Úvodní stránka Tuesday, November 21 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Výstavba a upevňování komunistických stran v období prohlubování systémové krize kapitalismu Tisk E-mail
Pondělí, 11 červenec 2011

Přinášíme závěry 20. mezinárodního komunistického semináře, který pod tématem Výstavba a upevňování komunistických stran v období prohlubování systémové krize kapitalismu organizovala Belgická dělnická strana (Belgická strana práce, PTB) ve dnech 13 - 15.5.2011 v Bruselu.

Celý článek...
 
Konalo se jednání Ústřední rady Komunistického svazu mládeže Tisk E-mail
Sobota, 09 červenec 2011

KSMV sobotu 9. července se v sídle ÚV KSČM v Praze konalo jednání Ústřední rady Komunistického svazu mládeže. Byly na něm projednány organizační a ideové otázky i aktuální témata politického působení.

Jedním z témat byla problematika mediálního vystupování KSM, elektronické i tištěné prezentace organizace a její technická i koncepční forma. Důležitou částí jednání bylo ujasnění postoje vůči blízkým a partnerským i volně a vzdáleněji spolupracujícím organizacím. Diskutována byla forma aktivit v politických kampaních a to ať již primárně svazových, stejně jako pořádaných jinými organizacemi. Hovořilo se rovněž o účasti na hnutí solidarity se socialistickými zeměmi. Mezi aktuální problémy, kterým ÚR KSM věnovala značnou pozornost, patří současná hospodářská a politická krize vyúsťující v nastolení požadavku generální stávky. ÚR KSM v tomto ohledu zhodnotila zkušenosti z nedávných odborových stávek v naší zemi a diskutovala otázku role komunistů při formování třídně orientovaného odborového hnutí.

 

Předsednictvo Ústřední rady Komunistického svazu mládeže, o.s.   

 
Podpořte KSM na Facebooku Tisk E-mail
Sobota, 09 červenec 2011

KSM na Facebooku Na Facebooku je dostupná oficiální stránka pro sympatizanty Komunistického svazu mládeže: http://www.facebook.com/ksm.cz. Po stisknutí tlačítka "To se mi líbí" budete na svém profilu pravidelně informováni o novinkách v KSM.

 
MLADÁ PRAVDA 3/2011 Tisk E-mail
Pátek, 08 červenec 2011

MLADÁ PRAVDA 3/2011 Vyšlo třetí číslo MLADÉ PRAVDY, časopisu KSM.

Obsah: Aktuální důležitost komunistického tisku; Tisková zpráva o kampani "Třídní boj namísto světové války"; Podpora KSM stávce dopravců; Ke stávce dopravců; Rozhovor s předsedou ZO OSČMS v pražském DP M. Tošilem; Projev KSM na XXX. teoreticko-politické konferenci; Číst a znovu číst Lenina; Pohádka o tom, kterak áslo a um na svět přišli; O zametání před vlastním prahem; Kalousek opět boduje; Co říká o Kalouskovi hlas lidu; Prohlášení Peruánské komunistické strany k vítězství lidových sil v prezidentských volbách; Žádný souhlas s ruinováním lidu; Je nutný organizovaný boj lidu; Kampaň proti NATO v Srbsku; Vystoupení ministra obrany USA Gatese 10. 6. v Bruselu; Plán destabilizace Sýrie; Usama bin Ladin zavražděn, možná...; Recenze: Budoucnost nelze zakázat; Obrazem: Když jde o zisky, jde přátelství stranou.

Časopis si můžete stáhnout v pdf kliknutím na obrázek.

 
Uctění památky obětí babické vraždy Tisk E-mail
Středa, 06 červenec 2011

Uctění památky obětí babické vraždyV úterý 5. července se Komunistický svaz mládeže zúčastnil pietní akce uctění tří zavražděných členů místního národního výboru a Komunistické strany Československa, kterou v Babicích na Třebíčsku pořádal Klub českého pohraničí.

Celý článek...
 
Sto let genocidy na Kubě - 4. Opravdová genocida Tisk E-mail
Neděle, 03 červenec 2011

Určitá opatření byla uplatněna během dvou let, po jejichž dobu trvalo v letech 1896 a 1997 Weylerovo poslání na Kubě. Je o tom zmínka i v archivech kubánské železnice: "Je pravda, že třetí třída je ta, která dopravuje největší počet cestujících. A jelikož většina z nich jsou nádeníci, kteří byli `rekoncentrováni' v městech a vesnicích bez nejmenších prostředků obživy, byli ještě zbaveni prostředků na přemist'ování.

Celý článek...
 
Sto let genocidy na Kubě - 3. Poslední čtvrthodina Tisk E-mail
Čtvrtek, 30 červen 2011

Jestliže se španělská správa vyznačovala korupcí a absolutismem postaveným proti hrdinským činům osvoboditelů z kontinentální strany impéria, pak je to reakce zámožných sektorů kombinovaná hlubokou lidovou nespokojeností. Když v roce 1868 vypukla první válka za uczávislost, byla podezřívavě pozorována Spojenými státy, které odmítly její spád a Evropané k ní byli lhostejní. Španělská koruna se má proč znepokojovat kvůli solidaňtč, kterou zde prohlašují jeho bývalá místokrálovství, jež se zcela emancipovala. Deset let války v letech 1868 až 1878 skončilo klamným mírem, který nic neupravoval, snad mimo nesmělých zákonů na emancipaci kubánských černochů.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 191 192 193 194 195 196 197 198 199 Následující > Konec >>

Výsledky 1359 - 1365 z 1388
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.