Úvodní stránka Wednesday, April 25 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Horníci dorazili do Madridu Tisk E-mail
Čtvrtek, 12 červenec 2012

Horníci v MadriduHorníci v Madridu

Luis Sepulveda: K čemu je spisovatel

Někdy jsou slova bez významu, a pokud ho kdy měla, ztratila je cestou, ale já stále věřím v jejich sílu dát věcem řád, a skutečnosti jednou seřazené, posoudit zda jsou tak dobré, nebo musí být změněny.

Roky plynou a stárnou se mnou. Každý den se přesvědčuji stále více, že čtu knihy, které nezajímají nikoho a že jiní čtou knihy, které nezajímají mě. Každý den, který přichází, říkám NE novým pozváním na setkání se spisovateli, protože mě unavují, obtěžují mě literární show, přehlídky na kterých se ukazují nejhorší marnivosti a dobře zakonzervované prostřednosti. S každým přicházejícím dnem se mi stále více líbí život, ulice, sociální skutečnosti, protože nalézám, že slova dostávají ještě nezbytnou funkci.

Celý článek...
 
250 dnů ve stávce! Tvrdá stávka řeckých ocelářů pokračuje. Tisk E-mail
Úterý, 10 červenec 2012

Shromáždění přijalo jednomyslně zprávu rady6. července, po 250 dnech stávky, schválili oceláři jednomyslně na shromáždění svých odborů další kroky svého tvrdého zápasu. Zpráva odborové rady byla jednomyslně schválena.

Na základě usnesení, které bylo jednomyslným rozhodnutím odborové rady, požádají ministerstvo práce o uspořádání tripartitního jednání k projednání jejich usnesení.

Kromě něho odbory zaslaly podniku samostatný dokument vyzývající k jednání. Místo a čas jednání budou upřesněny podnikem. Kromě toho odbory nabídnou jednání se všemi centry pracujících v Atice a žádají je o podpis svých požadavků a o přípravu podobného jednání s ministerstvem práce.

Celý článek...
 
Sýrie. USA hrozí také Rusku a Číně Tisk E-mail
Pondělí, 09 červenec 2012

USA a NATO odkládají mírový plán Kofiho Annana a tlačí na vojenskou intervenci proti Sýrii. Clintonová hrozí Moskvě a Pekingu. Německo se nepřipojilo k použití síly.

Konference koalice "Přátelé Sýrie" konaná v Paříži vyslala jasnou hrozbu syrskému prezidentovi Basharu al Assadovi, aby se "vzdal moci", jak čteme v závěrečném prohlášení konference, které podepsali účastnické státy. Ovšem mnohem znepokojivější signál přišel z úst ministryně zahraničních věcí USA Hillary Clintonové, která pohrozila Moskvě a Pekingu kvůli jejich pozici odmítající použití vojenské síly proti Sýrii.

Celý článek...
 
Německý ministr obrany připravuje armádu na nasazení v operacích v celém světě Tisk E-mail
Pondělí, 09 červenec 2012

německý ministr obrany Thomas de MaiziereV sobotu 30. 6. 2012 uvedl ministr obrany SRN za CDU/CSU Thomas de Maiziére, bývalý vedoucí sekretariátu kancléřky Merkelové, v rozhovoru pro německý rozhlas, že německá armáda by v podstatě mohla vést vojenské operace kdekoliv ve světě. Kritérium pro takové intervence by mělo být založeno na tom, jak vysokou cenu bude mít zasazení armády v termínech "finance a krev" a na zvážení mnoha dalších faktorů. "Nemůžeme jednoduše prohlásit, že to není naše věc, (míněna zřejmě současná situace ve světě) to skončilo v roce 1990, nyní se použití armády stalo součástí naší úlohy, která se stala vedoucí mocností ve světě, vyplývá z toho i povinnost plnit mezinárodní závazky, i když k tomu nejsme nuceni," pokračoval ministr. Dále se pak zmínil o potřebě veřejné diskuse k těmto otázkám s cílem dosáhnout podpory pro agresivní zahraniční politiku německé vlády v rámci NATO.

Celý článek...
 
Ze které kazatelny se bude kázat? Tisk E-mail
Čtvrtek, 05 červenec 2012

"Hluboce znepokojeni z intenzifikace násilí", která se může rozšířit na konflikt regionální dimenze, požadují s rozhodností "zastavení ozbrojeného násilí ve všech jeho formách". Kdo jsou tito takzvaně ne-násilní: Členové Akční skupiny pro Sýrii, kteří se sešli v Ženevě 30. června a vydali závěrečné komuniké? 

Na čele takřečených ne-násilných jsou Spojené státy, režiséři válečné operace, se kterou se po zničení libyjského státu pokouší rozložit i ten syrský. Agenti CIA, píše New York Times, operují tajně v jižním Turecku, verbují a vyzbrojují skupiny, které bojují proti syrské vládě. Prostřednictvím sítě překračující hranice, ve které působí i Mossad, získávají automatické zbraně, munici, protitankové střely, výbušniny. Na videu YouTube ukazují, jak je umí dobře používat: běžný kamion přijíždějící ke skladišti je zničen mohutným výbuchem, který způsobila výbušnina odpálená na dálku pomocí mobilního telefonu.

Celý článek...
 
Ruská analýza: sestřelené turecké letadlo překročilo syrské hranice Tisk E-mail
Čtvrtek, 05 červenec 2012

Turecké letadlo sestřelené 22. června syrskou protiletadlovou obranou narušilo syrský vzdušný prostor. Toto je závěr učiněný v Rusku po studiu dráhy letu sestřeleného letadla. Informuje o tom vojenský zdroj agentury Interfax.

Celý článek...
 
"Do války si jděte vy": Sabotáže a útoky hackerů proti Turecku Tisk E-mail
Středa, 04 červenec 2012

RedHack zaútočili na stránky ministerstva zahrničí v Ankaře, PKK unesla představitele vládní strany. Iránští Kurdové provedli sabotáž na plynovodu. Turecká armáda odpověděla bombardováním severního Iráku.

Nepříjemné překvapení zažil turecký režim Recepa Tayyipa Erdogana dnes ráno. Skupina levicových hackerů, která se podepisuje RedHack, což je turecký ekvivalent Anonymouse, napadla web ministerstva zahraničí v Ankaře, když tam vložila dvě fotografie pořízené v minulosti, kdy islamistický a nacionalistický premiér objímal syrského prezidenta Bashara al Assada a bývalého libyjského vůdce Muammara Kaddafího. Obrázky doprovázel nápis "včera bratři, dnes nepřátelé". A dále: "Pokud si chcete hrát na válku, obujte si boty a jděte. My za vás nechceme umírat". Podpis: "socialističtí piráti".

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Následující > Konec >>

Výsledky 1282 - 1288 z 1417
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.