Úvodní stránka Thursday, November 14 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Před deseti lety zemřel David Pěcha Tisk E-mail
Sobota, 27 červenec 2019

Tento víkend si připomeneme deset let od úmrtí člena Ústřední rady KSM Davida Pěchy. Jako dlouholetý člen KSM zanechal na organizaci svou stopu a stal se tak součástí historie naší organizace, než v mladém věku skončil svůj život.

Celý článek...
 
Brožura o odcizení práce Tisk E-mail
Čtvrtek, 25 červenec 2019

V rámci programu vzdělávání představuje Komunistický svaz mládeže svou brožuru o podstatě vykořisťování a odcizení práce v kapitalismu "Nauč se socialismu ".

Obsah:

  1. Co jsou to mzdy?
  2.  Je námezdní práce dobrovolnou směnou?
  3. Dostávat mzdu, či bohatnout?
  4. Trh: systém rozdělování v kapitalismu
  5. 7 hlavních vlastností tržní ekonomiky
  6. Odcizení práce
 
Sněhurka a brémské naděje Tisk E-mail
Čtvrtek, 18 červenec 2019

Před nahlédnutím do politického maelstromu (a připomenutím dvou starých pohádek) chci přivítat spoustu nových čtenářů, kteří se přihlásili k mým bulletinům. Doufám, že se jim budou líbit; jestli ne, řekněte mi proč nebo je prostě nechte být.

Do tohoto maelstromu jsou vtaženy dva čluny, jež vedly každou německou spolkovou vládu od roku 1949. Květnové volby do Parlamentu Evropské unie daly "Křesťanské unii" ubohých studených 28,9 %. Ačkoli je v Německu pořád největší, začínají se potácet. S brbláním na názory a zdraví Angely Merkelové (bystré oči a jazyky si už dvakrát všimly, jak se jí třesou [nejen; pozn. překl.] ruce) je už v plném proudu hon za novým kapitánem, bez slibných kandidátů v dohledu. 

Celý článek...
 
15. sjezd evropských komsomolů: Mládí je budoucnost - Budoucností je socialismus Tisk E-mail
Úterý, 16 červenec 2019

Revoluce zvolá: "Já byla, já jsem, já budu!" (R. Luxemburgová)

Mládí je budoucnost. Budoucností je socialismus.

Komunistické organizace mládeže v čele zápasu konfrontujícího kapitál a kapitalistické vykořisťování.

Od 29. do 30. června 2019 proběhl v Linci (Rakousko) 15. sjezd evropských komunistických organizací mládeže (MECYO) pod heslem "Revoluce zvolá: 'Já byla, já jsem, já budu!' (R. Luxemburgová) Mládí je budoucnost. Budoucností je socialismus. Komsomoly v čele zápasu konfrontujícího kapitál a kapitalistické vykořisťování."

Delegáti ze 17 komunistických organizací mládeže, které se schůze účastnili, prohlašují následující:

Celý článek...
 
O nových formách práce KPRF v boji za moc pracujících v Rusku Tisk E-mail
Neděle, 14 červenec 2019

Zpráva předsedy Komunistické strany Ruské Federace (KPRF) Gennadije Zjuganova na VIII. plenárním zasedání ÚV KS 22. 6. 2019


Vážení soudruzi!

Jak naši přívrženci, tak i naši nepřátelé uznávají, že se KPRF udržela jako vedoucí opoziční síla ve státě, jako tvůrčí strana lidu. Překonali jsme kruté zkoušky, udrželi si autoritu a zvýšili svůj vliv. Společnosti jsme předložili ověřený program vyvedení země z krize, program socialistické obrody Ruska. Naše přístupy získaly podporu expertů z vědeckých i podnikatelských kruhů i milionů našich občanů.

Nastupuje období průzkumu, jak naše úsilí dovoluje prosazovat ideje strany v lidových masách, jak upevňuje postavení vlasteneckých sil a otevírá nové obzory boje o politickou moc pracujících.

Celý článek...
 
Stinná stránka voleb Tisk E-mail
Neděle, 07 červenec 2019

Následující pohled na slabý zisk levice ve volbách je z Irské republiky. Ale když zaměníte irská jména a názvy za české, bude vůbec něco jinak? (Pozn. překl.)

S probíhajícími místními volbami se nabízí otázka: Proč většina lidí vidí levici jako okrajový a přehlížený hlas?

Zdá se, že politika v Irsku je založena na osobnostech, a to vedlo k situaci, kde podpora takových politiků, jako je Paul Murphy, Richard Boyd Barrett, Luke Ming Flanagan a Clare Daly - bez ohledu na zásluhy jednotlivců, stran a typu politiky, k němuž se hlásí bude založena na síle jedinců a jejich osobnosti víc než na politice, jakou obhajují.

Celý článek...
 
KSM na 15. setkání evropských komsomolů v Linci Tisk E-mail
Pátek, 05 červenec 2019

O víkendu 29. a 30. 6 se v rakouském Linci konalo již 15. MECYO (Setkání evropských komunistických organizací mládeže), tentokráte organizované Komunistickou mládeží Rakouska (KJÖ). KSM, který tuto aktivitu považuje za jednu z hlavních příležitostí mezinárodní spolupráce komsomolů, samozřejmě nemohl chybět. 17 organizací z 13 zemí Evropy sdílelo zkušenosti nabyté v bojích ve své zemi.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 64 - 70 z 1293
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.