Úvodní stránka Saturday, October 24 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Z projevů na demonstraci za osvobození kubánské pětice 12.9. Tisk E-mail
Pátek, 14 září 2012

Projev Ludvíka Šuldy na demonstraci za propuštění pěti kubánských národních hrdinů

Scházíme se zde dnes u příležitosti uvěznění Pětice Kubánců - Gerarda Hernándeze, Ramóna Labaňina, Antonia Guerrera, Fernanda Gonzáleze a Reného Gonzáleze - americkou justicí. Je to přesně 14 let, 12. 9. 1998, co byla tato Pětice odvážných mužů, představitelů hrdinného a nepokořeného národa, zatčena FBI a uvězněna v žalářích na území Spojených států. Jejich jediným zločinem se stalo, že v Miami na Floridě shromažďovali důkazy o teroristických plánech kubánských proticastrovských exilových skupin. Činnost těchto organizací přitom byla a je v rozporu, jak s americkými tak i kubánskými zákony.

Celý článek...
 
ČR nástrojem USA v Sýrii Tisk E-mail
Pátek, 31 srpen 2012

Velvyslankyně České republiky v Sýrii Eva Filipi v rozhovoru pro Českou televizi 28. 8. 2012 podrobně hovořila o tom, kterak se ČR přibližně před měsícem zavázala zastupovat v Damašku zájmy USA. Poté, co USA, jakožto mocnost vedoucí propagandistickou a teroristickou podvratnou válku s cílem svrhnout legální syrskou vládu, zavřela svůj zastupitelský úřad v Sýrii, převzal diplomatické zastupování USA v této zemi nejprve jeho dlouholetý zahraničněpolitický a vojenský satelit - Polsko. Po následném uzavření zastupitelského úřadu Polska převzala tuto zodpovědnost vláda České republiky. Česká republika tak nestojí stranou plánu USA a jeho spojenců a vazalů v čele s Izraelem a despociemi Arabského poloostrova na mocenskou restrukturalizaci Blízkého a Středního východu. Je jeho vědomou součástí a za tuto imperialistickou politiku přebírá zodpovědnost. Skutečnost, že vysoký zástupce ČR a nyní i USA v Sýrii v osobě velvyslankyně ČR artikuluje vyhlášení vlády USA, potvrzují slova Evy Filipi, že v Sýrii nevidí mírové řešení na základě dohody, jež absurdně označila za cíl Západu. Vláda ČR tímto způsobem zatahuje naši zemi do nedeklarované, ovšem naplno běžící horké agresivní války.

Celý článek...
 
Boj o tzv. církevní restituce Tisk E-mail
Čtvrtek, 30 srpen 2012

Nečasova a Kalouskova vláda již přes dva roky ostře prosazuje otevřeně protilidovou politiku. Pod heslem "rozpočtové zodpovědnosti" útočí na sociální výdobytky minulosti, programově omezuje přístup ke zdravotnictví nebo vzdělání, systematicky připravuje destrukci důchodového systému a bez skrupulí podporuje nárůst chudoby u velké části české společnosti. Tato údajná vládní honba za úsporami tak není nic jiného, než nástroj k ještě většímu zbohatnutí hrstky vyvolených skrz zbídačování většiny. Pokrytectví takovéhoto "šetření" však v současnosti nedemonstruje nic lépe než vládou razantně prosazované takzvané církevní restituce. 

Celý článek...
 
Vyvolení a ukradená generace Tisk E-mail
Čtvrtek, 30 srpen 2012
Charlie Perkins a aboriginská vlajka

Přívozy, které jezdí přes řeku západně od Sydney, nesou jména australských sportovních mistryň světa. Jsou mezi nimi zlaté olympijské medailistky Dawn Fraserová a Shane Gouldová a závodnice Betty Cuthbertová a Marjorie Jacksonová. Když nastupujete, vidíte fotografii atletek na vrcholu a přehled jejich úspěchů.

Celý článek...
 
KSM na letním táboře Komunistické mládeže Polska Tisk E-mail
Čtvrtek, 23 srpen 2012

Již druhým srpnovým týdnem probíhá setkání Komunistické mládeže Polska (KMP) ve slezském městě Valbřichu. Polští svazáci tak navázali na mezinárodní setkání pořádaná naším českým Komunistickým svazem mládeže (KSM), naposledy v dubnu 2011 v Úpici. Polské setkání je organizováno jako průběžná akce s příjezdy a odjezdy účastníků dle jejich možností. KMP tím vyřešila problémy s časovým ujednocením účastníků. 

Celý článek...
 
Sýrie, manipulace a válka Tisk E-mail
Pátek, 27 červenec 2012

Čtenáři tohoto blogu (Il Fatto Quotidiano) si určitě všimli, že s mimořádnou pozorností sleduji přípravné práce k některým válkám, těm blízkým. Jedná se o Sýrii a Irán, dva jasné cíle. Činím tak proto, že jsem si jist, že to bude mít přímý dopad na naše životy a na životy našich dětí.

Proto používám nejlepší dostupné zdroje a mezi nimi právě ty, co připravují válku. Obecně jsou velmi dobře informovány.

Celý článek...
 
Siempre ventiseis - 59 let od Moncady Tisk E-mail
Čtvrtek, 26 červenec 2012

Dne 26. července 1953 provedli revolucionáři na Kubě útok na kasárna Moncada ve městě Santiago de Cuba. Tento revoluční akt se stal jedním ze symbolů kubánské revoluce, která v lednu 1959 zlomila moc batistovského režimu a amerického impéria nad ostrovem.

Na videu hovoří comandante Fidel Castro o otázkách ozbrojeného boje, jenž byl lidu Kuby vnucen utlačovatelskou vládnoucí třídou. Imperialismus počítá s využitím místní oligarchie s cílem zamezit demokratickému vítězství revoluce. Jak uvádí, lidu zbyly dvě možnosti, buď trpět, anebo bojovat. A boj je jedinou cestou k porážce nepřítele, který disponuje mnohem silnějšími ekonomickými a technologickými zdroji. Partyzánská válka znamená využití zdrojů země a především využití společenských lidových zdrojů k překonání výhod nepřítele po stránce technologických a ekonomických možností.

 
<< Začátek < Předchozí 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Následující > Konec >>

Výsledky 1317 - 1323 z 1388
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.