Úvodní stránka Wednesday, September 28 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Členství v EU: výzva pro opravdovou levici Tisk E-mail
Středa, 02 březen 2016

Objevuje se ve zprávách, že někteří Skotové mají v úmyslu hlasovat ANO v britském referendu, řešícím členství Británie v Evropské unii. Jejich rozhodnutí je zjevně založeno na celkem vratké zásadě, že jestli významné množství Angličanů chce odejít, oni budou hlasovat pro zůstání.

Celý článek...
 
Čeští komunisté na solidární misi v Sýrii Tisk E-mail
Úterý, 01 březen 2016

Zpravodajství syrské televize o nedávné solidární návštěvě českých komunistů v Syrské arabské republice. Jejím cílem bylo, vedle vyjádření antiimperialistické solidarity se spravedlivým zápasem syrského lidu, i bližší seznámení se s aktuální situací, v níž se Sýrie v současnosti nachází.

video 1 , video 2

 
Problematickým bodem v syrském příměří je podpora Bílého domu teroristické organizace an Nusra Tisk E-mail
Sobota, 27 únor 2016

Problematickým bodem v syrském příměří je podpora Bílého domu teroristické organizace an Nusra - frakce al Kaidy

Vystoupení ministra zahraničí Johna Kerryho před výborem pro zahraničí amerického Senátu ve středu 24. 2. 2016, ve kterém hájil příměří v Sýrii, kterého se mu podařilo dosáhnout s Ruskem, se setkalo s velmi ostrými dotazy senátorů. Demokratická senátorka Barbara Boxerová z Kalifornie zdůraznila, že dohoda je velmi křehká a republikánský senátor Bob Corker z Tennessee zdůraznil, že "Rusko bude pokračovat v zabíjení těch lidí, kteří jsou americkými přáteli a spojenci".

Celý článek...
 
Společné prohlášení KS Řecka a KS, Turecko Tisk E-mail
Středa, 24 únor 2016
Ve světle pro národy značně nebezpečného vývoje v oblasti východního Středozemního moře je stále významnější společný postoj komunistických stran proti imperialistickým intervencím a válkám. Delegace KKE nedávno navštívila Turecko a diskutovala s Komunistickou stranou, Turecko, o vývoji v oblasti, situaci v Řecku a v Turecku, úkolech a zkušenostech komunistů obou zemí. Obě KS se rozhodly vydat společné prohlášení o vývoji v Egejském moři a tamním zapojení NATO, jež používá otázku imigrace jako záminku. Prohlášení je následující:
Celý článek...
 
Příznaky blížící se "velké války" Tisk E-mail
Úterý, 23 únor 2016

Prezident Akademie geopolitických problémů v Moskvě, generál plukovník Leonid G. Ivašov odpovídá na otázky hlavního redaktora deníku "Sovětské Rusko" V. V. Čikina 18. 2. 2016

1. Nedávno KLDR vyslala na orbitu umělou družici Země, což vyvolalo negativní reakci nejen Japonska, Jižní Koreje, západních států, ale i Ruska a ČLR. Jde opravdu o hrozbu míru a bezpečnosti těchto zemí, včetně Ruska?

Celý článek...
 
Važme si zakladatelů československého Komsomolu Tisk E-mail
Pondělí, 22 únor 2016

Ustavující sjezd československého Komsomolu před 95. lety (22. února 1921 v Praze) považoval za svůj nejvýznamnější úkol přispět k založení komunistické strany. Přijal provolání k Dělníkům všech národností v Československu. Bylo v něm mimo jiné řečeno: "Soudruzi a soudružky! Prvý pozdrav sjednocené revoluční mládeže všech stran v Československé republice patří vám, dospělým dělníkům a dělnicím. Pozdrav náš je však zároveň hlasem, který vám má připamatovat vážnost doby a povzbudit k boji. Chceme vám všem, kdož toužíte po osvobození proletariátu od společenských řádů, které propadly smrti, po osvobození proletariátu všech zemí od hladu, nouze a nezaměstnanosti sociální revoluci, připomenout, že nutno konečně přikročit k vytvoření oné zbraně proletariátu v osvobozovacím boji, která je předpokladem pro zdar boje: K vybudování mezinárodní komunistické strany v Československé republice."

Celý článek...
 
Láska, manželství a imperialismus Tisk E-mail
Pátek, 19 únor 2016

Poté, co jsem vyfotografoval novou, obrovskou a nepochybně zlověstnou budovu vyslanectví USA v Biškeku, hlavním městě Kyrgyzstánu, mě jeden místní levicový politik odvezl do hor. Shodli jsme se, že půjdeme na oběd; prosté dobré místní jídlo. Před restaurací, již můj přítel vybral, parkovalo nepopsatelné monstrum: bílá dvoupatrová, "neobyčejně roztažená" limuzína s tónovanými okny. Dvoupatrovou limuzínu jsem předtím nikdy neviděl.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 78 - 84 z 1195
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.