Úvodní stránka Saturday, June 24 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Americké drony v Koreji Tisk E-mail
Středa, 22 březen 2017

Na provokační válečné manévry válečné manévry do Jižní Koreje vysílají USA bezpilotní letouny (drony) a vražedná komanda.

Trumpova administrativa se snaží dále vyhrocovat extrémní napětí na Korejském poloostrově vysíláním útočných dronů a speciálních vražených komand do Jižní Koreje na již probíhající rozsáhlé vojenské cvičení.

Celý článek...
 
Imperialistické války a intervence živí emigrantskou krizi v Africe Tisk E-mail
Pondělí, 20 březen 2017

Poslední zpráva UNICEF opakovaně informuje o nesčetném množství Afričanů, prchajících ze subsaharské Afriky přes Libyi v zoufalé snaze dosáhnout Evropské země.

Odhaduje se, že v loňském roce opustilo libyjské přístavy přes 80 000 běženců, včetně 25 000 dětí. Při přepravě přes Středozemní moře do Jižní Evropy se utopilo asi 4 000 emigrantů. 320 osob zahynulo již za první dva měsíce 2017, třikrát více než ve stejném období loňského roku.

Celý článek...
 
Brněnský odborný seminář "Socialismus nebo barbarství" 18.3. Tisk E-mail
Pátek, 17 březen 2017
Celý článek...
 
O antikomunismu v dějepisu na školách Tisk E-mail
Středa, 15 březen 2017

Je to téma, které v dnešní době zasluhuje zvláštní pozornost. Je to bezpochyby jeden z hlavních důvodů nedostatku mladých levicových intelektuálů. Je to logické - současný systém si přece sám nebude vytvářet nepřátele.

Celý článek...
 
Pracujícímu lidu Nizozemí a Turecka Tisk E-mail
Úterý, 14 březen 2017

Krize, probíhající mezi těmito dvěma zeměmi, odráží nekompetentnost politiků tolik, jak jsme už mnoho let neviděli. Teď provokují a hrají s nacionalistickými emocemi mezi lidmi a snaží se z tohoto zostření napětí získat politický prospěch.

Celý článek...
 
Svět krvácí v regionálních konfliktech Tisk E-mail
Pondělí, 13 březen 2017

Ideologové kapitalismu se snaží krýt vznik válek a regionálních konfliktů politickými, náboženskými, národnostními rozpory, od zániku SSSR pak nutností bojovat proti světovému terorismu. Nikde se nezmiňují o pravých příčinách konfliktů, vyvolaných úsilím hlavních imperialistických velmocí o ovládnutí teritorií k uloupení jejich přírodního bohatství a ovládnutí trhů a již vůbec ne o uměle vyvolaných provokacích, které konflikt, nebo hybridní válku zažehnou. Jednou z těchto institucí je "Heidelbergský institut studii mezinárodních konfliktů". 24. 2. 2017 vydal opět svou ročenku "Barometr konfliktů". (Conflict Barometer 2016 - Heidelberg Institute for International Conflict ...)

V roce 2016 pracovníci institutu napočítali ve světě 402 konfliktů, z nichž 226 byly násilné. 18 konfliktů označil institut za "regionální války". V Evropě takto nazvali konflikt v Donbasu, kde podle nich "odpor proruských separatistů proti vládním silám přinesl podle údajů OSN až 10 tisíc obětí".

Celý článek...
 
15.3.: Připomenutí výročí nacistické okupace - Praha Tisk E-mail
Neděle, 12 březen 2017
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 64 - 70 z 1352
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.