Úvodní stránka Thursday, August 16 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Od opiových válek k válkám pro ropu Tisk E-mail
Pátek, 28 říjen 2011

Domenico Losurdo"Kaddafího smrt je historický obrat" proklamují sborem představitelé NATO a Západu, aniž se znepokojují zachovat si odstup od barbarského zavraždění libyjského vůdce a od nestudných lží, jež k tomu vyjádřili vůdcové "rebelů". Nicméně se skutečně jedná o obrat. Ale pro pochopení významu, který válka proti Libyi má v rámci dějin kolonialismu, je třeba udělat pár kroků zpět do historie.

Celý článek...
 
O faktorech, které vedly ke svržení socialistických systémů v Evropě IX. Tisk E-mail
Čtvrtek, 27 říjen 2011

Komunistická strana Řecka a socialistický systém (Dokončení)

39. Naše strana od prvého okamžiku svého vzniku a po více než sedmdesát let své existence bránila věc socialismu a socialistických zemí za cenu života tisíců svých členů a aktivistů. Uznávali jsme nepochybné vymoženosti v zemích socialismu, které měly značný vliv na celý svět, staly se podnětem k úspěšnému prosazování vymožeností pro pracující v zemích kapitalismu.
Celý článek...
 
Brožura: Válka proti Libyi Tisk E-mail
Středa, 26 říjen 2011

Brožura: Válka proti Libyi - Imperialistická agrese nové kvality V brožuře "Válka proti Libyi - Imperialistická agrese nové kvality", vydané v nakladatelství Mladá pravda, jsou zveřejněny klíčové texty, které vycházely na webu www.ksm.cz o imperialistické intervenci v Libyi.

Brožuru pro tisk si můžete stáhnout kliknutím na obrázek nebo zde ve formátu A5.

 
Krátké úvahy po smrti Muammara Kaddáfího Tisk E-mail
Úterý, 25 říjen 2011

Krátké úvahy po smrti Muammara KaddáfíhoMediální chór obscénní radosti nad smrtí Kaddáfího ("zabitý jako myš ukrytá v kanále", atd.), musí být pro nás motivem poučení. Za několik dní na to mediální cirkus zapomene, jak už je to ustáleným zvykem, ale je dobře hned stanovit na papíře některé elementy pro úvahu.

Celý článek...
 
Lidská krev do ložiska kapitalistické mašinérie Tisk E-mail
Pondělí, 24 říjen 2011

Informační video o průběhu generální stávky s vyjádřením Aleky Paparigy Ve čtvrtek 20. října na náměstí Ústavy v Athénách došlo k útoku na demonstraci proti právě schvalovanému tzv. multi-zákonu, jehož cílem je zlikvidovat poslední výdobytky dělnického hnutí, mimo jiné zrušit kolektivní smlouvy a minimální mzdy. Na poklidnou masovou demonstraci organizovanou třídními odbory PAME, kterou i buržoazní komentátoři popisovali jako největší posledních několika desetiletí a která byla uspořádána v rámci generální 48-hodinové stávky, zaútočili provokatéři. Přímo do davu házeli zápalné lahve, molotovy, kameny, slzný a paralytický plyn. Ostraha demonstrace, kterou tvořili členové odborů PAME, se provokatérům postavila a demonstraci ubránila.

Celý článek...
 
KSM na demonstraci proti vládě Tisk E-mail
Pondělí, 24 říjen 2011

Z demonstrace proti vládě 22 říjnaV sobotu 22. října se členové KSM účastnili protivládní demonstrace organizované společně mnohými levicovými a odborovými organizacemi: Českomoravskou konfederací odborů, NAL, ProAlt, Ekumenickou akademií, Alternativou zdola, ASN, Národní radou osob se zdravotním postižením, NE základnám, Nesehnutím, Iniciativou za demisi vlády, SPaS a dalšími. Členové KSM přišli na demonstraci rovnou z XXXI. Pražské teoreticko-politické konference stejně jako většina jejích dalších účastníků. V 14:00 se demonstranti sešli na náměstí Republiky a kolem třetí hodiny odpoledne po úvodních projevech prošli až před úřad vlády, kde demonstrace dalšími projevy skončila. Demonstrující protestovali proti vládním škrtům, daňovým, zdravotním či důchodovým reformám, které slouží pouze k uchování tunelovatelného potenciálu státní kasy. Zazněly hlavně výzvy k odstoupení vlády.

Celý článek...
 
O faktorech, které vedly ke svržení socialistických systémů v Evropě VIII. Tisk E-mail
Pondělí, 24 říjen 2011

Závěry o příčinách kapitalistické restaurace a problémy, které z nich vyplývají

25. Svržení socialismu není potvrzením klasické koncepce o nevyhnutelnosti kapitalistické restaurace. Bylo možné proto, že byly oslabeny, proměnily se a byly likvidovány některé základní stránky socialismu, týkající se avantgardní úlohy strany a jejího spojení s lidovými masami, které jsou pojistným ventilem při obraně socialismu před možnými chybami a libovůlí uvnitř země i mimo její hranice. Potřeba zabývat se hlubokými příčinami nás staví před nezbytnost zkoumat celý komplex faktorů, které vedly k těmto událostem a vytvořily v zemích socialismu sociální a politické předpoklady pro kapitalistický regres. Výchozí je idea o tom, že socialistická společnost není samostatnou společností, ale pouze přechodem od kapitalismu ke komunismu.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Následující > Konec >>

Výsledky 1282 - 1288 z 1348
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.