Úvodní stránka Monday, May 22 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ke kriminalizaci komunistů na Slovensku Tisk E-mail
Neděle, 31 červenec 2011

WFDYSvětová federace demokratické mládeže odsuzuje pokračování nové eskalace útoku na komunistické síly, tentokrát na Slovensku. Vláda této země schválila novelu stávajícího právního předpisu zahrnující následující větu: "Kdo veřejně popírá, zpochybňuje, schvaluje nebo se snaží omluvit (...) zločiny režimu založeného na komunistické ideologii (...) potrestá se vězením na šest měsíců až tři roky".

Celý článek...
 
KSM na jednání WFDY v Berlíně Tisk E-mail
Čtvrtek, 21 červenec 2011

Z jednání v BerlíněVe dnech 16. a 17. července se KSM zúčastnil jednání 25 zástupců 15 účastnických organizací na zasedání evropské a severoamerické sekce Světové federace demokratické mládeže (WFDY) v Berlíně. Účastníci hovořili o práci členských organizací a vývoji ve svých zemích od posledního vídeňského jednání sekce z března t.r.

Celý článek...
 
Sto let genocidy na Kubě - 5. Spojené státy shrábnou všechno Tisk E-mail
Středa, 13 červenec 2011

A důsledek je znám. V momentě, kdy se Španělsko ze všech sil snažilo upevnit svou existenci upadající mocnosti na posledním cáru své koloniální říše, dobyvačnému americkému imperialismu, stačilo jen překročit Floridskou úžinu, aby utrhl jako zralý plod největší a nejbohatší z antilských ostrovů. Bez jakékoliv konkurence Anglie, tohoto největšího vývozce kapitálu na světě po celé XIX. století včetně Kuby, kde mu stačilo zachovat své zájmy v západních železnicích, aby posílil dřívější cukrovarnické investice. Když byl kastilský lev odstrčen, bylo třeba odstrčit i jakoukoliv choutku vytvořit kubánský nezávislý stát. Již dávno před rokem 1898 Standard Oil Company, American Sugar Rcfining, Bethlehem Iron Works investovaly do niklu, manganu, přičemž nelze opomenout ani American Tobacco Company.

Celý článek...
 
Výstavba a upevňování komunistických stran v období prohlubování systémové krize kapitalismu Tisk E-mail
Pondělí, 11 červenec 2011

Přinášíme závěry 20. mezinárodního komunistického semináře, který pod tématem Výstavba a upevňování komunistických stran v období prohlubování systémové krize kapitalismu organizovala Belgická dělnická strana (Belgická strana práce, PTB) ve dnech 13 - 15.5.2011 v Bruselu.

Celý článek...
 
Konalo se jednání Ústřední rady Komunistického svazu mládeže Tisk E-mail
Sobota, 09 červenec 2011

KSMV sobotu 9. července se v sídle ÚV KSČM v Praze konalo jednání Ústřední rady Komunistického svazu mládeže. Byly na něm projednány organizační a ideové otázky i aktuální témata politického působení.

Jedním z témat byla problematika mediálního vystupování KSM, elektronické i tištěné prezentace organizace a její technická i koncepční forma. Důležitou částí jednání bylo ujasnění postoje vůči blízkým a partnerským i volně a vzdáleněji spolupracujícím organizacím. Diskutována byla forma aktivit v politických kampaních a to ať již primárně svazových, stejně jako pořádaných jinými organizacemi. Hovořilo se rovněž o účasti na hnutí solidarity se socialistickými zeměmi. Mezi aktuální problémy, kterým ÚR KSM věnovala značnou pozornost, patří současná hospodářská a politická krize vyúsťující v nastolení požadavku generální stávky. ÚR KSM v tomto ohledu zhodnotila zkušenosti z nedávných odborových stávek v naší zemi a diskutovala otázku role komunistů při formování třídně orientovaného odborového hnutí.

 

Předsednictvo Ústřední rady Komunistického svazu mládeže, o.s.   

 
Podpořte KSM na Facebooku Tisk E-mail
Sobota, 09 červenec 2011

KSM na Facebooku Na Facebooku je dostupná oficiální stránka pro sympatizanty Komunistického svazu mládeže: http://www.facebook.com/ksm.cz. Po stisknutí tlačítka "To se mi líbí" budete na svém profilu pravidelně informováni o novinkách v KSM.

 
MLADÁ PRAVDA 3/2011 Tisk E-mail
Pátek, 08 červenec 2011

MLADÁ PRAVDA 3/2011 Vyšlo třetí číslo MLADÉ PRAVDY, časopisu KSM.

Obsah: Aktuální důležitost komunistického tisku; Tisková zpráva o kampani "Třídní boj namísto světové války"; Podpora KSM stávce dopravců; Ke stávce dopravců; Rozhovor s předsedou ZO OSČMS v pražském DP M. Tošilem; Projev KSM na XXX. teoreticko-politické konferenci; Číst a znovu číst Lenina; Pohádka o tom, kterak áslo a um na svět přišli; O zametání před vlastním prahem; Kalousek opět boduje; Co říká o Kalouskovi hlas lidu; Prohlášení Peruánské komunistické strany k vítězství lidových sil v prezidentských volbách; Žádný souhlas s ruinováním lidu; Je nutný organizovaný boj lidu; Kampaň proti NATO v Srbsku; Vystoupení ministra obrany USA Gatese 10. 6. v Bruselu; Plán destabilizace Sýrie; Usama bin Ladin zavražděn, možná...; Recenze: Budoucnost nelze zakázat; Obrazem: Když jde o zisky, jde přátelství stranou.

Časopis si můžete stáhnout v pdf kliknutím na obrázek.

 
<< Začátek < Předchozí 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Následující > Konec >>

Výsledky 1303 - 1309 z 1335
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.