při střetu s bezpečnostními silami v zemědělské zóně naší provincie 10. srpna 2015. Obrázky jsou šířeny po sociálních sítích. Bylo zahájeno administrativní a trestní stíhání vůči těm co tyto obrázky sdílejí."

 

Celý článek...
 
Příručka vydaná Pentagonem ospravedlňuje válečné zločiny a cenzuru tisku Tisk E-mail
Čtvrtek, 13 srpen 2015

Pondělní (10. 8.) úvodník listu New York Times upozornil americkou veřejnost na příručku vydanou Pentagonem - nový rozsáhlý dokument, definující pravidla vedení vojenských operací na válčišti, která by měli dodržovat američtí vojáci a jejich velitele.

Dokument nazvaný "Příručka Zákon války" má 1165 stránek a byl publikován již v červnu 2015. Zpočátku byl však dosud projednáván pouze v okruhu funkcionářů zabývajících se vojenským právem a bezpečnostní politikou.

Celý článek...
 
TOP09 podporuje neonacisty - víc než si myslíme Tisk E-mail
Pondělí, 10 srpen 2015

Jaromír Štětina, poslanec Evropského parlamentu za TOP09, se vybarvil. Dávno víme, že je vedoucí postavou českých antikomunistů. Jeho snahy o zákaz Komunistického svazu mládeže a Komunistické strany Čech a Moravy patří k evergreenům české politiky navazující na Václava Havla a nekomunistickému publiku to snad přijde jako neškodná libůstka. Vždy jsme varovali před těmito snahami a spojovali je i s fašizací kapitalistické společnosti. To ovšem nyní sám Štětina prokázal na plno. Při nedávné návštěvě ukrajinských dobrovolnických praporů pozval velitele jednoho z nich, praporu Azov, Andreje Bileckého do Evropského parlamentu. Prapor Azov, který je financován s peněz oligarchů, má ve znaku obrácený symbol nacistické divize SS Das Reich a symbol černého slunce. Dokonce i americká sněmovna reprezentantů ho prohlásila za neonacistický. Sám Andrej Bilecký je vedoucím "Sociálně nacionálního sdružení" , která je jednou ze složek Pravého sektoru.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 113 - 119 z 1141
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.