Úvodní stránka Monday, January 23 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
9.6.: Beseda o současné Kubě Tisk E-mail
Neděle, 05 červen 2016
 
Před rokem byl zavražděn legendární velitel Mozgovoj Tisk E-mail
Čtvrtek, 02 červen 2016

http://www.ksm.cz/ze-zahranici/alexej-mozgovoj.html

 
Možný odchod Británie z EU (Brexit) očima odboráře Tisk E-mail
Úterý, 31 květen 2016

Názory britských odborových centrál na to, zda hlasovat v blížícím se referendu pro setrvání země v EU či pro odchod se různí. Jako první se vyslovil pro odchod svaz dopravy RMT. Stejný názor má Svaz strojvůdců. Většina svazů, kterých se to týká, se ale zatím vyslovuje pro setrvání. Tady je zamyšlení aktivisty Svazu univerzit a kolejí s názorem ODEJÍT.

Hájíme hlasování pro odchod z Evropské unie. EU nikdy nebyla odborářskou myšlenkou, nikdy nebyla odborářskou vizí internacionalismu. Dokument Svazu hasičských jednotek z oblasti Londýna se na to dívá takto: "Evropa a EU není totéž, a levicoví odpůrci EU nejsou protievropští."

Celý článek...
 
11.6.: Mírové setkání Tisk E-mail
Úterý, 31 květen 2016
 
Co nám dal IX. sjezd KSČM? Tisk E-mail
Pondělí, 30 květen 2016

Přebíráme text zveřejněný na webu levaperspektiva.cz, zabývající se průběhem a důsledky 9. sjezdu KSČM.

Nejstarším delegátem IX. sjezdu KSČM (14. - 15. 5. 2016) byl RSDr. František Kovanda (1928), který se IX. sjezdu strany účastnil už podruhé: tím prvním byl IX. sjezd KSČ 25. - 29. 5. 1949. Já jsem se neúčastnil ani jednoho z IX. sjezdů strany (v době konání prvního z nich nebyli na světě ještě ani mí rodiče), nicméně srovnání protokolu sjezdu z r. 1949 a informací, které mám o sjezdu nedávném, mě nutí k zamyšlení, zda lze tvrdit, že "KSČM je pořád stejná jako za Gottwalda" (jak tvrdí pravicoví křiklouni) a čím byl IX. sjezd KSČM prospěšný pro pracující lidi, jejichž zájmy má strana hájit.

Celý článek...
 
Už i prorežimní média připouští, že nejmladší generace současného režimu prohrála svou existenci Tisk E-mail
Sobota, 28 květen 2016

Přečetli jsme za vás: Už i prorežimní média připouští, že nejmladší generace současného režimu prohrála svou existenci

Rozesmáté obličeje v reklamách na smartphone nás mají přesvědčit, jak skvělý je život za kapitalismu. Přitom většina mladých majitelů těchto hraček nemá na nájem, bydlí u rodičů nebo v hromadných bytech, propadají se do dluhů a ztrácí naději na změnu. Bez rozdílu mezi západem a východem se mladá generace utápí v prázdnotě života, který nic nenabízí. Založit rodinu, koupit byt, žít reálný život je prakticky nemožné a místo pochopení slyší od svých rodičů ještě posměšky o tom, jak oni to měli dříve také těžké, když sháněli nábytek, nebo byt. Mladým zůstává jen útěk do virtuální reality, kterou nabízí elektronický svět internetu, drogy, nebo kriminální podsvětí. To, že už nemá smysl zakrývat tuto zoufalou situaci, dokazují i zprávy z prorežimních médií, jako na příklad zde:

http://www.rozhlas.cz/radiowave/spolecnost/_zprava/cekani-na-cechy-nezkazene-minulym-rezimem-skoncilo-misto-toho-mame-generaci-y--1607665

 
Petice proti kriminalizaci Komunistické strany Polska Tisk E-mail
Pondělí, 23 květen 2016

https://www.change.org/p/kpp-polish-communist-party-protest-against-the-criminalization-of-anti-capitalist-voice-in-poland

Text petice v češtině:

31. března porušil soud v Dabrowa Gornicza konající jménem Polské republiky základní právo svobody vyjadřování. Vláda III. Polské republiky vyhlásila za využití soudní moci válku všem pokrokovým silám, které protestují proti kapitalismu a nové historické politice prováděné od roku 1989, obzvláště současné vlády strany Právo a spravedlnost. Aktivisté legálně registrované strany Komunistická strana Polska (KPP) byli odsouzeni na několik měsíců vězení s nucenými sociálními pracemi za propagaci marxistické vědy (a marxistických myšlenek) a sociální spravedlnosti.

Jako levicoví aktivisté vyjadřujeme své překvapení z rozsudku soudu a předpokládáme, že byl vydán bez znalosti věci, bez znalosti dějin, ale jen podlé názoru Institutu národní paměti (IPN) a soukromého přesvědčení.

Vláda a její instituce se stále více sbližují s nacionalisty, tolerují a souhlasí s činností extrémně pravicových organizací volajících po nenávisti, rasismu a xenofobii, demonstrujících v ulicích a útočících na cizince atd. A v tu samou chvíli vládci nepřipouštějí, očividně ze svých důvodů, prosazování myšlenek rovnosti, svobody a sociální spravedlnosti.

Žádáme všechny aktivisty levice v Polsku a na celém světě, aby protestovali u ombudsmana, ministra spravedlnosti a generálního prokurátora. Prosíme, podepište tuto petici a braňte levicové myšlenky a právo k jejich propagaci! Dnes je to KPP, zítra my všichni!

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 113 - 119 z 1257
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.