Úvodní stránka Tuesday, September 22 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Výzva KSM k budování protiválečného antiimperialistického hnutí v České republice Tisk E-mail
Pondělí, 03 prosinec 2012

Výzva Komunistického svazu mládeže k budování protiválečného antiimperialistického hnutí v České republice

Jsme svědky prohlubující se krize kapitalistického systému, jejímž hlavním jevem je nadměrná akumulace kapitálu a nadvýroba, krize, která podle všech známek nekončí, ale naopak rozšiřuje svůj dosah. Tato krize prokazuje platnost základních prvků analýzy kapitalismu jako stále se prohlubujícího rozporu mezi tendencí rozvoje výrobních sil společnosti na jedné straně a svazujícími kapitalistickými výrobními vztahy na straně druhé. Krize je explozí tohoto základního rozporu.

Celý článek...
 
10. sjezd KSM: Budujme hnutí proti imperialistické válce Tisk E-mail
Neděle, 02 prosinec 2012

Logo 10. sjezdu KSMV sobotu 1. prosince 2012 se v Olomouci uskutečnil 10. sjezd Komunistického svazu mládeže (KSM). Jednalo se o první jednání nejvyššího orgánu mladých komunistů od jejich mimořádného legalizačního sjezdu, který v roce 2010 legalizoval organizaci, dříve protiprávně zakázanou Ministerstvem vnitra České republiky.

Celý článek...
 
Světový festival mládeže bude v Ekvádoru Tisk E-mail
Čtvrtek, 29 listopad 2012

Světové festivaly mládeže a studentstva jsou největšími mezinárodními vystoupeními mládeže bojující za mír, pokrok, rozvoj a solidaritu, proti válce, útlaku, vykořisťování a imperialismu. Jejich tradice byla založena v přímé návaznosti na vítězství nad fašismem. První festival se konal v roce 1947 v Praze, kdy se do našeho hlavního města sjely tisíce mladých lidí z celého světa. Na tomto festivalu také poprvé zazněl "Pochod demokratické mládeže", který se posléze stal hymnou mezinárodního hnutí pokrokové mládeže.

Celý článek...
 
Demonstrace proti probíhající izraelské agresi Tisk E-mail
Středa, 21 listopad 2012

Obyvatelé Gazy žijí již šest let pod devastující blokádou. Podle řady zpráv OSN izraelská blokáda v Gaze způsobila humanitární katastrofu. Na tuto skutečnost upozornilo včera několik desítek lidí, kteří v Praze protestovali proti výrokům českého premiéra o právu Izraele na sebeobranu bez uvedení širšího kontextu.

Celý článek...
 
Demonstrace 17. listopadu v Praze Tisk E-mail
Neděle, 18 listopad 2012
Na den 23. výročí událostí převratu 17. listopadu 1989, který otevřel cestu obnově kapitalismu v naší zemi, se konala na Václavském náměstí protivládní demonstrace, jíž se zúčastnili odboráři a lidé z různých občanských iniciativ, hnutí a stran. Po celou dobu byla demonstrace iniciativy Stop vládě na Václavském náměstí rušena souběžně pronášenými projevy skupinky, která se usadila na schodech Národního muzea.
Celý článek...
 
Na pomoc Haló novinám Tisk E-mail
Sobota, 17 listopad 2012

V rámci nově zavedené rubriky nazvané Na pomoc Haló novinám zařazujeme k diskusi a úvaze články týkající se vybraných politických témat. Čtenářům Haló novin (a nejen jim) chceme poskytnout k vlastní úvaze a k svému vlastnímu porovnání politická stanoviska, hodnocení, komentáře a analýzy, jejichž četba může být příspěvkem k potřebné reflexi úrovně analytického záběru a ideového profilu současného komunistického hnutí v České republice, stejně jako Haló novin.

redakce www.ksm.cz  

 
V. Filip: K výsledkům prezidentských voleb v USA Tisk E-mail
Sobota, 17 listopad 2012

Na pomoc Haló novinám - Prezidentské volby 2012 v USA

Američtí občané dali Baracku Obamovi svými hlasy druhou příležitost. Dali tak zřetelně najevo své přání, aby Obama pokračoval v nastoupených sociálních reformách. 

Lze též předpokládat, že je v mnohém při hlasování odradila až agresivní rétorika kandidáta republikánů Mitta Romneyho. Pozice Baracka Obamy se sice posílila, ale o to urputnější se dá očekávat boj za realizaci sociálního programu na půdě republikánského Kongresu.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Následující > Konec >>

Výsledky 1289 - 1295 z 1388
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.