Úvodní stránka Sunday, May 19 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
K explozi na dole ČSM na Karvinsku Tisk E-mail
Pátek, 21 prosinec 2018

Ve čtvrtek došlo k explozi metanu v dole ČSM (otevřen jako důl Československé mládeže) na Karvinsku. V době exploze bylo v dole 23 horníků. Podle posledních zpráv 13 z nich zahynulo.

Důl patří společnosti OKD, jež se po dlouhodobém vytěžování na zisky kapitalistů (jmenovitě Zdeňka Bakaly) dostala do ztráty v souvislosti s výkyvy ceny uhlí a byla převzata státním podnikem Prisko. Ten má za cíl pokračovat v těžbě, splácet nadělané dluhy, a zároveň utlumovat těžbu. Přesto společnost OKD zahájila novou náborovou kampaň i v Polsku a na Slovensku. Většina horníků, kteří byli v době exploze v dole, pocházela právě z Polska.

Komunistický svaz mládeže vyjadřuje soustrast rodinám zahynulých horníků, polské a české dělnické třídě v této obrovské tragédii. Obzvláště, když mnozí se chystají prožít klidné svátky a oslavit nový rok.

Neznáme podrobnosti o dodržování bezpečnosti práce, efektu úspor při plánovaném útlumu. Práce horníka je nebezpečná a výbuchy jsou trvalou hrozbou. Litujeme každou ztrátu pracujícího, který zahynul při uspokojování ziskovosti kapitalistického systému. Podrobnosti o tragédii poukazují na internacionální složení dělnické třídy i potřebu jednoty v boji za zlepšení podmínek a bezpečnosti práce.

Předsednictvo UR Komunistického svazu mládeže 21. 12. 2018

 
13. sjezd KSM: Všichni na obranu míru! Tisk E-mail
Pátek, 21 prosinec 2018

Končí rok 2018 a v České republice se lidé připravují k oslavám Vánoc a Nového roku. Všemožný shon v našich městech za účelem nakoupit zásoby a dárky se stal středobodem vesmíru mnoha občanů. Za několik dní si budeme všichni navzájem přát všechno nejlepší, mnoho radosti a štěstí.

Na Nový rok budeme sledovat ohňostroje, blýskavá světla na obloze doprovázená burácením. Statisíce obyvatel naší planety sleduje podobno podívanou, ale ta podívaná nenese štěstí a radost, ale zkázu a smrt. Není to dlouho, co dopadaly fosforové bomby NATO na území válkou zmítané Sýrie a přinášely smrt a utrpení tisícům mírumilovných občanů.

Celý článek...
 
13. sjezd KSM: Na obranu Ernesta Che Guevary! Tisk E-mail
Čtvrtek, 20 prosinec 2018

V den 80. výročí Mnichovské zrady, na demonstraci "Přízrak Mnichova se vrací" v Praze, došlo k antikomunistickému zákroku Policie ČR proti členům Komunistického svazu mládeže za prapor s podobiznou latinskoamerického revolucionáře Ernesta Che Guevary. Zasahující policista dokonce připojil poznámku lživě označující Che Guevaru za jednoho "z největších masových vrahů v dějinách".

My, mladí komunisté, se jasně přihlašujeme k odkazu tohoto latinskoamerického revolucionáře, který by oslavil letos své devadesáté narozeniny. Jeho život, jeho myšlení je spojeno s bojem proti imperialismu a vykořisťování a za socialismus v Latinské Americe a v celém světě.

Celý článek...
 
Válka na vzestupu Tisk E-mail
Středa, 19 prosinec 2018

Zpráva Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost, že výrobky čínské značky Huawei jsou hrozbou pro národní bezpečnost, je další částí imperialistické propagandy v rámci obchodní války vedené Spojenými státy a jejich vazaly (očividně včetně ČR) proti Čínské lidové republice. Je nanejvýš podivné, že toto varování bylo vydáno jen několik málo dnů potom, co byla v Kanadě na žádost Spojených států zatčena ředitelka čínské společnosti Huawei. Spojené státy, ze strachu z úpadku jejich politického a ekonomického vlivu ve světě, vidí špiony prakticky všude kam se podívají. Ačkoliv jsou to paradoxně právě Spojené státy, které sledují telefony a elektronickou komunikaci na celém světě, jak prozradil bývalý zaměstnanec americké tajné služby NSA Edward Snowden.

Celý článek...
 
Prohlášení 13. sjezdu KSM k studentům a mládeži Tisk E-mail
Středa, 19 prosinec 2018

Stává se už téměř pravidlem, že každých pár měsíců proběhne v naší zemi demonstrace proti prezidentovi nebo vládě. Demonstrací se hojně účastní mladí lidé a studenti. Jaká je však alternativa, kterou nám opozice nabízí? Hesla v ústech organizátorů a mediálních podporovatelů jako svoboda a demokracie jsou pouze iluzorní. Opravdu má hnědnoucí pravice zájem na osvobození běžných lidí, nebo se chce pouze vrátit ke korytu?

Demokracii je vláda lidu. V naší republice je ovšem demokracie vláda tzv. demokratů. Sametoví kontrarevolucionáři a klausovská buržoazie po převratu hluboce zapustili kořeny v našem státě, získali kapitál na úkor pracujících této země. Proto každou svou politickou porážku vidí jako ohrožení demokracie. Realita je ale taková, že jedno křídlo vystřídalo ve volbách jiné. Systém s oligarchy zůstává, pouze se střídají figurky na špičce.

 

Celý článek...
 
Úleva na obzoru Tisk E-mail
Úterý, 18 prosinec 2018

Německá horečnatá politická scéna trochu vychladla. Dvojí ulehčující vydechnutí některým lidem dovolilo přestat si okusovat nehty, alespoň na nějaký čas.

První událost začala hlasitým třeskem; čtyřiašedesátiletá Angela Merkelová odstoupila! Po 18 letech předsednictví největší straně, Křesťansko-demokratické unii (CDU), a po 13 letech coby kancléřka, opovrhla svým vlastním tvrzením, že obě funkce patří do rukou jednoho člověka, a té první se vzdala. Může zůstat kancléřkou do roku 2021, ale o čtvrté funkční období už usilovat nebude. Šeptalo se, že jí možná ani tak dlouho nezůstane; tahle vrcholná funkce není až tolik utvrzená, jako prezidentství USA. Ale takový šepot je daleko od daného a průzkumy jí stále dávají více než padesátiprocentní přízeň. 

Celý článek...
 
Prohlášení 13. sjezdu KSM k současné světové politické situaci Tisk E-mail
Úterý, 18 prosinec 2018

Před dvěma sty lety se narodil zakladatel moderního komunistického hnutí, vynikající teoretik a revolucionář, Karel Marx. Jeho analýza kapitalistické společnosti a jejích vnitřních rozporů je nadčasová a současné dějinné události stále dokazují pravdivost jeho teorii.

V celém světě pozorujeme rostoucí nespokojenost mládeže a pracujících, volání po sociálně spravedlivější společnosti a spravedlivějším přerozdělení bohatství. Desetiletí antikomunistické propagandy však nesla plody a většina hnutí vzešlých z těchto nálad není schopna stávající problémy účinně řešit, neboť není schopna ani ochotna se obrátit na třídní analýzu a revoluční teorii. Výsledkem jsou bezzubá sociálně-demokraticky zaměřená hnutí bez skutečné perspektivy, která omezují působení autentických komunistických subjektů. Jako příklad můžeme uvést popularitu tzv. "demokratického socialismu" ("democratic socialism") v USA a VB, kde postavy jako Bernie Sanders či Jeremy Corbyn získávají značnou popularitu mezi mladší generací, ale v konečném důsledku své stoupence svádí do slepé uličky, protože nejsou schopni nabídnout autentickou, protikapitalistickou alternativu - alternativu socialismu a komunismu.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 92 - 98 z 1219
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.