Úvodní stránka Friday, October 30 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Raul Martinez Turrero: Od eurokomunismu k současnému oportunismu Tisk E-mail
Středa, 06 únor 2013

K boji s mezinárodním komunistickým a dělnickým hnutím přispěli i lídři evropských komunistických stran prosazováním a podporou zrádcovské teorie eurokomunismu. V článku "Od eurokomunismu k současnému oportunismu" zveřejněném v "Mezinárodní komunistické review č. 2" analyzuje člen ÚV KS Španělska Raul Martinez Turrero vliv eurokomunismu na činnost komunistických a dělnických stran, který přispěl nejen k rozpadu mnohých komunistických stran, včetně KSSS, ale hlavně k likvidaci socialistických států.

Celý článek...
 
Některé otázky strategie komunistického hnutí v souvislosti se zkušenostmi KKE Tisk E-mail
Středa, 06 únor 2013

Článek Georgiose Marinose, člena politbyra ÚV Komunistické  strany Řecka (KKE) pro časopis Marxistische Blätter

V průběhu posuzování složitých otázek komunistického a dělnického hnutí, zejména otázek strategie komunistických stran a politiky spojenců vystupují do popředí různé přístupy a rozpory a je potřeba zvyšovat ideově politickou úroveň jejich posuzování.

Celý článek...
 
70. výročí vítězství Rudé armády u Stalingradu Tisk E-mail
Sobota, 02 únor 2013

Druhý únor 2013 je dnem 70. výročí velikého vítězství Rudé armády a lidu Sovětského svazu nad německými nacistickými agresory v bitvě u Stalingradu. Vítězství u Stalingradu znamenalo obrat ve vývoji 2. světové války a zahájilo vytlačování německých armád z území SSSR a okupovaných zemí Evropy, které skončilo rozdrcením fašismu dobytím Berlína a symbolicky vyvěšením rudého praporu na Reichstagem.


http://www.youtube.com/watch?v=jRPYFlbVQTo&feature=player_embedded

 
Video: záznam z přednášky "Okupovaná Palestina včera a dnes" Tisk E-mail
Pátek, 01 únor 2013

Zveřejňujeme záznam ze včerejší přednášky Naima Ashhaba "Okupovaná Palestina včera a dnes"

 
Volba prezidenta republiky opět poodhalila fašistické trendy v české společnosti Tisk E-mail
Pondělí, 28 leden 2013

Je týden po historicky první přímé volbě prezidenta republiky a občané, kteří by si už rádi odpočinuli od nechutné kampaně, jsou opět vystavováni mediální masáži. Dozvuk prezidentské volby je slyšet i ze zahraničí. Německý tisk je nešťastný z nezvolení vhodného říšského protektora a kritizuje nového prezidenta Zemana, kde může. Jeden z nejčtenějších německých deníků Die Welt dokonce napsal, že by Zeman neměl být zván do Německa kvůli připomínání válečné historie. Zajímavé je, že zatímco ruská politická scéna čtvrtstoletí zcela mlčí k naprosto samozřejmým každodenním útokům na ruskou státnost, národnost, kulturu i historii v českých médiích, Německem otřásá politická hysterie z mocenské prohry v poměrně krátké volební prezidentské kampani, kdy se připomenou fakta, která si nacifikovaní Němci sami natropili.

Celý článek...
 
Jasné ne! rakouské šlechtě na českém trůnu Tisk E-mail
Středa, 23 leden 2013

V bulvárním tisku i televizních pořadech se již nudně omílají stále stejná témata o prezidentských volbách a oba kandidáti postupující do druhého kola volby již sami od sebe asi ničím nepřekvapí. Přestože mocenské špičky současného režimu jasně nahrávají Karlu Schwarzenbergovi, zdá se, že mezi lidmi se objevuje pomalé probouzení z letargie a dochází k mobilizaci všech dostupných sil proti této variantě.

Celý článek...
 
Prohlášení ČMH proti zapojení Armády ČR do agrese NATO na Blízkém východě Tisk E-mail
Neděle, 20 leden 2013

Vláda České republiky dne 9. ledna 2013 schválila vyslání příslušníků Armády České republiky do vojenské operace Severoatlantického paktu NATO v Turecku. Příslušníci 102. spojovacího praporu v Lipníku nad Bečvou mají být nasazeni v akci u hranice se Sýrií. Vláda ČR o tom rozhodla bez rozpravy v důsledku urgentní žádosti vedení NATO ze dne 19. prosince 2012.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Následující > Konec >>

Výsledky 1261 - 1267 z 1390
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.