Úvodní stránka Thursday, October 19 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Rusko na prahu velkých změn Tisk E-mail
Pátek, 13 leden 2012

Zpráva na 14. sjezdu KS RF (17.12.2011)

Kandidát na funkci prezidenta Ruské federace Gennadij Andrejevič Zjuganov:

Naše strana realizuje rozsáhlou politickou kampaň. Jejím hlavním obsahem je organizace Národního referenda, vytvoření národní sebeobrany, účast v parlamentních volbách a boj o funkci prezidenta země. Dnes náš sjezd shrne výsledky voleb do Státní Dumy a bude se zabývat otázkou o účasti v boji o funkci prezidenta Ruské federace. 

Celý článek...
 
20 let bez Sovětského svazu Tisk E-mail
Středa, 11 leden 2012

Působivé video zpracované Komunistickou stranou Ruské federace přináší ve zkratce inventuru důsledků svržení socialismu v SSSR a dopadů 20-tileté vlády restaurovaného kapitalismu.  

 
Výročí vítězství kubánské revoluce Tisk E-mail
Neděle, 01 leden 2012

1. ledna 1959, před 52 lety, vítězí kubánská revoluce po sérii vojenských úspěchů vyhnáním diktátora Fulgencia Batisty, udržovaného u moci USA. Revoluce dále získávala socialistický charakter a Kuba se tak pod vedením vrchního velitele Fidela Castra stala prvním socialistickým státem na západní polokouli a inspirací zejména pro národy Latinské Ameriky. Kuba po revoluci důsledně podporuje protiimperialistický boj národů po celém světě. Dodnes socialistická Kuba odolává imperialistické ofenzivě a kubánská revoluce tak zůstává inspirací pro vykořisťované celého světa.

 
Rozhovor Domenica Losurda pro "Chinese Social Sciences Today" Tisk E-mail
Pondělí, 26 prosinec 2011

Ačkoliv se neztotožňujeme s některými pohledy italského komunisty a významného sociálního vědce Domenica Losurda, zveřejňujeme překlad rozhovoru, jenž s ním udělal list Chinese Social Sciences Today. Přes odlišnosti v některých úhlech pohledu i závěrech obsahuje rozhovor množství zajímavých myšlenek i podnětů k naší vlastní diskusi. Jeho zveřejnění považujeme za příspěvek k přemýšlení o dějinách i současnosti našeho hnutí, stejně jako k uvažování o tolik potřebné aplikaci marxisticko-leninské teorie. 

Redakční kolektiv www.ksm.cz

Celý článek...
 
Communist youth organizations of Europe met in Prague Tisk E-mail
Čtvrtek, 15 prosinec 2011

THE YOUTH´S FUTURE IS SOCIALISM!

Communist youth organizations of Europe met in Prague

On 3rd and 4th December 2011 the 9th Meeting of European Communist Youth Organizations was held Prague. This important event was hosted by the Communist Youth Union (KSM) of the Czech Republic. The European-wide meeting of representatives of young communists was organized on a theme: "20 years after the counter-revolution and the overthrow of Socialism in Europe. The youth's future is Socialism". The meeting was attended by delegates of young Communists from Austria, Belgium, Cyprus, Czech Republic, France, Germany, Greece, Poland, Portugal, Russia, Spain and Turkey. Beside the debate on activities of individual organizations in their countries the participants of the conference discussed especially questions of crisis of capitalism, consequences of counter-revolution after two decades of restoration of capitalism in Central and Eastern Europe and its impact on the working class and youth and present necessity of struggle for socialism. As a part of the conference the foreign delegates met the members of the leading structures of the Communist Party of Bohemia and Moravia and representatives of other Czech left-wing organizations.
 
Historie a budoucnost komunistického hnutí Tisk E-mail
Středa, 14 prosinec 2011

HHH: Historie a budoucnost komunistického hnutíVzhledem k nedávnému úmrtí významného německého marxistického teoretika a komunisty, H. H. Holze (více zde), zařazujeme jeho starší diskuzní příspěvek "Historie a budoucnost komunistického hnutí".

Diskuze o historii a budoucnosti komunistického hnutí, započatá v Sešitě 4 FAXu, poskytuje cenné poukazy na teoretické úkoly, před nimiž dnes stojíme. Proč teoretické úkoly? Není snad praxe třídního boje důležitější v tomto okamžiku, kdy kapitalistická třída vede v celém světě generální útok na sociální postavení lidu a na jeho politická práva?

Celý článek...
 
Video z jednání 9. setkání evropských komunistických organizací mládeže Tisk E-mail
Pondělí, 12 prosinec 2011

BUDOUCNOSTÍ MLÁDEŽE JE SOCIALISMUS!

Video z jednání 9. setkání evropských komunistických organizací mládeže

Ve dnech 3. - 4. prosince 2011 se v Praze uskutečnila 9. schůze evropských komunistických organizací mládeže. Toto důležité jednání hostil český Komunistický svaz mládeže (KSM). Celoevropská schůze delegátů mladých komunistů se konala pod heslem: "20 let od kontrarevoluce a svržení socialismu v Evropě - Budoucností mládeže je socialismus." Schůze se zúčastnili delegáti mladých komunistů např. z Belgie, Francie, Kypru, Německa, Polska, Portugalska, Rakouska, Ruska, Řecka, Španělska, Turecka. Kromě diskusí nad aktivitami jednotlivých organizací v jejich zemích se účastníci konference zabývali především otázkami krize kapitalismu a jejím dopadem na pracující a aktuálností boje za socialismus. Součástí konference bylo i setkání zahraničních delegátů se členy Ústředního výboru Komunistické strany Čech a Moravy a představiteli dalších českých levicových organizací.

 
<< Začátek < Předchozí 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Následující > Konec >>

Výsledky 1303 - 1309 z 1399
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.