Úvodní stránka Monday, November 20 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Holešovská výzva, Národní rada a demonstrace 15. března 2012 Tisk E-mail
Neděle, 18 březen 2012

Dvacet tisíc lidí vyšlo po celé České republice ve čtvrtek 15. března 2012 do ulic. Požadovali demisi vlády, odstoupení prezidenta republiky a zastavení vládních reforem. Svolavateli demonstrace byli iniciátoři Holešovské výzvy potažmo Národní rada. Přestože se tato demonstrace na první pohled jeví jako přirozený projev nespokojenosti občanů, měla již před svým zahájením na sobě mnoho podivného a prakticky všechny levicové subjekty se od ní distancovaly.

Celý článek...
 
Raúl Castro přijal severoamerické senátory Tisk E-mail
Úterý, 13 březen 2012

Raul Castro na schůzce s americkými senátoryArmádní generál, Raúl Castro, předseda Státní rady a Rady ministrů, přijal severoamerické senátory, Patricka Leahyho, demokrata ze státu Vermont, a prezidenta Soudního výboru Senátu, Richarda Shelbyho, republikána ze státu Alabama a lídra menšiny výboru bankovního, bydlení a městských záležitostí, kteří navštívili Kubu v rámci delegace senátorů a poslanců Kongresu Spojených států.

Celý článek...
 
Ne Jelcin, ale Zjuganov zvítězil ve volbách roku 1996: to jsou slova ruského prezidenta Medveděva Tisk E-mail
Úterý, 06 březen 2012

Boris JelcinMoskva 1. března 2012 - "V roce 1996 v prezidentských volbách nezvítězil Boris Jelcin". Kdyby to řekl někdo, kdo je v současné době v opozici, bylo by možné pochybovat. I když tomu tak skutečně bylo. Ale autorem tohoto prohlášení není nikdo menší než Dimitrij Medveděv, poslední ruský prezident. Pokusme se v tom zorientovat.

Celý článek...
 
René González: Nikdy jsem si nemyslel, že budu muset napsat tenhle dopis Tisk E-mail
Pondělí, 05 březen 2012

Rene GonzalesVe čtvrtek byl publikován dojemný dopis Reného Gonzálese do Havany jeho bratrovi Robertovi, jenž je vážně nemocný rakovinou.

René, jeden z pěti kubánských bojovníků proti terorismu, musí podle miamského politického procesu a dalšího absurdního rozhodnutí zůstat 3 roky na americké půdě po 13 letech ve vězení na základě nespravedlivého rozsudku. Požádal o dočasné povolení cesty na Kubu, aby mohl vidět svého bratra, ale dosud nedostal odpověď.

Je to další krutou kapitolou zacházení amerických úřadů s Pěticí.

Za této situace poslal René následující emotivní dopis svému bratrovi.

Celý článek...
 
Sýrie - válka špionů a tajná jednání Tisk E-mail
Středa, 29 únor 2012

Francouzští agenti držení v Sýrii? V rámci informací shromážděných v tomto bouřlivém období se informační síť Rete Voltaire dotkla některých témat, která se po několika dnech objevila i v jiných médiích. I když, jak jsme upozorňovali v předcházejících článcích, je nezbytné pracovat s tématy, u nichž je velmi obtížné ověření, a které jsou spojené s mediální válkou, bylo by nicméně chybné nebrat na vědomí anticipace, které se předkládají takovými podrobnostmi. Dokonce jsme hovořili o "prizmatické pravdě".

Celý článek...
 
Moskva a formování nového světového systému Tisk E-mail
Středa, 29 únor 2012

Vitalij Čurkin, představitel RF při OSNImad Fawzi Shueibi se zamýšlí nad důvody a důsledky nedávného postoje Ruska v Radě bezpečnosti OSN. Moskevská podpora Sýrii není gestem ale výsledkem hlubší analýzy měnící se globální mocenské rovnováhy. Současná krize vykrystalizuje do nové světové konfigurace, jež se z jednopolárního modelu zděděného po pádu SSSR postupně vyvine směrem k multipolárnímu systému. Nevyhnutelně tento přechod uvrhne svět do období geopolitických turbulence, jejichž dopady autor promýšlí.

Celý článek...
 
K volbám nového prezidenta Ruska Tisk E-mail
Úterý, 28 únor 2012

Prezidentské volby v Ruské federaci, jejichž první kolo proběhne již tuto neděli, budou mít velký význam pro vnitropolitický vývoj v této významné zemi, ale stejně tak v mezinárodních mocenských vztazích. Jejich výsledky se budou přirozeně projevovat i v České republice. Nelze si přitom nevšimnout, že jim komunisté věnují poměrně málo pozornosti. Proto zveřejňujeme jeden z názorových pohledů na otázku, oč v nich jde.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Následující > Konec >>

Výsledky 1275 - 1281 z 1388
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.