Úvodní stránka Friday, April 18 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
NATO před tažením na východ - Steadfast Jazz 2013 Tisk E-mail
Pátek, 29 listopad 2013

Situace, která vzniká v různých částech světa, potvrzuje přesnost marxisticko-leninské analýzy. Zisky klesají a imperialistické státy, představitelé finančního kapitálu, proti tomu bojují nejkrutějšími způsoby, které mu jsou vlastní: zvýšením stupně vykořisťování, finančními spekulacemi a rozpoutáváním válek. Imperialismus vede stále agresivnější politiku proto, aby získával levnější pracovní sílu, ovládl národní přírodní zdroje, cesty přepravy zboží a světové trhy.

Nejvýznamnější funkcí ozbrojených sil NATO a jejich hlavní součásti - americké armády, je zabezpečení kapitalistických výrobních vztahů na celé planetě. Americké vojenské základny jsou dislokovány ve 130 státech světa. Imperializmus odhodil jako nepotřebné mezinárodní právo, prosazené po II. světové válce. Státy, které vystupují proti imperialistickému panství, jsou vystaveny hrozbám, sankcím a ekonomickým blokádám. Imperialistické mocnosti využívají proti nim rozsáhlé spektrum intervencí. Jsou to především zásahy proti vládám realizované prostřednictvím teroristických uskupení, vytvořených, vyzbrojených a financovaných tajnými službami Spojených států a jejich spojenců. Vedou proti nim války nízké intenzity, intervenují využitím prostředníků (v níže popsaném cvičení hlavně Polska, Estonska, Lotyšska a Litvy) vyvolávají různé druhy barevných "revolucí" a když se jim těmito cestami nepodaří prosadit jejich zájmy, následuje otevřená vojenská intervence. Pokud uvedenými intervencemi své záměry splní, nasazují všude loutkové vlády, plně podřízené jejich ekonomickým a geostrategickým zájmům. V některých zemích podněcují a udržují separatismus, který využívají ve svůj prospěch. 

Celý článek...
 
Projev Eugena McCartana, generálního tajemníka Komunistické strana Irska Tisk E-mail
Čtvrtek, 28 listopad 2013

Projev Eugena McCartana, generálního tajemníka Komunistické straya Irska na 15. Mezinárodním setkání komunistických a dělnických stran v Lisabonu.

Soudruzi,

existuje množství důležitých otázek, postavených před dělnické hnutí po celém světě.

Nejprve musíme prohloubit naše znalosti o pokračující krizi systému, která zjevně nevykazuje znaky slábnutí a ve skutečnosti se zdá, že její rozpory sílí.

Druhá oblast, kde musíme rozvíjet naše pochopení a posílit naši společnou činnost, má vztah k rostoucí ekologické katastrofě, jíž je teď vystavena naše planeta - krize, která má a bude mít ničivý dopad na životy stamilionů lidí i na tisíce druhů rostlin a zvířat.

Za třetí, strategií imperialismu je teď trvalý stav války a hromadění vojsk, s trvalými oblastními konflikty k zachování vojensko-průmyslového komplexu.

A za čtvrté, je důležité zachovat naši jednotu, založenou na vzájemném respektu. Je víc toho, co nás spojuje, než toho, co nás rozděluje.

Celý článek...
 
Projev člena politbyra ÚV KKE Georgiose Marinose Tisk E-mail
Středa, 27 listopad 2013

Projev člena politbyra Ústředního výboru Komunistické strany Řecka Georgiose Marinose přednesený na 15. Mezinárodního setkání komunistických a dělnických stran v Lisabonu


Vážení soudruzi,

děkujeme Portugalské komunistické straně za pohostinnost a zdravíme delegace stran, účastnící se 15. Mezinárodního setkání komunistických a dělnických stran.

Komunistická strana Řecka u příležitosti 100. výročí narození Álvara Cunhala vzdává úctu tomuto význačnému představiteli komunistického hnutí a generálnímu tajemníkovi Portugalské komunistické strany.

Álvaro Cunhal zasvětil svůj život boji za zájmy dělnické třídy, socialismu a byl také vřelým zastáncem principu proletářského internacionalismu.

Boj této generace komunistů nás inspiruje k tomu, abychom při realizaci úkolů, stojících před námi v boji za svržení přeživšího se kapitalistického systému, pokračovali s větší rozhodností.

Celý článek...
 
To, co spojuje komunisty celého světa, je silnější než to, co je rozděluje Tisk E-mail
Úterý, 26 listopad 2013

Pozdravný projev Jeronima de Sousy, generálního tajemníka Portugalské komunistické strany, přednesený na 15. Mezinárodním setkání komunistických a dělnických stran, které se konalo ve dnech 8. - 10. listopadu 2013 v Lisabonu. 

Vážení soudruzi,

Jménem ústředního výboru Portugalské komunistické strany Vás vítám v Portugalsku a předávám Vám bratrské pozdravy portugalských komunistů.

Máme velkou radost z přítomnosti tak velkého počtu delegací, což je zjevný signál, jaký význam je přikládán mezinárodnímu setkání komunistických a dělnických stran v komunistickém a revolučním hnutí.

Celý článek...
 
Antonio Banderas v CNN: Chávez je inspirací Tisk E-mail
Úterý, 19 listopad 2013

Španělský herec Antonio Banderas překvapil veřejnost během rozhovoru pro televizi CNN, když uvedl, že svět by se měl inspirovat ekonomickou politikou zesnulého venezuelského prezidenta Hugo Cháveze.

Reportérka Ana Pastorová kladla Banderasovi řadu otázek týkajících se aktuální ekonomické krize a možných řešení, zejména ve vztahu ke krizi v USA a v evropských zemích. Známý herec prohlásil, že zodpovědnými za krizi jsou velké korporace a jim sloužící vlády. Reportérka následně opáčila, jaké nabízí řešení? Banderas energicky odpověděl: "Jak to udělal Chávez, rozbít tento systém," a obhajoval politiku znárodnění velkých korporací.

Banderas rovněž kritizoval prezidenta USA Obamu, který zklamal americkou veřejnost a nesplnil to, co ve svých dvou volebních kampaních sliboval.

 
Mají být účastníci zločinných válek označováni za hrdiny? Tisk E-mail
Neděle, 17 listopad 2013

Mají být účastníci zločinných válek k prosazování světové imperialistické diktatury po II. světové válce označování za hrdiny?

V současnosti má malé Česko asi 12 000 novodobých válečných veteránů. Za účast v jakých válečných operacích se mají pyšnit titulem válečný veterán? Která z těchto válek, ve kterých bojovali proti ženám a dětem byla spravedlivá? Na smrti kolika těchto nevinných lidí se společně se všemi vrahy ze států NATO podíleli? Je vůbec možné oslavovat dobře placené žoldnéře a odměňovat je státními vyznamenáními za hrdinství ve zločinných válkách? Může být vůbec účastník zločinné války považován za hrdinu? Asi může. Donedávna bylo hrdinství vojáků armád Německa a jeho spojenců bojujících ve II. světové válce proti SSSR oficiální součástí jejich vojenských tradic. V Iráku a Afghánistánu pomáhali čeští žoldnéři, nyní veteráni prosazovat společně s Američany a jejich lokaji návrat do středověku. Bez amerických válek proti muslimským zemím by se nikdy nepodařilo jejich tajným službám vyhrotit rozpory mezi hlavními sektami Islámu Šíity a Sunnity a využít zpolitizovaného Islámu k vybudování teroristických sítí typu al-Kájdy a zneužívat muslimy k plnění vlastních záměrů. Bojovat proti Sovětské armádě v Afghánistánu, pak z nich vytvořit teroristická uskupení a nasazovat je postupně na Severním Kavkazu, v Jugoslávii, Iráku, Libyi a nyní Sýrii. Přenést na ně odpovědnost za všechny teroristické provokační aktivity organizované americkými, saudskými, katarskými a jejich spojeneckými tajnými službami. 

Celý článek...
 
Společné prohlášení komunistických a dělnických stran Evropy Tisk E-mail
Úterý, 12 listopad 2013

Evropské komunistické setkání 2013 

Komunistické a dělnické strany Evropy, jež se setkaly na schůzi evropských komunistických stran 2013 pořádané v Bruselu 30. září, adresují svůj bojový pozdrav dělnické třídě, lidovým vrstvám, mládeži a zdůrazňují, že budou hrát vůdčí roli, aby zápas dělnického a lidového hnutí nabyl na účinnosti a získal masový charakter. 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 85 - 91 z 799
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.