Úvodní stránka Monday, August 20 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Slubice - Frankfurt nad Odrou - Slubice Tisk E-mail
Neděle, 15 květen 2011

Průjezd sídlištěm

Třídní boj namísto světové války: I ten nejmenší krok obrany svrchovanosti Polska není boj na jeden den (14. května)

  Včera, 13. května, porušuje německá policie dohodu, která byla uzavřena s polskou policií 12. 5. v Žitavě. U Chlebowa, těsně před přejezdem Odry, německá policie s výsostnými znaky je znovu u kolony. Je odháněna, a když chtěl policista ještě říct, že je pro kolonu a pro poslance strany Die Linke - neuslyší nic jiného než: "Kliďte se! Tady nemáte co pohledávat!" Skutečně odjíždějí.  

Celý článek...
 
Ze Zgorzelece do Slubice Tisk E-mail
Sobota, 14 květen 2011

Přívoz přes Odru

Třídní boj namísto světové války: Z hladového a ohroženého života (13. května)

Několikrát dnes kolona překročila hranici mezi anektovanou NDR a Polskou republikou. V Niesky zastávka, v Guben manifestace u pomníku Wilhelma Piecka. Mluví Rainer Herth, důvěrník IG Metall manroland Offenbach, Jan Haas (člen Socialistické mládeže Německa - Die Falken) a Helge Sommerrock (Dělnické sdružení za obnovu Komunistické strany Německa). Helge Sommerrock poukazuje na to, že Wilhelm Pieck byl prezident toho Německa, které pomáhalo zajistit více než 40 let míru ve světě a zejména v Evropě. Vyzývá proletářskou mládež: "Studujte jeho spisy! Pracujte v jeho duchu! A mír bude jistější!"

Celý článek...
 
Z Žitavy do Zgorzelece Tisk E-mail
Sobota, 14 květen 2011

Vyjednávání s policiíTřídní boj namísto světové války: Uhájena suverenita Polské republiky

Večer 11. května sdělilo policejní vedení zásahu v Žitavě zástupcům akce "Třídní boj, namísto světové války", že konvoj bude podél hranic na území Polské republiky doprovázen nejen polskou, ale také okupační policií SRN (policií Saska). Okamžitě svolané zasedání účastníků kampaně se rozhodlo jednomyslně pro tento následující návrh: Ani metr se my, kteří varujeme před zničením polské suverenity státem německých monopolů, kteří požadujeme na svých vozidlech rozpuštění spolková policie, protiústavní a proti mezinárodnímu právu - ani metr nepojedeme v doprovodu spolkověněmecké policie na polském území!

Celý článek...
 
Kampaň "Třídní boj namísto světové války" dorazila do Žitavy Tisk E-mail
Středa, 11 květen 2011

V ŽitavěDnes, 11. května, pokračovala kampaň "Třídní boj namísto světové války" cestou po České republice a byla zakončena manifestací v Žitavě. Po včerejším pokládání věnců u památníku ochránců hranic v Cínovci, krátkém zastávce na sídlišti v pražských Bohnicích a manifestaci na Náměstí Jana Palacha tak dnes konvoj pěti alegorických vozů navázal průjezdem dalšími oblastmi České republiky. Spanilá jízda konvoje vedla z Prahy přes Mělník a Českou Lípu. Po čtvrté hodině odpoledne konvoj překročil hranice, aby dorazil do německé Žitavy. Zde byl v několika projevech zdůrazněn mezinárodní rozměr této protiválečné akce.

Celý článek...
 
Tisková zpráva o probíhající kampani "Třídní boj namísto světové války" Tisk E-mail
Středa, 11 květen 2011

Třídní boj namísto světové válkyDne 10. května 2011 se na Náměstí Jana Palacha v Praze uskutečnila manifestace sdružení německých, českých a polských levicových organizací v rámci mezinárodní kampaně Třídní boj namísto světové války. Akce uspořádaná ve dnech 66. výročí porážky fašismu byla zaměřená proti agresivní politice západních kapitalistických zemí. USA a EU pod záminkou humanitárních akcí a obrany lidských práv provádějí agrese a okupace v zemích s bohatstvím nerostných surovin či se strategickou polohou. Hájí tak pouze své mocenské a ekonomické zájmy. Jednání členských zemí NATO se v konečném důsledku neliší od chování hitlerovského Německa před více než půl stoletím.

Celý článek...
 
Básník Miroslav Florian by se dožil 80 let Tisk E-mail
Pondělí, 09 květen 2011

Miroslav Florian se narodil 10. května 1931 v jednom z našich nejkrásnějších měst v Kutné Hoře. Jeho otec i matka pracovali u pošty. Ve svém rodném městě také v roce 1950 úspěšně odmaturoval. V Kutné Hoře ale především jako sedmnáctiletý student reálného gymnázia vydává svou vůbec první básnickou sbírku nazvanou Snubní prsten. Sbírka lyrické poezie předurčila jeho budoucí velmi plodnou a úspěšnou dráhu předního českého básníka.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 191 192 193 Následující > Konec >>

Výsledky 1345 - 1350 z 1350
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.