Úvodní stránka Friday, October 30 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Brazilský fotograf Michael Susin Mica k výstavě "Pohledy na Kubu" Tisk E-mail
Středa, 09 leden 2013

Video z besedy Brazilský fotograf Michael Susin Mica na besedě k zahájení výstavy jeho fotografií "Pohledy na Kubu", kterou pořádaly Společnost česko-kubánského přátelství a České mírové hnutí 7. ledna 2013 v Praze.

 
Vzdělání je právo, ne byznys! Školné nesmí projít! Tisk E-mail
Úterý, 08 leden 2013

Vystoupení Milana Krajči v Petičním výboru Poslanecké sněmovny k projednávání petice proti školnému 

České vysoké školství je dlouhodobě podfinancováno. Na vysokoškolské vzdělání dává Česká republika méně než polovinu toho, kolik činí evropský průměr. Za poslední tři roky byla částka snížena z 21 miliard na 18 miliard korun ročně a rozpočet na školství se bude snižovat i nadále. 

Celý článek...
 
Další soud s Romanem Smetanou Tisk E-mail
Pondělí, 07 leden 2013

V úterý 15. ledna 2013 v 9:00 hodin se bude konat další soud s Romanem Smetanou. Ten si za pomalování předvolebních plakátů na autobusech MHD v Olomouci odseděl čtvrt roku ve vězení a zaplatil škodu způsobenou malbami na omyvatelných plakátech. Smetana, známý rovněž pod různými přezdívkami jako tykadlový řidič, pan tykadlo, atd. zaplatil údajnou škodu, kterou způsobil nápisy a přimalováním tykadel na hlavy volebních kandidátů, ale odmítal nápravné tresty. Z veřejně prospěšných prací se tak stalo čtvrtroční věznění, k jehož výkonu rovněž ve stanoveném termínu nenastoupil. Tím se dopustil dalšího trestného činu, maření rozhodnutí soudu. To se vzhledem k přerušení výkonu trestu na příkaz bývalého ministra spravedlnosti Pospíšila stalo dvakrát. Roman Smetana bude tedy v úterý 15. ledna 2013 v 9:00 hodin v Olomouci souzen za dvojí nenastoupení do vězení. Den před tím, v pondělí 14. ledna v 15:00 hodin se bude před budovou krajského soudu v Olomouci konat protestní akce na podporu Romana Smetany. Komunistický svaz mládeže považuje soud nad Romanem Smetanou za jeden z pokusů o politický tlak na svobodu projevu. Stojíme tedy plně za Romanem Smetanou a vyzýváme občany k účasti na protestní akci v pondělí 14. ledna v 15:00 před Olomouckým soudem.

 

Starší články:

Vzkaz Romana Smetany o ponižování ve vězení

Nečasovo gestapo obsadilo Rožnov

Vzkaz Romana Smetany Klausovi a Langerovi

Z internetu: Incident s "tajným" po zatčení R. Smetany

Videozáznam zatčení Romana Smetany 21.4.

Roman Smetana zatčen

Za urážku ODS na 100 dní do vězení  

 
54 let od vítězství kubánské revoluce Tisk E-mail
Úterý, 01 leden 2013

Dnes si připomínáme výročí 54 let od vítězství kubánské revoluce. Po těžkých bojích o Santa Claru 31. prosince 1958 partyzánské síly vedené Che Guevarou a Camilem Cienfuegosem, které skončily vítězstvím revolučních sil, utíká 1. ledna Batista z Kuby. Tím je diktátorský režim udržovaný USA politicky poražen. Dalšího dne, 2. ledna 1959, vstupují vojska revoluce vítězně do Havany a ustavují novou revoluční vládu, která postupně likviduje zaostalost, v které zanechal Kubu imperialismus i domácí kapitalisté. Samotná revoluce se stala inspirací při likvidaci koloniálního panství a při protiimperialistických bojích národů po celém světě. Revoluční vláda ovšem také přímo vstupovala do pokrokového a revolučního boje v zemích Ameriky a Afriky. Odkaz Revoluce je tak trvalý a pozitivně ovlivnil světový poměr sil. 

 
Video: beseda s venezuelským velvyslancem Tisk E-mail
Sobota, 29 prosinec 2012

 Video z besedy s velvylsancem Bolivarovské republiky Venezulea Juliánem Hernándezem Leónem, která se uskutečnila 30. listopadu v Record Gallery Club na Žižkově, naleznete na adrese: 

http://www.youtube.com/watch?v=FKQlDQH9r70

 
Petice proti školnému v Poslanecké sněmovně Tisk E-mail
Pátek, 28 prosinec 2012

Klíčovou aktivitou, kterou se v současnosti zabývá studentská iniciativa SOS STUDENT, je snaha o zabránění záměru stávající protilidové vlády zavést školné na státních a veřejných vysokých školách.

Celý článek...
 
Vzkaz Romana Smetany o ponižování ve vězení Tisk E-mail
Čtvrtek, 20 prosinec 2012

V době, kdy si nekritická část české populace připomíná roční výročí nanebevzetí svého idolu Václava Havla, je ve vězení havlovské či posthavlovské éry ponižován politický vězeň Roman Smetana. Ten si nyní odpykává stodenní trest ve věznici v Rapoticích po té, co namaloval tykadla na předvolební plakáty mocným tohoto světa a doplnil je poznámkami o zlodějích a prostitutkách. Roman Smetana byl konfrontován s propagandou mocných stejně jako my ostatní. Dokázal se však veřejným způsobem vyjádřit, zatímco většina ostatních jen tiše brblá po hospodách. Situace došla do takového stavu, kdy je Roman vystaven ve vězení podmínkám, které už přesahují běžný rámec vězeňství. Předvánoční čas tráví Roman v samovazbě po té, co byl násilně ponižován vězeňskou ostrahou. Místo dlouhého článku zveřejňujeme kopii dopisu Romana Smetany, který zaslal svému kamarádovi. Omlouváme se za začernění úvodní části dopisu. Vzhledem k uvedeným jménům osob, které by mohly být vystaveny perzekuci a pro veřejnost malému významu osobního sdělení v této části dopisu, jsme se rozhodli úvod dopisu nezveřejňovat.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Následující > Konec >>

Výsledky 1275 - 1281 z 1390
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.