Úvodní stránka Tuesday, April 24 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Prezident Kuby na návštěvě Číny a Vietnamu Tisk E-mail
Úterý, 03 červenec 2012

Předseda státní rady Raúl Castro Ruz odjel v neděli 1. července na oficiální návštěvu Čínské lidové republiky a Vietnamské socialistické republiky. Kubánskou delegaci tvoří rovněž Ricardo Cabrisas Ruiz, místopředseda Rady ministrů, a Bruno Rodríguez Parrilla, ministr zahraničních vztahů.

Celý článek...
 
Fantomová válka Sýrie a Turecka Tisk E-mail
Pondělí, 02 červenec 2012

Kdysi, není to tak dlouho, byl turecký ministr zahraničí Ahmet Davutoglu hlavním zastáncem zahraniční politiky přezdívané "nulové problémy s našimi sousedy" - zesměšňované mnohými na západě jako "neo-osmanismus".

NATO se toto úterý schází v Bruselu, nejen aby připravilo svoji odpověď na sestřelení tureckého letadla F-4 Phantom syrským protiletadlovým dělostřelectvem, ale aby zpečetilo onen druh "nového osmanismu", vynořujícího se z toho, co se nyní přeměnilo na politiku "velký problém s jedním ze sousedů".

Celý článek...
 
Neslýchané! - Zamyšlení Fidela Castra Tisk E-mail
Pondělí, 02 červenec 2012

zamyšlení Fidela Castra Na jedné webové stránce se 7. června 2012 pod titulem "Vrchní vrah" píše: "...zvolí nejen prezidenta USA. Budou volit také vrchního vraha." "Díky dlouhému článku Jo Beckerové a Scotta Shanea "Tajný 'vražedný seznam', zkouška Obamových zásad a vůle" (Secret 'Kill List' Proves a Test of Obama's Principles and Will) v New York Times teď víme, že prezident strávil překvapivě dlouhý čas nad "nominací" údajných teroristů, kteří mají být zavražděni za pomoci programu "drone" (dálkově ovládaných bezpilotních letounů), který zdědil po prezidentu Georgi W. Bushovi a který se exponenciálně rozrostl."

Celý článek...
 
Těžké srandárum, komedie napsaná životem Tisk E-mail
Středa, 27 červen 2012

Dnes, ve středu 27. 6. 2012 odvolal premiér Nečas ministra spravedlnosti J. Pospíšila údajně z důvodu navýšení rozpočtu ministerstva spravedlnosti, především v kapitole vězeňství. Přitom se chlapec tolik snažil! Nedávno nechal ministr spravedlnosti dokonce propustit předčasně z vězení Romana Smetanu, odsouzeného za brutální zohavení předvolebních plakátů ODS. Tím jiště odvolaný ministr snížil finanční náklady na vězeňství, protože Roman Smetana by je jinak ve vězení probydlel a projedl. Ve věci navýšeného rozpočtu na vězeňství je na tom ministr Pospíšil údajně nevinně, protože navýšení odsouhlasila Nečasova vláda a nikoliv ministr sám. Celá záležitost až pitomě sedí na dnes už otřepanou, po internetu kolující anekdotu:

 

Celý článek...
 
Ron Paul v Kongresu proti zasahování v Sýrii Tisk E-mail
Úterý, 26 červen 2012

Na videu je projev Rona Paula, kongresmana zvoleného ve státě Texas, k americkému Kongresu odmítající vměšování Spojených států v Sýrii a na Středním Východě z 19. června 2012. Ron Paul je extrémní libertarián, blízký Tea Party, a stavící se proti zahraničním intervencím, například proti napadení Iráku vystupoval již dříve.

Ron Paul označuje důvody pro útok v Sýrii - který Pentagon vytrvale připravuje - za stejně falešné, stejně jako byly záminky pro invazi v Iráku a útok na Libyi. Podle něj by bez zahraničního vměšování konflikt v Sýrii neexistoval. Pro ilustraci pokrytectví amerických neokonzervativců a jejich propagandy uvádí příměr, kdy by Rusko požadovalo a realizovalo "humanitární zásah" na hranicích USA a Mexika kvůli násilí na jejich hranici. Není žádným tajemstvím, že příštím cílem je Irán a jeho ropné zdroje. Přitom ovšem dochází k vyostřování vztahu s Ruskem a vytváření nebezpečných situací, k reaktivování Studené války, před čímž Paul varuje.

"Podporování této krize se může snadno dostat zpod kontroly a stát mnohem větší válkou než jen další rutinní okupací a výměnou režimu, jaké byli američtí lidé vychováni přijímat nebo nevnímat... Musíme opustit naše úsilí o vojenské prosazování a zajišťování amerického impéria," prohlásil Paul na půdě amerického Kongresu.

 
První zhodnocení volebního výsledku ze 17. června 2012 Tisk E-mail
Pondělí, 25 červen 2012

ÚV KKE se sešel 18. června 2012 a prodiskutoval první zhodnocení výsledku voleb ze 17. června a vývoj po volbách. Postoj ÚV bude diskutován v základních organizacích strany, organizacích KNE (Komunistická mládež Řecka), na setkáních s příznivci, přáteli a s lidmi, kteří pracují po boku strany, aby shromažďovali názory, návrhy, postřehy týkající se obou voleb (květnových i červnových), což také stanoví okamžité úkoly strany.

Celý článek...
 
O muži jménem Vladislav Vančura Tisk E-mail
Čtvrtek, 21 červen 2012

Vladislav VančuraFrantišek Cinger

"Můj drahý básníku, jsme již poněkud přestárlí a přihodilo se nám bezpočet věcí, z nichž mnohé nestály za nic. Co na tom sejde, jiné bývaly opět krásné a jiné opět bláznivé," napsal v roce 1931 Vladislav Vančura ve věnování své hry Markéta Lazarová vzdálenému bratranci Jiřímu Mahenovi, vlastním jménem Antonínu Vančurovi, jehož nazýval strýcem.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Následující > Konec >>

Výsledky 1289 - 1295 z 1416
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.