Úvodní stránka Tuesday, July 16 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Vnitropolitická a ekonomická situace Ruska Tisk E-mail
Sobota, 14 červenec 2012

Předseda KS RF Zjuganov se ve svém referátu na 13. plénu ÚV KS RF 30. 6. 2012 zaměřil na zvyšování kvality všech stupňů vedení strany a zejména základních organizací. V úvodu svého vystoupení provedl i rozbor stávající situace v Rusku. Na jaře letošního roku jsem měl v "Klubu historiků" přednášku o současné situaci v Rusku. Z diskuse vyplynulo, že mnozí komunisté vůbec nechápou význam vlivu KS RF na Mezinárodní komunistické a dělnické hnutí i na aktivitu progresivních sil a hnutí ve světě a pod vlivem buržoazní propagandy obdivují současné vedení Ruska v čele s Putinem. Považoval jsem proto za nezbytné část vystoupení předsedy Zjuganova přeložit. Karel Kluz

Celý článek...
 
Těžké srandárum, komedie napsaná životem Tisk E-mail
Středa, 27 červen 2012

Dnes, ve středu 27. 6. 2012 odvolal premiér Nečas ministra spravedlnosti J. Pospíšila údajně z důvodu navýšení rozpočtu ministerstva spravedlnosti, především v kapitole vězeňství. Přitom se chlapec tolik snažil! Nedávno nechal ministr spravedlnosti dokonce propustit předčasně z vězení Romana Smetanu, odsouzeného za brutální zohavení předvolebních plakátů ODS. Tím jiště odvolaný ministr snížil finanční náklady na vězeňství, protože Roman Smetana by je jinak ve vězení probydlel a projedl. Ve věci navýšeného rozpočtu na vězeňství je na tom ministr Pospíšil údajně nevinně, protože navýšení odsouhlasila Nečasova vláda a nikoliv ministr sám. Celá záležitost až pitomě sedí na dnes už otřepanou, po internetu kolující anekdotu:

 

Celý článek...
 
Ron Paul v Kongresu proti zasahování v Sýrii Tisk E-mail
Úterý, 26 červen 2012

Na videu je projev Rona Paula, kongresmana zvoleného ve státě Texas, k americkému Kongresu odmítající vměšování Spojených států v Sýrii a na Středním Východě z 19. června 2012. Ron Paul je extrémní libertarián, blízký Tea Party, a stavící se proti zahraničním intervencím, například proti napadení Iráku vystupoval již dříve.

Ron Paul označuje důvody pro útok v Sýrii - který Pentagon vytrvale připravuje - za stejně falešné, stejně jako byly záminky pro invazi v Iráku a útok na Libyi. Podle něj by bez zahraničního vměšování konflikt v Sýrii neexistoval. Pro ilustraci pokrytectví amerických neokonzervativců a jejich propagandy uvádí příměr, kdy by Rusko požadovalo a realizovalo "humanitární zásah" na hranicích USA a Mexika kvůli násilí na jejich hranici. Není žádným tajemstvím, že příštím cílem je Irán a jeho ropné zdroje. Přitom ovšem dochází k vyostřování vztahu s Ruskem a vytváření nebezpečných situací, k reaktivování Studené války, před čímž Paul varuje.

"Podporování této krize se může snadno dostat zpod kontroly a stát mnohem větší válkou než jen další rutinní okupací a výměnou režimu, jaké byli američtí lidé vychováni přijímat nebo nevnímat... Musíme opustit naše úsilí o vojenské prosazování a zajišťování amerického impéria," prohlásil Paul na půdě amerického Kongresu.

 
O muži jménem Vladislav Vančura Tisk E-mail
Čtvrtek, 21 červen 2012

Vladislav VančuraFrantišek Cinger

"Můj drahý básníku, jsme již poněkud přestárlí a přihodilo se nám bezpočet věcí, z nichž mnohé nestály za nic. Co na tom sejde, jiné bývaly opět krásné a jiné opět bláznivé," napsal v roce 1931 Vladislav Vančura ve věnování své hry Markéta Lazarová vzdálenému bratranci Jiřímu Mahenovi, vlastním jménem Antonínu Vančurovi, jehož nazýval strýcem.

Celý článek...
 
Ruce pryč od Sýrie! Tisk E-mail
Pondělí, 18 červen 2012

V nedávné době jsem měl jako účastník Mezinárodní mírové pozorovatelské mise v Sýrii možnost blíže poznat stávající situaci v této blízkovýchodní zemi. Vidět na vlastní oči současnou syrskou realitu a diskutovat o ní s místními bylo neobyčejně přínosné již jen proto, že se podstatně liší od toho, jak je u nás prezentována většinou sdělovacích prostředků.

Celý článek...
 
21. Mezinárodní komunistický seminář v Bruselu 18.-21. 5. 2012 Tisk E-mail
Neděle, 17 červen 2012

Zveřejňujeme překlad obecných závěrů přijatých 21. Mezinárodním komunistickým seminářem v Bruselu. Dokument obsahuje řadu cenných podnětů k diskusi, která je zásadním předpokladem pro provedení analýzy současného stavu kapitalismu, tendence vývoje mezinárodního poměru sil a eskalace nových meziimperialistických rozporů formou válek širšího rozsahu než v posledních dvou desetiletích. O tomto důležitém semináři jsme na našich stránkách již informovali dříve. Komunistický svaz mládeže oceňuje úsilí Belgické strany práce při organizování seminářů a širokou účast komunistických a dělnických stran celého světa, mezi nimiž žel opět chyběla KSČM. Současně se KSM hlásí k závěrečným tezím semináře, které vyznačují směr současné analýzy i praktické činnosti komunistického hnutí.

Celý článek...
 
Na mírové pozorovatelské misi v Sýrii Tisk E-mail
Pátek, 15 červen 2012

Syrský lid musí být vlastním pánem svého štěstí, bohatství a budoucnosti. Pod žádnou záminkou neakceptujeme zahraniční politickou nebo vojenskou intervenci v Sýrii, která je v současnosti plánována USA, Izraelem a NATO.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 1177 - 1183 z 1241
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.