Úvodní stránka Monday, February 19 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Tomas Borge, revoluční život Tisk E-mail
Středa, 02 květen 2012

Tomas BorgeVe věku 81 let zemřel Tomas Borge, sandinistický velitel a ministr vnitra po vítězství revoluce v Nikaragui v roce 1979.

Borge byl bojovníkem a jedním z otců zakladatelů Sandinovské fronty národního osvobození a byl považován za podporovatele levicové linie vlády Daniela Ortegy v osmdesátých letech. Byl hospitalizován v nemocnici, kde podstoupil intenzivní léčbu plicní infekce, která se projevila po chirugickém zákroku v oblasti hrudníku. "S hlubokou bolestí vám oznamuji konec intenzivního života revolucionáře Tomase Borgeho", prohlásila v místním rozhlase Rosaria Mutiloo, mluvčí vlády a manželka současného prezidenta Ortegy.

Celý článek...
 
1. máj - den boje a akce Tisk E-mail
Středa, 02 květen 2012

Prohlášení mládežnických komunistických organizací střední a východní Evropy 

Na základě návrhu Svazu komunistické mládeže Srbska (SKOJ) zveřejňujeme text prohlášení, jež je předloženo k podpisu revolučním organizacím komunistické mládeže bývalých socialistických zemí.

 

Celý článek...
 
První máj ve znamení obrany sociálních práv Tisk E-mail
Pondělí, 30 duben 2012

První květnový den je od chicagské stávky v roce 1886 neodmyslitelně spojen s bojem pracujících proti vykořisťování a útlaku, za svět bez kapitalismu. Američtí dělníci tehdy v rámci úsilí o osmihodinový pracovní den zorganizovali statisícovou stávku.

Odpovědí jim byl krvavý policejní masakr a následné popravy dělnických vůdců. Na památku obětí tohoto brutálního řádění byl právě 1. květen vybrán za mezinárodní Svátek práce - den, kdy pracující na celém světě pozvedají hlas k boji za svá sociální práva a za socialistickou budoucnost lidstva.

Celý článek...
 
Solidární mise v Sýrii zakončena Tisk E-mail
Sobota, 28 duben 2012

Pozvánka na besedu o situaci v SýriiTiskovou konferencí v Damašku skončila ve čtvrtek týdenní mírová pozorovatelská mise, kterou v Syrské arabské republice organizovala Světová rada míru společně se Světovou federací demokratické mládeže. Zahraniční delegáti z 30 zemí během se během svého pobytu mohli přesvědčit o realitě současné Sýrie a konfrontovat tak manipulace a lži šířené této zemi řadou médií. Navštívili např. nemocnice, kde zranění vojáci potvrzovali afghánský, libyjský a saúdskoarabský původ povstaleckých islámistických skupin v Holmsu. V Damašku, kde podle řady arabských a západních médií probíhají neustále masové protesty a pouliční boje, mohli účastníci mise vidět pouze běžný shon dvoumilionové metropole. S představiteli vládních institucí, politických stran, studentských a mládežnických organizací, odborů, církví i obyčejnými lidmi diskutovali probíhající politické reformy, zavedení nové ústavy, vznik dalších politických stran i připravované květnové parlamentní volby.

Celý článek...
 
Mezinárodní mírová mise v Sýrii pokračuje Tisk E-mail
Čtvrtek, 26 duben 2012

Demonstrace na podporu syrské vládyV Syrské arabské republice v těchto dnech pokračuje mezinárodní mírová pozorovatelská mise organizovaná pod záštitou Světové rady míru a Světové federace demokratické mládeže. Účastní se ji několik desítek pozorovatelů z 25 zemí všech kontinentů, mezi nimi i člen KSM Milan Krajča. 

Celý článek...
 
Vládní zvůle dostala do ulic přes sto tisíc občanů Tisk E-mail
Středa, 25 duben 2012

V sobotu dne 21. dubna demonstrovalo na Václavském náměstí přes sto tisíc nespokojených občanů proti vládě sociální destrukce. Protest svolalo velké množství odborových organizací a několik občanských hnutí a iniciativ. Sobotní demonstrace patří k jedněm z největších, jaké v posledních dvou desetiletích v našich zemích proběhly. V lidech sílí odpor k vládě, která je ožebračuje.

Celý článek...
 
Z internetu: Incident s "tajným" po zatčení R. Smetany Tisk E-mail
Pondělí, 23 duben 2012
Incident s tajným po zatčení R. Smetany
 
<< Začátek < Předchozí 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Následující > Konec >>

Výsledky 1296 - 1302 z 1409
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.