Úvodní stránka Sunday, May 20 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Videa Komunistického svazu mládeže na Youtube Tisk E-mail
Čtvrtek, 03 listopad 2011

Videa Komunistického svazu mládeže na Youtube Komunistický svaz mládeže (KSM) již mnoho let využívá k publikování videí stránky Youtube. Nyní byl zřízen oficiální účet KSM na Youtube, který se nachází na adrese www.youtube.com/ksmcz. Lze na něm najít videa KSM a o KSM od různých autorů, vztahující se např. k světovým festivalům mládeže a studentstva, hnutí proti možnému umístění vojenské základny USA v České republice, antikomunistickému zákazu KSM a jeho boji za legalitu. Více než pět desítek videí, které jsou chronolgicky řazeny od druhé poloviny 90. let minulého století až do současnosti, bude postupně doplňováno a auktualizováno.

 
Dýmka komunardova Tisk E-mail
Sobota, 29 říjen 2011

Ilja Erenburg: Dýmka komunardovaLetos uplynulo 140 let od prvního pokusu vytvořit proletářský stát: Pařížskou komunu. K tomuto výročí zveřejňujeme povídku Ilji Erenburga z cyklu "13 dýmek" s názvem "Dýmka komunardova".

Je mnoho krásných měst a ze všech nejkrásnější je Paříž, tam se usmívají bezstarostné ženy, tam pijí šviháci pod kaštany rubínové likéry a na břidlicově temných zrcadlech prostranných náměstí se rojí tisíce světel.

Celý článek...
 
Od opiových válek k válkám pro ropu Tisk E-mail
Pátek, 28 říjen 2011

Domenico Losurdo"Kaddafího smrt je historický obrat" proklamují sborem představitelé NATO a Západu, aniž se znepokojují zachovat si odstup od barbarského zavraždění libyjského vůdce a od nestudných lží, jež k tomu vyjádřili vůdcové "rebelů". Nicméně se skutečně jedná o obrat. Ale pro pochopení významu, který válka proti Libyi má v rámci dějin kolonialismu, je třeba udělat pár kroků zpět do historie.

Celý článek...
 
O faktorech, které vedly ke svržení socialistických systémů v Evropě IX. Tisk E-mail
Čtvrtek, 27 říjen 2011

Komunistická strana Řecka a socialistický systém (Dokončení)

39. Naše strana od prvého okamžiku svého vzniku a po více než sedmdesát let své existence bránila věc socialismu a socialistických zemí za cenu života tisíců svých členů a aktivistů. Uznávali jsme nepochybné vymoženosti v zemích socialismu, které měly značný vliv na celý svět, staly se podnětem k úspěšnému prosazování vymožeností pro pracující v zemích kapitalismu.
Celý článek...
 
Brožura: Válka proti Libyi Tisk E-mail
Středa, 26 říjen 2011

Brožura: Válka proti Libyi - Imperialistická agrese nové kvality V brožuře "Válka proti Libyi - Imperialistická agrese nové kvality", vydané v nakladatelství Mladá pravda, jsou zveřejněny klíčové texty, které vycházely na webu www.ksm.cz o imperialistické intervenci v Libyi.

Brožuru pro tisk si můžete stáhnout kliknutím na obrázek nebo zde ve formátu A5.

 
Krátké úvahy po smrti Muammara Kaddáfího Tisk E-mail
Úterý, 25 říjen 2011

Krátké úvahy po smrti Muammara KaddáfíhoMediální chór obscénní radosti nad smrtí Kaddáfího ("zabitý jako myš ukrytá v kanále", atd.), musí být pro nás motivem poučení. Za několik dní na to mediální cirkus zapomene, jak už je to ustáleným zvykem, ale je dobře hned stanovit na papíře některé elementy pro úvahu.

Celý článek...
 
Lidská krev do ložiska kapitalistické mašinérie Tisk E-mail
Pondělí, 24 říjen 2011

Informační video o průběhu generální stávky s vyjádřením Aleky Paparigy Ve čtvrtek 20. října na náměstí Ústavy v Athénách došlo k útoku na demonstraci proti právě schvalovanému tzv. multi-zákonu, jehož cílem je zlikvidovat poslední výdobytky dělnického hnutí, mimo jiné zrušit kolektivní smlouvy a minimální mzdy. Na poklidnou masovou demonstraci organizovanou třídními odbory PAME, kterou i buržoazní komentátoři popisovali jako největší posledních několika desetiletí a která byla uspořádána v rámci generální 48-hodinové stávky, zaútočili provokatéři. Přímo do davu házeli zápalné lahve, molotovy, kameny, slzný a paralytický plyn. Ostraha demonstrace, kterou tvořili členové odborů PAME, se provokatérům postavila a demonstraci ubránila.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 Následující > Konec >>

Výsledky 1331 - 1337 z 1399
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.