Úvodní stránka Sunday, March 29 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Od antikomunismu a antisovětismu až k podpoře fašismu - Novotný a jeho pomník v Řeporyjích Tisk E-mail
Neděle, 01 prosinec 2019

Příčinná souvislost jednání řeporyjského starosty, člena ODS Pavla Novotného, je přibližně tato: z pohledu svého antisovětismu a antikomunismu podpořím jakoukoliv sílu, která se postavila Sovětskému svazu - představiteli nového uspořádání lidské společnosti. Společnosti, jež buduje socialismus. V tomto případě si starosta Novotný pro svůj záměr našel prostředníka v podobě s fašismem kolaborující Ruské osvobozenecké armády (ROA), jejíž někteří vojáci se po určitou dobu podíleli na bojích proti fašistům v Praze v době Pražského povstání.

Celý článek...
 
Manifest ustavujícího kongresu Komunistické internacionály mládeže v Berlíně 26.11. 1919 Tisk E-mail
Úterý, 26 listopad 2019

Před sto lety, 20. až 26. listopadu 1919, se v Berlíně konal ustavující kongres Komunistické internacionály mládeže (KIM). Manifest byl přijat zástupci 15 proletářských organizací mládeže, kteří se zúčastnili ustavujícího kongresu, mezi nimi i zástupci kladenské revoluční mládeže. Vznik KIM předznamenal vznik samostatného a jednotného Komunistického svazu mládeže Československa. Manifest byl zformulován pod vlivem revolučního vření po jatkách světové války a zejména pod vlivem Velké říjnové socialistické revoluce a je důležitým dokumentem, který formoval světové hnutí komunistické mládeže.

Dělnické mládeži všech zemi!

Mladí soudruzi! Boj o uskutečnění socialismu vzplanul na celém světě.

V mohutných stávkách, které otřásají Francií, Anglií a Amerikou, v revolučních vlnách, které stoupající měrou probíhají Německem, Rakouskem a Itálií, nejde již jen o malé reformy a drobné ústupky, nýbrž jde o vše, o něco velikého, o bytí a nebytí měšťáckého státu, o krk i hlavu imperialismu.

Celý článek...
 
Zjuganov: O upevňování ideově politických, organizačních a morálních základů KPRF Tisk E-mail
Neděle, 24 listopad 2019

Gennadij Zjuganov, předseda Ústředního výboru Komunistické strany Ruské federace (KPRF), pronáší projev o úkolech své strany v současnosti. Mluví o místě Ruska v současném imperialismu, roli ruské vládnoucí třídy, neoliberální opozice, o úsilí o barevné revoluce. Ale také o nutnosti třídního přístupu, směřování na socialismus, a o narůstající hrozbě oportunismu ve straně. Speciálně zmiňuje pronikání maloburžoazního vědomí a parlamentarismu u členů a představitelů strany. Jevy, které mají určitou analogii i v české politice a jejichž podstatu je tak potřeba správně vnímat do všech důsledků. V sázce je budoucnost komunistického hnutí i země. (pozn. KSM)

Systémová krize, politická, ekonomická i duchovní se v Rusku dále vyostřuje. Krize již prošla mnoha fázemi. Finanční krize v roce 2008 značně zhoršila postavení pracujících. Jejich situace se pak nevratně zhoršila po zavedení sankcí proti Rusku v roce 2014. Důchodová reforma prosazena v roce 2018 zdůraznila buržoazní zločinné reformování Ruska. Krach liberálního kurzu vlády se potvrdil. Tvrzení o stabilitě Putinova vedení je stále více diskreditováno výkonnou mocí.

Celý článek...
 
Pučisté v Bolívii proti demonstracím nasadili armádu, zastřelili 8 lidí Tisk E-mail
Čtvrtek, 21 listopad 2019

Pučistická vláda v Bolívii použila armádu - obrněná vozidla a helikoptéry - proti demonstracím poblíž rafinerie u Sankaty. Po střelbě zahynulo 8 lidí, dalších 30 bylo zraněno.

Evo Morales z Mexika ohlásil, že bude pokračovat v politickém zápasu v úsilí o vítězství. Zůraznil, že do jeho vynucené rezignace nikdo nebyl v zemi zastřelen, nyní jsou lidé stříleni z vrtulníků

Po vojenském převratu proti prezidentu Evo Moralesovi a straně Hnutí za socialismus, které zvítězilo ve volbách, zemřelo již 30 lidí. V kontextu těchto masakrů je skandální chování Evropské unie uznávající pučistickou ("dočasnou") vládu, která se nanominovala v rozporu s ústavou, a vyzývající k "zachování lidských práv" a "posilování demokratických institucí".

https://www.telesurenglish.net/news/Bolivia-Military-Operation-in-Senkata-Left-8-Dead-30-Wounded-20191120-0002.html

Vzhledem k tomu, že české informační zdroje jsou omezené nebo manipulované, pro sledování děje v Bolívii obraťte se na zpravodajský kanál Telesur

https://www.telesur.net - španělsky

https://www.telesurenglish.net/ - anglická mutace.

 
Bolivijský lid proti kontrarevoluci Tisk E-mail
Pondělí, 18 listopad 2019

Už v revoluční Venezuele došlo k tomu, že páni imperialisté nastrčili do čela kontrarevolučních sil jimi financované zbohatlíky, buržoazii, šlechtu 21. století. Neustále se snažili překazit revoluci, neustále se snažili lidu Venezuely ukradnout jejich největší přírodní bohatství - ropu. Neuspěli však zločinné plány pánů imperialistů. Avšak řekli si, že "Když se nám nepovedlo zotročit Venezuelu, musí se nám to povést jinde, v jiné zemi". A ejhle stejná strategie, stejný vývoj událostí, stejní lidé, však jiná jména. Nově se cílem pánů imperialistů stává největší zdroj lithia na planetě. Zdroj, který se nachází právě v jedné oněch revolučních zemí, v Bolívii. Lithia, kterého se lid revoluční Bolívie nechtěl vzdát ve prospěch pánů imperialistů a globálního kapitalismu.

Celý článek...
 
30 let kapitalismu stačilo! Tisk E-mail
Neděle, 17 listopad 2019

K 30. výročí obnovení kapitalismu se opět vládnoucí třída ČR snaží udržovat mýtus sametového převratu. Investuje do propagace tohoto mýtu mnoho prostředků a hystericky reaguje na vše a každého, kdo ho narušuje.

Co ovšem zůstává faktem, že představitelé převratu lhali o situaci socialismu (Miloš Zeman o zaostalosti země, vzdělání, zadlužení) i o svých plánech (Václav Havel, že nechce kapitalismus, nechce do vojenských paktů, nechce nezaměstnanost).

Jejich záměrem ovšem byla likvidace socialismu a ustanovení kapitalismu, ať už s vytvořením domácích kapitalistů (prosazoval Klaus, Zeman) nebo v koloniálním podřízení (prosazovala skupina okolo Havla), obojí přivlastněním majetku lidu, prodejem pod cenou a loupežemi.

Současná vládnoucí třída nedokáže zakrýt výsledky svého panování. Za posledních 30 let došlo k tomu, že:

Celý článek...
 
Za obnovu pokrokového významu Mezinárodního dne studentstva Tisk E-mail
Neděle, 17 listopad 2019

Enormní přípravy na velkolepé oslavy spojené s třicátým výročím událostí 17. listopadu 1989 poukazují důležitost a centrální roli, které se tento den v  této buržoazní republice těší. Mýtus o hrdinném a vítězném boji studentů proti přesile násilných policistů, po kterém následoval mírový přechod k demokratické a svobodné společnosti, je líčen s pozoruhodnou neobjektivitou a jednostranností. Podobně, jako po staletí čeští panovníci legitimovali svou vládu odkazováním se na sv. Václava, tak i moderní čeští kapitalisté legitimizují tři desetiletí vykořisťování a rabování odkazem na "Den bojů za svobodu a demokracii". Není tedy divu, že původní, o půl století starší a ve svém globálním dopadu daleko důležitější význam svátku musel ustoupit do pozadí.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 71 - 77 z 1325
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.