Úvodní stránka Wednesday, February 21 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Přichází druhá globální deprese Tisk E-mail
Úterý, 22 květen 2012

Mrazivá ale vědecká a nepopíratelná vize ekonomického vývoje od Josepha Haleviho

Přichází druhá globální deprese

Eurozona a její krizeDruhá vlna deprese je dnes k vidění pouhým okem. Ceny surovin včetně ropy přestaly oscilovat a utrpěly drastický pád, když za sebou táhnou jak ceny akcii těžařských společností tak i zemí ve kterých se těží, což vede k znehodnocení jejich měn vůči dolaru. Komodity jsou výborným ukazatelem ekonomické situace. V létě 2008 to byly jejich ceny a úrokové sazby příslušných měn, které oznámili přechod od krize finanční k té "reálné", když ještě mnozí experti popírali její existenci. V tomto rámci se sčítají evropská krize a čínské zpomalení. Dynamika Pekingu, i z hlediska dopadu evropské situace, klesá pod hranici 8% ročního růstu, což je vzhledem k údajům o produktivitě považováno za minimální hranici pro zabrzdění vzepětí nezaměstnanosti a zhoršení již tak značného sociálního napětí. To může učinit postup při již probíhajícím politickém přechodu problematickým. 

Celý článek...
 
Stanovisko ÚV Komunistické strany Řecka k výsledkům voleb z 6. května 2012 Tisk E-mail
Středa, 16 květen 2012

Stanovisko ÚV Komunistické strany Řecka k výsledkům volebÚstřední výbor Komunistické strany Řecka (KKE) na své schůzi přijal prvotní vyhodnocení výsledků voleb z 6. května 2012. Toto hodnocení se stane předmětem diskuse v orgánech a základních organizacích KKE. Strana bude dále diskutovat o výsledcích voleb s lidmi, kteří se stranou spolupracují, s jejími podporovateli a přáteli. Poté, co proběhne toto kolo diskuse a vyjádření názorů, ÚV strany přijme závěrečné hodnocení.

Celý článek...
 
Izrael. Jednotná vláda. Kvůli válce proti Iránu Tisk E-mail
Úterý, 15 květen 2012

Kadima vstupuje do vlády, aby se zabránilo předčasným volbám; přibližuje se útok na íránská jaderná zřízení, Netanyahu hovoří o ekonomice, ale startuje motory. Je tu další člověk, na kterého musí Obama myslet.

Benyamin Netanyahu je "odporný", ale bezpochyby je to král politiky. To napsal včera liberální deník Haaretz, když komentoval nečekanou a rozruch budící dohodu anulující předčasné volby a umožňující vytvoření vlády národní jednoty, která byla sjednána v pondělí v noci mezi Benyaminem Netanyahuem a Shaulem Mofazem, vůdcem strany Kadima, která je hlavní opoziční silou.

Celý článek...
 
Bude to jistě jen "shoda okolností" Tisk E-mail
Úterý, 15 květen 2012

Bude to jistě "shoda okolností", ale bohužel je vhodné oznámit, že od 15. května v blízkosti hranice mezi Jordánskem a Sýrii proběhne jedno z největších vojenských cvičení, které kdy proběhly na Středním východě. 

Celý článek...
 
Státní kapitalismus nahradí kapitalismus s volným trhem Tisk E-mail
Pondělí, 14 květen 2012

Eric HobsbawmAčkoliv se neztotožňujeme s velkou částí tezí a hodnocení významného anglického historika Erica Hobsbawma, přinášíme jakožto zajímavý a v lecčems i úvahu podněcující pohled "z jiné strany" překlad jeho rozhovoru poskytnutého italskému pravicovému týdeníku l'Espresso.

Historik Eric Hobsbawm se domnívá, že i přes kapitalistickou krizi má "státní kapitalismus velkou budoucnost". To podle jeho názoru dokazují státy BRIC. "Levice nemá program, který by mohla předložit," domnívá se dále historik.

"Ptal jste se mě, zda je možný kapitalismus bez krizí", začíná: "Ne. Počínaje Marxem víme, že kapitalismus působí právě přes krize a restrukturalizace. Problém je, že nemůžeme vědět, jak vážná je ta současná, protože jsme ještě uprostřed".

Celý článek...
 
Britský ministr obrany zve Německo do nových válek Tisk E-mail
Pondělí, 14 květen 2012

Jaký dárek by chtěl skutečným vítězům nad fašismem - Rudé armádě a komunistům - k 67. výročí vítězství nad nacistickým Německem, věnovat britský ministr obrany: Odpustit Německu jeho nacistickou minulost.

Bývalý voják Wehrmachtu jako papež Benedikt XVI. nestačí. Ubývá svědků zločinného řádění vojáků a esesáků nacistické Třetí říše. Desítky milionů padlých příslušníků Rudé armády, spojeneckých armád, partyzánů, nevinných komunistů, Židů a dalších ras, jejichž počet se odhaduje na 63 milionů, imperialismu nestačilo. Připravují další vyhlazovací války. Obětí by tentokrát měly být miliardy nevinných dětí, žen a mužů, hlavně z rozvojových zemí, ale i z východu. Planeta Země se pro ně stala malou. Hlad, bída a nemoci je nestačí dostatečně rychle hubit.

To dal jasně najevo 2. 5. v předvečer summitu NATO v Chicagu, při své návštěvě Berlína britský ministr obrany Philip Hammond. Vyzval německou vládu, aby překonala svůj "historický odpor" k vedení války v Evropě a ve světě. Tak otevřeně a drze se od konce 2. světové války dosud nevyjádřil žádný politik. 

Celý článek...
 
Úvodní vystoupení A. Paparigy, generální tajemnice ÚV KKE, při tiskové konferenci 10. května 2012 Tisk E-mail
Pátek, 11 květen 2012

Hodnocení Komunistické strany Řecka (KKE) se týká procedurálního klamání mandáty k pokusu o sestavení vlády, jež bylo součástí obecného plánu masové manipulace a odzbrojení lidí se zacílením na následující volby.

Proto, když byla KKE před volbami tázána, co by dělala v případě, že by dostala mandát k pokusu o zformování vlády, čestně a odvážně před lidmi prohlásila (bez ohledu na to, jaký dopad na hlasy by to mělo), že by okamžitě mandát odmítla. KKE uvedla, že se nebude účastnit žádné vlády pro buržoazní správu, s níž je objektivně spojeno protilidové východisko z krize. KKE si je velmi dobře vědoma pozice a praxe ostatních stran, že žádná z navrhovaných vlád, ať už ty ve prospěch "vyjednávání" [s EU a eurokapitálem, pozn. překladatele] či ty ve prospěch "dodatku" [k dohodám vyjednaným s EU, pozn. překladatele] a nového Memoranda nemůže vyřešit akutní problémy, ani se taková vláda nemůže vyjádřit potřeby lidu. To je obsah historické odpovědnosti, kvůli jehož vyvození nás Syriza kritizuje. My jí odpovídáme s tím, že to ona projevuje historicky nezodpovědný postoj vůči lidu.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Následující > Konec >>

Výsledky 1282 - 1288 z 1410
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.