Úvodní stránka Wednesday, October 18 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Rozhovor s Ástorem Garcíou, generálním tajemníkem Komunistické strany národů Španělska (PCPE) Tisk E-mail
Sobota, 13 květen 2017

Rozhovor pro digitální magazín Bonjour Karl  

1. Především, redakční rada Bonjour Karl by Vám ráda blahopřála k vašemu nedávnému jmenování a popřála Vám hodně úspěchů v přidělených úkolech. Jaké to je, když Vás soudruzi vybrali k tak důležité povinnosti?

Děkuji, je radost zabývat se vašimi otázkami. Pravdou je, že poté, co vás soudruzi zvolí, abyste převzali funkci generálního tajemníka, první, co pocítíte, je závrať a obrovská zodpovědnost, protože problémů, jimž strana čelí, je mnoho a jsou velmi složité. Nic menšího než zorganizovat socialistickou revoluci v této zemi! Ale po těchto prvních okamžicích zjistíte, že, se všemi soudruhy z Politického sekretariátu, Ústředního výboru a s bojovnými radikály z PCPE neexistuje problém, jemuž bychom neuměli čelit. To je když pochopíte, že tato povinnost je obrovská čest, a já se budu snažit ji vykonávat co nejlépe.

 

Celý článek...
 
20.5.: Protest proti NATO Tisk E-mail
Pátek, 12 květen 2017

Text organizátorů:

České mírové hnutí za podpory občanské iniciativy Ne základnám a dalších mírových organizací zve na protestní shromáždění proti NATO, pořádané v rámci mezinárodní kampaně Světové rady míru "ANO MÍRU! NE NATO!" Shromáždění se uskuteční mimo jiné v souvislosti s chystaným bruselským summitem tohoto agresivního vojenského paktu. Protest se koná v sobotu 20. května v 10 hodin dopoledne u sochy sv. Václava na Václavském náměstí v Praze.

Budeme rádi, pokud nám pomůžete informaci o našem protestním shromáždění dále šířit a věříme, že i tímto protestem dokážeme společně dát najevo, že podstatná část občanů České republiky nesouhlasí s členstvím své země v NATO a odmítá politiku imperialistických válek, agresí a okupací, jejíž je, již takřka po sedm desetiletí, právě NATO nástrojem.

Facebooková událost: https://www.facebook.com/events/1459393240750135/

 
Dopis KSM velvyslanectví RF v ČR ohledně zatčení komunisty s. Alexandera Batova Tisk E-mail
Pátek, 12 květen 2017

Vážený pane první tajemníku,

podle informací naší partnerské organizace v Rusku RKSM(b) byl dne 9. května v Moskvě, v době oslav vítězství nad fašismem, zatčen soudruh Alexander Batov (Mironov), čestný předseda RKSM(b). Dne 10. května byl odsouzen k sedmidennímu odnětí svobody. Důvodem k zatčení a odsouzení Alexandera Batova mělo být údajné neuposlechnutí výzvy policisty.

Celý článek...
 
Prohlášení UV RKSM(b) k zatčení jejího čestného předsedy A. Batova Tisk E-mail
Čtvrtek, 11 květen 2017

9. května 2017 během veřejných akcí na počest 72. výročí Velkého lidového vítězství nad fašismem v ulicích Moskvy byl neoprávněně zadržen policií člen Ústředního výboru Ruské komunistické dělnické strany, části KSSS, člen ruského Národního přípravného výboru XIX světového festivalu mládeže a studentstva a čestný předseda Revoluční komunistického svazu mládeže - RKSM(b) Alexander Batov. Náš soudruh byl zadržen za šíření protifašistických letáků, jejichž obsah odsuzoval spekulování s Velkým vítězstvím ruskou buržoazní mocí. Dnes, 10. května bylo oznámeno, že soudruh Batov byl odsouzen na 7 dní odnětí svobody ze smyšleného důvodu - údajně za neuposlechnutí policie.

Celý článek...
 
13. 5.: Konference "Svět 100 let po VŘSR, co a jak dál" Tisk E-mail
Středa, 03 květen 2017

13. května od 9:00 v budově UV KSČM, Politických vězňů 9 se koná 41. pražská teoreticko politická konference se spoluorganizátorstvím KSM s tématem "Svět 100 let po Velké říjnové socialistické revoluci, co a jak dál".

 
Společná výzva komunistických organizací mládeže k utečencům Tisk E-mail
Pondělí, 01 květen 2017

Solidarita s utečenci. Zesilujme náš boj proti imperialistickým válkám a kapitalismu, který vyvolává krize, války, uprchlíky

Komunistické organizace mládeže vyjadřují svou solidaritu obětem imperialistických válek, více než 65 milionům utečenců po celém světě, mezi nimiž je více než 30 milionů dětí.

Odsuzujeme vrahy národů, NATO, Evropskou unii a všechny síly, které ve prospěch svých monopolů a kvůli ovládnutí energetických rezerv, dopravních koridorů energií a zboží, kvůli ovládnutí trhů, uskutečňují imperialistické intervence a války. Nesou za to velkou zodpovědnost vlády členských zemí EU, protože svými usneseními jednoznačně porušují mezinárodní právo, a miliony uprchlíků pocházejících zejména ze Sýrie, Iráku, Afghánistánu zadržely v Turecku, Řecku a dalších zemích, kde utečenci zůstávají proti své vůli. Zachází s uprchlíky jako s velmi levnou pracovní silou v rámci všeobecného útoku na práva pracujících, umožňují nebo omezují pohyb utečenců v souladu s potřebami kapitalistického hospodářství.

 

Celý článek...
 
Prohlášení Světové odborové federace k 1. máji 2017 Tisk E-mail
Pondělí, 01 květen 2017

"Ale jestli si myslíte, že když nás pověsíte, zrušíte tím dělnické hnutí- hnutí, z něhož miliony utiskovaných, miliony, jež se dřou a žijí v nouzi a bídě - námezdní otroci, čekající na spásu - jestli tohle je váš názor, potom nás pověste! Tady jiskru zašlápnete, ale tam, a tam, a za vámi i před vámi, a kdekoli jinde, vyšlehnou plameny. Je to oheň z podzemí. Neuhasíte jej."

August Spies, 31 let, 20. srpna 1886 (jeden z předáků pověšených v Chicagu, USA)

Světová odborová federace, při příležitosti Mezinárodního svátku práce, předává své bojovné pozdravy všem dělníkům na planetě, kteří usilují o naplnění svých okamžitých potřeb pomocí svých odborových organizací.

 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 71 - 77 z 1398
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.