Úvodní stránka Wednesday, January 22 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Kurdi - neúspěšné Kosovo Tisk E-mail
Středa, 16 říjen 2019

Zveřejňujeme překlad článku italského Aginform, napsaného před domluvou o obraně hranic syrskou armádou. Otázka Aginformu je na místě: "proč všichni podporovatelé válečných zločinů posledního desetiletí povstali proti tureckému útoku na kurdské milice? Proč se všichni ti, co se rozohňují nad "masakry" na hranici mezi Tureckem a Sýrii, se nikdy nepohoršovali nad masakry v Iráku, Afganistánu, v Jemenu, v Palestině nebo v Sýrii?"

Celý západní svět, veškerá imperialistická levice se angažuje v kampani ve prospěch Kurdů, kteří přišli o prapor s hvězdami a pruhy, pod který uprchli, a nyní jsou v situaci, kdy s nimi účtuje turecká armáda. Je nutné mít odvahu, aby bylo možné o této události hovořit jasně a říct, jak se věci mají. Není to poprvé, kdy se jí zabýváme, ale tentokrát je třeba odpovědět bez hnutí brvou těm, kteří by nás chtěli vtáhnout do solidárních akcí, které jsou zcela mimo jakoukoli antimperialistickou logiku.

Celý článek...
 
EXODUS! Tisk E-mail
Středa, 16 říjen 2019

Členství v EU zahrnuje i to, že se členský stát vzdá práva na zavedení národní kontroly nad pohybem zboží, služeb, kapitálu a pracovních sil z jedné země do druhé a odsouhlasí, že se podřizuje nadnárodnímu rozhodování v těchto oblastech politiky. Což znamená vzdát se státní svrchovanosti.

Celý článek...
 
Proti pokusům o infiltraci tajných služeb do politického života mládeže Tisk E-mail
Neděle, 13 říjen 2019

V posledních měsících se tajné služby České republiky pokouší infiltrovat do komunistického hnutí a kontaktují členy Komunistického svazu mládeže s cílem získat je pro dlouhodobou spolupráci. Není to první případ takových pokusů.

Chceme jasně prohlásit, že Komunistický svaz mládeže z.s. je legálně zaregistrovaný zapsaný spolek, který funguje podle právního řádu České republiky. Sdružuje mladé lidi a pracuje ve prospěch zájmů studentů, učňů, mladých pracujících a nezaměstnaných. KSM rozvíjí aktivity proti zvyšujícímu se nebezpečí imperialistické války. KSM je součástí mezinárodního antiimperialistického a komunistického hnutí. V poslední době také upozorňuje na zesílené pokusy o vymazávání a přepisování pokrokových dějin lidu naší země - jako je pokus odstranit pomník osvoboditele maršála Koněva vedením MČ Prahy 6. Považujeme činnost KSM za nanejvýš potřebnou pro skutečné zájmy mládeže v České republice a posílení jejích politických svobod.

Celý článek...
 
Portugalská KS (PCP) k výsledkům parlamentních voleb Tisk E-mail
Čtvrtek, 10 říjen 2019

Zveřejňujeme prohlášení Komunistické strany Portugalska k výsledkům parlamentních voleb 6. října. Podle krátkého článku v Haló novinách Romana Janoucha se zdá, že vítězství Socialistické strany je obrovský úspěch. Text nevysloveně připodobňuje postup KS Portugalska s postupem KSČM k současné vládě, s jejími "sedmi podmínkami". V nadpisu článku je dokonce uvedeno, že "Komunisté v Portugalsku kývli" na menšinovou vládu. Přiložené prohlášení ovšem ukazuje daleko komplexnější rozhled a posuny, které se od minulých voleb udály. Co je podstatné, KS Portugalska (narozdíl od KSČM) považuje vždy za zásadní kritérium politiky posílení bojů lidu a pracujících za své vlastní zájmy.

Celý článek...
 
WFDY: K turecké invazi do Sýrie Tisk E-mail
Středa, 09 říjen 2019

Světová federace demokratické mládeže (WFDY) důrazně odsuzuje tureckou invazi do severní Sýrie a plánovanou okupaci syrského území v oblasti převážně osídlené Kurdy. Turecká armáda se připravovala po několik dní přepravou velkého množství vybavení a dělostřelectva k severní hranici Sýrie s oznámením tureckého prezidenta o obsazení oblasti o délce větší než 480 kilometrů a hloubce 30 kilometrů.

Krok prezidenta Spojených států amerických stáhnout své okupační jednotky z oblasti, kterou Turecko připravuje na invazi, prokazuje jejich politiku vyvažování zaměřenou na udržení napětí v regionu. Rozhodnutí "střežit" teroristy z Islámského státu v kurdském regionu představuje obrovské riziko nejen pro Kurdy, ale také pro celý syrský lid, který se snaží začít znovu budovat svou zemi. Mezitím Turecko, stejně jako ostatní země NATO, již mnoho let podporuje a financuje Islámský stát.

WFDY znovu vyjadřuje svou solidaritu se syrským lidem v boji proti imperialismu, v boji za zabezpečení své suverenity, za mír, sociální spravedlnost, demokracii, bez válek, invazí a okupací syrského území cizími silami

 

Překlad KSM

 
Protestující v Ekvádoru se dostali do budovy Národního shromáždění Tisk E-mail
Středa, 09 říjen 2019

Tisíce lidí v Ekvádoru protestují proti neoliberálním reformám prezidenta Lenina Morena namířeným proti nejchudším a původním obyvatelům. Ten se navíc stal spojencem imperialismu USA v útocích na vlády ve Venezuele a Bolívii a zradil důvěru zakladatele wikileaks Juliana Assange, který měl azyl na velvyslanectví v Londýně a jehož nechal zatknout britskou policií. Protestujícím se podařilo dostat do Národního shromáždění v hlavním městě Quito. Bývalý prezident Rafael Correa, který během své vlády prováděl sociální reformy, vyzývá k revoluci. Prezident Moreno opustil prezidentský palác v Quitu a přesunul se do Guayaquilu. Vyhlásil také zákaz přibližování se k strategickým budován.

Média včetně Haló novin ponechávají českou veřejnost v informačním vakuu o situaci.

https://colonelcassad.livejournal.com/5334254.html

 
Afghánský trumf v boji o udržení světové nadvlády Tisk E-mail
Úterý, 08 říjen 2019

Nedávno tvrdilo americké ministerstvo zahraničí v souladu s prezidentem Trumpem, že v nejbližší době dojde k podpisu smlouvy s vedením Tálibánu a následovné stažení části amerických vojsk přispěje k zásadní změně vnitropolitické situace. Požadavky USA byly zřejmě pro bandity příliš náročné a tak prezident zrušil pokračování jednání.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 64 - 70 z 1319
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.