Úvodní stránka Monday, August 19 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
15. sjezd evropských komsomolů: Mládí je budoucnost - Budoucností je socialismus Tisk E-mail
Úterý, 16 červenec 2019

Revoluce zvolá: "Já byla, já jsem, já budu!" (R. Luxemburgová)

Mládí je budoucnost. Budoucností je socialismus.

Komunistické organizace mládeže v čele zápasu konfrontujícího kapitál a kapitalistické vykořisťování.

Od 29. do 30. června 2019 proběhl v Linci (Rakousko) 15. sjezd evropských komunistických organizací mládeže (MECYO) pod heslem "Revoluce zvolá: 'Já byla, já jsem, já budu!' (R. Luxemburgová) Mládí je budoucnost. Budoucností je socialismus. Komsomoly v čele zápasu konfrontujícího kapitál a kapitalistické vykořisťování."

Delegáti ze 17 komunistických organizací mládeže, které se schůze účastnili, prohlašují následující:

Celý článek...
 
O nových formách práce KPRF v boji za moc pracujících v Rusku Tisk E-mail
Neděle, 14 červenec 2019

Zpráva předsedy Komunistické strany Ruské Federace (KPRF) Gennadije Zjuganova na VIII. plenárním zasedání ÚV KS 22. 6. 2019


Vážení soudruzi!

Jak naši přívrženci, tak i naši nepřátelé uznávají, že se KPRF udržela jako vedoucí opoziční síla ve státě, jako tvůrčí strana lidu. Překonali jsme kruté zkoušky, udrželi si autoritu a zvýšili svůj vliv. Společnosti jsme předložili ověřený program vyvedení země z krize, program socialistické obrody Ruska. Naše přístupy získaly podporu expertů z vědeckých i podnikatelských kruhů i milionů našich občanů.

Nastupuje období průzkumu, jak naše úsilí dovoluje prosazovat ideje strany v lidových masách, jak upevňuje postavení vlasteneckých sil a otevírá nové obzory boje o politickou moc pracujících.

Celý článek...
 
Stinná stránka voleb Tisk E-mail
Neděle, 07 červenec 2019

Následující pohled na slabý zisk levice ve volbách je z Irské republiky. Ale když zaměníte irská jména a názvy za české, bude vůbec něco jinak? (Pozn. překl.)

S probíhajícími místními volbami se nabízí otázka: Proč většina lidí vidí levici jako okrajový a přehlížený hlas?

Zdá se, že politika v Irsku je založena na osobnostech, a to vedlo k situaci, kde podpora takových politiků, jako je Paul Murphy, Richard Boyd Barrett, Luke Ming Flanagan a Clare Daly - bez ohledu na zásluhy jednotlivců, stran a typu politiky, k němuž se hlásí bude založena na síle jedinců a jejich osobnosti víc než na politice, jakou obhajují.

Celý článek...
 
KSM na 15. setkání evropských komsomolů v Linci Tisk E-mail
Pátek, 05 červenec 2019

O víkendu 29. a 30. 6 se v rakouském Linci konalo již 15. MECYO (Setkání evropských komunistických organizací mládeže), tentokráte organizované Komunistickou mládeží Rakouska (KJÖ). KSM, který tuto aktivitu považuje za jednu z hlavních příležitostí mezinárodní spolupráce komsomolů, samozřejmě nemohl chybět. 17 organizací z 13 zemí Evropy sdílelo zkušenosti nabyté v bojích ve své zemi.

Celý článek...
 
Dojmy z 21. antikapitalistického kempu Tisk E-mail
Pátek, 28 červen 2019

Jsou tomu 2 týdny, co začal 21. antikapitalistický kemp, organizovaný Levou perspektivou a Komunistickým svazem mládeže. Kemp se poprvé ve své historii konal v malebné přírodě jižní Moravy, v kraji s velkou revoluční minulostí, v ivančicku.

Celý článek...
 
Milion chvilek kapitalismu Tisk E-mail
Středa, 26 červen 2019

Na pražské Letné se v neděli shromáždilo podle odhadů vydaných mobilním operátorem T-Mobilem přes 270 tisíc protestujících před podiem hnutí "Milion chvilek pro demokracii" s cílem vyjádřit odpor k jedinému člověku, ministerskému předsedovi Andreji Babišovi. Odhad musel T-Mobile udělat na základě některých statistických předpokladů, ale nyní ho nechci zpochybňovat. Nelze upřít mobilizaci na české poměry velkého počtu lidí a zaangažování významných osobností pracujících v rámci tohoto systému. Mobilizaci a organizaci, kterou organizátoři zlepšují od akce k akci a kterou si připravují dlouhodobě s tím, jak rostou zkušenosti a disponibilní prostředky na účtech. Sociální základna ovšem není zcela lidová, jak ukazují statistiky podpisů pod petici, nadstandardní je nejen počet studentů, ale i podnikatelů a managerů.  Již jsme psali o jedné z charakteristik tohoto hnutí - o antikomunistech, co protestují proti kapitalismu.

Celý článek...
 
Propusťte Assange! Tisk E-mail
Pondělí, 24 červen 2019

Americká říše konečně po několikaletém honu ulovila svou škodnou. Julian Assange už není mužem jako dřív. Z hrdého počítačového hackera a neohroženého investigativního novináře je starý a zlomený muž. No, strávit několik let v nedobrovolném exilu zatřepe s každým. Assange potom, co byl vydán do rukou (ne)spravedlnosti, skončil v nemocnici. Upadající moloch se bude chtít mstít i na tomto zničeném muži. Není možné prozrazovat a upozorňovat na zločiny imperialistů bez odezvy.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 8 - 14 z 1248
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.