Úvodní stránka Friday, December 15 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Mírová pozorovatelská mise v Sýrii s českou účastí Tisk E-mail
Pondělí, 23 duben 2012

Mírová pozorovatelská mise v Sýrii s českou účastíNepokoje probíhající v Syrské arabské republice jsou již několik měsíců tématem zahraničního zpravodajství řady médií. Co je pravda a co lež a manipulace, má mimo jiné za úkol v Sýrii zjistit právě probíhající mezinárodní mírová pozorovatelská mise. Ta se koná z iniciativy Syrského mírového výboru, Národního svazu syrských studentů a Všeobecného svazu arabských studentů. Záštitu nad pozorovatelskou misí převzala Světová rada míru společně se Světovou federací demokratické mládeže, které je Komunistický svaz mládeže členem.

Celý článek...
 
Venezuela: konspirace bankéřů Tisk E-mail
Pondělí, 23 duben 2012

Jak se ve Venezuele blíží prezidentské volby, intenzifikují se intriky reakčních sil podporovaných imperialismem. Také španělský "socialista" Felipe Gonzales a chilský Ricardo Lagos se aktivně účastní konspirativní činnosti proti Bolívarovské revoluci.

Celý článek...
 
Videozáznam zatčení Romana Smetany 21.4. Tisk E-mail
Neděle, 22 duben 2012

Exkluzivní video ze zatčení Romana Smetany

 
Roman Smetana zatčen Tisk E-mail
Sobota, 21 duben 2012

Roman Smetana zatčen V sobotu, dne 21. 4.2012 byl symbolicky, v Opletalově ulici po demonstraci odborů zatčen policií ČR olomoucký řidič autobusu Roman Smetana odsouzený k odnětí svobody na čtvrt roku za přimalování tykadel politikům na předvolebních plakátech. Soudkyně, která Romana Smetanu odsoudila, je manželkou všehoschopného představitele ODS Ivana Langra. Ten byl rovněž otykadlován. Roman Smetana se odmítl rozsudku podvolit a 26. března 2012, kdy měl nastoupit trest, se do vězení nedostavil. O měsíc později jej policie za asistence tajných v civilu odvedla za výkřiků odporu přítomných občanů a provolávání hanby vládnoucí moci do vězení. Zatýkání vyvolalo tak silnou negativní reakci a projevy solidarity Romanu Smetanovi, že tajní v civilu, kteří se nechali obklíčit přítomnými rozhořčenými lidmi, zažili horkou chvíli. Občané provolávali hesla jako "Zavřete Langra, ne Smetanu!", "Pusťe Smetanu!"nebo "Janouška chráníte, Smetanu zavřete!" apod.

Celý článek...
 
S plným nasazením do protivládních protestů Tisk E-mail
Čtvrtek, 19 duben 2012

Stop vládě! Plakát odborů k demonstraci 21.4.Současná vláda neúprosně postupuje dál v naplňování svého protilidového programu. Pánové Nečas s Kalouskem tak nepokrytě činí v zájmu hrstky bohatých a mocných, která za nimi a jejich vládou stojí. Jejich cílem je odstranění základních sociálních práv nejen v oblasti zdravotnictví, školství či sociálního zabezpečení. Co bylo donedávna bráno jako samozřejmost, je pány ve vládě systematicky destruováno. Výdobytky mnoha složitých sociálních zápasů minulosti se jednoduše škrtají. Vedle těchto "reforem" však dochází také ke snižování reálných mezd a k nárůstu cen základních životních potřeb jako jsou bydlení nebo potraviny.

Celý článek...
 
K výročí porážky invaze na Playa Girón Tisk E-mail
Středa, 18 duben 2012

Fidel Castro během invaze na Playa GirónV těchto dnech si jako každoročně připomínáme jednu z událostí, která se významným způsobem zapsala do dějin Kuby a s konečnou platností přispěla k rozhodnutí o příštím směrování vývoje země v duchu socialistických idejí a principů.

Vraťme se při té příležitosti alespoň v krátkosti k události z poloviny dubna před jedenapadesáti lety, které měly zvrátit vývoj započatý po vítězství revoluce z ledna roku 1959.

Celý článek...
 
"Úvahy Fidela jsou světlem a nadějí pro Chile" Tisk E-mail
Pondělí, 16 duben 2012

Karol Cariola a Camila VallejoRozhovor s Karol Cariola a Camilou Vallejo

Vůdce kubánské revoluce Fidel Castro přijal ve středu večer delegaci Komunistické mládeže Chile (Juventudes Comunistas de Chile, JJCC), která je na pětidenní návštěvě ostrova na základě pozvání na oslavy 50. výročí založení Svazu mladých komunistů Kuby (Unión de Jóvenes Comunistas, UJC).

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Následující > Konec >>

Výsledky 1268 - 1274 z 1390
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.