Úvodní stránka Friday, September 22 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Konalo se jednání Ústřední rady Komunistického svazu mládeže Tisk E-mail
Sobota, 09 červenec 2011

KSMV sobotu 9. července se v sídle ÚV KSČM v Praze konalo jednání Ústřední rady Komunistického svazu mládeže. Byly na něm projednány organizační a ideové otázky i aktuální témata politického působení.

Jedním z témat byla problematika mediálního vystupování KSM, elektronické i tištěné prezentace organizace a její technická i koncepční forma. Důležitou částí jednání bylo ujasnění postoje vůči blízkým a partnerským i volně a vzdáleněji spolupracujícím organizacím. Diskutována byla forma aktivit v politických kampaních a to ať již primárně svazových, stejně jako pořádaných jinými organizacemi. Hovořilo se rovněž o účasti na hnutí solidarity se socialistickými zeměmi. Mezi aktuální problémy, kterým ÚR KSM věnovala značnou pozornost, patří současná hospodářská a politická krize vyúsťující v nastolení požadavku generální stávky. ÚR KSM v tomto ohledu zhodnotila zkušenosti z nedávných odborových stávek v naší zemi a diskutovala otázku role komunistů při formování třídně orientovaného odborového hnutí.

 

Předsednictvo Ústřední rady Komunistického svazu mládeže, o.s.   

 
Podpořte KSM na Facebooku Tisk E-mail
Sobota, 09 červenec 2011

KSM na Facebooku Na Facebooku je dostupná oficiální stránka pro sympatizanty Komunistického svazu mládeže: http://www.facebook.com/ksm.cz. Po stisknutí tlačítka "To se mi líbí" budete na svém profilu pravidelně informováni o novinkách v KSM.

 
MLADÁ PRAVDA 3/2011 Tisk E-mail
Pátek, 08 červenec 2011

MLADÁ PRAVDA 3/2011 Vyšlo třetí číslo MLADÉ PRAVDY, časopisu KSM.

Obsah: Aktuální důležitost komunistického tisku; Tisková zpráva o kampani "Třídní boj namísto světové války"; Podpora KSM stávce dopravců; Ke stávce dopravců; Rozhovor s předsedou ZO OSČMS v pražském DP M. Tošilem; Projev KSM na XXX. teoreticko-politické konferenci; Číst a znovu číst Lenina; Pohádka o tom, kterak áslo a um na svět přišli; O zametání před vlastním prahem; Kalousek opět boduje; Co říká o Kalouskovi hlas lidu; Prohlášení Peruánské komunistické strany k vítězství lidových sil v prezidentských volbách; Žádný souhlas s ruinováním lidu; Je nutný organizovaný boj lidu; Kampaň proti NATO v Srbsku; Vystoupení ministra obrany USA Gatese 10. 6. v Bruselu; Plán destabilizace Sýrie; Usama bin Ladin zavražděn, možná...; Recenze: Budoucnost nelze zakázat; Obrazem: Když jde o zisky, jde přátelství stranou.

Časopis si můžete stáhnout v pdf kliknutím na obrázek.

 
Uctění památky obětí babické vraždy Tisk E-mail
Středa, 06 červenec 2011

Uctění památky obětí babické vraždyV úterý 5. července se Komunistický svaz mládeže zúčastnil pietní akce uctění tří zavražděných členů místního národního výboru a Komunistické strany Československa, kterou v Babicích na Třebíčsku pořádal Klub českého pohraničí.

Celý článek...
 
Sto let genocidy na Kubě - 4. Opravdová genocida Tisk E-mail
Neděle, 03 červenec 2011

Určitá opatření byla uplatněna během dvou let, po jejichž dobu trvalo v letech 1896 a 1997 Weylerovo poslání na Kubě. Je o tom zmínka i v archivech kubánské železnice: "Je pravda, že třetí třída je ta, která dopravuje největší počet cestujících. A jelikož většina z nich jsou nádeníci, kteří byli `rekoncentrováni' v městech a vesnicích bez nejmenších prostředků obživy, byli ještě zbaveni prostředků na přemist'ování.

Celý článek...
 
Sto let genocidy na Kubě - 3. Poslední čtvrthodina Tisk E-mail
Čtvrtek, 30 červen 2011

Jestliže se španělská správa vyznačovala korupcí a absolutismem postaveným proti hrdinským činům osvoboditelů z kontinentální strany impéria, pak je to reakce zámožných sektorů kombinovaná hlubokou lidovou nespokojeností. Když v roce 1868 vypukla první válka za uczávislost, byla podezřívavě pozorována Spojenými státy, které odmítly její spád a Evropané k ní byli lhostejní. Španělská koruna se má proč znepokojovat kvůli solidaňtč, kterou zde prohlašují jeho bývalá místokrálovství, jež se zcela emancipovala. Deset let války v letech 1868 až 1878 skončilo klamným mírem, který nic neupravoval, snad mimo nesmělých zákonů na emancipaci kubánských černochů.

Celý článek...
 
Sto let genocidy na Kubě 2. - Odložená kolonie Tisk E-mail
Úterý, 28 červen 2011

V XVII. století byla Kuba již největším světovým producentem třtinového cukru, když rentabilita černých otroků na obrovských statcích španělské kolonie nahromadila to, čím bylo možno otevřít na počátku XIX. století éru cukrovarnického kapitalismu v zemědělském sektoru, který již existoval od Havany po Matanzas. Ony 4 mlýny na cukr z roku 1784 byly rozšířeny na 22 před rokem 1830.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 191 192 193 194 195 196 197 198 199 Následující > Konec >>

Výsledky 1359 - 1365 z 1387
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.