Úvodní stránka Thursday, August 24 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Sýrie v RB OSN: nová provokace proti Rusku a ČLR Tisk E-mail
Čtvrtek, 09 únor 2012

4. 2. 2012 proběhlo další zasedání RB OSN o situaci v Sýrii. Tentokrát byly útoky jejich delegátů proti Rusku a ČLR otevřeně provokativní.

Oficiálně je autorem návrhu protisyrské rezoluce Maroko, ke spoluautorství se přihlásilo devatenáct států, z toho 7 členů RB: USA, Francie, Anglie, Togo, Portugalsko, Německo a Kolumbie. Část delegací se dokonce pokusila prezentovat projekt rezoluce za postoj všech Arabů.

Celý článek...
 
Zastavit imperialistickou agresi proti Sýrii a Iránu, to je závazek týkající všech národů světa Tisk E-mail
Pondělí, 06 únor 2012

Komunistická strana Chile: "Zastavit imperialistickou agresi proti Sýrii a Iránu, to je závazek týkající všech národů světa"

Imperialistická ofenzíva Spojených států a imperialistických  mocností Evropské unie proti Sýrii a Iránu vytváří situaci, která hrozí rozpoutáním vojenské agrese proti těmto dvěma zemím.  

Poslední válka vyvolaná Spojenými státy a NATO v Libyi vzala za oběť tisíce mrtvých a způsobila hrozivé zničení země. Evidentním cílem nového evropského a severoamerického kolonialismu je zmocnění se přírodních zdrojů těchto zemí a realizace údajného práva na světovou nadvládu. 

Celý článek...
 
ACTA - kapitál proti lidem, lidé proti kapitálu! Tisk E-mail
Neděle, 05 únor 2012
Před nedávnem došlo k uzavření několika stahovacích serverů a několika zatčením s odůvodněním ochrany autorských práv. Současně s tím se připravuje mezinárodní dohoda pod názvem ACTA (Obchodní dohoda proti padělání). Na druhou stranu pozorujeme jako reakci na tyto kroky mj. koordinované hackerské útoky skupiny jménem Anonymous na weby nahrávacích společnosti, FBI, dokonce české vlády nebo ODS.
Celý článek...
 
Hledání nových variant legitimity agrese proti Sýrii Tisk E-mail
Pátek, 03 únor 2012

Vývoj situace v Sýrii se vyvíjí směrem, vyvolávajícím nové obavy.

Vzhledem k postojům ruské a čínské delegace nadále odmítajícími hlasovat v RB OSN pro násilnou intervenci, proběhlo i poslední jednání o syrském problému 24. ledna, nazvané "Situace na Blízkém východě" ve znamení pokusů západních delegátů i hlavních funkcionářů vedení OSN překonat jejich odpor a snahy dosáhnout jakékoliv dohody, která by umožnila opakovat libyjský scénář.

Celý článek...
 
Pentagon zařadil TeleSur do seznamu cílů pro své rakety Tisk E-mail
Čtvrtek, 02 únor 2012

TeleSurLatinskoamerický satelitní TV kanál vybudovaný z iniciativy prezidenta Cháveze začal vysílat v červenci 2005. K tomu, aby si získal jméno a popularitu a stal se pevnou součástí televizní sítě jižní části Ameriky, jasně specifikoval své ideologické zaměření a jeho správnou formu, potřeboval téměř dva roky. Z počátku se TeleSur zaměřil na auditorium Latinské Ameriky, objektivní objasňování politického, ekonomického a kulturního vývoje regionu. TeleSur se v průběhu let stal nejen efektivním nástrojem urychlení integračních procesů, ale i oknem, umožňujícím obyvatelstvu Latinské Ameriky a Karibské oblasti získat pravdivý pohled na vývoj v sousedních státech.

Celý článek...
 
Okupace Libye vojsky USA začíná Tisk E-mail
Středa, 01 únor 2012
Dvanáct tisíc vojáků Spojených států přijíždí do Libye, aby konsolidovali zemi pod patronací imperialismu. K okupaci dochází v momentě, kdy je země zmítaná konflikty mezi frakcemi tzv. Národní přechodné rady (TNC) a ozbrojenou skupinou, která se prohlašuje za věrnou starému režimu a která uskutečnila výpad do města Bani Walid.
Celý článek...
 
Cíl Washingtonské aliance s "umírněnými islamisty": Tisk E-mail
Úterý, 31 leden 2012

utlumit rebelie a udržet buržoazní režimy v muslimských zemích

Výbuch demokratizačních, národně osvobozeneckých bouří a revolucí v muslimských zemích donutil Washington vytvářet nové aliance s islamistickými stranami, vůdci a režimy, nyní pokrytecky nazývanými "umírněnými". Podle všech příznaků jde pouze o novou formu zneužití Islámu k obnovení koloniálního vykořisťování a upevnění podpory reakčních šejků a muslimských duchovních, ochotných plnit záměry světového, zejména amerického imperialismu.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Následující > Konec >>

Výsledky 1261 - 1267 z 1375
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.