Úvodní stránka Wednesday, September 20 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Hledání nových variant legitimity agrese proti Sýrii Tisk E-mail
Pátek, 03 únor 2012

Vývoj situace v Sýrii se vyvíjí směrem, vyvolávajícím nové obavy.

Vzhledem k postojům ruské a čínské delegace nadále odmítajícími hlasovat v RB OSN pro násilnou intervenci, proběhlo i poslední jednání o syrském problému 24. ledna, nazvané "Situace na Blízkém východě" ve znamení pokusů západních delegátů i hlavních funkcionářů vedení OSN překonat jejich odpor a snahy dosáhnout jakékoliv dohody, která by umožnila opakovat libyjský scénář.

Celý článek...
 
Pentagon zařadil TeleSur do seznamu cílů pro své rakety Tisk E-mail
Čtvrtek, 02 únor 2012

TeleSurLatinskoamerický satelitní TV kanál vybudovaný z iniciativy prezidenta Cháveze začal vysílat v červenci 2005. K tomu, aby si získal jméno a popularitu a stal se pevnou součástí televizní sítě jižní části Ameriky, jasně specifikoval své ideologické zaměření a jeho správnou formu, potřeboval téměř dva roky. Z počátku se TeleSur zaměřil na auditorium Latinské Ameriky, objektivní objasňování politického, ekonomického a kulturního vývoje regionu. TeleSur se v průběhu let stal nejen efektivním nástrojem urychlení integračních procesů, ale i oknem, umožňujícím obyvatelstvu Latinské Ameriky a Karibské oblasti získat pravdivý pohled na vývoj v sousedních státech.

Celý článek...
 
Okupace Libye vojsky USA začíná Tisk E-mail
Středa, 01 únor 2012
Dvanáct tisíc vojáků Spojených států přijíždí do Libye, aby konsolidovali zemi pod patronací imperialismu. K okupaci dochází v momentě, kdy je země zmítaná konflikty mezi frakcemi tzv. Národní přechodné rady (TNC) a ozbrojenou skupinou, která se prohlašuje za věrnou starému režimu a která uskutečnila výpad do města Bani Walid.
Celý článek...
 
Cíl Washingtonské aliance s "umírněnými islamisty": Tisk E-mail
Úterý, 31 leden 2012

utlumit rebelie a udržet buržoazní režimy v muslimských zemích

Výbuch demokratizačních, národně osvobozeneckých bouří a revolucí v muslimských zemích donutil Washington vytvářet nové aliance s islamistickými stranami, vůdci a režimy, nyní pokrytecky nazývanými "umírněnými". Podle všech příznaků jde pouze o novou formu zneužití Islámu k obnovení koloniálního vykořisťování a upevnění podpory reakčních šejků a muslimských duchovních, ochotných plnit záměry světového, zejména amerického imperialismu.

Celý článek...
 
Prohlášení 19 evropských komunistických organizací mládeže 20 let od kontrarevoluce Tisk E-mail
Pondělí, 30 leden 2012

Naší budoucností je nový svět, komunismus

Naší budoucností je nový svět, komunismus Komunistické organizace mládeže, které podepisují toto prohlášení, vyzývají mládež Evropy a světa při příležitosti 20. výročí zániku SSSR a svržení socialismu.

Toto výročí je pro buržoazní vlády a strany, pro síly kapitálu příležitostí k pomluvám socialismu a jeho přínosů, k vykreslení kapitalistické "věčnosti" a "blahobytu". Jsou to oni, kdo svou politikou vzal mládeži všechna práva, podnikl desítky imperialistických válek a plánuje další, kdo nás odsoudil k chudobě a nezaměstnanosti, kdo postihuje komunistickou ideologii.

Pro nás, pro pracující, lid a mládež světa, je toto výročí příležitostí k připomenutí a vyzdvihnutí úspěchů socialismu, jeho přínosu pro lidstvo, příležitostí vyvodit podstatné závěry z porážky v letech 1989-1991.

Obracíme se na mladé lidi, aby hledali a poznali pravdou o socialismu, abychom řekli, že naší budoucností je nový svět, svět socialismu a komunismu.

Celý článek...
 
Pracující v Litovli už čtvrt roku bez výplaty Tisk E-mail
Neděle, 29 leden 2012

Pracující v Litovli už čtvrt roku bez výplatySkupina TENZO je největší STEEL SERVICE CENTER svého druhu ve střední Evropě, stojí psáno na webových stránkách tohoto podniku. Profesionálně vedená propagace na netu nenechává čitatele na pochybách, že se jedná o jistě velmi seriózní a výkonný průmyslový podnik. Nedávno dokonce přibyl na hlavní stránku propagace baner upozorňující na novou CNC jednotku. Firma TENZO se zabývá výrobou ocelových dílů a to řezáním či pálením z různě širokých plechů a následně obráběním, svařováním a dalšími úpravami na finální výrobek. Značná část výroby je uskutečňována na CNC obráběcích strojích. Spektrum výrobků začíná na drobných součástkách a končí u velkých průmyslových dílů. Většina dělníků firmy TENZO jsou tedy obráběči, paliči (plasmové a acetylenové pálící stroje), soustružníci, dále jsou to programátoři CNC obráběcích strojů a nakonec administrativní personál.

Celý článek...
 
Lekce leninismu Tisk E-mail
Pátek, 27 leden 2012

Rozhovor s Giorgisem Marinosem, členem PB KKE Musíme poděkovat především redakci Haló novin za možnost účastnit se rozhovoru s členem politického byra ÚV KS Řecka (KKE) Giorgisem Marinosem . Jeho odpovědi nejen objasnily některé nám neznámé aspekty politického vývoje v jeho zemi, ale ukázaly jak používat marxistické myšlení v jeho nejmodernější podobě. Je třeba ale poděkovat i redaktorovi Romanu Janouchovi, který svými dotazy, zejména tak jak byly formulovány, připomínkami a doplněními předvedl formu myšlení, se kterou se v KSČM setkáváme zcela běžně. Koncepční a klidný přístup, jistota v sebe sama, důvěra ve vlastní stranu a orientace na budoucnost a dialektické chápání kontinuity a diskontinuity v revolučním procesu, to jsou jen některé rysy projevu soudruha Marinose. Lze se domnívat, že nezorganizování setkání širšího stranického aktivu s tak významným představitelem naší bratrské strany, bylo vyvoláno jen jeho omezenými časovými možnostmi, neboť jsme si jisti, že soudružek a soudruhů, kteří by přišli vyjádřit solidaritu a přátelství se stranou vedoucí tak neohrožený boj za zájmy nejen řeckých pracujících by bylo dostatek a získání zkušeností z bojů řeckých komunistů by bylo velkým přínosem pro naši nejbližší práci.

Přejeme nerušené sledování rozhovoru.

 
<< Začátek < Předchozí 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Následující > Konec >>

Výsledky 1275 - 1281 z 1386
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.