Úvodní stránka Tuesday, March 20 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
První zhodnocení volebního výsledku ze 17. června 2012 Tisk E-mail
Pondělí, 25 červen 2012

ÚV KKE se sešel 18. června 2012 a prodiskutoval první zhodnocení výsledku voleb ze 17. června a vývoj po volbách. Postoj ÚV bude diskutován v základních organizacích strany, organizacích KNE (Komunistická mládež Řecka), na setkáních s příznivci, přáteli a s lidmi, kteří pracují po boku strany, aby shromažďovali názory, návrhy, postřehy týkající se obou voleb (květnových i červnových), což také stanoví okamžité úkoly strany.

Celý článek...
 
O muži jménem Vladislav Vančura Tisk E-mail
Čtvrtek, 21 červen 2012

Vladislav VančuraFrantišek Cinger

"Můj drahý básníku, jsme již poněkud přestárlí a přihodilo se nám bezpočet věcí, z nichž mnohé nestály za nic. Co na tom sejde, jiné bývaly opět krásné a jiné opět bláznivé," napsal v roce 1931 Vladislav Vančura ve věnování své hry Markéta Lazarová vzdálenému bratranci Jiřímu Mahenovi, vlastním jménem Antonínu Vančurovi, jehož nazýval strýcem.

Celý článek...
 
Prohlášení Aleky Paparigy, generální tajemnice KKE, k výsledkům parlamentních voleb 17. června. Tisk E-mail
Pondělí, 18 červen 2012

K výsledkům parlamentních voleb v Řecku 17. června

"Volební výsledek je negativní pro lidi, kteří velmi trpěli hospodářskou krizí a opatřeními, která následovala - memorandy, smlouvami o úvěru, prováděcími zákony. 

Lidé budou čelit závažným problémům a vývoji a ať bude vytvořena jakákoliv vláda, nesplní jejich očekávání. Právě naopak.

Naše hodnocení o negativním charakteru volebního výsledku je založeno na těchto bodech:

Celý článek...
 
Ruce pryč od Sýrie! Tisk E-mail
Pondělí, 18 červen 2012

V nedávné době jsem měl jako účastník Mezinárodní mírové pozorovatelské mise v Sýrii možnost blíže poznat stávající situaci v této blízkovýchodní zemi. Vidět na vlastní oči současnou syrskou realitu a diskutovat o ní s místními bylo neobyčejně přínosné již jen proto, že se podstatně liší od toho, jak je u nás prezentována většinou sdělovacích prostředků.

Celý článek...
 
21. Mezinárodní komunistický seminář v Bruselu 18.-21. 5. 2012 Tisk E-mail
Neděle, 17 červen 2012

Zveřejňujeme překlad obecných závěrů přijatých 21. Mezinárodním komunistickým seminářem v Bruselu. Dokument obsahuje řadu cenných podnětů k diskusi, která je zásadním předpokladem pro provedení analýzy současného stavu kapitalismu, tendence vývoje mezinárodního poměru sil a eskalace nových meziimperialistických rozporů formou válek širšího rozsahu než v posledních dvou desetiletích. O tomto důležitém semináři jsme na našich stránkách již informovali dříve. Komunistický svaz mládeže oceňuje úsilí Belgické strany práce při organizování seminářů a širokou účast komunistických a dělnických stran celého světa, mezi nimiž žel opět chyběla KSČM. Současně se KSM hlásí k závěrečným tezím semináře, které vyznačují směr současné analýzy i praktické činnosti komunistického hnutí.

Celý článek...
 
"Usmíření!": v Homsu se spojuje syrská občanská společnost uprostřed bojiště pro řešení bez násilí Tisk E-mail
Sobota, 16 červen 2012

Média, která šíří propagandu produkovanou za účelem diskreditace syrské vlády, se předhánějí v popisech ukrutností páchaných údajně vládními silami na vlastním obyvatelstvu. Opakuje se stará metoda psychologické války používaná státy NATO například při manipulativní snaze o legitimizaci agrese v Libyi, kdy média, včetně českých, odvolávající se na údajná svědectví anonymních osob zprostředkovaná údajně nevládními organizacemi jako je Human Rights Watch popisují nejhrozivější způsoby mučení a vraždění připisované vládním jednotkám. Účelem je vykreslit v aktuálním případě syrský sekulární režim jako tyranský a hodný svržení. Média v chomoutu propagandy NATO provádějící službu "dělostřelecké přípravy" se stala zásadní zbraní moderních agresí a nesou zodpovědnost za jejich důsledky. (Více k tomuto tématu naleznete např. zde)

Celý článek...
 
O blížícím se triumfu demokracie v Sýrii Tisk E-mail
Pátek, 15 červen 2012

5. 6. 2012 syrská televize oznámila, že syrská vláda vyhostila velvyslance USA, Velké Británie, Francie, Švýcarska, Španělska, Itálie, a chargé d´affaires Belgie, Bulharska a Kanady.

Koncem května se celá řada států, které vytvořily spojenectví tzv. "Přátelé Sýrie" rozhodla vyhostit syrské velvyslance, a v některých zemích i nižší diplomaty, na základě zfabrikované informace o tom, že syrské ozbrojené a bezpečnostní síly povraždily v městečku Húlá přes sto syrských občanů, z toho desítky malých dětí a žen.   

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Následující > Konec >>

Výsledky 1268 - 1274 z 1405
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.