Úvodní stránka Friday, July 19 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Před 45 lety byl zavražděn Ernesto "Che" Guevara Tisk E-mail
Úterý, 09 říjen 2012

Che v BolíviiPřed 45 lety byl CIA a bolivijskými vojáky zavražděn velký revolucionář, bojovník proti imperialismu a kolonialismu - Ernesto "Che" Guevara. Po vítězství revoluce na Kubě pokračoval v Bolívii v internacionálním boji za osvobození mas od vykořisťování a zaostalosti, za rozšíření fronty proti imperialismu - který byl v té době nejagresivnější ve Vietnamu.

Jeho odkaz je stále inspirací a nadějí, dokladem čehož je mimo jiné i včerejší vítězství kandidáta lidových sil prezidenta Huga Cháveze v prezidentských volbách v Bolívarovské republice Venezuela.

Ernesto Che Guevara: Socialismus a člověk na Kubě

Ernesto Che Guevara: Dopis na rozloučenou

Záznamy z vystoupení Che Guevary o imperialismu: zde a zde (ve španělštině s anglickými titulky)

 
Vystoupení zastupitele za KSČM Ivana Hrůzy Tisk E-mail
Středa, 03 říjen 2012

k petici o prodeji a o nájemném v obecních bytech Prahy 6

Zveřejňujeme část zápisu ze 13. zasedání Zastupitelstva městské části Prahy 6 ze 14. září 2012, kde byla projednávána petice proti podmínkám prodeje obecních bytů a neúměrnému zvyšování nájemného. Vystoupení soudruha Ivana Hrůzy je příkladnou obhajobou zájmů lidí na půdě zastupitelských orgánů kapitalistického státu v době jeho krize. 

Člen ZMČ pan Ivan Hrůza: Vážená paní starostko, dámy a pánové, občané, já jsem původně chtěl vystoupit trošku jinak, ale musím zde reagovat na některá vystoupení činovníků, která jsou spíše ideologického zaměření a s podstatou věci nemají nic společného.

Celý článek...
 
Nikdy více Mnichov. Válku imperialistické válce! Tisk E-mail
Úterý, 02 říjen 2012

Dne 29. září 2012 se sešli v Mnichově zástupci široké koalice německých, českých a polských organizací spojených dlouhodobě v rámci společné mezinárodní protiválečné kampaně nazvané Třídní boj namísto světové války, která minulý rok projížděla i Českou republikou.

Celý článek...
 
Mladá pravda - zářijové číslo Tisk E-mail
Úterý, 02 říjen 2012

Vyšlo zářijové číslo Mladé pravdy, časopisu KSM.

Časopis pro tisk si můžete stáhnout v pdf kliknutím na obrázek nebo zde ve formátu A5

 
Video z demonstrace za osvobození Pětice 12.9. Tisk E-mail
Čtvrtek, 27 září 2012
Video z demonstrace Projevy na demonstraci naleznete zde.
 
Předvečer? Tisk E-mail
Úterý, 25 září 2012

Z více stran přicházejí silně znepokojivé signály. V jejich středu není Sýrie, ale přímo Irán. Poslední z hlediska časové řady, přichází od dříve velmi významné osobnosti, která jak se zdá, má osobní informační zdroje mimo  mainstream. Jedná se o Steva Pieczenika , který byl náměstkem ministra zahraničních věcí USA v několika amerických administrativách, a je členem Council on Foreign Relations.

Celý článek...
 
EU, euro a koláčky nad mráčky Tisk E-mail
Úterý, 18 září 2012

Evropské národy jsou vystaveny děsivé kampani, jež předpovídá zkázu a katastrofu, kdyby padlo euro. Ale, jak píše Brian Denny, národům nebylo nikdy, v žádném případě slibováno nic než nebeský ráj, "koláčky nad mráčky", jak říká doslova přeložená anglická fráze v titulku. Načrtl tu nový pamflet o slibech a lžích o "sociální Evropě".  

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 1163 - 1169 z 1242
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.