Úvodní stránka Wednesday, December 13 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Video KKE: "o nedostatku národní suverenity a nerovnosti" Tisk E-mail
Čtvrtek, 16 únor 2012

o nedostatku národní suverenity a nerovnosti Na tomto videu Komunistické strany Řecka (KKE) jsou vysvětleny vztahy závislosti mezi imperialistickými zeměmi. Ty vznikají na základě třídních zájmů buržoazie každé země v konkurenci s monopoly jiných zemí, v zájmu posílení své pozice proti pracujícím a za zvýšení svého zisku. Proto vstupují do imperialistických organizací, jako je EU, a postupují část suverenity.

Video obsahuje titulky v angličtině, ruštině, španělštině, arabštině a řečtině, které si zvolíte po kliknutí na ikonu CC v pravé dolní části obrazovky. 

Vysvětlující text anglicky a rusky.

 
Život v izolaci jako kapitalistický standard Tisk E-mail
Středa, 15 únor 2012

Na stránkách internetových seznamovacích portálů se dočtete, s kolika lidmi se zde můžete seznámit, jak je zde široká nabídka a jak je to skvělé se určitě také zúčastnit. Například na www.seznamka.cz se dočteme, že je zde 121 tisíc nezadaných mužů a žen. Každý single určitě zpozorní a přinejmenším začne uvažovat o svém zapojení do seznamovací mašinerie. Jinak se tomu moc říct nedá, protože ten, kdo nejen tyto, ale i jiné stránky občas prohlíží, zjistí, že počet lidí k seznámení vzrůstá a počet seznámených je žalostný. Samotné stránky bez ohledu na to, jaký podnikatelský záměr má jejich zřizovatel, nejsou nijak špatné. Svou filosofií je sympatické, že někdo pomáhá dnešní armádě singles najít partnera i když je jasné, že skutečným záměrem je spíše tržba za reklamní bannery.

Celý článek...
 
Neonacismus: Antinacistická rezoluce VS OSN a falsifikace dějin Tisk E-mail
Úterý, 14 únor 2012

19. 12. 2011 na svém 66. zasedání přijalo VS OSN Rezoluci číslo A/66/460 "O nepřípustnosti jistých praktik, podporujících rozvoj současných forem rasizmu, rasové diskriminace, xenofobie a s nimi související intolerance." Rezoluci podpořily delegace 134 států, (mezi jinými Bělorusko, ČLR, Indie, Írán, Izrael, Sýrie, Ruská federace, KLDR, Venezuela, Vietnam a další).

24 států hlasovalo proti: Albánie, Belgie, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Francie, Holandsko, Gruzie, Irsko, Kanada, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Marshallovy ostrovy, Monako, Palau, Polsko, Rumunsko, Slovensko, Španělsko, Švédsko, Velká Britanie a USA.

Mezi 35ti státy, které se zdržely hlasování najdeme Austrálii, Chorvatsko, Itálii, Japonsko, Německo, Rakousko, Ukrajinu a mnoho dalších.

Celý článek...
 
191 pro, 10 miliónů proti Tisk E-mail
Pondělí, 13 únor 2012

V pozdních večerních hodinách v neděli 12. února odhlasoval řecký parlament další balík restrikcí požadovaných tzv. trojkou k vyplacení další úvěrové částky pro Řecko. Během veřejného hlasování v parlamentu se jasně projevil rozpad a kontroverze uvnitř buržoazních stran, které byly úřední cestou bez voleb propojeny do vládní koalice po pádu "socialistické" vlády na podzim minulého roku. Z 300 členného parlamentu bylo pro 191 poslanců. Řada poslanců vládních stran buď nehlasovala, nebo nebyla přítomna.

Celý článek...
 
WFDY o vývoji v Sýrii Tisk E-mail
Pondělí, 13 únor 2012

WFDYPosledních několik měsíců jsme svědky stupňujícího se tempa událostí v Sýrii, kdy země čelí závažným problémům při zachovávání občanského a sociálního míru uprostřed rostoucího násilí a imperialistické hrozby.

Imperialistické mocnosti se svými spojenci v této oblasti tvrdě usilují vytvořit podmínky a využít vzniklou situaci k zásahu v Sýrii a k vnucení svých plánů vlády a kontroly nad syrským lidem. Další důkaz o záměrech a plánech imperialistických zemí provádět v Sýrii politické a vojenské vměšování představuje poslední zasedání Rady bezpečnosti OSN.

Celý článek...
 
Komunistická strana Řecka zavěsila na Akropoli transparenty se sloganem: Tisk E-mail
Sobota, 11 únor 2012

Pryč s diktaturou monopolů a Evropské unie

Pryč s diktaturou monopolů a Evropské unie Tyto dva obrovské transparenty Komunistická strana Řecka (KKE) pověsila na skálu Akropole v neděli ráno, druhý den dvoudenní generální stávky. Stovky členů KKE s rudými vlajkami v rukách skandovaly hesla proti barbarským opatřením vlády, Evropské unie a plutokracie a vyzývaly lid k všeobecnému povstání a k připravenosti.

Celý článek...
 
MILOSTNÝ DOPIS ADRIANY GERARDOVI: "Prosím, vrať se brzy, potřebuji tě" Tisk E-mail
Pátek, 10 únor 2012

Adriana(9. února 2012) Přetiskujeme dopis, který poslala Adriana Pérez O'Connorová svému manželovi Gerardovi Hernándezovi, vězněnému v kalifornském Victorville, kde si odpykává trest dvojnásobného doživotí plus 15 let, k němuž byl odsouzen. Jeden z přátel manželského páru, Yoerky Sánchez ho nechal kolovat po Síti. A Cubadebate se o něj chce podělit se svými čtenáři, abychom ani na okamžik nezapomněli na strašlivou nespravedlivost, jež oba zamilované odděluje.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Následující > Konec >>

Výsledky 1296 - 1302 z 1388
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.