Úvodní stránka Thursday, April 17 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Video: Koncert Banda Bassotti na závěr 18. SFMS Tisk E-mail
Čtvrtek, 02 leden 2014

Záznam koncertu Banda Bassotti na zakončení 18. světového festivalu mládeže a studentstva v Ekvádoru.

1 Hymna SSSR a Bandiera Rossa

Hymna SSSR a Bandiera Rossa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Celý článek...
 
Video: 18. světový festival mládeže a studentstva v Ekvádoru Tisk E-mail
Středa, 01 leden 2014
Video z 18. světového festivalu mládeže a studentstva
 
"Všechno souvisí se vším..." Tisk E-mail
Pátek, 20 prosinec 2013

Tři čerstvé zprávy odkrývají hloubku krize, v níž se topí Evropa a podstata politiky EU. 

V polovině října vydal Červený kříž zprávu, jež v číslech zobrazuje hloubku společenské krize Evropy. Z 52 analyzovaných zemí žije pod hranicí chudoby přes 10 % populace. Některé z nich mají míru chudoby mnohem výše, jako Řecko, kde žije v bídě přibližně pětina obyvatel. 
Celý článek...
 
Mládí proti imperialismu Tisk E-mail
Neděle, 15 prosinec 2013

Po oficiálním slavnostním zahájení 18. světového festivalu mládeže a studentstva, kde přivítal delegáty svým projevem prezident Ekvádoru Rafael Correa, se plně rozběhly aktivity tohoto ohromného antiimperialistického setkání, kterého se zúčastnilo 8000 delegátů z 88 zemí. Do těchto událostí se samozřejmě zapojila i česká delegace. Kromě konferencí a seminářů, kulturních akcí a prezentace české delegace na svém stánku proběhla také celá řada jednání Komunistického svazu mládeže se svými partnery ze Světové federace demokratické mládeže - hlavního organizátora festivalu.

Celý článek...
 
Češi jsou na SFMS aktivní Tisk E-mail
Čtvrtek, 12 prosinec 2013

První dny XVIII. Světového festivalu mládeže a studentstva, který se právě koná v ekvádorském Quitu, proběhly ve znamení velké aktivity české delegace. Od 8. prosince bylo otevřeno mj. i festivalové tržiště přátelství.

Na něm má mezi více než 40 stánky ten svůj i Česká republika. Čeští delegáti v něm nabízejí odznaky, trička, samolepky a knihy KSČM, KSM či Společnosti česko-kubánského přátelství. Svými výrobky přispěl i Levicový klub žen. Stánek se proto těší značnému zájmu jak zahraničních, tak i domácích delegátů.

Celý článek...
 
Mladá pravda - Festivalové vydání Tisk E-mail
Středa, 04 prosinec 2013

Časopis pro tisk si můžete stáhnout v pdf kliknutím na obrázek nebo zde ve formátu A5.  

 
NATO před tažením na východ - Steadfast Jazz 2013 Tisk E-mail
Pátek, 29 listopad 2013

Situace, která vzniká v různých částech světa, potvrzuje přesnost marxisticko-leninské analýzy. Zisky klesají a imperialistické státy, představitelé finančního kapitálu, proti tomu bojují nejkrutějšími způsoby, které mu jsou vlastní: zvýšením stupně vykořisťování, finančními spekulacemi a rozpoutáváním válek. Imperialismus vede stále agresivnější politiku proto, aby získával levnější pracovní sílu, ovládl národní přírodní zdroje, cesty přepravy zboží a světové trhy.

Nejvýznamnější funkcí ozbrojených sil NATO a jejich hlavní součásti - americké armády, je zabezpečení kapitalistických výrobních vztahů na celé planetě. Americké vojenské základny jsou dislokovány ve 130 státech světa. Imperializmus odhodil jako nepotřebné mezinárodní právo, prosazené po II. světové válce. Státy, které vystupují proti imperialistickému panství, jsou vystaveny hrozbám, sankcím a ekonomickým blokádám. Imperialistické mocnosti využívají proti nim rozsáhlé spektrum intervencí. Jsou to především zásahy proti vládám realizované prostřednictvím teroristických uskupení, vytvořených, vyzbrojených a financovaných tajnými službami Spojených států a jejich spojenců. Vedou proti nim války nízké intenzity, intervenují využitím prostředníků (v níže popsaném cvičení hlavně Polska, Estonska, Lotyšska a Litvy) vyvolávají různé druhy barevných "revolucí" a když se jim těmito cestami nepodaří prosadit jejich zájmy, následuje otevřená vojenská intervence. Pokud uvedenými intervencemi své záměry splní, nasazují všude loutkové vlády, plně podřízené jejich ekonomickým a geostrategickým zájmům. V některých zemích podněcují a udržují separatismus, který využívají ve svůj prospěch. 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 78 - 84 z 798
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.