Úvodní stránka Saturday, November 17 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
O antikomunismu na školách a ve studentském prostředí Tisk E-mail
Středa, 08 srpen 2018

Ahoj-te, rozhodl jsem se napsat o své zkušenosti s antikomunismem na školách. Zaprvé proto, že sám studuji, za druhé proto, že české revoluční hnutí pracuje málo s mládeží. Například KSČM už skoro na práci s mladými rezignovala.  V tomhle je situace u nás jiná než ve většině jiných států, kde hlasem změny je právě mládež

Celý článek...
 
Standing on political development in the Czech Republic Tisk E-mail
Úterý, 07 srpen 2018

Several fraternal organizations have asked us for our opinion about the current government engagement of the Communist Party of Bohemia and Moravia (KSČM) with the forming government. We noticed some misconceptions concerning the character of the formed government and the role of the CP in it. Therefore we decided to clarify our view of the situation.

Celý článek...
 
Postoj k politickému vývoji v ČR Tisk E-mail
Úterý, 07 srpen 2018

Několik členských organizací Světové federace demokratické mládeže a sesterských komunistických organizací mládeže požádalo o náš názor na stávající vládní účast Komunistické strany Čech a Moravy (KSČM) ve vznikající vládě. Zaznamenali jsme určité mylné představy ohledně povahy vzniklé vlády a role KSČM v ní. Proto jsme se rozhodli vyjasnit náš pohled na věc.

Celý článek...
 
Vrazi (jen trochu skrytí) Tisk E-mail
Pondělí, 06 srpen 2018
Před sedmi lety byly napsány tyto řádky. Vlády se střídají, tragédie zůstávají a skuteční viníci jsou nepotrestaní. Vláda ANO nechala schválit společně s pravicovými stranami nárůst počtu vojáků v zahraničních misích, ve vzdálených zemích, v bojích proti místním lidem, za zájmy, které nejsou jejich. Včera zemřeli další tři vojáci. I nová vláda má ve svém prohlášení posilování zahraniční přítomnosti AČR. A tak budou tragedie mladých lidí pokračovat a zřejmě narůstat a zodpovědnost nesou ti, kdo je tam posílají. (Pozn. KSM.cz)
Celý článek...
 
Před 73 lety svrhly Spojené státy jadernou bombu na Hirošimu Tisk E-mail
Pondělí, 06 srpen 2018

Dne 6. srpna 1945 svrhl americký bombardér B-29 pojmenovaný "Enola Gay" atomovou bombu na japonské město Hirošima. V 8 hodin ráno byla otevřena pumovnice bombardéru a několik vteřin na to přestalo město Hirošima existovat. Tento zločin proti lidskosti stál v prvních dnech 166 000 nevinných obětí. Jen několik dní na to, 9. srpna byla další bomba svržena na město Nagasaki, kde zahynulo téměř 80 000 osob. Téměř dvě stě tisíc civilních obětí, to byla jen v prvních dnech cena amerického "jaderného pokusu", který měl sloužit k zastrašení tehdejších spojenců ? Sovětského svazu. Tisíce lidí se celý život potýkaly následky jaderného výbuchu, nemoci z ozáření. Krutou daň si tento čin vybral i na těch nejbezbrannějších, na dětech. Následkem vlivu záření se rodily děti s různým postižením a několikanásobně se zvýšil výskyt rakoviny. Tento barbarský čin se na věky zapsal do dějin a uvrhl na americký imperialismus nesmazatelnou hanbu. Do dnešních dnů se žádný jiný stát nesnížil k tak barbarskému a zavrženíhodnému zločinu.

 
Spáchán nevydařený atentát na venezuelského prezidenta Madura Tisk E-mail
Neděle, 05 srpen 2018

"Vzkazuji čestné a pracovité Venezuele: vsaďme na dobro naší země. Čas ekonomické obrody započal" stihl prohlásit Nicolás Maduro na včerejší oslavě Národní gardy v Caracasu před tím, než byl přerušen zvuky výbuchu. Podle předběžných informací se jednalo o drony s náložemi plastické trhaviny C4, jež měly explodovat u prezidentské lóže, na němž se během útoku nacházeli mimo jiné i členové kabinetu a první dáma.

Celý článek...
 
Reakce Stanislava Grospiče na článek "Mediální neschopnost nebo něco jiného?" Tisk E-mail
Sobota, 04 srpen 2018

Jako příspěvek do diskuze o komunistické politice zveřejňujeme reakci místopředsedy KSČM a poslance PČR JUDr. Stanislava Grospiče na náš komentář "Mediální neschopnost nebo něco jiného?" o stanovisku KSČM ke kauze H-System a k soudnímu rozhodnutí o nuceném opuštění svépomocí dostavěných domů. S. Grospič se zveřejněním souhlasil s tím, že pokud budeme stanovisko citovat, tak jedině za podmínky, že bude celé, nikoliv vytržené z kontextu. Zveřejňujeme tedy bez gramatické a stylistické úpravy. Vypouštíme jen balastní text a ponecháváme vlastní politický obsah.

 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 64 - 70 z 1156
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.