Úvodní stránka Sunday, November 17 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
30 let kapitalismu stačilo! Tisk E-mail
Neděle, 17 listopad 2019

K 30. výročí obnovení kapitalismu se opět vládnoucí třída ČR snaží udržovat mýtus sametového převratu. Investuje do propagace tohoto mýtu mnoho prostředků a hystericky reaguje na vše a každého, kdo ho narušuje.

Co ovšem zůstává faktem, že představitelé převratu lhali o situaci socialismu (Miloš Zeman o zaostalosti země, vzdělání, zadlužení) i o svých plánech (Václav Havel, že nechce kapitalismus, nechce do vojenských paktů, nechce nezaměstnanost).

Jejich záměrem ovšem byla likvidace socialismu a ustanovení kapitalismu, ať už s vytvořením domácích kapitalistů (prosazoval Klaus, Zeman) nebo v koloniálním podřízení (prosazovala skupina okolo Havla), obojí přivlastněním majetku lidu, prodejem pod cenou a loupežemi.

Současná vládnoucí třída nedokáže zakrýt výsledky svého panování. Za posledních 30 let došlo k tomu, že:

Celý článek...
 
Za obnovu pokrokového významu Mezinárodního dne studentstva Tisk E-mail
Neděle, 17 listopad 2019

Enormní přípravy na velkolepé oslavy spojené s třicátým výročím událostí 17. listopadu 1989 poukazují důležitost a centrální roli, které se tento den v  této buržoazní republice těší. Mýtus o hrdinném a vítězném boji studentů proti přesile násilných policistů, po kterém následoval mírový přechod k demokratické a svobodné společnosti, je líčen s pozoruhodnou neobjektivitou a jednostranností. Podobně, jako po staletí čeští panovníci legitimovali svou vládu odkazováním se na sv. Václava, tak i moderní čeští kapitalisté legitimizují tři desetiletí vykořisťování a rabování odkazem na "Den bojů za svobodu a demokracii". Není tedy divu, že původní, o půl století starší a ve svém globálním dopadu daleko důležitější význam svátku musel ustoupit do pozadí.

Celý článek...
 
Řecká pořádková policie vtrhla na Athénskou Ekonomickou univerzitu Tisk E-mail
Pátek, 15 listopad 2019

Řecká pořádková policie vtrhla na Athénskou Ekonomickou univerzitu a pošlapala nedotknutelnost akademické půdy

Komunistická mládež Řecka (KNE) ve svém pondělním prohlášení odsoudila porušení nedotknutelnost akademické půdy policejními silami, které vtrhly na Athénskou ekonomickou univerzitu a použily slzný plyn proti demonstrujícím studentům.

ecká pořádková policie vstoupila v pondělí do areálu univerzity, aby rozehnala studenty, kteří protestovali proti rozhodnutí senátu uzavřít na týden univerzitu. Během zásahu policie vrhala slzný plyn a dělobuchy mezi shromážděné studenty, aby je rozehnala.

Celý článek...
 
"Anschluss, anexe, sjednocení Německa a budoucnost Evropy" podle Vladimira Giacché Tisk E-mail
Pátek, 15 listopad 2019

Dr. Vladimiro Giacché, je autorem knihy Anschluss. L'annessione. L'unificazione della Germania e il futuro dell'Europa (Anschluss. Anexe. Sjednocení Německa a budoucnost Evropy) vydané nakladatelstvím Diarkos.

Poznámka KSM: Marxistický ekonom Vladimiro Giacché provedl ve své knize zajímavý rozbor připojení ("Anschluss") Německé demokratické republiky k Západnímu Německu. Poukazuje na nerovné podmínky a likvidaci hospodářské základny země. Cíle, které si kladl kapitalismus téměř ve všech socialistických zemích. I my, kdo si připomínáme 30 let od obnovení kapitalismu, známe tyto cíle a postupy - byť se metody mohly lišit. Důsledky si lidé z bývalých socialistických zemí nesou dodnes. Giacché v rozhovoru připojuje zajímavou analýzu úlohu měny euro a role Německa v EU.

Třicet let po pádu Berlínské zdi, lze říci že sjednocení dvou částí Německa se zakončilo?

Ne, doposud přetrvávají zjevné ekonomické a sociální rozdíly: stačí jen vzít v úvahu, že pracující na Východě mají mzdu rovnající se přibližně 80 procentům mzdy pracujícího na Západě a že nezaměstnanost je doposud o 50 % vyšší na Východě než na Západě, nehledě na emigraci která se týkala milionů občanů bývalé NDR. Mnohá města a vesnice, především v zemědělských oblastech jsou vylidněná. V jednom výzkumu Ifo, což je německý vědecký institut, z letošního července, se uvádí, západní část Německa má více obyvatel něž kdy měla předtím, a východní část je na úrovni roku 1905. Tyto rozdíly se odrážejí také při hlasování v politických volbách, jejichž výsledky jsou ve spolkových zemích Východu odlišné a které zvláštním způsobem trestají vládní strany.

Celý článek...
 
Berlínská zeď - třicet let poté Tisk E-mail
Úterý, 12 listopad 2019

Památné dny jsou pro novináře vděčné, zvlášť od okamžiku, kdy jejich zkoumání tolik usnadnil Google. A jak německé sdělovací prostředky takové dny milují! Jejich oblíbená data připomínají čtyři události: "Povstání" (nebo jakkoli jinak označované) východoněmeckých pracujících 17. června 1953, v období zrodu Německé demokratické republiky (NDR), vybudování Berlínské zdi 13. srpna 1961, její prolomení 9. listopadu 1989 a "sjednocení Německa" 3. října 1990. Poslední číslice zakulacených roků jsou 3, 1, 9 a 0 (nula). Přidejte (připočtěte) k poslední číslici pět let - nakonec správné kalendáře musí zaznamenávat pětadvaceti- nebo pětatřicetiletá výročí - a dostanete 8, 6, 4 a 5, takže každá dekáda (kromě dvou let) nabídne novinářům, řečníkům a politikům skvělou příležitost několik dnů nebo dokonce i týdnů dopředu připomenout, jak úděsná byla NDR, jak byla odsouzena k zániku a jak nás, ubohé Ossies (východní Němce), učinil její zánik šťastnými. 

Celý článek...
 
Světová federace demokratické mládeže: Ne převratu v Bolívii Tisk E-mail
Úterý, 12 listopad 2019

Dnes jsme byli svědky státního převratu proti legitimně ustavené a zvolené vládě Mnohonárodnostního státu Bolívie. Ti, kdo uskutečnili krajně pravicový převrat, vojenské a policejní síly a OAS (Organizace amerických států), podněcovali politickou a demokratickou destabilizaci, která dnes bolivijský lid uvrhla do krveprolití.

Celý článek...
 
ALBA Movimientos: Do ulic proti převratu v Bolívii! Tisk E-mail
Pondělí, 11 listopad 2019

Po dnech kdy ho obviňovaly, dnes provedly fašistické elity Bolívie spolu se svými policejními a ozbrojenými silami puč proti demokraticky zvolené vládě Evo Moralese Aymy.

Odsuzujeme tento fašistický a rasistický převrat, při kterém pučisté zapálili místa veřejné správy, budovy a napadly členy MAS (Hnutí za socialismus), s pomocí síly porušili demokracie a hrozbou, že vrhnou zemi do plamenů, donutili k rezignaci Eva a Álvara. Nyní vyzýváme všechna hnutí kontinentu, aby zmobilizovala síly v ulicích a aby důrazně odsoudila:

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 7 z 1297
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.