Úvodní stránka Monday, September 01 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Prohlášení Státní dumy FS RF v souvislosti s pokusy o zákaz činnosti Komunistické strany Ukrajiny Tisk E-mail
Pondělí, 26 květen 2014

Výkonný prezident Ukrajiny A. Turčinov 19. 5. 2014 vystoupil s novou iniciativou, směřující k zákazu Komunistické strany Ukrajiny (dále také KPU) a tvrdil, že KPU představuje hrozbu pro národní bezpečnost. 

Státní duma Federálního shromáždění Ruské federace má za to, že neexistují žádné důvody ospravedlňující zákaz jedné z nejstarších politických stran Ukrajiny. V programu KPU nejsou žádná prohlášení, směřující k narušení suverenity a územní celistvosti Ukrajiny. KPU se neúčastnila pokusů o uchvácení moci. Nebyly předloženy žádné důkazy o financování KPU cizími vládami. Dle názoru poslanců Státní dumy je tlak na KPU motivován její tvrdou kritikou nynějšího vládního uskupení a cílem zákazu strany je umlčení hlasu opozice v Ukrajině.

Celý článek...
 
K prezidentským volbám na Ukrajině Tisk E-mail
Neděle, 25 květen 2014

Bojkot volbám!Jaké volby 25. května?

Jihovýchod je v krvi...

Bojkot volbám!

 
Žádost předsedovi ÚV KSČM a europoslancům za KSČM o účinnou pomoc ukrajinským komunistům Tisk E-mail
Čtvrtek, 22 květen 2014

Předsednictvo Ústřední rady KSM dnes poslalo předsedovi ÚV KSČM V. Filipovi a poslancům zvoleným do Evropského parlamentu za KSČM V. Flasarové, M. Ransdorfovi, J. Maštálkovi a J. Kohlíčkovi žádost ukrajinských komunistů o pomoc a podporu. 

 

Vážená soudružko, vážený soudruhu, 

v mimořádně vážné situaci se na vedení Komunistického svazu mládeže (KSM) obrátili představitelé naší sesterské organizace Leninského komunistického svazu mládeže Ukrajiny (LKSMU) s prosbou o tlumočení žádosti vedení KSČM a jejím zastupitelům v Evropském parlamentu o podporu a pomoc Komunistické straně Ukrajiny (KPU) a Leninskému komunistickému svazu mládeže Ukrajiny, jež zažívají perzekuci ze strany kyjevských vládních a fašistických sil. 

Celý článek...
 
Shromáždení solidarity s kubánskými národními hrdiny Tisk E-mail
Čtvrtek, 22 květen 2014

Společnost česko-kubánského přátelství a Český výbor za osvobození Kubánské pětice si Vás dovolují pozvat na SHROMÁŽDĚNÍ SOLIDARITY S KUBÁNSKÝMI NÁRODNÍMI HRDINY nespravedlivě vězněnými ve Spojených státech amerických za boj proti terorismu. Shromáždění se uskuteční ve čtvrtek dne 5. června 2014 od 16.30 hodin v budově ÚV KSČM, Poltických vězňů 9, Praha 1, místnost č. 153, 3. patro.

Vystoupí Vladimír Sedláček - účastník jednání Mezinárodní vyšetřovací komise k případu Kubánské pětice v Londýně. Součástí akce bude také kulturní program.

 
Reakce na dopis V. Filipa předsedům ZO k volbám do EP Tisk E-mail
Středa, 21 květen 2014

Předseda ÚV KSČM rozeslal předsedům okresních výborů dopis - výzvu k volbám s tím, že je určen širokému stranickému aktivu, ale zejména předsedům základních organizací, aby mobilizovali všechny k účasti ve volbách do Evropského parlamentu. Zveřejňujeme reakci předsedy ZO Vladimíra Klofáče, kterou zaslal předsedovi OV KSČM PRAHA 1 Viktoru Pázlerovi.

Vážený soudruhu předsedo,

děkuji za přeposlání dopisu od "Velkého". Je slušnost na dopisy odpovídat. Odpověď však vyžaduje určitá upřesnění v úvodu. Samotný dopis, respektive některé formulace, stejně jako dva předcházející dopisy k uvedené tematice jen potvrzují, že je to dopis nekomunisty členům komunistické strany. 

Celý článek...
 
Stanovisko Ústřední rady Komunistického svazu mládeže k volbám do Evropského parlamentu v roce 2014 Tisk E-mail
Úterý, 20 květen 2014

Ve dnech 23. a 24. května se uskuteční volby do Evropského parlamentu čili orgánu Evropské unie, který slouží k vytváření iluze o jejím demokratickém charakteru. Evropský parlament má přitom zcela minimální pravomoci. Skutečnou rozhodovací moc EU drží někdo úplně jiný, zejména Evropská komise a Evropská centrální banka, které nepodléhají byť jen zdání lidové legitimity a kontroly.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 85 - 91 z 909
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.