Úvodní stránka Thursday, February 20 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Přichází druhá globální deprese Tisk E-mail
Úterý, 22 květen 2012

Mrazivá ale vědecká a nepopíratelná vize ekonomického vývoje od Josepha Haleviho

Přichází druhá globální deprese

Eurozona a její krizeDruhá vlna deprese je dnes k vidění pouhým okem. Ceny surovin včetně ropy přestaly oscilovat a utrpěly drastický pád, když za sebou táhnou jak ceny akcii těžařských společností tak i zemí ve kterých se těží, což vede k znehodnocení jejich měn vůči dolaru. Komodity jsou výborným ukazatelem ekonomické situace. V létě 2008 to byly jejich ceny a úrokové sazby příslušných měn, které oznámili přechod od krize finanční k té "reálné", když ještě mnozí experti popírali její existenci. V tomto rámci se sčítají evropská krize a čínské zpomalení. Dynamika Pekingu, i z hlediska dopadu evropské situace, klesá pod hranici 8% ročního růstu, což je vzhledem k údajům o produktivitě považováno za minimální hranici pro zabrzdění vzepětí nezaměstnanosti a zhoršení již tak značného sociálního napětí. To může učinit postup při již probíhajícím politickém přechodu problematickým. 

Celý článek...
 
Státní kapitalismus nahradí kapitalismus s volným trhem Tisk E-mail
Pondělí, 14 květen 2012

Eric HobsbawmAčkoliv se neztotožňujeme s velkou částí tezí a hodnocení významného anglického historika Erica Hobsbawma, přinášíme jakožto zajímavý a v lecčems i úvahu podněcující pohled "z jiné strany" překlad jeho rozhovoru poskytnutého italskému pravicovému týdeníku l'Espresso.

Historik Eric Hobsbawm se domnívá, že i přes kapitalistickou krizi má "státní kapitalismus velkou budoucnost". To podle jeho názoru dokazují státy BRIC. "Levice nemá program, který by mohla předložit," domnívá se dále historik.

"Ptal jste se mě, zda je možný kapitalismus bez krizí", začíná: "Ne. Počínaje Marxem víme, že kapitalismus působí právě přes krize a restrukturalizace. Problém je, že nemůžeme vědět, jak vážná je ta současná, protože jsme ještě uprostřed".

Celý článek...
 
Pravda o protikubánských "demonstracích" v České republice Tisk E-mail
Úterý, 08 květen 2012
Pravda o protikubánských
 
Přednáška o aktuální situaci v Sýrii Tisk E-mail
Neděle, 06 květen 2012

Z přednášky Milana Krajči o pozorovatelské misiZcela zaplněná velká zasedací místnost budovy Ústředního výboru KSČM byla ve čtvrtek 3. května místem přednášky k aktuální otázce krize v Sýrii. Člen Ústředního výboru KSČM Milan Krajča zde informoval o Mezinárodní mírové pozorovatelské misi v Syrské arabské republice, které se jako zástupce Komunistického svazu mládeže zúčastnil v minulých dnech.

Celý článek...
 
Společné prohlášení WFDY a WPC k situaci v Sýrii a na Blízkém východě Tisk E-mail
Čtvrtek, 03 květen 2012
Společné prohlášení Světové federace demokratické mládeže a Světové rady míru k situaci v Sýrii a na Blízkém východě

Světová federace demokratické mládeže (WFDY) a Světová rada míru vyjadřují vážné obavy z růstu imperialistické agresivity v blízkovýchodním regionu a z mír ohrožujících plánů USA, NATO, EU a jejich regionálních spojenců zaútočit na Sýrii a zároveň iniciovat a propagovat vznik občanské války v této zemi.

Celý článek...
 
První máj ve znamení obrany sociálních práv Tisk E-mail
Pondělí, 30 duben 2012

První květnový den je od chicagské stávky v roce 1886 neodmyslitelně spojen s bojem pracujících proti vykořisťování a útlaku, za svět bez kapitalismu. Američtí dělníci tehdy v rámci úsilí o osmihodinový pracovní den zorganizovali statisícovou stávku.

Odpovědí jim byl krvavý policejní masakr a následné popravy dělnických vůdců. Na památku obětí tohoto brutálního řádění byl právě 1. květen vybrán za mezinárodní Svátek práce - den, kdy pracující na celém světě pozvedají hlas k boji za svá sociální práva a za socialistickou budoucnost lidstva.

Celý článek...
 
Vládní zvůle dostala do ulic přes sto tisíc občanů Tisk E-mail
Středa, 25 duben 2012

V sobotu dne 21. dubna demonstrovalo na Václavském náměstí přes sto tisíc nespokojených občanů proti vládě sociální destrukce. Protest svolalo velké množství odborových organizací a několik občanských hnutí a iniciativ. Sobotní demonstrace patří k jedněm z největších, jaké v posledních dvou desetiletích v našich zemích proběhly. V lidech sílí odpor k vládě, která je ožebračuje.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 181 182 183 184 185 186 187 188 189 Následující > Konec >>

Výsledky 1268 - 1274 z 1318
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.