Úvodní stránka Sunday, May 19 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
26.1. Praha: Demonstrace proti zdražování Tisk E-mail
Čtvrtek, 10 leden 2019

Máme dost zvyšování nákladů na bydlení!

Vedle astronomických nájmů a předražených hypoték je dalším nezanedbatelným nákladem na bydlení cena vody, elektřiny a plynu.

Zvyšování těchto nákladů nedopadá na všechny stejně. To co je pro jednoho jenom pár drobných to pro rodinu, která už teď jen tak tak vyjde od výplaty k výplatě, znamená výrazný problém.

V době kdy firmy, které tyto služby poskytují, mají nehorázné zisky, nám toto zdražení připadá jako nechutnost proti které se musíme ozvat.

Nikdo jiný to za nás totiž neudělá.

Přijďte vyjádřit svůj nesouhlas k soše sv. Václava na Václavském náměstí v Praze v sobotu 26. ledna 2019 ve 14 hodin na demonstraci proti zvyšování nákladů na bydlení, kterou společně pořádají Komunistická strana Čech a Moravy, Spojenectví práce a solidarity, Odborové sdružení Čech, Moravy a Slezska, Levicové kluby žen a Komunistický svaz mládeže.

FB událost: https://www.facebook.com/events/2144316148964182/

 
Besedy o Sýrii na Praze 3 Tisk E-mail
Středa, 09 leden 2019

OV Komunistické strany Čech a Moravy Praha 3 zve na besedu se zástupcem KSM

Současná situace na Blízkém východě a konflikt v Sýrii

Přednáška se uskuteční ve středu 16. ledna od 17 hodin v zasedací místnosti OV KSČM, Baranova 1833/11, Praha 3 (nedaleko od stanice metra Flora a zastávky tramvaje Radhošťská)


http://www.praha3.kscm.cz

 

 
Trump a syrská otázka Tisk E-mail
Úterý, 08 leden 2019

Přinášíme italský článek Piotra zveřejněný na Vánoce analyzující rozhodnutí USA stáhnout svá vojska ze severu Sýrie. Rozezlení z části "levice", která křičí na protest proti stažení amerických vojsk z imperialistických misí (ale nečinila to při rozdmýchávání samotné války silami zeměmi EU a NATO), platí i pro naší zemi.

Na příklad představitel české sociální demokracie Lubomír Zaorálek, předseda zahraničního výboru PSP ČR, považuje stažení vojáků USA ze Sýrie za "špatnou zprávu" - tedy chybou podle něj nebyla zločinná intervence, ale stažení a to, že nebylo s "Evropou" (tedy s ním) konzultováno.

Co znamená stažení USA ze Sýrie?

Připusťme, že k tomu opravdu dojde a v krátkém časovém období. Je tu mnoho otázek, které je třeba si položit.

První je, PROČ ?

Celý článek...
 
Zemřel hrdina Kubánské republiky José Ramón Fernández Tisk E-mail
Pondělí, 07 leden 2019

V neděli 6. ledna ve svých 95 letech zemřel Hrdina Kubánské republiky, brigádní generál v záloze José Ramón Fernández Álvarez. "El Gallego" Fernandéz, jak mu říkali, se narodil v roce 1923 v Santiagu de Cuba. Od roku 1952 se zapojil do odporu proti Batistově diktatuře. V roce 1956 byl zatčen a vězněn až do vítězství Kubánské revoluce. Byl jedním z velitelů při porážce reakční invaze organizované CIA na Playa Giron v roce 1964. Sloužil v různých vojenských a politických funkcích, mimo jiné jako ministr školství a místopředseda ministerské rady. Člen vedení KS Kuby od jejího prvního sjezdu. Od roku 1997 byl předsedou Kubánského olympijského výboru. V roce 2001 mu byl udělen titul Hrdiny Kubánské republiky.

Prezident Kubánské republiky Miguel Díaz-Canel ve své kondolenci napsal, že Kuba ztratila svého příkladného hrdinu a vychovatele.

 
60 let od vítězství Kubánské revoluce Tisk E-mail
Úterý, 01 leden 2019

Před 60 lety, 1. ledna 1959, po několikaletém boji kubánského lidu utekl z Kuby diktátor Fulgencio Batista. Tento den coby Nový rok se na Kubě slaví jako den vítězství Revoluce. Končí tím krutá vláda zkorumpovaného vládce Batisty, kterého podporovala vláda USA. Spojené státy se ani nestyděly dodávat tehdejší kubánské vládě napalm, kterým bombardéry zapalovaly kubánské vesnice již osvobozené během revoluce. Následující dny přijeli mladí revolucionáři v čele s Fidelem Castrem do Havany a zahájili pokrokový rozvoj země. I po vítězství kubánské revoluce si USA chtěly udržet svou imperialistickou moc, a tak hledaly způsoby, jak zemi rozvrátit. Příkladem nezdařilého pokusu americké CIA o rozvrácení státu byla např. americká invaze na Playa Giron v roce 1961. Všechny podvratné pokusy amerických imperialistů selhaly díky jednotě kubánského lidu v boji za socialismus a komunismus - cesta, kterou vyhlásil Fidel Castro právě ve dnech invaze. Kuba za 60 let dokázala překonat překážky včetně ekonomické krize po porážkách socialismu v Evropě, tak i přes stále trvající ekonomickou blokádu Kuby ze strany Spojených států amerických. I přes nenávist mocného souseda se Kubánská revoluce stala zdrojem inspirace a síly pro další národy, které čelily imperialismu, osvobozovaly se od koloniální nadvlády a vydávaly se socialistickou cestou. Připomeňme jen podíl kubánských dobrovolníků na uhájení angolské nezávislosti a porážce politiky apartheidního režimu Jihoafrické republiky, která vedla k jeho pádu.

Kubánský lid ani za 60 let od vítězné Kubánské revoluce nevzdal svou odhodlanost a odvahu čelit překážkám, které s sebou přináší svět, kde stále vládne imperialismus v čele s USA.

 
Mladá pravda - prosincové číslo Tisk E-mail
Neděle, 30 prosinec 2018
Vyšlo prosincové číslo Mladé pravdy, časopisu Komunistického svazu mládeže.

 

Časopis můžete stáhnout v pdf kliknutím na obrázek nebo zde ve formátu k tisku
 
Dva karafiáty pro soudruha Stalina - prosinec 2018 Tisk E-mail
Pátek, 21 prosinec 2018

21. prosince v 10 hodin se konalo tradiční pokládání květin u hrobu Josifa V. Stalina u kremelské zdi v Moskvě na počest výročí jeho narození.

Bylo položeno 13 500 rudých karafiátů od vděčných potomků. Počtem květů to byla rekordní akce za celou dobu (celkově bylo shromážděno 386 865 rublů na nákup rudých karafiátů).

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 85 - 91 z 1219
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.