Úvodní stránka Sunday, February 26 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Čínský sen a jeho složky Tisk E-mail
Pondělí, 14 listopad 2016

Úspěch či neúspěch vedoucích ekonomik světa závisí na strategii plánování rozvoje, jeho adekvátnosti konkrétním podmínkám rozvoje výrobních sil a výrobních vztahů. Jinými slovy - jde o efektivnost vládnoucích elit, v ČLR pak komunistických, a jejich schopnosti realizovat stanovené plány.

Celý článek...
 
Vláda konečně zaznamenala odliv zisků do zahraničí Tisk E-mail
Pondělí, 14 listopad 2016

https://www.novinky.cz/ekonomika/420368-problem-ceske-ekonomiky-odliv-kapitalu-je-mimoradne-velky.html

Vládní tým v čele s Vladimírem Špidlou objevuje Ameriku - zaznamenává, že nadhodnota z vykořisťování českých pracujících odtéká do zahraničí. Koloniální výprodej národního majetku od 90. let především německému kapitálu nyní přináší ovoce. Ne ovšem samozřejmě zde, ale zahraničním vlastníkům, nadnárodním korporacím a podobně.

Jestliže se někdy uvádí, jakou je Česká republika "čistým příjemcem" dotací EU, neříká se, kdo na nich vydělává (kdo zakázky vykonává a za jaké ceny). Zamlčuje se, kolik odteče z republiky v podobě zisku. Čeští pracující tak živí ze své práce minimálně dva parazity - české kapitalisty i zahraniční monopoly (a správce "jejich" majetku).

 
Zkazka o dvou systémech Tisk E-mail
Neděle, 13 listopad 2016

Spíše ve skutečném než v ideologickém smyslu, výhody a morální převahu skutečně socialistické společnosti v dobách krize zakoušejí členové této společnosti, a svědkem je každý, kdo je ochotný se dívat.

Večer 4. října bouře Matthew, hurikán 4. kategorie (z pětibodové stupnice), vtrhla do nejvýchodnějšího cípu kubánské provincie Guantánamo. Když o několik hodin později toto území opustil, to, co v jeho brázdě zůstalo, bylo opravdu jako Hirošima. Ani fotografie zkázy nemohou sdělit následující krutou realitu a lidské hoře, jež za sebou Matthew zanechal. Až širší pohled, přicházející z prvních záběrů televizních reportérů, pořízených z vrtulníku Revolučních ozbrojených sil, lépe ukázal otřesnou, dech beroucí zkázu.

Celý článek...
 
Změny ve strategii Washingtonu Tisk E-mail
Pátek, 11 listopad 2016
Geopolitické neúspěchy ve 21. století nedovolily americkému a transatlantickému imperialismu řešit globální krizi a udržovat při tom růst jeho vlastní ekonomiky. Hlavní rozpory se i nadále vyostřují a ovlivňují všechny oblasti života lidské civilizace. Podívejme se na hlavní problémy, které budou určovat tendence americké geopolitiky v budoucnosti. Hlavním problémem imperialismu v současnosti je rozpor mezi růstem výroby a spotřeby a možnostmi ekologických systémů planety nezbytnými pro další rozvoj.
Celý článek...
 
Trump bude od ledna prezidentem USA Tisk E-mail
Středa, 09 listopad 2016

Podle posledních zpráv vítězí ve Spojených státech miliardář Donald Trump nad Hilary Clintonovou. A to navzdory všemu, čím nás i lidi v USA krmily sdělovací prostředky. Samozřejmě nemůže být v USA prezidentem skutečný zástupce pracujících - o tom nikdo nikdy nepochyboval. Ale rozhodně tu byl pokus manipulovat veřejným míněním více než kdy dřív. Přesvědčit, že nikdo jiný než Clintonová nemá šanci. A ten pokus nevyšel. To je pozitivní zpráva, protože i Wall Streetu nemusí vyjít sázky.

Jedno obrovské nebezpečí - kurz k jaderné válce, po kterém by kráčela Clintonová, se odkládá. Americký velvyslanec v ČR ztratí mandát k vedení barevných převratů kvůli zajištění cest pro tanky a kanonenfutru. A část české vládnoucí třídy, vazalové USA, ztratila trochu půdy pod nohama.

Co je jisté: USA jsou v krizi, západní imperialismus je v krizi. Je to všeobecná krize kapitalismu. A meziimperialistický střet se touhle vobou dostává do nové fáze. Rozpory se budou dále vyvíjet.

 
99 let od Velké říjnové socialistické revoluce Tisk E-mail
Pondělí, 07 listopad 2016

Před 99 lety petrohradští dělníci a vojáci zahájili Velkou říjnovou socialistickou revoluci. Po třičtvrtě roku po svržení cara kapitalismus vládl dál, jeho strany nedokázaly ukončit vražednou válku a udělat pozemkovou reformu - základní požadavky lidu. Šířil se hlad a hospodářský rozvrat - na něm opět vydělávali vykořisťovatelé. Ovšem lid si mezitím vytvořil nový typ vlády - sověty (rady) dělnických, rolnických a vojenských zástupců. V ní přirozenou autoritu získala proletářská strana bolševiků v čele s Vladimírem I. Leninem. Střet byl nevyhnutelný. Moci se po úspěšném povstání ujímá Sovět. Naplňuje základní požadavky - po míru a půdě. Říjnem (7. listopadu podle nového kalendáře) roku 1917 se zahájila etapa budování socialistické společnosti, kde bohatství patří pracující třídě tedy těm, kdo jej vytvářejí. Zahájila se éra prudkých třídních bojů ve světě - éra osvobození kolonií, vybojování sociálních vymožeností pro dělnickou třídu i v kapitalistických zemích.

 
Pohled na výsledky voleb do Státní Dumy v Rusku Tisk E-mail
Čtvrtek, 03 listopad 2016

Zhodnocení voleb z hlediska Komunistické strany Ruské federace (KS RF)

"Situace ve světě i v Rusku, je krizová. Za této situace měl prezident Putin pouze dvě volby: buď přimět stranu "Jednotné Rusko", v jejímž čele stojí, ke konstruktivnímu dialogu, anebo pokračovat v politice, která přivedla Rusko do krizové situace.

Zvolil druhou možnost - pokračování v té politice, která Rusko přivedla do krize. Bylo sečteno pouze 13% hlasů a již prezident Putin prohlásil: "Nyní je možné s konečnou platností říci, že jsme dosáhli přesvědčivého vítězství". Nemusel čekat do 21 hod., kdy měly být vyhlášeny oficiální výsledky voleb. Proč si to mohl dovolit? Protože jeho pretoriáni sami připravili zfalšované výsledky dávno dopředu.

 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 64 - 70 z 1272
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.