Úvodní stránka Saturday, October 31 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Sýrie, manipulace a válka Tisk E-mail
Pátek, 27 červenec 2012

Čtenáři tohoto blogu (Il Fatto Quotidiano) si určitě všimli, že s mimořádnou pozorností sleduji přípravné práce k některým válkám, těm blízkým. Jedná se o Sýrii a Irán, dva jasné cíle. Činím tak proto, že jsem si jist, že to bude mít přímý dopad na naše životy a na životy našich dětí.

Proto používám nejlepší dostupné zdroje a mezi nimi právě ty, co připravují válku. Obecně jsou velmi dobře informovány.

Celý článek...
 
Siempre ventiseis - 59 let od Moncady Tisk E-mail
Čtvrtek, 26 červenec 2012

Dne 26. července 1953 provedli revolucionáři na Kubě útok na kasárna Moncada ve městě Santiago de Cuba. Tento revoluční akt se stal jedním ze symbolů kubánské revoluce, která v lednu 1959 zlomila moc batistovského režimu a amerického impéria nad ostrovem.

Na videu hovoří comandante Fidel Castro o otázkách ozbrojeného boje, jenž byl lidu Kuby vnucen utlačovatelskou vládnoucí třídou. Imperialismus počítá s využitím místní oligarchie s cílem zamezit demokratickému vítězství revoluce. Jak uvádí, lidu zbyly dvě možnosti, buď trpět, anebo bojovat. A boj je jedinou cestou k porážce nepřítele, který disponuje mnohem silnějšími ekonomickými a technologickými zdroji. Partyzánská válka znamená využití zdrojů země a především využití společenských lidových zdrojů k překonání výhod nepřítele po stránce technologických a ekonomických možností.

 
Vnitropolitická a ekonomická situace Ruska Tisk E-mail
Sobota, 14 červenec 2012

Předseda KS RF Zjuganov se ve svém referátu na 13. plénu ÚV KS RF 30. 6. 2012 zaměřil na zvyšování kvality všech stupňů vedení strany a zejména základních organizací. V úvodu svého vystoupení provedl i rozbor stávající situace v Rusku. Na jaře letošního roku jsem měl v "Klubu historiků" přednášku o současné situaci v Rusku. Z diskuse vyplynulo, že mnozí komunisté vůbec nechápou význam vlivu KS RF na Mezinárodní komunistické a dělnické hnutí i na aktivitu progresivních sil a hnutí ve světě a pod vlivem buržoazní propagandy obdivují současné vedení Ruska v čele s Putinem. Považoval jsem proto za nezbytné část vystoupení předsedy Zjuganova přeložit. Karel Kluz

Celý článek...
 
Těžké srandárum, komedie napsaná životem Tisk E-mail
Středa, 27 červen 2012

Dnes, ve středu 27. 6. 2012 odvolal premiér Nečas ministra spravedlnosti J. Pospíšila údajně z důvodu navýšení rozpočtu ministerstva spravedlnosti, především v kapitole vězeňství. Přitom se chlapec tolik snažil! Nedávno nechal ministr spravedlnosti dokonce propustit předčasně z vězení Romana Smetanu, odsouzeného za brutální zohavení předvolebních plakátů ODS. Tím jiště odvolaný ministr snížil finanční náklady na vězeňství, protože Roman Smetana by je jinak ve vězení probydlel a projedl. Ve věci navýšeného rozpočtu na vězeňství je na tom ministr Pospíšil údajně nevinně, protože navýšení odsouhlasila Nečasova vláda a nikoliv ministr sám. Celá záležitost až pitomě sedí na dnes už otřepanou, po internetu kolující anekdotu:

 

Celý článek...
 
Ron Paul v Kongresu proti zasahování v Sýrii Tisk E-mail
Úterý, 26 červen 2012

Na videu je projev Rona Paula, kongresmana zvoleného ve státě Texas, k americkému Kongresu odmítající vměšování Spojených států v Sýrii a na Středním Východě z 19. června 2012. Ron Paul je extrémní libertarián, blízký Tea Party, a stavící se proti zahraničním intervencím, například proti napadení Iráku vystupoval již dříve.

Ron Paul označuje důvody pro útok v Sýrii - který Pentagon vytrvale připravuje - za stejně falešné, stejně jako byly záminky pro invazi v Iráku a útok na Libyi. Podle něj by bez zahraničního vměšování konflikt v Sýrii neexistoval. Pro ilustraci pokrytectví amerických neokonzervativců a jejich propagandy uvádí příměr, kdy by Rusko požadovalo a realizovalo "humanitární zásah" na hranicích USA a Mexika kvůli násilí na jejich hranici. Není žádným tajemstvím, že příštím cílem je Irán a jeho ropné zdroje. Přitom ovšem dochází k vyostřování vztahu s Ruskem a vytváření nebezpečných situací, k reaktivování Studené války, před čímž Paul varuje.

"Podporování této krize se může snadno dostat zpod kontroly a stát mnohem větší válkou než jen další rutinní okupací a výměnou režimu, jaké byli američtí lidé vychováni přijímat nebo nevnímat... Musíme opustit naše úsilí o vojenské prosazování a zajišťování amerického impéria," prohlásil Paul na půdě amerického Kongresu.

 
O muži jménem Vladislav Vančura Tisk E-mail
Čtvrtek, 21 červen 2012

Vladislav VančuraFrantišek Cinger

"Můj drahý básníku, jsme již poněkud přestárlí a přihodilo se nám bezpočet věcí, z nichž mnohé nestály za nic. Co na tom sejde, jiné bývaly opět krásné a jiné opět bláznivé," napsal v roce 1931 Vladislav Vančura ve věnování své hry Markéta Lazarová vzdálenému bratranci Jiřímu Mahenovi, vlastním jménem Antonínu Vančurovi, jehož nazýval strýcem.

Celý článek...
 
Ruce pryč od Sýrie! Tisk E-mail
Pondělí, 18 červen 2012

V nedávné době jsem měl jako účastník Mezinárodní mírové pozorovatelské mise v Sýrii možnost blíže poznat stávající situaci v této blízkovýchodní zemi. Vidět na vlastní oči současnou syrskou realitu a diskutovat o ní s místními bylo neobyčejně přínosné již jen proto, že se podstatně liší od toho, jak je u nás prezentována většinou sdělovacích prostředků.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Následující > Konec >>

Výsledky 1324 - 1330 z 1390
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.