Úvodní stránka Tuesday, October 17 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
K volbám nového prezidenta Ruska Tisk E-mail
Úterý, 28 únor 2012

Prezidentské volby v Ruské federaci, jejichž první kolo proběhne již tuto neděli, budou mít velký význam pro vnitropolitický vývoj v této významné zemi, ale stejně tak v mezinárodních mocenských vztazích. Jejich výsledky se budou přirozeně projevovat i v České republice. Nelze si přitom nevšimnout, že jim komunisté věnují poměrně málo pozornosti. Proto zveřejňujeme jeden z názorových pohledů na otázku, oč v nich jde.

Celý článek...
 
První setkání mládežnických komunistických organizací z bývalých socialistických zemí Tisk E-mail
Neděle, 26 únor 2012

Ve dnech 18. - 19. února 2012 se v ukrajinském hlavním městě Kyjevě konalo první setkání komsomolů ze zemí bývalého socialistického bloku. Setkání se zúčastnili delegáti z Ruska, Ukrajiny, Běloruska, Moldávie, Lotyšska, Slovinska, Chorvatska, Srbska, Polska a České republiky. Pozvané, ale omluveně nezúčastněné byly delegace z Kazachstánu, Azerbajdžánu a Maďarska. Toto významné mezinárodní setkání bylo uspořádáno organizačním výborem tvořeným Komunistickým svazem mládeže z České republiky, Revolučním komunistickým svazem mládeže bolševiků z Ruské federace a Svazem komunistické mládeže Jugoslávie s organizační pomocí Svazu komunistů Ukrajiny a jeho mládeže Jiskra.

Celý článek...
 
A boj pokračuje! I po 20-ti letech mládež bojuje za socialismus! Tisk E-mail
Neděle, 26 únor 2012

Závěrečný dokument setkání komsomolských organizací bývalých socialistických zemí v Kyjevě 18 - 19. 2. 2012

 

 

 

 

 

 

My, mladí komunisté z bývalých socialistických zemí, se scházíme v Kyjevě na setkání pod heslem: "A boj pokračuje! I po 20-ti letech mládež bojuje za socialismus!", a přijímáme rezoluci o spolupráci.

Celý článek...
 
Prohlášení podpory protikapitalistickému boji řeckého lidu Tisk E-mail
Neděle, 26 únor 2012

 

 

 

 

 

 

My, delegáti Setkání mládežnických komunistických organizací bývalých socialistických zemí, které proběhlo v Kyjevě 18. a 19. února 2012, vyjadřujeme svoji solidaritu a podporu odvážnému zápasu řeckých lidových vrstev, dělnické třídy, komunistů a militantních odborářů.

Celý článek...
 
Homs v pekle ozbrojených skupin Tisk E-mail
Neděle, 26 únor 2012

Obrazy přicházející z Homsu jsou znepokojivé: ukazují prázdné a bojem zničené město. Od 6. února jsme nemohli navázat spojení a ztratili jsme veškerý kontakt s našimi dopisovateli. (*)

Homs není nyní ničím jiným než hrozivým bojištěm, kde vládní vojáci čelí ozbrojeným skupinám, které podle nezávislých svědectví o skutečné povaze povstání střílí dávky naslepo, aby rozsévali teror a smrt. Poté prohlašují, že jsou to právě vládní síly, které tvrdě zasahují město.

Celý článek...
 
Proces proti Algirdasovi Paleckisovi začíná nanovo Tisk E-mail
Středa, 22 únor 2012

Tiskové prohlášení litevské Socialistické lidové fronty, 6. 2. 2012

Algerdis PaleckisSvoboda slova v Litvě znovu vážně ohrožena. Státní zastupitelství Vilniuského okresu podalo odvolání proti rozhodnutí z 18. ledna 2012, které zprostilo obžaloby předsedu Socialistické lidové fronty Algirdase Paleckise viněného z popírání "agrese ozbrojených sil SSSR proti Litvě". Státní zástupce E. Šleinius ve svém prohlášení opakoval své pohnutky - že vina A. Paleckise byla prokázána a on sám o ní nemá pochyby. O odvolání nebyly poskytnuty žádné další podrobnosti.

Celý článek...
 
Pohled ruské levice na vývoj situace v Sýrii Tisk E-mail
Středa, 22 únor 2012
Situace okolo Sýrie vstupuje zřejmě do předválečného stádia. Pro alianci USA - NATO - EU a část ultrareakčních arabských států sdružených v Lize arabských zemí je porážka sekulárního Asádova režimu prověrkou sil před útokem na Írán. Po vetu, použitém ruskou a čínskou delegací proti projektu rezoluce RB OSN 4. 2. 2012, která měla legalizovat mezinárodní ozbrojenou agresi proti Sýrii, započala další ofensiva informační války, do které se zapojily kromě USA, Francie, Velké Británie a Německa i exoti typu Kataru.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Následující > Konec >>

Výsledky 1268 - 1274 z 1398
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.