Úvodní stránka Tuesday, September 22 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Podmínka pro Smetanu Tisk E-mail
Úterý, 15 leden 2013

Velkým překvapením byl kompromisní rozsudek soudce Petra Sušila, který v Olomouci v úterý 15. 1. 2013 vyřešil Smetanův případ rozsudkem 14-ti měsíců podmíněného trestu. Tento "trest netrest" přímo a otevřeně zdůvodnil tím, že jej nelze mařit. Zajistil tak formální naplnění litery zákona a současně ukončil nesmyslně se dlouho táhnoucí případ.

Celý článek...
 
V Olomouci se extremisté pokusili o zneužití Smetanova případu Tisk E-mail
Úterý, 15 leden 2013
Na Horním náměstí v Olomouci se před orlojem sešla v 15:00 hodin v pondělí 14. ledna 2013 asi stovka lidí na Milanem Danielem ohlášené demonstraci pořádané dále aktivisty kolem webu www.prosmet.cz ve spolupráci s aktivisty hnutí Occupy Olomouc. Na stotisícové město je stohlavá účast na protestu velice málo. Možná, že by ani nevadila malá účast na akci spojené s podporou osoby Romana Smetany, ale takto malá účast je běžná i při jiných protestech. I iniciativa Occupy Olomouc, která se snažila oprostit od jakéhokoliv spojování s registrovanými politickými organizacemi, je po více než roce činnosti stále záležitostí jen hrstky nadšenců. Lidé tím veřejně dávají najevo, jak lhostejný je jim jejich vlastní osud a jak hluboko jsou ochotni ohnout svůj hřbet před svými pány. Akce na podporu Romana Smetany, kterého v úterý 15.1.2013 v 9:00 hodin čeká další soud a pravděpodobně další věznění, trvala asi půl hodiny. Z médií byli přítomni redaktoři ČT a několika málo dalších novinářů. Sám Smetana se akce neúčastnil. Nechal se slyšet, že je mu nepříjemná účast, nebo dokonce spolupořádání akce na svou podporu. U sólohráče Smetanova typu je to celkem pochopitelný postoj.

Celý článek...
 
Prohlášení KSM k vyslání příslušníků nasaditelného spojovacího modulu AČR do operace NATO v Turecku Tisk E-mail
Neděle, 13 leden 2013

Prohlášení Komunistického svazu mládeže k vyslání příslušníků nasaditelného spojovacího modulu Armády ČR do operace NATO v Turecku

Vláda ČR dne 9. ledna 2013 schválila vyslání příslušníků nasaditelného spojovacího modulu (Deployable Communication Module, DCM) Armády ČR do vojenské operace Severoatlantického paktu (NATO) v Turecku. Příslušníci 102. spojovacího praporu v Lipníku nad Bečvou mají být nasazeni v akci rozmisťování a obsluhy protiraketových systémů Patriot u hranice se Sýrií. Vláda ČR o tom rozhodla bez rozpravy v důsledku urgentní žádosti vedení NATO z 19. prosince 2012.

Celý článek...
 
Jednání představitelů KSM s předsedou ÚV KSČM Vojtěchem Filipem Tisk E-mail
Čtvrtek, 10 leden 2013

Ve středu 9. ledna se uskutečnilo setkání představitelů Komunistického svazu mládeže s předsedou Ústředního výboru Komunistické strany Čech a Moravy Vojtěchem Filipem. Zástupci KSM na něm informovali o nedávno uskutečněném 10. sjezdu KSM a jím vytyčených úkolech mladých komunistů. Jednou z prezentovaných priorit komunistické mládeže pro následující období je orientace na budování antiimperialistického protiválečného hnutí. Na jednání došlo také k dohodě o větším propojení aktivit KSM a KSČM proti současné vlně antikomunismu. Na schůzi zazněla i informace o připravovaném 18. světovém festivalu mládeže a studentstva, který se uskuteční v tomto roce v jihoamerickém Ekvádoru, do jehož přípravy je KSM zapojen, a který bude mimořádnou mezinárodní událostí pokrokové, demokratické a antiimperialistické mládeže celého světa. Kromě světového festivalu mládeže byly diskutovány také další mezinárodní aktivity KSČM a KSM a postoje obou organizací k aktuálním zahraničně-politickým problémům. 

 
Klausova amnestie Tisk E-mail
Středa, 09 leden 2013

Udělování milostí a amnestií není jen středověký přežitek, ale i účinný nástroj ke zmírnění následků trestních řízení tam, kde nedokonalost zákona a lidských pravidel způsobí více újmu než nápravu odsouzeného. Zákony tvoří lidé a ti jsou chybující. Zákon tedy může poslat k trestu i člověka jinak morálně nezkaženého. Zde by měl být posledním momentem zachycení před propadem do lidské tragédie právě institut milosti, výjimečně i hromadné milosti zvané amnestie. Prezident, jenž tímto institutem disponuje, dává jasně najevo, s jakými lidmi cítí, s kým sympatizuje, nebo koho se mu zželelo.  

Celý článek...
 
Brazilský fotograf Michael Susin Mica k výstavě "Pohledy na Kubu" Tisk E-mail
Středa, 09 leden 2013

Video z besedy Brazilský fotograf Michael Susin Mica na besedě k zahájení výstavy jeho fotografií "Pohledy na Kubu", kterou pořádaly Společnost česko-kubánského přátelství a České mírové hnutí 7. ledna 2013 v Praze.

 
Vzdělání je právo, ne byznys! Školné nesmí projít! Tisk E-mail
Úterý, 08 leden 2013

Vystoupení Milana Krajči v Petičním výboru Poslanecké sněmovny k projednávání petice proti školnému 

České vysoké školství je dlouhodobě podfinancováno. Na vysokoškolské vzdělání dává Česká republika méně než polovinu toho, kolik činí evropský průměr. Za poslední tři roky byla částka snížena z 21 miliard na 18 miliard korun ročně a rozpočet na školství se bude snižovat i nadále. 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Následující > Konec >>

Výsledky 1268 - 1274 z 1388
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.