Úvodní stránka Sunday, February 28 2021  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Výročí války za nezávislost Kuby Tisk E-mail
Neděle, 20 září 2020

15. září se v Brně uskutečnila přednáška na téma výročí vyhlášení protikoloniální války na Kubě. Akce se uskutečnila ve spolupráci mezi Společností Česko kubánského přátelství a Komunistickým svazem mládeže.

I když se akce měla věnovat primárně událostem před 125 lety na Kubě, tak nakonec bylo téma širší. Přednášející představil kubánskou revoluci jako proces, který v polovině 19. století započali otrokářští plantážníci a byl zakončen úspěšnou revolucí Fidela Castra. Ten teprve donesl Kubě skutečnou svobodu a nezávislost.

 

Celý článek...
 
Minulost, nebo přítomnost Tisk E-mail
Sobota, 19 září 2020

Problémem komunistického hnutí není jeho minulost, ale bohužel stále ještě jeho přítomnost. Před pár dny při čtení Halo noviny jsem narazil na rozhovor Jaroslava Kojzara s kandidátem za KSČM do Senátu Václavem Šenkýřem. (http://www.halonoviny.cz/articles/view/54239708 ) Už v prvních odstavcích mě ale udeřil do očí velmi hloupý antistalinský folklor. Na podobné výlevy jsme už zvyklí, neustále je opakují různí pravičáci, zoufalci a reakcionáři už mnoho let. To že podobné hlouposti vidíme i na stránkách novin a deníků různých levičáků taky známe. Že takové věci musí z úst vypouštět uchazeč o senátorský post a komunista, to přece jenom trochu zamrzí.

Celý článek...
 
Americké bombardéry nad Prahou Tisk E-mail
Pátek, 18 září 2020

Zítra proletí nad Českou republikou strategický bombardér amerického letectva B-52. Okolo jedné hodiny odpoledne přeletí bombardér nízko nad centrem Prahy, Plzně a dalších měst v doprovodu dalších letounů. B-52 je osmimotorový letoun zkonstruovaný před sedmdesáti lety pro jaderné bombardování měst socialistických států (včetně Československa) v případné třetí světové války. Od svého zařazení má na svém kontě bombardování řady zemí, mimo jiné má na svědomí desetitisíce mrtvých při kobercových bombardování Vietnamu bojujícího o nezávislost.

Celý článek...
 
Petice za zachování názvu Koněvovy ulice Tisk E-mail
Středa, 16 září 2020

Nové snahy o přejmenování Koněvovy ulice na pražském Žižkově se setkávají s rozhodným nesouhlasem obyvatel Městské části Prahy 3 a především obyvatel samotné tři a půl kilometrů dlouhé ulice. Ti mimo jiné nesouhlasí s tím, aby kvůli antikomunisticky motivované snaze o přepisování historie byli nuceni měnit adresu trvalého bydliště, což je spojeno nejen s povinností výměny občanských průkazů, ale třeba i s nutností nahlásit změnu bydliště zaměstnavateli, zdravotní pojišťovně, finančnímu úřadu, správě sociálního zabezpečení, živnostenskému úřadu, úřadu práce, bankám, úvěrovým společnostem, lékařům, telefonním operátorům a mnoha dalším.

Celý článek...
 
19.9.: Den komunistického tisku (zrušeno) Tisk E-mail
Úterý, 08 září 2020
Aktualizace, oznámení pořadatelů: vzhledem k současné situaci,kdy narůstá každým dnem počet nakažených koronavirem a k zpřísňujícím se opatřením především v Praze, jsme nuceni zrušit plánovaný "Den komunistického tisku s Haló novinami", který se měl konat 19. září 2020 na nádvoří budovy ÚV KSČM. Pochopitelně nás to velmi mrzí, ale nechceme ohrozit zdraví návštěvníků.
 
15. 9.: Přednáška "125. výročí vyhlášení války za nezávislost Kuby" Tisk E-mail
Pondělí, 07 září 2020

15. září v 16:00 zve brněnská pobočka Spolešnosti česko-kubánského přátelství Lázara Cruze na přednášku: "125. výročí vyhlášení války za nezávislost Kuby". Uskuteční se v Brně, Křenová 67.

 
8.9.: Pietní akt k výročí zavraždění Julia Fučíka Tisk E-mail
Neděle, 06 září 2020

 

8. září v 15:00 pořádá Společnost Julia Fučíka a KV KSČM Praha pietní akt k výročí zavraždění Julia Fučíka u jeho sochy na Olšanských hřbitovech v Praze.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 64 - 70 z 1338
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2021 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.