Úvodní stránka Thursday, July 31 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Britská vláda odmítla vydat vízum Renému Gonzálezovi Tisk E-mail
Středa, 05 březen 2014

Včera v noci, pár hodin před jeho odjezdem, bylo Renému Gonzálezovi, jednomu z hlavních svědků Mezinárodní vyšetřovací komise k případu Kubánské pětice, která se bude konat v Londýně ve dnech 7. a 8. března 2014, zamítnuto vízum pro jeho vstup do Velké Británie. Důvod pro odmítnutí je založen na bodu 320 (2b) zákona o přistěhovalectví, který stanoví, že vstup do země je zakázán osobě, která byla odsouzena k více než čtyřem rokům vězení.

Celý článek...
 
Divide et impera - Rozděl a panuj Tisk E-mail
Středa, 05 březen 2014
 
Aktuálně z Charkova - 2. 3. 2014 Tisk E-mail
Pondělí, 03 březen 2014

O aktuální situaci na Ukrajině nám z Charkova píše člen Leninského komunistického svazu mládeže Ukrajiny. Zveřejňujeme výňatky z jeho zprávy z 2. března 2014: 

Situace na Ukrajině je značně napjatá. Proruské demonstrace se konaly nejenom na Krymu, ale i v Doněcku, Charkově a Oděse. Zde na budovách oblastních správ vyvěsili ruské vlajky.  

Celý článek...
 
Hnědá revoluce na Ukrajině Tisk E-mail
Pondělí, 03 březen 2014

Kyjev se mi velmi líbí, důvěryhodné město s příjemným měšťanským charakterem, s mnoha hospůdkami, čistými ulicemi plnými stromořadí, kde je dobrá nálada cítit v jeho zahradách a kde se prodává pivo. Před sto lety byl Kyjev jako ruská vesnice a v některých částech centra je tahle atmosféra dosud cítit.

Celý článek...
 
Koho zastupuje Zaorálek? Tisk E-mail
Pondělí, 03 březen 2014

Ministr zahraničí Zaorálek si povolal velvyslance Ruské federace k podání vysvětlení. Je zajímavé, že si nepovolal ukrajinského velvyslance a nežádal vysvětlení, jak je možné, že dochází k lynči politických odpůrců a jsou omezována lidská práva. Je to nejen demokrat, ale i sociální, ale ve skutečnosti je to čeledín Washigtonu, který rozehrál tak nebezpečnou hru, že není jisté, zda vše neskončí jako v roce 1914.  

Italský list la Repubblica uvedl, že na fotografii  je dav manifestujících proti podezřelému odstřelovači - osoba je podezřelá, že je odstřelovač a příslušník vládních sil. Španělský deník téhož názvu, ale s jedním b, přinesl informaci, že se jedná o lynčování funkcionáře Komunistické stany Ukrajiny, který byl vyvlečen ze svého bytu a tažen po ulici davem náležícím k neonacistické skupině. Zvláště si povšimněte křesťanské lásky s jakou je s ním zacházeno, to, že trýznitelé jsou křesťané, ukazuje i kříž ve jejich rukách.

 

 
Závěrečné prohlášení 10. setkání evropských komunistických organizací mládeže Tisk E-mail
Neděle, 02 březen 2014

Ve dnech 15. a 16. února 2014 proběhlo v Madridu pod heslem: "Kapitalistická krize, boje mládeže, úloha komunistických organizací mládeže" 10. setkání evropských komunistických organizací mládeže . Jako účastnické organizace prohlašujeme:

Situace mládeže dělnické třídy a lidových vrstev v našich zemích je silně poznamenána současným kontextem kapitalistické krize z nadvýroby a nadměrné akumulace, jíž prochází kapitalistický systém. Je důsledkem rozvinutí jeho vlastních kapitalistických rozporů a nikoliv špatné správy systému, kterou na mezinárodní úrovni provádějí různí političtí a ekonomičtí buržoazní činitelé.

Celý článek...
 
Společné prohlášení komunistických a dělnických stran k posledním událostem na Ukrajině Tisk E-mail
Neděle, 02 březen 2014

Poslední dramatické události, které probíhají na Ukrajině - to není "vítězství demokracie" a jakýchsi "revolucionářů", jak hlásají masové sdělovací prostředky USA a EU, ale nebezpečný vývoj, v prvé řadě pro samotný lid Ukrajiny.

Pomocí EU a USA vystoupily na politický "povrch" reakční politické síly, ideologičtí potomci nacistů, kteří kromě rozbíjení ústředí svých oponentů organizují a provádějí jejich politické pronásledování a zakazují politické strany. Především připravují opatření zaměřená proti komunistům a také rasistické zákony proti ruskojazyčným občanům, stejná, jaká už posledních 20 let existují v zemích "evropského" Pobaltí za jasné politické podpory EU.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 113 - 119 z 878
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.